hypothetical
29 Mar, 2024, 09:55

Autor Wątek: Frotka + Beza próby łączenia  (Przeczytany 2987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna.wk.3

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Frotka + Beza próby łączenia
« dnia: 03 Mar, 2014, 23:13 »
Kochani.. po wyleczeniu moich szyli przyszedł czas na próby łączenia.. Pomimo kwarantanny, której została poddana młodsza szyla (przywiozła grzybice z fermy) starałam się dziewczyny od początku ze sobą zapoznać.. stawiałam klatki obok siebie.. potem gdy już groźba grzyba minęła zaczęły się wspólne wybiegi po pokoju-efekt był tego taki, że każda uciekła w swój kąt i wcale się nie widziały, a gdy się już spotkały to po kilkusekundowym wąchaniu był krzyk i leciał mocz... Po operacji Frotki czekałam aż moja seniorka odzyska siły.. teraz gdy wszystko jest ok. mam zamiar skutecznie połączyć obie Panie, bo od grudnia mam dwie klatki i jest to trochę uciążliwe dla mnie.. dziś była pierwsza próba.. odwróciłam metalową górę klatki do góry nogami, wyłożyłam kocem by było miękko, zrobiłam taki "kojec" im i wsadziłam obie Panie- obydwie były zdezorientowane, później zauważyłam, że młoda (1rok) jest dużo bardziej dominująca i agresywna.. gryzie Frotkę (11l) po grzbiecie, włazi na nią. Frotka się boi. Z tego wszystkiego wspięła się po kratach (czego już nie robiła od baaaaaaardzo dawna) żeby uciec, wzięłam ją na ręce wtuliła się w mięciutki polar, gdy troszkę się uspokoiła wsadziłam ją do jej klatki i od tamtej pory śpi w hamaczku.. Troszkę się o nią boję.. wiem, że szyle są wyjątkowo płochliwe i nie chce by coś jej się stało z nerwów.. ale jestem w szoku, że młoda taka agresywna do drugiej szyli.. bo dla mnie jest kochanym pieszczochem... macie jakieś sprawdzone sposoby łączenia???

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Mar, 2014, 07:16 »
Hej ;) może spróbuj dać na środku tego "kojca" wanienkę z pyłkiem do kąpieli :)
Niektózi psikają Szyle podczas łączenia wodą toaletową ale ja tej metody nie stosowałam.
Przede wszystkim do łączenia jest potrzebne dużo cierpliwości.
Małymi kroczkami do celu , trzymam kciuki  [dance2]

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Mar, 2014, 18:05 »
a gdybyś nie zamykała je do wybiegu tylko np. wypuściła je w jakimś mniejszym pomieszczeniu, usiadła na środku i zabawiała je jakimiś smakołykami, tekturowymi pudełkami, tak, żeby nie myślały o tym, że o to nowy szylek, ale myślały o tym \ile mają atrakcji

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Mar, 2014, 05:45 »
Justynko nie łącz tak proszę. Nie przytrzymuj ich w kojcu/klatce. One muszą mieć swobode obrony ucieczki. Może leciec futro ale nie do ran. Jak wyglada grzbiet Frotki? Przeczytaj cały dział i poradnik łączenia. Wspólne wybiegi, cierpliwość, zamiana klatkami, wspólny piasek, Twoja obecność podczas ich łączenia, przygotuj sobie butelke do spryskiwania kwiatow z czystą wodą i trochę można agresowa gdy leci  z agresja w oczach poskromic. Powodzenia i trzymam kciuki

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline justyna.wk.3

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwi, 2014, 22:55 »
Kochani, mija już kolejny miesiąc odkąd sukcesywnie staram się połączyć moje szyle.. codziennie biegają razem na wspólnym wybiegu, korzystają z jednego pisaku, czasem poleci futro ale tylko u jednej Pani.. Było już wchodzenie na grzbiet.. najpierw wchodziła młoda, potem tę funkcję przejęła seniorka podgryzając delikatnie młodej uszy (spokojnie-czuwałam, nic się nie stało:).. wchodziły do swoich klatek nawzajem i wyjadały z misek, klatki cały czas stają obok siebie na podłodze, zamieniłam polarkowe legowiska-tak, żeby cały czas miały swój zapach nawzajem. Od czasu do czasu słychać jeszcze jednorazowe krzyki na wybiegu, aleee... nie ma już obsikiwania wzajemnego, co początkowo zdarzało się nagminnie:) [good] I dziś nastąpił przełom!!! Podczas wybiegu 3 razy spędziły ze sobą w sumie ok.5 min w jednej klatce, po czym wróciły do biegania po pokoju.. [viva] I moje pytanie: czy mogę je już wsadzić do jednej klatki, czy w dalszym ciągu puszczać na wspólne wybiegi i obserwować.. ile czasu w jednej klatce daje taki bezpieczny limit, że po nim już wszystko się ułoży???

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwi, 2014, 23:02 »
Wg.mnie możesz puścić je już do jednej klatki ale czuwaj żeby nie zrobiło się gorąco.
3mam kciuki i daj znać jak było :)

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwi, 2014, 23:21 »
Ja też już bym spróbowała dać je razem - powodzenia.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline SZYSZUNIE :D

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwi, 2014, 19:42 »
Moje szynszylki przy łączeniu też sie gryzły, ale popsikałam je obie wodą toaletową i zaprzyjaźniły się w 2 dni ;)

Ingusia i Tosia :D

Offline justyna.wk.3

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwi, 2014, 09:40 »
Kochani, we wzajemnych relacjach moich futer nastąpił wyraźny progres ;) Panie były wsadzane w tygodniu na parę godzin do jednej klatki, ale gdy szłam spać lub wychodziłam, rozdzielałam je- tak, żeby żadnej krzywda się nie stała podczas mojej nieobecności.. od wczorajszego ranka Panie znajdują się na stałe w jednej klatce. Futro nie lata. Co robią? Iskają się prawie przez cały czas. Za uszami, po pyszczku, pod brodą i na tyłku- czasem tylko starsza Frotka wyrazi swoją niechęć do młodej, że już starczy tego.. Przepychają się w hamaku, bo każda chce sama leżeć w nim, po czym zasypiają obie. Z karuzeli i piasku korzystają na przemian. Chyba będzie zgoda  [viva]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwi, 2014, 10:05 »
Oo super ! ;)
Poprosze zdjęcia obu pań razem :*

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Frotka + Beza próby łączenia
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwi, 2014, 12:05 »
cudowna wiadomość Justyno! :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Beza i Bunia, moje ostatki szynszylowe.

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5087
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2015, 13:37
wysłana przez Paja
Bernard[*], Bianka i Beza :)

Zaczęty przez domi_niqueDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 3498
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2011, 20:03
wysłana przez Dorotka0001
Pogryzienie w trakcie łączenia

Zaczęty przez sylwiasokDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7156
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2019, 14:42
wysłana przez sylwiasok
Próby łączenia dwóch samców

Zaczęty przez paulinawDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1425
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2014, 21:22
wysłana przez KarolinaGliwice
SimplePortal