29 Mar, 2024, 00:09

Autor Wątek: Woliera  (Przeczytany 2024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Offline Chilly

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Fanpage
Woliera
« dnia: 17 Cze, 2014, 17:09 »
Mam pare pytan do osób ktore maja ta woliere lub podobna -> allegro.pl/woliera-dominika-dla-fretki-142x70x56-klatka-i4316668841.html

Z tego co widze to pręty są ocynkowane, tylko słupki czymś wymalowane. Czy szynszyl ma mozliwosc dostania sie zebami do tej malowanej czesci? (pytanie moze sie wydawać głupie, ale moje szynszyle dały rade obgryzc szafke przylegajaca do klatki.. wolałabym zeby nie zjadły farby)

Czy taka woliera bedzie stabilna? tzn nie bedzie sie kiwać podczas harców w nocy?

Alternatywnie czy ktoś jest w stanie polecić mi inna metalowa woliere/duza klatke? Robione na zamówienie odpadaja, niestety moje szyle wszystko niszcza i zasikują.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Woliera
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Cze, 2014, 17:15 »
Hej :) Moja koleżanka ma taką,kupiła pare miesięcy temu i jest zadowolona,szylki(bo ma parke) nie gryża jej -zero zainteresowania. Jest bardzo fajna stabilna,a ta kumpeli ma wygodne kółka i też jest stabilna. Jest dość wytrzymała- prócz elementów drewnianych.

A co do robionych to nie zniechęcaj się ,są czasem wytrzymalsze niż te sklepowe. Moja inna kumpela miała taką małą z prętami to jej szynszyl wyrwał kilka robiąc dostatecznie dużą dziurę aby uciec  [-chomik-] :D

Więc wszystko zależy od szynszyla- czy klatka przetrwa czy nie :P

Tak więc moim zdaniem ta która wybrałaś jest oki ale z kolei robioną możesz stworzyć jak Ci w duszy gra :)

Ja mam zrobioną klatke,jak i wielu moich znajomych do koszatek ,szynszyli a nawet fretki i są zadowoleni tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić aby"siusiu" nie uszkodziło klatki i nie pachniało brzydko,najlepiej użyć na dno czegoś gładkiego i nie przepuszczalnego. Bo inne elementy i tak są z drewna więc tylko podłoga jest najważniejsza.

Aaa co do szafki- jeśli odległość między prętami jest większa niż 1cm to całkiem możliwe ,że będzie skubać,ale mój szatan często gryzie to czego mu nie wolno ale nie je tylko "trocinuje"elementy domu więc myśle ,że Twoj JEŚĆ ich nie powinien tylko obgryzać. No chyba ,że szpary będą duże jak już pisałam wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2014, 19:22 wysłana przez Basia_W »

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Chilly

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Fanpage
Odp: Woliera
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Cze, 2014, 17:45 »
Dziękuje za odpowiedz :) moje szynszylki to straszne paskudy, kazda nowa rzecz musza 'oznaczyc' i pogryzc wiec taka drewniana klatka bylaby po paru miesiacach do wyrzucenia. Chociaz te na zamowienie tez podobaja mi sie, bo przypominaja szafe i sa bardziej estetyczne, to jednak wolalabym wydać raz 500zł i nie martwić się potem kolejna klatka.

Cytuj
Ja mam zrobioną klatke,jak i wielu moich znajomych do koszatek ,szynszyli a nawet fretki i są zadowoleni tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić aby"siusiu" nie uszkodziło klatki i nie pachniało brzydko,najlepiej użyć na dno czegoś gładkiego i nie przepuszczalnego. Bo inne elementy i tak są z drewna więc tylko podłoga jest najważniejsza.

Własnie w niektórych recznie robionych klatkach widziałam coś ala 'okleina do mebli' na półeczkach żeby siuśki sie nie wchłaniały, ale nie wydaje mi sie to dobrym pomysłem.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Woliera
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Cze, 2014, 18:52 »
Preferuję Półki naturalne z czegoś co moją "zjeść" natomiast to podłoga może być z paneli lub paneli plastikowych ,mój tak ma i kiedy mu sie nasiusia na nie to moge wytrzeć bez problemu a na półki nigdy nie sikał więc mogą być z "gołego " drewna :)

Jeśli chcesz tą kupną to czemu nie ,jest bardzo fajna,dość duża,zawsze można coś dokupić lub zmienić a szylki na pewno się ucieszą z niej niż z tych malych metrowych klateczek :) gdybym musiała już mieć kupną wybrała bym tę którą podałaś ;)

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Woliera
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Cze, 2014, 19:06 »
a mniejszym plusem tej woliery są akustyczne pręty ;p

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Chilly

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Fanpage
Odp: Woliera
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Cze, 2014, 16:27 »
dobrze ze mowisz :) choc moje teraz maja ta klatke 1m x 1m i tez nocami graja na prętach.

 

Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4657
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3595
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
Budowa Woliery - woliera jako prezent pytam bo się nie znam.

Zaczęty przez alien1987Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1933
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2017, 20:25
wysłana przez alien1987
Oswojone szynszylki wraz z wolierą poszukują nowego domu.

Zaczęty przez Małgorzata Barbara WDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2096
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2017, 11:03
wysłana przez Marta33
Drewniana woliera, sikanie po pólka i zapach

Zaczęty przez t4ng10rDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4250
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2019, 21:11
wysłana przez marcsl
SimplePortal