hypothetical
18 Kwi, 2024, 07:50

Autor Wątek: Walka Psotki z zębami  (Przeczytany 23930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krecik

  • Gość
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sie, 2014, 00:15 »
Myszko - moje jedzą zimne, w sensie w temperaturze pokojowej i bez gerberka. Więc w sumie trzeba sprawdzić, czy gerberek jest potrzebny. U mnie były dokarmiane już wszystkie cztery - i każdy jeden o herbiego się zabija. Zwykłe 2 ml strzykawki się bez problemu u moich sprawdziły.

Mało tego, jest sporo zwierząt które spokojnie zjadają ze smakiem "herbi kulki" rozrabia się proszek  do konsystencji plasteliny i lepi kulki, a te potem spokojnie są zjadane z misek. I naprawdę sporo już takich zwierzaków widziałam.

Moje bez problemu zjadają także herbiego podanego po prostu na palcu.

Dzienne zapotrzebowanie na herbego to 2-3 miarki, które do puszki herbiego są dołączane. Ja na raz zwykle robię z jednej łyżki - to są jakieś 3 strzykawki po 3ml, czasem 4 jeśli zrobię bardziej rzadkie i karmie  najczęściej 2 razy dziennie, czasem trzy. I zawsze było ok.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sie, 2014, 12:55 »
świetnie opisane,tak zrozumiale i w ogóle Myszo co by forumowicze,wróc - co by szylki bez Ciebie zrobiły? :) Jesteś wspaniała ,że dzielisz się wiedzą i pomagasz jak tylko możesz w każdym temacie.  [super]

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sie, 2014, 13:56 »
moje jedzą zimne, w sensie w temperaturze pokojowej i bez gerberka. Więc w sumie trzeba sprawdzić, czy gerberek jest potrzebny.
Ja też daję w temperaturze pokojowej, z resztą zanim zrobiłabym papkę do wszystkich strzykawek to i tak by wystygło. Gerberek może i nie jest u nas konieczny, bo i bez tego Psotka jadła HerbiCare, ale zdecydowanie ułatwił karmienie.

Mało tego, jest sporo zwierząt które spokojnie zjadają ze smakiem "herbi kulki" rozrabia się proszek  do konsystencji plasteliny i lepi kulki, a te potem spokojnie są zjadane z misek. I naprawdę sporo już takich zwierzaków widziałam.
Nie wchodzi w grę, Pchełka by wszystko z miski wyżarła zanim Psotka by się namyśliła do jedzenia. Jak próbowałam karmić małą w klatce a nie na rękach to żarłoczna Pchła od razu dossała się do strzykawki :D

Dzienne zapotrzebowanie na herbego to 2-3 miarki, które do puszki herbiego są dołączane.
A to tyle jadła dziennie, myślałam, że trzeba więcej :)

Dziś na śniadanko Psotka dostała HerbiCare z 2 gerberkami - jabłkowym i śliwkowym. Tak jej posmakowało, że kiedy skończyły mi się strzykawy dziabnęła mnie w usta. @Mysza <")))/ dziękujemy za przepis na smaczne jedzonko dla Psotki [dance2]

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Sie, 2014, 16:06 »
Szyszko, żeby jedzonko w strzykawkach nie wystygło, to wstawia się naciagnięte karmą strzykawki do filiżanki z ciepłą wodą.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sie, 2014, 17:04 »
Psotka zjadła na obiadek 14 strzykawek jedzonka, wagowo wyszło to 26g  [dance2]
Mysza nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczna  :love:

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Sie, 2014, 18:47 »
Jestem leniwa, stąd zamiast napełniać kilkanaście 2ml strzykawek (które lubią sie przytykać od gęstych papek z zarodkami, a z dodatkiem innych granulatów to już bankowo się zatykają), dlatego tez wolę jedną dużą strzykawkę napełnić i mieć spokój. Później tylko owijam szylka w ręczniczek, tak by wygodnie się trzymało i siedziało i heja. 10-15minut i zjedzone. Jakbym miała bawić się z napełnianiem strzykawek 2ml to by mnie trafiło.

@krecik , moje lepkich kulek nie chciały jeść, stąd dokarmianie papkowe, a że papki robię gęste i treściwe dlatego też szukałam opcjonalnie lepszej drogi ich podania, strzykawką z szerokim konusem. Jeśli jakiś zwierzak je kulki, to jeszcze lepiej i łatwiej dla opiekuna :)

@5zy5zka, cieszę się że Psotka zaczęła jeść. Takie dokarmianie jest uciążliwe dla człowieka, ale nie niemożliwe, tylko trzeba sobie wypracować własną technikę, lub też spróbować jakiejś sprawdzonej :) Ważne by karmienie miało sens a zwierzak nie chodził głodny, dlatego trzeba próbować różnych papek, jedni bez gerberka inni z jakimś ulubionym smakiem. Każde zwierze jest inne, moje papek bez gerberka nie ruszały, stąd ten pomysł, a w dodatku gerberek nadaje trochę poślizgu i się papką strzykawka nie zatyka.

Ale próbujcie, ważne żeby był efekt :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Sie, 2014, 19:09 »
@Mysza <")))/ oczywiście że te strzykawki 2ml się zapychają, dlatego ja napełniam je od końca i dopiero wsadzam tłok. Faktycznie jest to mozolna praca, ledwo małą nakarmię, napełnię kolejne strzykawki i w sumie wypadałoby nakarmić ją znowu... ale skoro chce jeść to nie narzekam.

Tak się zastanawiam teraz czy nie przełożyć jej zabiegu... jesteśmy umówione na ten tydzień na RTG i korektę, ale nie wiem czy nie lepiej byłoby ten tydzień ją podtuczyć i zrobić korektę w przyszłym tygodniu...

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Sie, 2014, 19:34 »
Oj to nabawiłaś się z tym pakowaniem do strzykawek, nie wiem jak tego dokonałaś :). Żeby strzykawki się nie zatykały, to jedzonko musi być bardzo dokładnie zmielone w młynku do kawy, a później jeszcze przesiane przez drobne sitko, dopiero takie mieszamy z wodą czy gerberkiem, ja dla poślizgu dodawałam troszkę mielonego siemienia i zarodków, ładnie wchodziło.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sie, 2014, 22:16 »
@5zy5zka to zależy, jak jej te ząbki przeszkadzają, jak nie ma ranek narazie w pysiu, to może faktycznie lepiej tydzień odczekać.

(szynszyla.org waska1988)

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sie, 2014, 22:17 »
@wolarczi niby ma minimalną rankę, ale jest tak chudziutka, waży 576g. Boję się, że jeśli po zabiegu nie będzie chciała jeść to będzie za bardzo wychudzona.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Sie, 2014, 12:56 »
Wróciliśmy od weterynarza. Psotka po narkozie jeszcze trochę pijana, ale już chciała jeść karmę, chętnie wzięła granulkę podstawioną pod pyszczek, zjadła trochę ziółek. Chciałaby już wrócić do klatki, ale chwieje się na łapkach więc na razie musi jeszcze siedzieć w transporterze u mnie na biurku.

Za jedną narkozą miała też robione RTG. Jak zobaczyłam jej zdjęcia to się po prostu popłakałam. Jest źle.

Chciałam dodać zdjęcie małej ale w ogóle nie wyświetla mi się ta opcja w albumie :(

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Sie, 2014, 13:13 »
Czemu jest źle?  Co się Dzieje?  :(

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Sie, 2014, 13:16 »
Ma przerost korzeni wszystkich trzonowców, rozległy stan zapalny. Aż nie widać granic między zębami.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Sie, 2014, 13:22 »
Cholera! :(
Wet podjął już jakieś leczenie?

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Sie, 2014, 13:28 »
Przez 7 dni mam jej dawać lek przeciwbólowy i przez 14 dni antybiotyk. Więcej nic nie da się z tym zrobić, przecież nie usuniemy jej wszystkich trzonowców. Korzenie przerastają swoją drogą, a górna część trzonowców przerasta bo Psotka ma krzywy zgryz. O ile dobrze pamiętam przerasta jej górna prawa strona i dolna lewa z tego co dziś widziałam w pysiu.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Sie, 2014, 13:33 »
o matko strasznie mi przykro :( a wydawało by sie że powinno byc dobrze :( A czy leczenie w takiej sytuacji coś pomorze na ten przerost ?bo za bardzo sie nie znam ale mam nadzieję że tak.

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Sie, 2014, 13:39 »
@matti4411 przerost korzeni można zaleczać ale nie da się tego zatrzymać. Tak naprawdę można zwalczać stan zapalny i tyle. Korzenie będą przerastać dalej. Później przebijają się przez pyszczek powodując ropień. Dla jednych to kwestia miesięcy, dla innych lat. Gdyby to był 1 ząb to można pokusić się o operację jego usunięcia co i tak jest ryzykowne, ale w przypadku Psotki trzeba by jej usunąć praktycznie połowę szczęki, czego by raczej nie przeżyła.
Także dostałam dziś na płytce CD wyrok i szczerze mówiąc nie mam już sił.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Sie, 2014, 13:42 »
 To znaczy ,że już jej nie mozna pomóc? Znaczy rozumiem,zaleczać i w ogóle ale rozumiem ,że będzie coraz to gorzej? :( ale bidulka musi się męczyć pewnie, no Ty na pewno nie lepiej,współczuję bardzo :(
Tylko co dalej ,będziesz ja leczyć czy....no wiesz.... :(

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Sie, 2014, 14:01 »
@matti4411 jestem wielką przeciwniczką usypiania zwierząt. Wiem, że czasami nic nie da się zrobić i można zwierzakowi ulżyć. Ale to nie jest taka sytuacja. Psotka jest szczęśliwa, jestem tego pewna. Na pewno te zęby są dla niej problematyczne, ale chętnie biega, bawi się z dziewczynami. Ona i Pysia są bardzo do siebie przywiązane. Nieważne, czy będę musiała ją dokarmiać pół roku czy 10lat, jeśli mała chce jeść to będę to robić, to mój psi obowiązek. Wiadomo, że jej życie nie będzie tak komfortowe jak zdrowego zwierzaka, ale moim zdaniem warto.

Jest mi ciężko, bardzo. Czasami nie mam już siły, ale skoro Psotka się nie poddaje ja nie mam prawa. Będziemy to dziadostwo zaleczać ile się da.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Sie, 2014, 14:08 »
uff no to dobrze bo już sie bałam,ja też jestem przeciwna usypianiu a zwłaszcza jesli człowiekowi nie chcę się zwyczajnie opiekować chorym zwierzakiem. Ja mam chorego konia,którego też "powinnam uspić" bo to stary,bo leki za drogie wet do mnie mówi i po co się męczyć? A ja na to ,że jeśli dziecko by mu zachorowało to też by nie kupował leków?-bo szkoda? no to przeprosił z usmiechem i powiedział że powodzenia mi życzy...wiem że nie cierpi,a leki pomagaja mu w oddychaniu a mianowicie aby sie nie udusił,9płuca itd)do końca jego życia musi je brać + witaminki.

Także mam nadzieję i zycze powodzenia przy kuleczce i zdrówka dla niej tyle aby żyła jeszcze co najmniej 15 lat :D Jesli Psotka jest szczęsliwa i nie cierpi no to tym bardziej trzeba jej pomóc w walce o to co najwazniejsze- o życie. A Ty dasz rade wierzę w Ciebie :D :*

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Sie, 2014, 14:13 »
Teraz była trochę nieszczęśliwa bo musi siedzieć w transporterze po narkozie, znudziło jej się spanie mi na rękach. Ze złości wywaliła miskę i szarpała drzwiczki. Dałam jej dziewczyny do środka, jak zobaczyła że one też solidarnie mają "karę" to już szczęśliwsza :D

Na razie jest jeszcze trochę pijana więc nie może wrócić do klatki, bo by z półki spadła. Chociaż i tak odnoszę wrażenie, że tę narkozę zniosła lepiej niż poprzednią.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Sie, 2014, 14:20 »
Niby po narkozie a już cwaniara szaleje,zrobi Ci na złość i będzie dzikować za dwie kulki teraz żeby udowodnić że żadne dziadostwo jej nie straszne [taniec]
btw.
mój pies(bokser) jak miał rtg i dostawał narkoze to musielismy go z auta do domu zanosić(miał 70kg)  [pajacyk] Ty byś widziała nas -niosacego go po schodach  [pajacyk]i potem  jak w domu sie o meble obijał jak pijak jakiś :D ja go układałam w posłaniu a ten znów wycieczki niczym na haju :D Ale on niestety przegrał z rakiem ,po długiej walce :( Chociaż mam same miłe wspomnienia,a ból juz minął.

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Sie, 2014, 14:28 »
@matti4411 nasz pies niby "tylko" 25kg, ale jak był po narkozie to weterynarz zaniósł nam go do taksówki, bo sama to bym nie dała rady. Ciężko go było wnieść na drugie piętro, oj ciężko. A tak na marginesie to nie sądziłam, że boksery aż tyle ważą...

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Sie, 2014, 14:34 »
Ja też nie i weterynarze za głowe sie chwytali,jeden stwierdził ,że dalej w genach musiało być cos namieszane,bo niby cały wygląd budowa i reszta jak bokser...ale wszystko jakby powiększone :D On był zajdą(ktoś go zostawił na sznurku w jakiś starych ruinach domu,miał wtedy około 40 pare kg ale był młodszy może z rok,70 osiągnął w 2 roku życia przy dopieszczaczach typu ciacha(oczywiście takie dla psów) ,kurze łapki,chrupeczki i inne snaksy ;) Był tak wierny, tak oddany że aż łza sie w oku kręci :( takie wielkie,małe dziecko kochane ♥

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Walka Psotki z zębami
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Sie, 2014, 16:01 »
Biedna Psotka , życze jej dużo zdrówka a Tobie siły i wytrwałości .

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

 

problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285697
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
Problem z zębami albo moje przewrażliwienie!!

Zaczęty przez krusia30Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 11705
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2015, 11:13
wysłana przez krusia30
Przekarmianie szynszyli = otyłość, problemy z zębami....

Zaczęty przez krecikDział Żywienie

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6603
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 22:58
wysłana przez matti4411
problem z zębami u szynszylka - proszę o pomoc

Zaczęty przez Olka_Szyszko_2Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4746
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2021, 13:36
wysłana przez Olka_Szyszko_2
zgrzytanie, stukanie zębami przez sen

Zaczęty przez florenceDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3352
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2014, 22:40
wysłana przez florence
SimplePortal