hypothetical
28 Mar, 2024, 12:00

Autor Wątek: chyba żołądź  (Przeczytany 2774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiks

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
chyba żołądź
« dnia: 02 Paź, 2013, 15:10 »
Witam. Jestem poczatkująca na forum ,więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zapytanie umieściłam w złym dziale.
Chciałabym się Was poradzić.Mój Szylek,samiec 3 miesięczny ciagle interesuje się swoim interesem. Mieszka w klatce ze swoją siostrą. I wczoraj rano zauważyłam,że żołądź jest ogromna ,sucha i chyba pogryziona, bo ma ranki.Jak to dotknęłam to zapiszczał. Czy on ma już wzwód? Dzisiaj nadal żołądź jest ogromna,Szyszek bardzo sie nią interesuje.Chciałam najpierw tutaj zapytać, przed wziytą u weterynarza, bo może to normalne i nie chciałabym się skrompromitować  .Dziekuję z góry za pomoc.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Paź, 2013, 17:59 »
oj to ewidentnie pierscień! musisz mu pomóc, odciagnac skórkę do końca, zdjac wszelkie kudełki i posmarować wazelinką lub parafina kosmetyczną i schować mu interes z powrotem. Jesłi jest opuchlizna to warto szybko udać sie do weta. Na pewno dostanie leki. Pozostawienie tego w takim stanie samemu sobie grozi śmiercia :(
« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2013, 18:07 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kasiks

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Paź, 2013, 21:14 »
Ślicznie dziekuję za podpowiedzi. zrobiłam najpierw wszystko tak jak w tym wątku. Zadnego futerka i pierścienia nie widzę. Nie ma też żadnego zgrubienia pod napletkiem .Szyszek nadal się interesuje namiętnie interesem. Nie ma już apetytu od 17.00 ,więc chyba strasznie go to boli. Jest jakiś słaby. Jutro jesteśmy umówieni na wizytę u Pani Dr Bocianowskiej, dobrze że mamy blisko. Do jutra zaleciła nam wymasowywać prącie w kierunku do napletka ,na wazelinie.Pytała czy prącie jest sine, nie jest ,więc powiedziała ,że rokowanie jest pomyślne :)Nie kazała nam jeszcze ruszać napletka dopóki nie zobaczy Szyszka. Szyszek przy tych masażach jakiś taki spokojny :) Jutro dam znać co z Szyszkiem

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Paź, 2013, 15:27 »
hmm, a może to stulejka? Szyszek jest młody, a dzieci też to czasem dotyka. Kto wie... dobrze, że panią doktor masz pod ręką. Trzymam kciuki za pomyślne rokowania i jutrzejszą wizytę! Daj po niej znać co z szyszkiem.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kasiks

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Paź, 2013, 18:45 »
Witam.
Popołudniu wróciliśmy z Szyszkiem od wet :)Pani Doktor znieczuliła go na chwilę gazem i obejrzeliśmy prącie(nalegałam że też chciałabym zobaczyc choc wiem,ze to nieładnie).Żadnego pierścienia i futra nie było, uff.Pani wet powiedziała,ze ma stulejkę (lepsza wersja dla niego) lub wypadnięcie prącia(wersja najgorsza,dłużej się leczy,moze być neurologiczne).Wymasowywała prącie,zeby weszło do napletka ,ale za duzy obrzęk był dzisiaj. Dostalismy do domu mnóswto zaleceń,a sami mamy podawać leki przeciw obrzekowe.Mamy oddzielic szyszka na kilka dni od Tofci,zeby się tyle nie masturbował. Nie zdecydowalismy się na kołnierz, bo Szyszek nie miał apetytu i boimy się,ze kołnierz ,by to pogłebił.Szyszek dostał dzisiaj a pani Doktor pierszy zastrzyk i.... ożywił się! A nawet teraz skubie juz granulat :)Kolejna wizytę mamy w sobotę.Jesli obrzek sie nie zmniejszy ,to Szyszka czeka zabieg, ma miec powiększony otwór w napletku,zeby wsadzic żołądź,tak nam Wet wytłumaczyła. Oby mały nie musiał iść na zabieg. Tak więc teraz pędzę do niego,zeby masowac jego obrzęk:)Pozdrawiam Was wszystkich!Kasiks.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Paź, 2013, 22:04 »
Jak Malwinowi wypadło prącie, to miał założony szew na 1 dobę i kubrak z płótna, żeby nie ruszał. Zastrzyk przeciwzapalny i przeciwobrzękowy pomógł, po trzech dniach wróciło do normy.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Kasiks

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Paź, 2013, 23:09 »
Pani Doktor mówiła nam o tym zabiegu własnie :) Szyszkowi jednak pomogły bardzo leki i ta izolacja od Tofci, już się nie "**********",jesli tak to mozna nazwać. Apetyt wrócił dzisiaj całkowicie ,robi ładne bobki. Ta żołądź zmniejszyła mu się o połowę i nie jest juz taka czerwona ,sucha ,popekana !Nawet ta żołądź zaczęła juz wchodzic do napletka trochę.Dzwoniłam do pani Wet, mamy podać leki jeszcze cały weekend.

Offline Kasiks

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Paź, 2013, 11:16 »
Witajcie,
Wczoraj byliśmy z Szyszkiem ostatni raz u Pani Doktor,bo Szyszek już jest zdrowy:)Prącie jest już normalne,a Szyszek jak jest sam przestał tam zaglądać. Bardzo się cieszę ,że udało się go wyleczyć bez zabiegu!Stosowaliśmy się do wszystkich zaleceń wet,bylismy cały czas w kontakcie z naszą Panią Wet i powiedziała,że to  dlatego Szyszek wyleczył się na lekach i innych zaleceniach.Szybko poszło :) Pozdrawiamy:Kasiks, Szyszek i Tofcia.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Paź, 2013, 11:44 »
Bardzo się cieszę Kasiu...  [banan]

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: chyba żołądź
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Paź, 2013, 11:46 »
Dzięki waszej szybkiej reakcji oraz pomocnej pani dr na pewno szylek czuje się o wiele lepiej :) Bardzo sie cieszę, że obyło sie bez zabiegu oraz, ze szynszylek jest już zdrowy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Nieznośny szynszyl ! Chyba została mi tylko sprzedaż;/

Zaczęty przez RakuNHDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16984
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2013, 18:10
wysłana przez Szyszunia12
Tego chyba jeszcze nie było - mysz w trocinach

Zaczęty przez KatrinDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 8561
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 09:55
wysłana przez aska69
Sorry ale komuś chyba palma strzeliła :/ (Alllegro)

Zaczęty przez KrisDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2117
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2007, 15:11
wysłana przez karolajn
Jakoś tak się porobiło, że chyba mam szynszylę ;)

Zaczęty przez IskraDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 8876
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2015, 22:01
wysłana przez Iskra
Pomocy mój szylek ma chyba wzdęcia!

Zaczęty przez LoldrowDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 14678
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2021, 13:36
wysłana przez Szynszyle. Maja
SimplePortal