28 Mar, 2024, 11:17

Autor Wątek: Czasopismo Internetowe "Rodentia"  (Przeczytany 6117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« dnia: 14 Cze, 2014, 16:14 »
Witamy serdecznie!

Kilka miesięcy temu na chomiczym forum wpadłyśmy na pomysł wydania czasopisma w całości poświęconego gryzoniom domowym. Początki organizacyjne były dosyć trudne, ponieważ żadna z nas nie jest dziennikarką. Ja z zawodu jestem kulturoznawcą, więc podjęłam się roli Redaktora Naczelnego i tym sposobem 12 kwietnia, w Światowy Dzień Chomika, wyszedł pierwszy, próbny numer "Rodentii". Dzisiaj wydałyśmy już trzeci numer, z którego w końcu jesteśmy zadowolone - spełnia on nie tylko nasze oczekiwania odnośnie treści czy też tematów (na te akurat zawsze mamy pomysły), ale również oczekiwania co do jakości graficznej.

Nasza stała redakcja składa się ze mnie, czyli Redaktor Naczelnej - mój nick na różnych forach to Antiba, a nazywam się Diana Luiza Dubowska, mojej Zastępczyni - Aleksandry Laury Biskup (Aleksandrab) oraz Redaktor Działów - Aleksandry Michel (Kenamysz). Cały czas poszukujemy chętnych dziennikarzy, grafików, techników weterynarii do współtworzenia czasopisma. Jest ono bezpłatne, tak jak nasze działania wewnątrz.

Na co dzień jesteśmy właścicielkami różnych gryzoni. Chętnie poszerzamy swoją wiedzę, a jeszcze chętniej - gryzoniom pomagamy. Prowadzimy domy tymczasowe, pomagamy w organizacji adopcji.

Oto linki do pierwszych wydań "Rodentii":
Numer 0 - kwiecień 2014: http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/rodentia/14/4/1/
Numer 1 - maj 2014: http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/rodentia/14/5/2/

Oraz do najnowszego wydania Nr 2 - czerwiec 2014: http://pub.lucidpress.com/f8a5728f-792d-41b6-8fe3-2ddbae2f736b/

Zapraszamy na nasz oficjalny fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/czasopismorodentia

Kontakt do czasopisma: czasopismorodentia@gmail.com, kontakt do mnie: Diana Luiza Dubowska, tel. 667 242 343, e-mail: d.dubowska@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do zadawania pytań, dzielenia się opiniami i do współpracy!

Pozdrawiam,

DD

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Cze, 2014, 16:22 »
Fantastycznie tylko czemu zdjęcie mojej szynszyli nie jest podpisane autorem i adresem forum?!

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline uszynszyla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
    • U szynszyla - mój blog
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Cze, 2014, 16:38 »
Spoko artykuł, niemniej jednak trochę dziwi mnie to, że zostałam wprowadzona w błąd przesyłając na prośbę zdjęcia do redakcji - nic nie było wspomniane, że będzie to artykuł, który reklamuje sklep internetowy.

Nie ukrywam, że to co zobaczyłam, nie było miłe. Poza tym wypadałoby poinformować czytelników o tym, czy jest to artykuł sponsorowany.

Miłośniczka szynszyli od 14 lat. Uwielbiam je podziwiać, mówić o nich i cieszyć się ich pięknem. Zapraszam na mojego bloga.

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Cze, 2014, 16:58 »
Dream, jest podpisane: "Zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na temat szynszyli serdecznie zapraszamy na forum szynszyle.info - z okładki pozdrawia Was Yuki, pupil tamtejszej administratorki. Warto również zajrzeć na uszynszyla.pl".

Uszynszyla, artykuł nie dotyczy sklepu, poświęcony jest szynszylom. Jedynie poza artykułem jest wzmianka o jego autorce, właścicielce sklepu, w którym można kupić produkty między innymi dla szyszek, po za tym to właśnie te zwierzaki zainspirowały właścicieli do jego otwarcia. Nie jest to żadna usilna reklama i to nie sklepowi jest dedykowany artykuł. Nikt by nawet nie pomyślał, że pomiędzy tym istnieje jakiś konflikt.

Bardzo przepraszamy za powstałe niejasności.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2014, 17:06 wysłana przez Rodentia »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Cze, 2014, 17:10 »
Dziękuję za odpowiedź, widocznie przeoczylam ta wzmiankę.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline uszynszyla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
    • U szynszyla - mój blog
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Cze, 2014, 17:32 »
Dream, jest podpisane: "Zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na temat szynszyli serdecznie zapraszamy na forum szynszyle.info - z okładki pozdrawia Was Yuki, pupil tamtejszej administratorki. Warto również zajrzeć na uszynszyla.pl".

Nikt by nawet nie pomyślał, że pomiędzy tym istnieje jakiś konflikt.

Bardzo przepraszamy za powstałe niejasności.

Fakt widzę, skoro to nie była reklama, to czemu nie zamieściłyście logo każdej strony, która brała udział w 'tworzeniu' wydania ;)? Tylko wzmiankę, która jest w sumie mało widoczna.

Nikt nie mówi o konflikcie, ale zupełnie o czymś innym byłam informowana. ;)

Miłośniczka szynszyli od 14 lat. Uwielbiam je podziwiać, mówić o nich i cieszyć się ich pięknem. Zapraszam na mojego bloga.

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Cze, 2014, 18:12 »
Jeśli zdjęcia są nieodpowiednio podpisane lub jeśli czuje się Pani w jakikolwiek inny sposób wykorzystana, proszę o wiadomość prywatną a w ciągu doby poprawimy podpisy lub usuniemy z czasopisma wszystkie wzmianki o Pani i Pani stronie.

Muszę nadmienić, iż do głównych celów, jakie sobie założyłyśmy tworząc Rodentię nie należy reklama sponsorowana. Strony, których adresy umieszczamy w numerach są przez nas subiektywnie wybierane, ponieważ dotyczą szerzenia wiedzy o gryzoniach i udzielania im pomocy. Adres Pani strony pojawił się przy wzmiance Kenamysz (a nie po artykule Pani Katarzyny Zaborskiej) i jest poleceniem strony jako właśnie szerzącej wiedzę na temat szynszyli.

Pozdrawiam,
Diana Dubowska

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Cze, 2014, 10:58 »
Tak czytam i czytam i powiem ,że gazetka dość ciekawa :) fajny pomysł  [polecam]

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Cze, 2014, 12:41 »
Oki, udało mi się przeczytać cały artykuł, faktycznie, wszystko jest na swoim miejscu, przepraszam :)))) niedopatrzylam a artykuł ciekawy. Macie mmoże swoją stronę w sieci poza fb? :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Cze, 2014, 12:49 »
Niestety na razie nie mamy. Czasopismo jest bezpłatne, również nikt z nas nie otrzymuje żadnej zapłaty i nie mamy żadnego dofinansowania, dlatego korzystamy z bezpłatnych opcji w Internecie. Na pewno będziemy myśleć o płatnych rozwiązaniach dla Rodentii, ale w pierwszej kolejności o płatnym serwerze i programie do składania numerów.

DD

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Cze, 2014, 12:55 »
Bardzo fajne czasopismo  [super]

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline uszynszyla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
    • U szynszyla - mój blog
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Cze, 2014, 12:56 »
Niestety na razie nie mamy. Czasopismo jest bezpłatne, również nikt z nas nie otrzymuje żadnej zapłaty i nie mamy żadnego dofinansowania, dlatego korzystamy z bezpłatnych opcji w Internecie. Na pewno będziemy myśleć o płatnych rozwiązaniach dla Rodentii, ale w pierwszej kolejności o płatnym serwerze i programie do składania numerów.

DD

A czy można prosić na mejla wydanie w formie pdf, o którym pisałyście na fb? ;)

Miłośniczka szynszyli od 14 lat. Uwielbiam je podziwiać, mówić o nich i cieszyć się ich pięknem. Zapraszam na mojego bloga.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Cze, 2014, 13:16 »
Mnie sie czasopismo podoba. Pierwszy raz miałam kontakt z taką wersją "czytadła" :) Szkoda tylko że nie ma gdzies tam z boku czytelnego znaczka wyłącz dźwięk przewracanych stron, bo jest on okropny i za głośny, brzmi trochę jak przewracane grube kalki techniczne. ;p

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Cze, 2014, 13:20 »
Niestety na razie nie mamy. Czasopismo jest bezpłatne, również nikt z nas nie otrzymuje żadnej zapłaty i nie mamy żadnego dofinansowania, dlatego korzystamy z bezpłatnych opcji w Internecie. Na pewno będziemy myśleć o płatnych rozwiązaniach dla Rodentii, ale w pierwszej kolejności o płatnym serwerze i programie do składania numerów.

DD


Rozumiem :)))

W takim razie wieczorkiem udostepnie na naszym Facebooku :))))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Cze, 2014, 14:47 »
Mysza <")))/, dlatego między innymi zmieniliśmy portal, w którym składamy numery. Najnowszy numer nie ma już tego wstrętnego dźwięku przekładania kamiennych stronic.

Offline elkasia2

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • "Siła szynszyli tkwi w ich wyjątkowości"
    • sklepik inny niż wszystkie ;)
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Cze, 2014, 00:23 »
Tak jak już pisałam na innym forum, chętnie służę pomocą przy pracach nad gazetką, bo jako że kiedyś pracowałam w wydawnictwie lubię się realizować w słowie pisanym ;) Artykuł do aktualnego numeru napisałam z wielką przyjemnością, nie licząc nawet na odwołanie się do strony mojego sklepu - po prostu lubię pisać :) oczywiście bardzo dziękuję za tak fajny skład gazetki... ja i moje szynszyle jesteśmy zachwyceni :)  dziękujemy też za wszelkie miłe słowa, o one zawsze są bezcenne :)

Miguś - urodzony 02.06.2013, z nami od 12.10.2013 :)
Efik - urodzony 07.10.2013, z nami od 23.12.2013 :)
Elmo - urodzony 25.01.2014, z nami od 18.04.2014 :)

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lip, 2014, 19:27 »
Zapraszamy do lektury nowego wydania: http://pub.lucidpress.com/20276149-4e56-4c5e-91bc-b1c7d080b7f7/
oraz do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej: www.czasopismorodentia.weebly.com

Przygotowaliśmy dla Was dwa wakacyjne konkursy - literacki wraz z Elzoo oraz fotograficzny z art dervish :)

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Konkurs!
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lip, 2014, 16:11 »
Przypominam, że trwają dwa konkursy - fotograficzny trwa tylko do 5 sierpnia!

Sfotografujcie, w jaki sposób chłodzicie swoje gryzonie w upały - klatkę, same szynszyle korzystające z pewnych sposobów i wyślijcie nam na adres e-mailowy.

Szczegóły konkursu w ostatnim wydaniu Rodentii, a regulamin dostępny na FB: https://www.facebook.com/czasopismorodentia?fref=ts oraz do pobrania w pliku pdf na naszej stronie: http://czasopismorodentia.weebly.com/ (regulamin konkursu zdj)

Zachęcam do udziału! Nagrodę przygotuje specjalnie na tę okazję art dervish. Będzie to własnoręcznie uszyta i pomalowana torba na zakupy!
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2014, 20:35 wysłana przez Rodentia »

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sie, 2014, 21:51 »
Uwaga!

Powoli zbliża się termin nadsyłania prac na konkurs literacki organizowany przez Rodentię i sklep Elzoo. Zachęcamy do udziału! :)

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sie, 2014, 22:10 »
ostrożnie dobierajcie słowa, bo czytając "szynszyle jedzące orzeźwiające owoce" ktoś może wpaść na pomysł, aby na potrzeby zdjęcia nafaszerować szylkę surowymi owocami, co nie jest korzystne - szyle jedzą suszki :)

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sie, 2014, 10:24 »
Czasem szylka chwyci owoca do zdjęcia,ugryzie,połknie i moga byc nie przyjemności a ludzie do konkursów i innych takich cuda moga robić :)

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Rodentia

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czasopismo Internetowe "Rodentia"
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sie, 2014, 20:35 »
Dziękuję za uwagi, poprawiłam post, chociaż konkurs już i tak niestety nie jest aktualny.

Pozdrawiam! : )

 

nasze strony internetowe / e-sklepy / profile w portalach społecznościowych itp

Zaczęty przez dream*Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 19035
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2011, 16:28
wysłana przez patuu97
SKLEPY INTERNETOWE - polecane i odradzane.

Zaczęty przez dream*Dział Sklepy

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 144302
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2019, 12:21
wysłana przez ilona43
Gry internetowe

Zaczęty przez PusiaKDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 987
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 11:49
wysłana przez PusiaK
"Tego wieczoru lub tej nocy,Chrystus otworzy drzwi Papi

Zaczęty przez keaDział Tęczowy Most

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2758
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2005, 23:41
wysłana przez niezapominajka
Sklep zoologiczny ,,Afrykarium" (Auchan)

Zaczęty przez YumikoDział Sklepy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3049
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2016, 19:24
wysłana przez Rukola
SimplePortal