28 Mar, 2024, 11:54

Autor Wątek: WATPLIWOSCI  (Przeczytany 2625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
WATPLIWOSCI
« dnia: 25 Cze, 2014, 22:05 »
Hej :)

Jak juz wczesniej wspominalem mam zamiar kupic towarzysza dla mojego Cziko :) mam okazje na 5 miesiecznego samczyka... jest jedno ale... Pupil ten jest wlasnoscia Pani ktora ma domowa hodowle... uratowala go ona gdyz dostala go gdy mial miesiac i wlasnorecznie odkarmila... szylek ten mial tez zlamana lapke ktora jest teraz troszke rzywa... czy to moze byc dla niego ograniczenie? obawiam sie ze moze byc cos nie tak... :/ mial ktos juz stycznosc z podobna sytuacja> czy wasze szylki mialy podobne dolegliwosci? prosze o podpowiedz :)

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Cze, 2014, 22:39 »
Złamana i źle zrośnięta łapa na pewno jest mniej komfortowa dla zwierzaka niż zdrowa łapka. Jednak jeśli nie jest bolesna, a kosci się zrosły zwierzak dostosuje swoje możliwości do swojego najsłabszego punktu. Na pewno w klatce, musisz mieć dla niego sporo szerokich półek a także kładki umożliwiające poruszanie się między pólkami bez skakania, gdyby kiedyś niefartownie spadł, jest możliwość ponownego złamania tego miejsca. Poza tym defektem zwierz na pewno jest jak każdy inny :)

Od babki, powinieneś dostać (wymóc jeśli je ma) zdjęcie RTG z wypadku, które powinieneś zachować na przyszłość. Będzie pomocne dla kolejnego lekarza, jeśli by sie coś działo.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Cze, 2014, 22:55 »
Uważam, że taki szylek z defektem powinien zostać oddany za darmo. Gdybym miała płacić za zwierzaka, to szukałabym zdrowego.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Cze, 2014, 22:58 »
@Basia_W masz rację. Ja kiedyś adoptowałam szyszkę, która nie miała paluszków u lewej łapki wcale a u prawej zostały jej 2, ale fakt dostałam ja za darmo i nawet z dowozem do domu :) Bardzo miło wspominam jej poprzednią właścicielkę, która udzielała się na naszym forum. A i moja Dianusia była wyjątkowo przytulaśną kulką.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline poziomka9

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Cze, 2014, 00:02 »
Moja kolezanka tez zaadoptowalam kuleczke ze zlamana lapka. Smiga jak zdrowa kula , na pierwszy rzut oka nawet nie widac tylko jak mysza usiadze na dwoch lapkach to czasem mozna doparzec sie ze jedna tylna lapeczka jest delikatnie krzywa;) w niczym jej nie przeszkadza ten defekt i cieszy sie zyciem;)

Offline Iskiercia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Cze, 2014, 18:08 »
kulka mojego znajomego miała wypadek i musieli amputować jedną łapkę, ale w ogóle nie widać tego po maluchy i śmiga skacze i biega na karuzeli :) ale zgadzam się z poprzednikami, taką kulkę oddaje się za darmo a nie sprzedaje, zwłaszcza że karmienie samemu też może mieć niekorzystny wpływ na jego dalsze zdrowie, dlatego nasza Pralina (wykarmiona tylko przez nas) została z nami, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki wpływ na jej zdrowie w przyszłości będzie miało sztuczne karmienie, a mieć na pewno będzie miało bo to nie to samo co mleko matki

Ricco ur. 14.01.2013r z nami od 13.04.2013r
Iskierka ur. nie wiadomo z nami od 31.08.2013r
Pralinka ur 11.03.2014r z nami od dnia narodzin :)

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Cze, 2014, 18:16 »
ooo dzieki wam bardzo za podpowiedzi :) bd rozmawial z wlascicielka na temat ceny lub bezceny malucha :) ona musi go pilnie oddac bo ma same samiczki a dla niego nie ma miejsca wiec mysle ze bd skora do pertraktacji :)

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Cze, 2014, 06:08 »
No i stalo się :D Cziko ma ld wczoraj nowego kolege Frugo ;) panowie podróż do domu odbyli w jednym transporterze bez żadnych klotni... Cziko gdy go tylko zobaczyl wskoczyl na jego grzbiet i cala drogę tak przebyl... To wygladalo raczej na drobne molestowanie ale mam nadzieje ze mu przejdzie ;) Frugo natomiast kompletnie nie zweacal na to uwagi... Chyba mu nie przeszkadzalo bo wychowal sie w dość licznej rodzince ;) postaram sie wrzucic zdj podwozia abyście ocenili czy tym razem sie nie pomylilem ;)

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Cze, 2014, 11:19 »
I koniecznie pochwal się zdjęciami Frugo [zakrecony2]

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Cze, 2014, 12:41 »
Cziko gdy go tylko zobaczyl wskoczyl na jego grzbiet i cala drogę tak przebyl... To wygladalo raczej na drobne molestowanie ale mam nadzieje ze mu przejdzie ;) Frugo natomiast kompletnie nie zweacal na to uwagi... Chyba mu nie przeszkadzalo bo wychowal sie w dość licznej rodzince ;)

Cziko w ten sposób pokazał, że on tu rządzi :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Cze, 2014, 21:22 »
Oto Frugo :P dzis pierwszy raz postawil sie Cziko ktory teraz juz nie jest taki hardy wobec niego :) klatka nadal rozdzielona :) dam im troche czasu :)

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Cze, 2014, 21:47 »
No chłopak :). Było aż tak źle, leciało futro? Jeśli nie, to nie powinno się ich rozdzielać, takie maluchy nie powinny walczyć.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Cze, 2014, 21:54 »
100% facet  :D

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Cze, 2014, 22:40 »
futro? hmmm nie bo w pore wsadzilem dlon miedzy nie :P gdy Cziko zachodzi go od tylu jest ok ale gdy chce obwachac jego pyszczek to juz sie denerwuje... zamiast futra to raczej wiecej halasu... mysle ze gdy dam im czas to sie przyzwyczaja do sb :) miejmy nadzieje bo w innym przypadku bd musieli poszukac nowego domu dla Frugo a on fajniuchny jest...

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: WATPLIWOSCI
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lip, 2014, 18:21 »
Głośne sprzeczki to normalne docieranie się, one potrafią robić wiele hałasu o nic, powinno się reagować jeśli jest wyraźna agresja i kłapanie zębiszczami na przeciwnika, czy ostre gonitwy do utraty tchu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

Pierwsze szynszylki. Wiele wątpliwości, same konkrety, ogromna prośba o pomoc!

Zaczęty przez ArtsandraDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2429
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2018, 14:37
wysłana przez Artsandra
kupilam 2 dni temu szynszyla i mam kilka watpliwosci,prosze o pomoc

Zaczęty przez cukierrDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3809
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 19:03
wysłana przez kasiakasiakasia
Pierścień? Wątpliwości po wizycie u weta

Zaczęty przez michalina.maleszewskaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 12826
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2014, 13:07
wysłana przez florence
SimplePortal