29 Mar, 2024, 02:16

Autor Wątek: Szynszyla jest osowiała  (Przeczytany 1134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GumiŚś

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Szynszyla jest osowiała
« dnia: 14 Gru, 2013, 20:05 »
Witam ponownie
Znów muszę się was poradzić gdyż mały Chino (nasza szynszyla) w klatce jest ciągle ospała i osowiała, mało je i pije, potrafi godzinami stać w tym samym miejscu i patrzeć się w ścianę. Jak wypuszczamy go by pobiegał po mieszkaniu chowa się do rur i nie chce wychodzić, jak je zabieram dopiero zaczyna biegać i skakać po ścianach. nie wiem czy mam się czym martwić ?? Myśleliśmy z dziewczyna by kupić jeszcze jednego samca bo może brakuje mu towarzystwa proszę o jakieś rady lub o jakiekolwiek wyjaśnienie czemu tak jest. Martwimy się tak ponieważ wzięliśmy go od rodziców i dwóch braci a on był najbardziej ruchliwy i najmłodszy (ma około 3-4 miesięcy). Może za bardzo się martwimy patrząc na to że mamy go kilka dni ale jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2013, 20:47 wysłana przez GumiŚś »

“Czlowiek jest wielki
nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli sie z innymi.” Jan Paweł II

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyla jest osowiała
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Gru, 2013, 20:51 »
Jeśli macie go dopiero od kilku dni to on jest wystraszony :) Musi się do Was przyzwyczaić. Jeśli zdecydujecie sie na towarzystwo, wybierzcie tę sama płeć.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline GumiŚś

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szynszyla jest osowiała
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Gru, 2013, 20:59 »
Dziękuję za odpowiedź, musimy więcej poczytać o tych zwierzątkach baliśmy się że był zbyt młody i może jakiejś traumy dostać o czym oczywiście się nie myślało przy kupnie ;(

“Czlowiek jest wielki
nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli sie z innymi.” Jan Paweł II

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Szynszyla jest osowiała
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Gru, 2013, 07:28 »
Szylka musi się oswoić z nowym miejscem , dźwiękami i zapachami.
Spróbuj ją przekonać do siebie np. Na wybiegu usiądź na podłodze i zachęć go migdałkiem ;)
Nie rób zbyt gwałtownych ruchów bo się spłoszy.
Możesz mu dać również pyłek żeby mógł się wykąpać;)
Powodzenia !

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyla jest osowiała
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Gru, 2013, 13:23 »
To jest zupełnie normalne zachowanie według mnie. Po pierwsze jest sam a wcześniej miał całe swoje stado a po drugie jest w nowym miejscu, boi się bo nie zna Was ani mieszkania. Jak ja kupiłam mojego Zdrapka to na początku też był wystraszony i nieufny.  Ja go oswajałam w ten sposób, że zamykałam się z nim w małym przedpokoju w którym nie miał się gdzie schować. Siadam na ziemi i czekałam. Na początku biegał omijając mnie, potem przebiegał po moich nogach i nawet na mnie wskakiwał. Trzeba dużo cierpliwości i odpowiedniego podejścia. Jak dajecie mu jakiś smakołyk np. migdałka to powtarzajcie ciągle jego imię żeby się go nauczył. Mój Zdrapek reaguje na imię, jak go wołam to zaraz wylatuje z jakiegoś kąta i przychodzi do mnie i patrzy czy mu coś nie daję. Uwielbia być głaskany, miziany, całowany. Bawię się z nim w ten sposób że kładę się na podłodze na kocu i wołam go. Mamy taką zabawę że ja leżę na brzuchu a on mi skacze po plecach! Albo siedzę na podłodze a on mi wskakuje na ramię i skupie mi włosy. Im więcej będziecie go wypuszczać i poświęcać mu czasu tym szybciej się przyzwyczai.m dłużej będzie na wybiegu tym bardziej będzie czuł się swobodnie. Mój Zdrapek jest wypuszczany około 17/18 (jak tylko zrobi się ciemno już czeka przy drzwiczkach żeby go wypuścić) a około 2 w nocy jest zamykany. Oczywiście wszystko trzeba robić delikatnie a nie natarczywie. To on zdecyduje kiedy Wam zaufa. Najlepszy test jest taki: dajecie mu smakołyk w klatce. Pierwszy stopień oswojenia: podejdzie i powącha. Drugi: weźmie jedzenie i ucieka z nim w kąt. Trzeci: Weźmie jedzenie ale nie ucieka, odsuwa się tylko nieco albo odwraca plecami do Was i je. Czwarty: Bierze jedzenie, je i nie ucieka ani się nie odsuwa. To samo z głaskaniem. Na początku będzie się bał Waszej ręki w klatce ale po pewnym czasie pozwoli Wam się dotknąć i pogłaskać. Ostatnie stadium to takie że szynszyla bez problemu pozwala się Wam od razu złapać bo wie że nic złego jej z Waszej strony nie grozi i w pełni Wam ufa. Dobrze żeby łapanie fajnie jej się kojarzyło np. z tym że dostaje smakołyk:) albo jest głaskana w miejscu które lubi:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7830
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6462
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6187
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
"Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8993
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
wysłana przez Melphomene
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2482
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
SimplePortal