hypothetical
28 Mar, 2024, 10:59

Autor Wątek: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach  (Przeczytany 130632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 526
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Adrek.pl
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Cze, 2014, 15:30 »
@drzazga zabiłoby to serwer, poza tym admin serwera pomyślałby, że wysyłany jest stąd spam i zablokowałby stronę całkowicie.

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Cze, 2014, 17:51 »
Niestety dzisiaj się nic nie dowiedziałam..:/ Jutro na 100% się dowiem i wtedy będziemy wiedzieć.

Offline elivevaa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Cze, 2014, 19:10 »
Tylko nie odpuszczaj, niech wie że źle robi...

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Cze, 2014, 19:27 »
Nie odpuszcze... ale nie potrafią określić czy wszystkie oddają czy cos zostawiają... maja się zastanowić do jutra. Mowilam im o chorobach i o mleczarni zwierząt.

Offline elivevaa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Cze, 2014, 20:19 »
Ustawa o ochronie zwierząt te kwestie reguluje i chyba nie musicie mieć statusu prawnego żeby z tego skorzystać, bo każdy ma takie prawo powołać się na tą ustawę. Pewna jestem, że oni na nich zarabiają nawet jeśli sklepy zoologiczne nie chcą szyszek kupować od nich to pokątnie sprzedają je niczego nieświadomym ludziom, dlatego taki opór stawiają.

Offline anna87

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #180 dnia: 08 Cze, 2014, 14:18 »
Stawiają dlatego, ze widać, że Kaerii zależy, tak myślę. Trzeba stanowczo powiedzieć, ze albo wszystkie albo żaden tak, żeby poważnie to potraktowała, bo to jest takie granie na emocjach..

Zgadzam się w 100% nie będzie to miało sensu jeśli nie uda się zabrać wszystkich, bo tylko patrzeć, a będziemy mieli powtórkę w obawiam się dość niedalekiej przyszłości. Ostatecznie nie chcielibyśmy kulek tam zostawiać to wiadomo fakt faktem, że gdybym miała bliżej (a nie 500km) to pewnie sama już odkupiłabym i pewnie nie jedną szyle ehh... Co tu zrobić  >:(

fac fideli
sis fidelis
Anna & Czesław vel Czesława :D i od 12.08.2014 Miśka :)

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #181 dnia: 08 Cze, 2014, 15:35 »
Niestety dziewczyny też się z Wami zgadzam, że wszystkie albo żadna :(

Ale i też mam złą wiadomośc chcą zostawić sobie 4 szyle ja zrobiłam co mogłam... (czyli wiadomo wyniuchali w tym zysk i moją naiwność :/)

Zaniosłam transporter który pożyczyłam (wyszorowałam , odkaziłam ile mogłam to chociaż tyle zrobiłam by miały czysto)
Poidło umyłam, odkaziłam (było tak zielone w środku że strach, przeciekało dlatego nawet nie podawałam to szylkom tylko kupiłam 2 nowe).

Ciesze się, że chciałyście pomóc.. to bardzo dużo znaczy, wielki gest.. ale ja sama niestety nie poradze sobie z sytuacją, nie mogę zmusić jej do oddania wszystkich.. Przynajmniej Diabeł i Fifi mają dobrze ...

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #182 dnia: 08 Cze, 2014, 15:48 »
@Kaeria w tym momencie nie wiem, czy powinno się pozostałe zwierzaki od niej wykupić. Owszem, uratowałoby się je, miałyby szansę na lepsze życie. Ale to podłe babsko dalej będzie rozmnażać pozostałe w karygodnych warunkach, młode będą coraz bardziej obciążone genetycznie. Czyli tak naprawdę pomoże się jednym, a pogorszy się los następnych.
Nawet jakbyś zostawiła jej 4 szynszyle jednej płci to po prostu dokupi samca i dalej będzie te zwierzaki rozmnażać. Niestety żeruje na dobrym sercu innych ludzi i bez żadnych skrupułów będzie dalej te szynszyle zaniedbywać.
Może jak się przemęczy i zobaczy, że nikt nie chce ich kupić to się opamięta i je odda.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #183 dnia: 08 Cze, 2014, 16:00 »
o nie, i co teraz? :(

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #184 dnia: 08 Cze, 2014, 16:02 »
@Kaeria w tym momencie nie wiem, czy powinno się pozostałe zwierzaki od niej wykupić. Owszem, uratowałoby się je, miałyby szansę na lepsze życie. Ale to podłe babsko dalej będzie rozmnażać pozostałe w karygodnych warunkach, młode będą coraz bardziej obciążone genetycznie. Czyli tak naprawdę pomoże się jednym, a pogorszy się los następnych.
Nawet jakbyś zostawiła jej 4 szynszyle jednej płci to po prostu dokupi samca i dalej będzie te zwierzaki rozmnażać. Niestety żeruje na dobrym sercu innych ludzi i bez żadnych skrupułów będzie dalej te szynszyle zaniedbywać.
Może jak się przemęczy i zobaczy, że nikt nie chce ich kupić to się opamięta i je odda.

Dokładnie ..
Pomogłam tylko 2 maluchom..Niby to mało.. ale chociaż one mają lepiej..

o nie, i co teraz? :(

Nie wiem :(

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #185 dnia: 08 Cze, 2014, 16:09 »
Pomogłam tylko 2 maluchom..Niby to mało.. ale chociaż one mają lepiej..

Pomogłaś aż 2 maluchom. Masz dobre serce i chciałaś jak najlepiej. Dla nich zmienił się cały świat. To nie twoja wina, że ta baba nie ma za grosz przyzwoitości i traktuje żywe stworzenia jak przedmioty.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline elivevaa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #186 dnia: 08 Cze, 2014, 16:16 »
Zawiodło TOZ, zawiódł Powiatowy Lekarz Weterynarii zostaje czwarta władza w Polsce czyli telewizja. Zgłoś sprawę do Interwencji jako osoba prywatna której leży na sercu dobro zwierząt, jeśli telewizja się tym zainteresuje to ścigną  i TOZ i Weta. Trzeba zrobić to samo co zrobiły Ogony jak zostały wypuszczone 30 hodowlane szczury na Plantach w Krakowie. Wydaje mi się, że trzeba zawalczyć... ale to moje zdanie.  [szynszylek]

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #187 dnia: 08 Cze, 2014, 16:23 »
Proponuję na razie nie robić nic i zobaczyć czy się babka odezwie jak jeszcze parę dni z szylakami posiedzi.. ale tak nie odzywać się w ogóle, żeby nie widziała, że bardzo zależy.. A w tym czasie szukać dalej pomocy kogoś, kto może ją prawnie zmusić do zmiany postępowania..

Tak trzeba będzie zrobić.. bo niedługo będzie miała kolejne maluchy jak trzyma samice z samcami i nie rozdziela płciowo.. armagedon ;(

Pomogłam tylko 2 maluchom..Niby to mało.. ale chociaż one mają lepiej..

Pomogłaś aż 2 maluchom. Masz dobre serce i chciałaś jak najlepiej. Dla nich zmienił się cały świat. To nie twoja wina, że ta baba nie ma za grosz przyzwoitości i traktuje żywe stworzenia jak przedmioty.

No aż mają teraz kochający dom,czystą klatkę, ciepły kąt, jedzenie, czystą wodę i mnóstwo biegania i spania.. szkoda, że reszta tak nie ma, każdy zwierzak na to zasługuje.. Nie rozumiem po prostu takiego traktowania, dla mnie zwierzak to jak człowiek.. rodzina..


 
Zawiodło TOZ, zawiódł Powiatowy Lekarz Weterynarii zostaje czwarta władza w Polsce czyli telewizja. Zgłoś sprawę do Interwencji jako osoba prywatna której leży na sercu dobro zwierząt, jeśli telewizja się tym zainteresuje to ścigną  i TOZ i Weta. Trzeba zrobić to samo co zrobiły Ogony jak zostały wypuszczone 30 hodowlane szczury na Plantach w Krakowie. Wydaje mi się, że trzeba zawalczyć... ale to moje zdanie.  [szynszylek]

co do TOZu to szkoda i brak słów. Lekarz weterynarii żenada, a do 2 fundacji napisałam które podała @dream* i niestety 0 odpowiedzi.. telewizja nie wiem czy by się zainteresowała dla nich to nie jest zbytnia sensacja..

ale zobaczymy tak jak napisała @Metallowa ...

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #188 dnia: 08 Cze, 2014, 16:27 »
Te większe zapewne sprawę oleją, ale może jakaś mała stacja się zainteresuje. A może macie jakąś lokalną gazetę albo stację? Jak babsko wyczuje, że mogą ją obsmarować w gazecie może się opamięta.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #189 dnia: 08 Cze, 2014, 16:28 »
Jakaś tam gazeta jest.. musiałabym się przejść.. Telewizja niby tutaj też jest, mała stacja miastowa..

Offline elivevaa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #190 dnia: 08 Cze, 2014, 16:32 »
Wiem, że dla tv to może żadna sensacja ale lubią udawać jak to leży im na sercu dobro zwierząt. Skoro nagłaśniają sprawy związane ze schroniskami czy psami to mogą też zająć się ta sprawą. Szkoda mi tych zwierzaków i przeraża mnie że dostają tak mało karmy i to złej jakości.  [-chomik-]
Myślę że Interwencja i teleexpress się zainteresuje jeśli nie to sama osobiście do nich napisze i ich opierniczę za brak zainteresowania. Napisałabym sama ale nie znam sprawy od podszewki  [chinblack]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #191 dnia: 08 Cze, 2014, 16:40 »
@elivevaa naprawdę sądzisz, że tak duża stacja jak TVP i tak popularny program będzie nadawał o jakiejś babie, która trzyma zwierzaki w małych klatkach i karmi je syfem? Wątpię. Są tysiące takich ludzi, nawet kiedy nie rozmnażają zwierząt to nie zapewniają im godnych warunków. Myślę, że większe szanse na nagłośnienie będą w małej lokalnej stacji. Ludzi interesuje to co jest wokół nich, nie obchodzi ich coś co dzieję się na drugim końcu Polski. A tak jak zobaczą znajomą ulicę, od razu będzie wiadomo o kogo chodzi. Zaczną ją wytykać sąsiedzi palcami to może zmądrzeje.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #192 dnia: 08 Cze, 2014, 16:43 »
Pani właścicelce trzeba zostawić nr telefonu i powiedzieć, ze chętnie pomogę w razie potrzeby i na tym urwać kontakt.
Pani w pewnym momencie sama zobaczy, że sobie nie radzi i zadzwoni.

Offline elivevaa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #193 dnia: 08 Cze, 2014, 16:49 »
@elivevaa naprawdę sądzisz, że tak duża stacja jak TVP i tak popularny program będzie nadawał o jakiejś babie, która trzyma zwierzaki w małych klatkach i karmi je syfem? Wątpię. Są tysiące takich ludzi, nawet kiedy nie rozmnażają zwierząt to nie zapewniają im godnych warunków. Myślę, że większe szanse na nagłośnienie będą w małej lokalnej stacji. Ludzi interesuje to co jest wokół nich, nie obchodzi ich coś co dzieję się na drugim końcu Polski. A tak jak zobaczą znajomą ulicę, od razu będzie wiadomo o kogo chodzi. Zaczną ją wytykać sąsiedzi palcami to może zmądrzeje.

Zainteresują się jeśli będą wiedzieli że komuś zależy i że jest to większa grupa ludzi, nie pojedyncze osoby. Warto spróbować co mamy do stracenia?

Offline Rosa1906

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gonzo
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #194 dnia: 08 Cze, 2014, 16:50 »
Proponuję na razie nie robić nic i zobaczyć czy się babka odezwie jak jeszcze parę dni z szylakami posiedzi.. ale tak nie odzywać się w ogóle, żeby nie widziała, że bardzo zależy.. A w tym czasie szukać dalej pomocy kogoś, kto może ją prawnie zmusić do zmiany postępowania..

I to jest chyba najlepszy pomysł. Bo rozumiem, że ultimatum wszystkie albo żadna już było stawiane?

Without my pets my house would be clean and my wallet would be full but my heart would be empty

Offline elivevaa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #195 dnia: 08 Cze, 2014, 16:52 »
Pani właścicelce trzeba zostawić nr telefonu i powiedzieć, ze chętnie pomogę w razie potrzeby i na tym urwać kontakt.
Pani w pewnym momencie sama zobaczy, że sobie nie radzi i zadzwoni.

Pani właścicielka prędzej je zagłodzi niż zadzwoni, bo w końcu rozmnażanie ją przerośnie.

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #196 dnia: 08 Cze, 2014, 16:57 »
Proponuję na razie nie robić nic i zobaczyć czy się babka odezwie jak jeszcze parę dni z szylakami posiedzi.. ale tak nie odzywać się w ogóle, żeby nie widziała, że bardzo zależy.. A w tym czasie szukać dalej pomocy kogoś, kto może ją prawnie zmusić do zmiany postępowania..

I to jest chyba najlepszy pomysł. Bo rozumiem, że ultimatum wszystkie albo żadna już było stawiane?

Niestety ale tak.. Mówiłam jej jakie są konsekwencje trzymania w złych warunkach zwierząt (takie jak choroby , bakterie itd.)

Pani właścicelce trzeba zostawić nr telefonu i powiedzieć, ze chętnie pomogę w razie potrzeby i na tym urwać kontakt.
Pani w pewnym momencie sama zobaczy, że sobie nie radzi i zadzwoni.

Pani właścicielka prędzej je zagłodzi niż zadzwoni, bo w końcu rozmnażanie ją przerośnie.

Tu się zgodzę prędzej będą głodne chodziły niż ona zadzwoni, widzę po tych maluchach co mam od niej wzięte, głodne do mnie trafił i ciągle piją wodę.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #197 dnia: 08 Cze, 2014, 17:04 »
Jak podłym i wyrachowanym trzeba być, żeby pożałować zwierzakowi wody...

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #198 dnia: 08 Cze, 2014, 17:09 »
Jak podłym i wyrachowanym trzeba być, żeby pożałować zwierzakowi wody...

Chyba można.. maluchom dolewam wody wieczorem przed snem bo poidełka świecą pustką, doglądam nawet czy w miseczkach pusto i dorzucę coś lekkiego by w nocy nie waliły o jeść.. Rano wstaje i wody wymieniam na świeże.. Ale co się dziwić.. Piją czystą i świeżą wodę, poidełka codziennie myte, klatki sprzątane , miski myje i wrzucam rano świeże jedzenie, a tam?.. dostają małą garstkę na wszystkie i to nie do misek bo tam nie ma miski tam na ziemi mają jedzenie... (jak w dziczy szukajcie w kupach a znajdziecie) :/

Nie mogę o tym pisać -.- łza w oku i tyle :/

Offline Rosa1906

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gonzo
Odp: [BRANIEWO, warmińsko-mazurskie] Szynszyle w fatalnych warunkach
« Odpowiedź #199 dnia: 08 Cze, 2014, 17:16 »
Tym bardziej- jak mamy odpuścić i zostawić je same na pastwę losu tego babska! Do jasnej.... musi być jakiś sposób, by pomóc. Nie wiem, to chociaż kupujmy jedzenie tym maluchom. Nie wiem, brakuje mi pomysłów, ale nie możemy ich zostawić, no... :( :( :(

Without my pets my house would be clean and my wallet would be full but my heart would be empty

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40656
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87139
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35242
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4714
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
zbyt młode szynszyle na allegro - prośba o zgłaszanie naruszenia zasad

Zaczęty przez dream*Dział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5579
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 17:01
wysłana przez dream*
SimplePortal