18 Kwi, 2024, 10:59

Autor Wątek: Walka Psotki z zębami  (Przeczytany 23933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Walka Psotki z zębami
« dnia: 13 Lip, 2014, 13:53 »
Mam problem z Psotką. Na początku roku zaczęły się jej problemy z zębami. Ważyła wtedy około 680g, później schudła jakieś 20g.
9 kwietnia 2014r. miała korektę pod narkozą (przerost trzonowców, rozdwojenie i przerost siekaczy). Zabieg zniosła bardzo dobrze, chętnie jadła, nawet trochę przytyła. Później miała jeszcze 2 razy przycinane siekacze bez narkozy, trzonowe były w porządku.
Kiedy byliśmy na kontroli jakiś miesiąc temu, okazało się, że siekacze już się "naprawiły" i nie przerastają, trzonowe też nie. Psotka jadła jak szalona, była bardzo aktywna.

Niedawno zaczęła chudnąć. Jadła ciągle dużo, karmę, siano, zioła, patyki. W kołowrotku biegała jak szalona.
U wszystkich dziewczyn wykryto Giardię, więc dostały leki (podawane 03-08.07.2014). Psotka dalej powoli chudła. Ostatnio zęby miała sprawdzane 01.07, wszystko było w porządku, miała robione badania krwi, też dobre.

Od 1 lipca schudła prawie 40g, teraz waży ledwie 600g. Dalej jest aktywna, ciągle biega w kołowrotku. Wczoraj zauważyłam, że nie jest w stanie zjeść migdała, mimo że chciała. Być może to znowu zęby, ale to nie wyjaśnia dlaczego chudła w czasie kiedy bardzo dużo jadła.

Teoretycznie waga 600g nie jest tragiczna, ale jak ją przytulam to po prostu czuć wystające żebra. Niby od czasu kiedy zaczęła chorować schudła tylko 80g, ale w dotyku to teraz jest 1/3 ze zwierzaka, którym była jeszcze w grudniu.

Nie wiem już co mam robić, szczerze mówiąc jestem wykończona psychicznie kolejnym zwierzakiem który niknie w oczach. Może wy będziecie mieć jakieś wskazówki, bo nam już kończą się pomysły. W czasie kiedy schudła najwięcej zęby były w porządku, wyniki krwi dobre, zwierzak wesoły i aktywny. Już nie wiem, co mam robić.
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2014, 14:30 wysłana przez 5zy5zka »

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lip, 2014, 15:09 »
@5zy5zka,a RTG ząbków miała robione?skoro teraz migdałka nie jest w stanie jeść,to może przerośnięte korzenie są

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lip, 2014, 15:24 »
To samo pomyślałam co Marcin ..
A robiłaś powtórne badania pasożytów po leczeniu ?

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lip, 2014, 15:37 »
A robiłaś powtórne badania pasożytów po leczeniu ?

Ostatnią dawkę leku dostały we wtorek, z tego co pamiętam to chyba wolarczi musiała odczekać 2 tygodnie po leczeniu przed wysłaniem próbek do badania, więc jeszcze nic nie zbierałam.

a RTG ząbków miała robione?skoro teraz migdałka nie jest w stanie jeść,to może przerośnięte korzenie są

Nie miała RTG robionego, miała szczękę badaną "ręcznie". Niby ma większe korzenie niż inne, ale nieznacznie. Ona ogólnie ma bardziej rozbudowaną szczękę niż pozostałe dziewczyny, większe zęby. Podobno nie byłaby w stanie w ogóle jeść, gdyby to były korzenie, a po korekcie wszystko wróciło do normy. Dopiero wczoraj tak nagle przestała jeść. Herbi Care wypluwa, musiałabym chyba lejek jej do gardła wsadzić żeby ją tym nakarmić i jeszcze palcem popychać. :/ Zdecydowanie dużo łatwiej dawała sobie podać leki.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline torgaj

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 85
  • Uzbierane migdały: 2
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lip, 2014, 16:09 »
To mimo wszystko mogą być przerastające korzenie. "Ręcznie" można sprawdzić tylko dolną szczękę, górnej nie da rady. Żeby być pewnym, trzeba byłoby więc zrobić to zdjęcie...

Jeśli zwierzak całkowicie odmówił jedzenia, to poszłabym do weterynarza, bo zagraża to bezpośrednio jego życiu. Jeśli tylko je mniej i stopniowo traci na wadze, to chyba bym się wstrzymała i obserwowała uważnie rozwój sytuacji...

Mam podobną sytuację od jakiegoś czasu (szynszyla je, a traci na wadze) i biorę zwierzaka na przetrzymanie. Trudno być u weterynarza niemal co tydzień (również ze względów finansowych).

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lip, 2014, 16:21 »
@torgaj miałam iść na kontrolę we wtorek (po leczeniu Giardii), ale jadę jutro z rana, bo niestety ale ona w ogóle nie je. Przynajmniej od wczoraj nie widziałam, żeby coś jadła.

Jak się uda, to jutro zrobimy jej to zdjęcie. Chociaż wolałabym tego uniknąć, bo jeśli to faktycznie korzenie, to nic nie da się z tym zrobić. ;(

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lip, 2014, 16:38 »
@mikar78 mój weterynarz powiedział, że teoretycznie takiego zęba się usuwa, tak jak mówisz. Jednak są to tak małe zwierzęta, że często dochodzi do pęknięcia szczęki i w efekcie śmierci zwierzaka. Dlatego się boję.

Nie wiem co mam zrobić z tym karmieniem. Przytrzymać ją i dać papkę do pyszczka to nie problem, ale ona tak macha językiem, że to wszystko wypluwa i po zawodach.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lip, 2014, 17:10 »
No właśnie. Ponadto wydaje mi się, że gdyby to były korzenie to stopniowo przestawałaby jeść, a nie w czwartek/piątek widzę ją co chwila jak pałaszuje coś przy misce, zajada siano, zioła, a w sobotę już nic i pełno karmy wywalonej na półce. Nie wiem, muszę poczekać do jutra bo sama teraz nic nie zrobię.

A co do papki to myślę, że nie je "bo tak" i koniec. Nie jest przyzwyczajona do takiego jedzenia to może dlatego je odrzuca. Po narkozie też Herbi Care jeść nie chciała tylko wolała karmę. Widzę teraz, że ogryza już 3 patyka, więc skoro normalnie jest w stanie go trzymać i ogryzać korę, to dlaczego nie umie utrzymać migdała w łapkach ani go zjeść...

Teraz zauważyłam, że trzyma w łapkach kawałek Care+ i powoli chrupie. Yes yes yes!  [loozik]

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lip, 2014, 17:12 »
bez dobrze zrobionego RTG to ci wszyscy lekarze mogą sobie założyć firme "wróżka Maria...0 700 zadzwoń" Jak można diagnozować bez rtg ;/ ręce opadają.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline torgaj

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 85
  • Uzbierane migdały: 2
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lip, 2014, 17:26 »
Cytuj
mój weterynarz powiedział, że teoretycznie takiego zęba się usuwa, tak jak mówisz. Jednak są to tak małe zwierzęta, że często dochodzi do pęknięcia szczęki i w efekcie śmierci zwierzaka. Dlatego się boję.

Eno bez przesady. Jeśli weterynarz jest chirurgiem zwierzęcym (nie zawsze to idzie w parze) i pracuje z gryzoniami (a nie tylko psami i kotami), to taki scenariusz nie powinien się wydarzyć (mówimy o jednym czy dwóch zębach). Pewnie że to jest poważny zabieg i ryzyko komplikacji istnieje, ale szczęka "często" pęka?...

Co do tego, że szynszyla przy przeroście korzeni stopniowo przestaje jeść, to akurat niekoniecznie prawda. Często jest tak, że zwierzak je i je, mimo że go boli, a któregoś dnia miarka się przebiera i strajk.

Także tylko zdjęcie głowy da Ci sto procent pewności, że korzenie są OK.

Jak moja szynszyla całkiem odmawiała jedzenia, to awaryjnie dawałam jej rozmoczony granulat albo zarodki pszenne wymieszane z gerberkiem jabłkowym albo śliwkowym. Jak do tej pory nie zdarzyło się, by oparła się pokusie. Oczywiście taka dieta tylko na krótką metę.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lip, 2014, 17:30 »
@Mysza <")))/ jak pierwszy raz Psotka była badana, widać było, że powoli przerastają jej trzonowce, a siekacz był tak zdeformowany, że to przez niego nie mogła jeść. Uznaliśmy to za główną przyczynę, zwłaszcza że przez "macankę" lekarz nic niepokojącego nie wyczuł. Oczywiście wiadomo było, że przydałoby się RTG żeby na 100% wykluczyć korzenie, ale ona wtedy miała podawane leki na Giardię, później pobieranie krwi, później zabieg w narkozie. A że po korekcie zaczęła normalnie i dużo jeść tym bardziej odpuściliśmy korzenie. Nie chciałam jej dodawać stresu, bo z nerwów też może chudnąć, bałam się że zawału dostanie jak ciągle ją będziemy męczyć.

Także to nie jest tak, że lekarz bawił się w wróżkę. To była w sumie nasza wspólna decyzja z tym, że wiadomo było, że jak będą znowu problemy z jedzeniem to RTG jednak jej zrobimy.

@torgaj Pan Grzegorz jest specjalistą od zwierząt egzotycznych, sam miał szynszylka 17 lat :) Czy wykonywał zabiegi usuwania zębów to nie wiem, jutro go spytam. Myślę, że z tym pękaniem chodziło raczej o usuwanie większej ilości zębów.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lip, 2014, 17:47 »
szczęka może pęknąć gdyż ząb jest wydłutowywany z niej. Niestety ludzka ręka musi to zrobić siłowo, inaczej sie nie da, wtedy szczęka może pęknąć, przecież u takiego małego zwierzątka to są milimetry grubości kości a nie centymetry jak u człowieka czy psa.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lip, 2014, 22:39 »
Daj jutro koniecznie znać co z Psotką. Już sił brak do tych naszych maluchów, żeby chociaż umiały pokazać co im jest :( Może spróbuj jej jeszcze jutro trochę papki wcisnąć, jak nie będzie jadła, to na pewno zgłodnieje, żeby do RTG nie szła z pustym brzuszkiem.

(szynszyla.org waska1988)

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lip, 2014, 23:59 »
Może spróbuj jej jeszcze jutro trochę papki wcisnąć, jak nie będzie jadła, to na pewno zgłodnieje, żeby do RTG nie szła z pustym brzuszkiem.

Ogryzła chyba 5 gałązek, 3 razy widziałam ją przy misce jak faktycznie jadła. Zjadła też trochę malwy i innych ziół. Jedynie migdała nie była w stanie zjeść, jakby nie mogła odpowiednio szeroko otworzyć pyszczka. Chyba nie będę jej już męczyć papką, myślę że brzuszek pusty nie jest.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lip, 2014, 00:23 »
@5zy5zka,koniecznie zdjęcie RTG ząbków,i mordeczka do przeglądu,być może jakiś ropień się tam robi(tfu..)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lip, 2014, 00:40 »
@5zy5zka, To moze być trafne spostrzeżenie, ja sie zastanawiam czy ona w ogóle może już szerzej otworzyć pyszczek? Jeśli tu jest problem, to problem z gryzieniem stanowią nie korzenie, ale przerośnięte trzonowce - mogą być po prostu za wysokie, zarówno dolne jak i górne... Spróbuj wtedy gryźć z jakby otwartą szczęką. RTG musi być.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lip, 2014, 01:13 »
koniecznie zdjęcie RTG ząbków,i mordeczka do przeglądu
Zobaczymy czy jutro da się zrobić, czy trzeba będzie zapisać się w kolejce na jakiś termin. Mordeczki są regularnie przeglądane przez naszego kochanego weterynarza, ku niezadowoleniu puchatych pacjentów :) Oczywiście najbardziej przy takim badaniu histeryzuje ta najzdrowsza.  ::)

@Mysza <")))/ Psotka miała dokładnie oglądane zęby 1 lipca, wtedy wszystko było w porządku. Z resztą zawsze jak jadę do weterynarza cała czwórka jest dokładnie wymacana, sprawdzane łapki, brzuszki, uszy, oczy, zęby. Po korekcie w ogóle nie było problemu z trzonowcami, od kwietnia w ogóle nie przerastały (z resztą jak miała robioną korektę to też niewiele było przerośnięte, nie było tak że zwierzak głodował i miał zęby wbijające się w policzki).

Widzę, że szuka sobie mniejszych patyków i chętnie je ogryza, tak samo z jedzeniem. Chrupała sporo, ale tylko te małe kawałki. Migdał natomiast wypada z łapek, widać, że próbuje go zjeść ale nie jest w stanie włożyć do pyszczka. Najbardziej uderza mnie jak nagle to się stało, w piątek jeszcze wszystko było dobrze. Przed pierwszą korektą problemy z jedzeniem pojawiały się stopniowo, dlatego na początku wykluczyłam je jako przyczynę chudnięcia, ale chyba to jednak przez to.

Bardzo bym sobie życzyła, żeby przyczyną były trzonowce, bo to zdecydowanie łatwiejsze do zwalczania niż korzenie.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lip, 2014, 10:01 »
Problem tkwi gdzieś w pyszczku i nie muszą to być zęby. Moja Kinia jak przestała jeść była badana i nic nie stwierdzono, dopiero za drugim dokładniejszym badaniem pyszczka wyszedł paskudny ropień.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lip, 2014, 14:09 »
@mikar78 opiszę wszystko dokładniej później, teraz szczerze mówiąc nie mam do tego głowy, muszę szykować sobie materiały do pracy.

Psotka nie ma żadnych ran w pyszczku, lewa górna strona trochę przerośnięta, ale nie powinna powodować problemów z jedzeniem. Miała krew pobieraną z łapki, jak wszystko będzie w porządku to jutro zdjęcie i prawdopodobnie kolejna korekta. Dostała lek przeciwbólowy i witaminy. Teraz odpoczywa.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lip, 2014, 14:27 »
Trzymam kciuki, żeby Psotce się szybko poprawiło.

(szynszyla.org waska1988)

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Przyczyny chudnięcia szynszyli
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lip, 2014, 14:36 »
bidulka, wymęczona na pewno :-(

Bardzo. Z prawej łapki nie poleciała nawet kropla krwi, więc trzeba było wbić się w drugą. Do tego 2 zastrzyki. Plus rodeo, które urządziła podczas sprawdzania zębów. Zęby teoretycznie nie kwalifikują się jeszcze do korekty, ale może zrobiła się przewrażliwiona.

Jeśli chodzi o korzenie to weterynarz powiedział wprost, że zęba nigdy u szynszyli nie usuwał i by się tego nie podjął.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Chudnięcie szynszyli
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lip, 2014, 07:40 »
Wczoraj wieczorem i dziś z rana Psota zjadła sporą dawkę Herbi Care i pyłku pszczelego.  [taniec]
Co prawda wagowo nie przytyła, ale w dotyku nie jest już taka koścista  [dance2]

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Chudnięcie szynszyli
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lip, 2014, 08:04 »
Dziś i jutro jedziemy na kroplówkę, dostaje też leki przeciwbólowe. Wieczorem nawet widziałam jak chrupała trochę karmy, ale nie wiem dokładnie ile bo nie chciałam jej spłoszyć.

Moja dzielna Psota  [dance2] [dance2] [dance2] [dance2] [dance2]

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Chudnięcie szynszyli
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lip, 2014, 09:52 »
Brawa dla Psotki  [good].

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Chudnięcie szynszyli
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lip, 2014, 10:03 »
Brawa ogromne się należą  [taniec]

Psotka była dziś bardzo grzeczna, dała się spokojnie zważyć i wymacać. Oczko też już lepiej. [jupi]
Podczas kroplówki bardziej była zainteresowana koralikami od rolet niż igłą wbitą w futerko.
Ma lekkie wzdęcie, także muszę jej robić trochę gęstsze te Herbi Care. Ważne, że chętnie je.
Jutro kolejne dziurawienie futerka.

Po jej pyszczku widzę, że chyba samopoczucie też ma lepsze [loozik]

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

 

problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285703
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
Problem z zębami albo moje przewrażliwienie!!

Zaczęty przez krusia30Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 11706
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2015, 11:13
wysłana przez krusia30
Przekarmianie szynszyli = otyłość, problemy z zębami....

Zaczęty przez krecikDział Żywienie

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6603
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 22:58
wysłana przez matti4411
problem z zębami u szynszylka - proszę o pomoc

Zaczęty przez Olka_Szyszko_2Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4749
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2021, 13:36
wysłana przez Olka_Szyszko_2
zgrzytanie, stukanie zębami przez sen

Zaczęty przez florenceDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3352
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2014, 22:40
wysłana przez florence
SimplePortal