28 Mar, 2024, 13:04

Autor Wątek: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.  (Przeczytany 6329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« dnia: 05 Sty, 2014, 21:47 »
Witajcie,
muszę poruszyć bardzo ważny temat.
To, że na forum nie można nikogo obrażać czy przeklinać wie każdy, lecz nie wszyscy potrafią wyrażać swoje myśli w sposób stonowany. Niestety agresywne bądź narzucające swoje racje wypowiedzi mogą zniechęcić ludzi poszukujących w sieci informacji.. odbić się to może negatywnie na zwierzętach.
Dlatego właśnie, proszę, pamiętajcie: To miejsce powstało po to by sobie pomagać i jednoczyć ludzi o wspólnych zainteresowaniach i celach ... nie po to by się wykłócać, docinać, dogryzać, dzielić ludzi na przeciwne sobie grupy...

Podstawową zasadą którą wszyscy bez wyjątku muszą przyjąć jest: szacunek i empatia
Jeśli masz zamiar napisać coś co jedynie może kogoś obrazić lub zaboleć to odpuść sobie. Tu chodzi o pomaganie zwierzętom i ich właścicielom. I zapewniam Was, można to zrobić w sposób miły albo chociaż neutralny i merytoryczny.

dla zobrazowania:

Cytuj
Styl asertywny

Komunikacja asertywna polega na jasnym formułowaniu wypowiedzi na temat myśli, uczuć i życzeń. Osoby asertywne dbają o poszanowanie swoich praw, ale szanują także prawa i uczucia innych osób. Potrafią one uważnie słuchać i dawać innym poznać, że zostali wysłuchani przez nich. Osoby te są otwarte na negocjacje i gotowi do ustępstw, ale nie kosztem swoich praw i godności. Potrafią formułować bezpośrednie prośby oraz odmówić otwarcie. Osoby asertywne wiedzą, jak prawić i przyjmować komplementy i miłe słowa od swoich rozmówców. Umieją skutecznie radzić sobie z krytyką – bez konieczności uciekania się do wrogiego czy obronnego nastawienia.
W zachowaniu asertywnym można wyczuć pewność, siłę i empatię.


Styl agresywny

Osoba posługująca się stylem agresywnym potrafi dosyć dobrze wyrazić to, o czym myśli, co czuje i czego chce, jednakże często dzieje się to kosztem praw i uczuć innych ludzi. Agresywna osoba ma tendencję do poniżania innych przez uwagi. Kiedy coś dzieje się nie po myśli osoby agresywnej, zwykle przechodzi ona do ataku. Wzbudza w innych osobach żal i poczucie winy, kierując w ich stronę oskarżenia. Bardzo często wypowiedzi osób agresywnych zaczynają się od słowa „Ty…:, a kończą atakiem lub negatywną etykietą. Charakterystyczne jest używanie przez osoby agresywne uogólnień typu „zawsze” oraz „nigdy”, a także wypowiedzi, które sugerują ich wyższość oraz rację.
Osoba taka czasami tak bardzo chce mieć rację, że nie słyszy, co inni mają do powiedzenia, nawet wtedy, gdy sama zapytała ich o zdanie.

Od dziś, ataki na innych użytkowników będą karane ostrzeżeniami a jeśli będą notoryczne: moderacją lub wykluczeniem ze społeczności którą tu razem tworzymy.

Każdy ma prawo do swoich poglądów, swoich uczuć, każdy ma prawo popełnić błąd lub czegoś nie wiedzieć...
zamiast wzajemnego obrażania się, atakowania prosiłabym o używanie argumentów i merytorycznej dyskusji. Wszystko można wytłumaczyć na spokojnie, przedstawiając suche fakty, nie uciekając się do prywatnych wycieczek i personalnych przytyków. Tylko w ten sposób będziemy mogli pomóc zwierzętom i opiekunom którzy naprawdę tego potrzebują. Postawa atakująca budzi bowiem postawę obronną i jej stosowanie mija się zupełnie z naszym celem.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2014, 21:51 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sty, 2014, 22:59 »
ooo, przychylam się do w.w prośby :) Wszystko można napisać w sposób stonowany.  Słowo pisane ma to do siebie, że wyraża emocje bardzo mocno, przy czym nie widzimy rozmówcy. Nie wiemy czy się uśmiecha czy jest zły. A najlepszym sposobem na weryfikacje swojego postu to przeczytanie go przed zatwierdzeniem i ewentualna korekta zbyt mocnych słów.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ewciia91

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
    • Wątek moich prosiaków na caviarni
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sty, 2014, 21:29 »
Szczerze, to ja na początku poczułam się zaszczuta, wmawiano mi ( takie było moje odczucie) że, skoro mam koty, to one na pewno zabiją mi szynszyle - bo komuś tam zabiły. Nie pomogły ani zdjęcia ze świnkami, ani moje zapewnienia. Leciały teksty że mam uważać, że to, że tamto.... Poczułam się jak głupia 15 latka, która ma mleko pod nosem i nie zna się na niczym. Ja się nie zniechęciłam, bo na wielu forach wieszają psy na nowych, jestem do tego przyzwyczajona. Mąż miał nerwy na te gadanie i teksty tych wszystkowiedzących. Gdyby on się udzielał, to by już z powrotem nigdy tu nie zajrzał. Pewnie wiele osób takie coś zniechęciło. Wiedziałam co mówiłam, miałam racje i to nie szynszyle, a koty są perfidnie gryzione, dziobane, zastraszone i atakowane. Więc nie zawsze mają racje ci najmądrzejsi :)

 [super]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sty, 2014, 12:30 »
to by już z powrotem nigdy tu nie zajrzał.

no właśnie, to kwintesencja tego o co mi chodzi. Wszystko można powiedzieć spokojnie i tak żeby 2ga osoba nie poczuła się atakowana. Inaczej się zniechęci i nie wróci tu już, a przecież chodzi o wzajemne pomaganie sobie. Bardzo bym chciała żeby na forum zapanowała przyjazna i wspierająca atmosfera.

Dodatkowo, dzięki pracy naszego Adriana, autor każdego tematu może zaznaczyć odpowiedź którą uważa za najbardziej pomocną. Mam nadzieję, że to zmotywuje do przemyślanych, merytorycznych wypowiedzi :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Claudi

  • Gość
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sty, 2014, 00:40 »
Jestem za.

Offline SZYSZUNIE :D

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lut, 2014, 18:56 »
Ja też jestem za. Na forum powinna panować przyjazna atmosfera, bo inaczej któraś osoba może odejść od Nas, a tego na pewno nie chcemy  ::)

Ingusia i Tosia :D

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lut, 2014, 19:48 »
Straszne rzeczy się z tym światem dzieją, skoro trzeba takie wątki zakładać i publicznie prosić o przyjazną atmosferę, wyrozumiałość i empatię.
Przykre.

Offline SZYSZUNIE :D

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lut, 2014, 19:54 »
Bardzo przykre, ale żyjemy w takich latach w których króluje internet i świat się kręci wokół internetu, takie wirtualne życie. W normalnym życiu panuje czasami napięta atmosfera i ludzie się obrażają to w internecie też to niestety działa :(

Ingusia i Tosia :D

Offline Ewciia91

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
    • Wątek moich prosiaków na caviarni
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lut, 2014, 12:43 »
...że ktoś śmiał zwrócić mi uwagę- jesteśmy tylko ludźmi, a nie jakimiś guru, alfą i omegą ; )
Z tym się zgodzę :)ale trzeba pamiętać, że irytujące się robi jak parę osób piszę mniej więcej to samo,
a nic nowego nie wnosi. Sama szanuje krytykę i rady... ale czasem w delikatnym stopniu podchodzi to w
nagonkę co doprowadza mnie do białej gorączki. Zależy  kto w jakim stopniu traktuje to emocjonalnie.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Atmosfera i kultura dyskusji na forum.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lut, 2014, 13:01 »
Chodzi o sposób wyrażania swoich myśli, bo powiedzieć można wszystko. Byle w odpowiedni sposób

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

Kto jakiego nicka używa na Forum a jakiego na Yahoo?

Zaczęty przez gosiakDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3997
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2007, 22:01
wysłana przez Katrin
Zanim zaczniesz pisać posty-Czyli co o Forum wiedzieć trzeba

Zaczęty przez EbeDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8136
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2004, 20:34
wysłana przez Ebe
Obsługa Forum - czyli kto jest kim. Rangi (ikonki) użytkowników + il. wiadomości

Zaczęty przez AndreasDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 21299
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 17:42
wysłana przez dream*
Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...

Zaczęty przez RambusiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 22024
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2009, 09:35
wysłana przez Rambusia
koszo-admini czyli do kogo zgłosić się z problemami na forum

Zaczęty przez dream*Dział Sprawy Forum

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11346
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2016, 16:25
wysłana przez dream*
SimplePortal