hypothetical
29 Mar, 2024, 11:48

Autor Wątek: Monopol Versele Laga Complete?  (Przeczytany 20120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Sie, 2014, 19:06 »
U mnie, aby wiecie nie wydawać za dużo kasy na smakołyki, to mama posiała w ogrodzie nagietka i jak zakwitł to go suszymy. Ponadto papierówek pełno im ususzyłam, w biedronce jest tani słoneczni nie łuskany. A jak przycinalismy jabłonke to uzbierałam pełno gałązek. Może to nie wiele ale zawsze jakaś oszczędność :)

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Sie, 2014, 19:48 »
Jeśli masz ogródek to uzbiera się sporo rzeczy, które można ususzyć. Poczytaj sobie jakie rośliny można dawać szylkom i na pewno bez problemu ubiera się spory zapas.
Ja z działki mam hibiskus,pokrzywę, liście poziomek,płatki róży, malin, porzeczek,gałązki z drzew owocowych sianko i wiele innych...
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2014, 19:54 wysłana przez Aishaq »

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Sie, 2014, 09:36 »
U mnie, aby wiecie nie wydawać za dużo kasy na smakołyki, to mama posiała w ogrodzie nagietka i jak zakwitł to go suszymy. Ponadto papierówek pełno im ususzyłam, w biedronce jest tani słoneczni nie łuskany. A jak przycinalismy jabłonke to uzbierałam pełno gałązek. Może to nie wiele ale zawsze jakaś oszczędność :)

no dokładnie suszu to też mam dużo :D to co ty,dotego dochodzą liście np porzeczki,malin,gałązki innych drzew,świeże owoce posiekane ,kwiaty,pokrzywy,mięta  i inne suszone naturalnie lub jak nie mam możliwości biorę maszynke do suszenia owoców jest dobra bo plastry sa potem chrupiące a nie jak guma. Zawsze jak się chcę to idzie znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji ;)

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Sie, 2014, 22:11 »
Ja też wszystko na suszarce susze :) Jutro jade zbierać leśne liście brzozy do ususzenia :)

Offline Tadzikowo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tadziuś ♥
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Sie, 2014, 12:33 »
Ja, jak na złość mam właśnie tylko pokrzywę i brzozę przy domku :P więc robimy drzewko w piekarniku  [-chomik-]
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2014, 12:40 wysłana przez Tadzikowo »

Offline uszynszyla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
    • U szynszyla - mój blog
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Wrz, 2014, 12:53 »
Ja, jak na złość mam właśnie tylko pokrzywę i brzozę przy domku :P więc robimy drzewko w piekarniku  [-chomik-]
tylko nie wytnijcie calego drzewa ;)))

ja przy każdym spacerze węszę, gdzie mogłabym coś zebrać ;) liście i zioła zwykle suszę na słońcu lub na grzejniku, jak już grzeją

Miłośniczka szynszyli od 14 lat. Uwielbiam je podziwiać, mówić o nich i cieszyć się ich pięknem. Zapraszam na mojego bloga.

Offline Tadzikowo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tadziuś ♥
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Wrz, 2014, 15:17 »
Ja, jak na złość mam właśnie tylko pokrzywę i brzozę przy domku :P więc robimy drzewko w piekarniku  [-chomik-]
tylko nie wytnijcie calego drzewa ;)))

ja przy każdym spacerze węszę, gdzie mogłabym coś zebrać ;) liście i zioła zwykle suszę na słońcu lub na grzejniku, jak już grzeją

Nie ma opcji, brzoza wielka jak mój dom :D mi ostatnio chłopak przyniósł od babci z ogródka liście malin, truskawek, porzeczkę, liście i patyczki jabłoni. Liście mi się suszą na parapetach od paru dni, bo jeszcze nie palimy w piecu i idzie im to jak krew z nosa :((( jedyne co się szybko suszy to pokrzywa [bacik] [zakrecony2] aha i jeszcze jeżyna mi rośnie w ogrodzie i się zastanawiam czy by małemu nie ususzyć owocków/liści? Co myślicie? :)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2014, 15:19 wysłana przez Tadzikowo »

Offline danielg

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • mam stadko szynszyli :)
    • polecam amber-chinchillas
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Wrz, 2014, 16:47 »
Moje kochają Versele Laga Naturę. Zjadaja ja w MiG, od razu nie ma. Kupuje w niemieckim sklepie zooplus. Super ceny na karmy tam są naprawdę i szybka wysylka.

szynszyle są extra :) polecam hodowle AmberChinchillas

Offline laradin@gazeta.pl

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Obelix :)
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Paź, 2014, 21:12 »
A ja mam 10 karm pootwieranych w domu, bo usiłowałam przekonać Fanfara, że granulat jest dobry, a jeśli nie dobry to przynajmniej zjadliwy. Na razie jesteśmy na beaphar extravital jak karma podstawowa. Dla urozmaicenia dosypuję płatków z zielonego groszku (pyszny), JR farm Chinchilla adult (niezła), JR Farm Grainless (fuj), VL Crispy pellets chinchillas and degus (nie jadale), brit animals chinchilla (dobry, kupiłam na spróbowanie w swiat4lap). W zapasie mam jeszcze vitakraft emotion beauty (niejadalne), vitakraft vita special (tym bardziej nie jadalne), vitapol premium (nie mam przekonania do tej karmy) i vl re-balance - jedyna nie otwarta. Beaphara care + też mam. Dokarmiam nim Fanfara. Z brokułem ok, ale bez nie do zaakceptowania. Taki to wybredniak. A potem się dziwię, że jest chory :/

Alex*, Gimli*, Fanfar*

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Paź, 2014, 11:05 »
Ojej karmy wszystkie mozliwe..to oni maja w czym wybierac ha ha
Zamowiłam ostatnio  Versele Laga Chinchilla Nature 10 kg i jestem bardzo zadowolona bo zjadaja do konca to co nasypie. Codziennie garsc duza na 2 szylki X 3 miski :)

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Paź, 2014, 17:16 »
Moje szylki też jedzą Versele Laga Chinchilla Nature, zjadają raczej do końca, chyba że dam za dużo to rzucają żarciem po całym pokoju ::)

Offline Ori

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Paź, 2014, 22:10 »
Jeśli będziesz mu te karmy tak zmieniać jak rękawiczki to nic dziwnego, że żadnej nie chce jeść, bo wie, że zaraz dostanie coś innego. Chorować może właśnie z tego powodu, bo jego układ pokarmowy nie nadąża się przestawiać. Czy każdą kolejną karmę wprowadzasz stopniowo czy po prostu dosypujesz jak leci?

Zdecyduj się na jedną, góra 2 karmy (jeśli chcesz mieszać) i stosuj je konsekwentnie, nie zje raz, nie zje drugi, ale jak zobaczy, że nie ma nic innego to w końcu zacznie.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Lis, 2014, 13:24 »
Powiem tak: albo pomieszasz te wszystkie karmy w jedną mieszankę i zaczniesz go tym karmić, albo zafundujesz mu rozstrój żółądka i jelit, ponieważ bakterie trawienne u szynszyli do trawienia nowego rodzaju pożywienia przystosowują się dwa tygodnie czasem dłużej. Jeśli ciągle zmieniasz mu karmę, bakterie wariują i w efekcie nie trawią niczego, a szylek je coraz mniej chętnie, no bo wiadomo jak nie trawi to i jedzonko w jelitkach zalega powodując dyskomfort, gazy, ból brzuszka itd.

Więc albo decydujesz się na jedną karmę i skarmiasz nią cały czas póki ją je, albo mieszasz to i skarmiasz do końca, nie dokładając juz nowych składników.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline danielg

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • mam stadko szynszyli :)
    • polecam amber-chinchillas
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Lis, 2014, 18:04 »
No nie wolno mieszać karm! Może to skutkować biegunką, jeśli się zmienia należy wymieszać pierw z poprzednią aby się przyzwyczaił żołądek naszych szylek :) Naprawde polecam Versele Laga Nature - większość szylek zjada ją do końca :)

szynszyle są extra :) polecam hodowle AmberChinchillas

Claudi

  • Gość
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Lis, 2014, 15:45 »
Nie jestem do końca przekonany o tym, że karm nie wolno mieszać.
Moje dostają Versele (nie granulat) i zazwyczaj wyjadają 80%, pozostawiając ciemnozielone i brązowe (brązowo-karminowe) kulki na sam koniec.
Jedzą je jedynie wtedy, gdy "złośliwie" nie dosypuję im nowej karmy przez 2-3 dni - czyli muszą być lekko "wygłodzone".
Na inną karmę - w sensie np. babki lancetowatej, pokrzywy czy podobnych dodatków - reagują bardzo pozytywnie i z dużą żarłocznością.

Od czasu przesadzenia je z jednej z rodzimych karm na Versele skończyła mi się większość chorób, na które wcześniej zapadały znacznie częściej (np. grzybica, choroby wątroby). Teraz to, co głównie je atakuje to sprawy związane z zębami.

Offline AdianChinchilla

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Chinchilla Home - the House of Chinchillas'
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Gru, 2014, 02:17 »
Nie jestem do końca przekonany o tym, że karm nie wolno mieszać.
Moje dostają Versele (nie granulat) i zazwyczaj wyjadają 80%, pozostawiając ciemnozielone i brązowe (brązowo-karminowe) kulki na sam koniec.
Jedzą je jedynie wtedy, gdy "złośliwie" nie dosypuję im nowej karmy przez 2-3 dni - czyli muszą być lekko "wygłodzone".
Na inną karmę - w sensie np. babki lancetowatej, pokrzywy czy podobnych dodatków - reagują bardzo pozytywnie i z dużą żarłocznością.

Od czasu przesadzenia je z jednej z rodzimych karm na Versele skończyła mi się większość chorób, na które wcześniej zapadały znacznie częściej (np. grzybica, choroby wątroby). Teraz to, co głównie je atakuje to sprawy związane z zębami.

prawda; u mnie jednorodne karkmy jak VL zostały zbiorowo wzgardzone ; Vitakraft Beauty cały wyladował w trocinach

od trzech lat karmie stadko VL - to ze mozna w niej wybierac skladniki to i wada i zaleta; najwazniejszy jest efekt - Szyszki nie choruja, czesc jest z adopcji i ma rozny background; VL sprawdzila sie również kiedy Szyszka była w mnogiej ciaży

co wazne mozna ja kupowac w opakowaniac po 10kg w cenie od 90 do 115PLN ( w zooplus i keko przy takiej cenie wysylka jest free); wazne zeby miec klipsy biurowe albo chociaz zabki do bielizny - bezwzglednie najwazniejsze jest zabezpioeczenie przed wilgocia pod jakakolwiek postacia


jesli jakis Szyszek nie chce jesc VL to trzeba mu właśnie mieszac  z dotychczasowa karma
btw - w srodku sa chipsy jablkowe bananowe "opylone" innymi elementami karmy; Szyszki maja dobry węch

próbowałem tez Beaphar Xtra Vital i zebral dobre recenzje od stadka

konkluzja jest taka ze ja bym mieszał - dotychaczasowa karme i własnie VL ewentualnie troche suszonyc warzyw i owocow na zachete (wczesniej pomieszał je jak w shaker'ze, zeby owocki i warzywa opylic karma , inaczej skonczy sie na wybieraniu przysmakow)

Offline AdianChinchilla

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Chinchilla Home - the House of Chinchillas'
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Gru, 2014, 16:41 »
nie, ja tez nie jestem zwolennikiem przymuszania, jednak Szyszka jesli ma byc długowieczna musi jeśc naprawde pełnowartosciowe jedzenie

VL sie u mnie ładnie sprawdza; co do wybierania - wybredna Szyszka przy zmianie karmy ma okazje od czegoś zacząć, wszystkie składniki karmy sa "opylone"wzajemnie , moze dla Kulek nie maja tak jednolitego zapachu ale daje to pewne pole manewru na "zachęte"

oj chyba nie - akurat zooplus 10kg VL ma najtaniej, co do reszty produktów - sam ostatnio zamawiałem juz w hipciu :)

Offline AdianChinchilla

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Chinchilla Home - the House of Chinchillas'
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Gru, 2014, 22:08 »
fakt. na zooplusie wybór zielska niewielki


Offline AdianChinchilla

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Chinchilla Home - the House of Chinchillas'
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Gru, 2014, 22:55 »
No, ale trochę Off Top wyszedł  ;d Więc ja kiedyś miałam complete, ale moje go nie znoszą, więc im go nie daję na siłę "aż zjedzą"- teraz mieszkam VL Ch, Nature z Selective : )

u mnie tez VL Complete  została zbiorowo wzgardzona

a ta karma Selective jaka ma dokładnie nazwe?

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Gru, 2014, 23:06 »
Supreme Science Selective Chinchilla



350g i 1.5kg

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline AdianChinchilla

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Chinchilla Home - the House of Chinchillas'
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Gru, 2014, 00:12 »
thx :)

Offline laradin@gazeta.pl

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Obelix :)
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #71 dnia: 09 Sty, 2015, 17:37 »
No nieźle, tyle czasu mnie nie było, a tu taka dyskusja i opiernicz. Biję się w pierś :)
Kochani moi, szynszyle mam od 15 lat, wiem, że zmieniać karm nie wolno od ręki. Zanim zaczęły się problemy mojego Fanfara, był cały czas na Beaphar Extra Vital. I zresztą do tej pory jest to karma podstawowa u mnie. Niestety stało się tak, że przestał jeść, a wiedząc, że to straszny wybredzioch, pokupowałam mu różne na spróbowanie, czy może drgnie coś przy innej karmie. Wiem, że Fanfar jest wybredziochem, bo kiedy podwałam mu VL Complete, to urządził mi taką głodówkę, że z 500 g szynszyla zrobił mi się 400 g. Wiedziałam więc, że jest zdolny do głodowego bojkotu. Na początku zakładałam więc, że być może Beaphar przestał mu smakować i kupiłam mnóstwo różnych karm by dać mu odrobinę na spróbowanie. Miałam nadzieję, że na którąkolwiek spojrzy przychylnym okiem i zacznie normalnie jeść, niestety tak się nie stało. Dodawana karma nigdy nie stanowiła więcej niż 1/4 ogólnej karmy w misce. A że żadne moje próby nie przyniosły pożądanych rezultatów, w misce obecnie znajduje się Beaphar, odrobinę płatów zielonego groszku. Jednak główną karmą dla Fanfara od pół roku pozostaje RodiCare Instant zmieszana z brokułem. I proszę, trzymajcie kciuki, bo w tym miesiącu będę przechodzić na zmieloną Care+, bo z inaczej zbanktutuje. Oby tym nie pluł!
Szyszka, na tego selektiva mam oko. Jak smakuje waszym kulkom?

Alex*, Gimli*, Fanfar*

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #72 dnia: 09 Sty, 2015, 17:58 »
Kup to mniejsze opakowanie na próbę,ale w sumie jestem pewny że zasmakuje ta karma :) już kilka osób z Forum(w tym ja) z powodzeniem przeszła na tą karmę
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2015, 18:02 wysłana przez marcsl »

Offline laradin@gazeta.pl

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Obelix :)
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Sty, 2015, 18:03 »
Tak, ale Fanfar to bardzo drobny szynszyl. Jak był młody ważył 460 g i to była jego stała waga. Potem właśnie schudł do 400 g (jak był na VL Complete) i zdecydowanie mnie to zaniepokoiło. Byłam wtedy u weta i nic nie znalazł. Zmieniłam karmę na Beaphar XtraVital i tak mu zasmakowała, że przytył do 500 g i przez 2 lata waga się trzymała. Teraz znowu waży 400, ale to już inna historia.
Spróbuję selectiva, chociaż jak znam życie, Fanfar obwącha i tyłkiem się odwróci.

Alex*, Gimli*, Fanfar*

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Monopol Versele Laga Complete?
« Odpowiedź #74 dnia: 09 Sty, 2015, 18:06 »
Care + dobrze się mieli i raczej kulki ja lubią. Podobnie jak selective. Jak chcesz trochę na próbę to na PW podaj adres to ci wyślę.Ale dopiero w piątek bo wyjeżdżam.

 

KARMA JR Farm Grainless Complete

Zaczęty przez MilvaDział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1996
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2015, 00:29
wysłana przez Mysza <")))/
Karma uzupełniająca (Versele- Laga Chinchilla Nature)

Zaczęty przez pinula30Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5014
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 18:39
wysłana przez Kiwi
Oddam karme Versele-Laga (crispy pellets)

Zaczęty przez Myszo-kulkiDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1975
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2016, 12:02
wysłana przez Myszo-kulki
Karma Versele Laga Chinchilla Nature 5 kg

Zaczęty przez emiQsDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1721
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 08:49
wysłana przez emiQs
Szczecin - piasek Versele Laga

Zaczęty przez KiwiDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1536
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2011, 15:03
wysłana przez Kiwi
SimplePortal