28 Mar, 2024, 18:10

Autor Wątek: Włosomaniaczki  (Przeczytany 57164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aluminada

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Sie, 2014, 08:53 »
Z maskami jest tak, że to zależy od stanu włosa i częstotliwości mycia. Ja staram się to robic codziennie (wiadomo nie zawsze sie da), ale tylko dlatego, że po pierwsze myję je codziennie, a po drugie część włosów była poddana zabiegom rozjaśniania (wielu zabiegom) i są w nie najlepszym stanie, więc żeby się nie posypały, do czasu jak ich nie obetnę to walczę ;)
Poz tym one uzależniają, bo włosy sa po maskach tak cudowne, że nic tylko się macać ;D
Jak włosy są zdrowe i w stanie bardzo dobrym to mysle że jak raz w tygodniu się zrobi takie SPA to będzie ok ;)

Co do Laktacyd'u skład wygląda ok, poza tym Sodium Methylparabenem, ale jest na końcu składu więc tragedii nie ma. Tylko trochę szkoda by mi było takie drogie cuda na włosy wywalać jak są tańsze alternatywy ;)


PS. Chyba jestem dziwna, bo wypiłam wczoraj drożdże i mi smakowały ;D
« Ostatnia zmiana: 19 Sie, 2014, 08:55 wysłana przez Aluminada »

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Sie, 2014, 09:01 »
Ja lubię drożdże, czasem podjadam sobie z paczki jak piekę ciasto  [zakrecony2]

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Sie, 2014, 09:16 »
Zmotywowałyście mnie i kupiłam wczoraj olej. Różnica jest już po jednym użyciu, nigdy nie miałam jeszcze tak miękkich i przyjemnych włosów. Siedzę w pracy i je macam  [viva]

Szkoda tylko, że mam uczulenie na drożdże :(

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Sie, 2014, 10:10 »
Oj dobra, drożdże drożdżami, ale tak naprawdę jeżeli włosy nie są  odpowiednio zadbane to nie poprawią ich stanu.

Innym prostym i przyjemnym domowym kosmetykiem jest glut z siemienia lnianego, i to polecam każdemu, bo nie uczula, nie podrażnia i w ogóle cudo :D

Olej nakładamy na ile chcemy- można z nim nawet spać całą noc na włosach.
Maski nakładamy na pół godziny- bo po tym czasie już są wszystkie witaminki wchłonięte.

Ja maskę nakładam przy każdym myciu, bo po prostu włosy są mięciutkie i lepiej się rozczesują.

Niestety kiedyś każdej z Nas pielęgnacja wyglądała tak jak napisała @Belzebuba i uwierz mi, dopóki nie zaczniesz porządnej pielęgnacji to nie uwierzysz jak włosy mogą wyglądać. Ja też miałam zawsze grube i długie włosy, nawet mi się jakoś specjalnie nie rozdwajały, ale to co mam teraz na głowie (mimo iż jeszcze nie mam się czym chwalić) jest 100% lepsze.

@Aishaq - jaki olej kupiłaś?

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Sie, 2014, 10:14 »
 Kupiłam olejek Babydream fur Mama. Kiedyś próbowałam kokosowy, ale nie było żadnych efektów, a było nawet gorzej. Podobnie z olekiem Sesa.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Sie, 2014, 11:00 »
Na stan włosów wpływa też twardość wody. Ja używam zmiękczonej i włosy są cudnie miękkie. Jakiś czas temu byłam w Poznaniu u kuzynki, umyłam tam włosy to po prostu zrobiły mi się sztywne strąki, ble :/

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Sie, 2014, 11:17 »
Co do Laktacyd'u skład wygląda ok, poza tym Sodium Methylparabenem, ale jest na końcu składu więc tragedii nie ma. Tylko trochę szkoda by mi było takie drogie cuda na włosy wywalać jak są tańsze alternatywy ;)

Już pisałam, u mnie nie ma alternatyw ;/ Mieszkam na wsi, wieś wiochą pozostanie i całe 2 sieciówki które tutaj są : lewek i biedrona nie maja nic bez SLS :( To co mam zrobic? A chciałam sobie poprawić kondycję fryza. A niby życie na wsi jest tańsze i prostsze - bujda na resorach!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Sie, 2014, 11:20 »
Po prostu jak będziesz przy okazji to kup sobie zapas. Jeżeli stać cię na droższe rzeczy, to polecam produkty Babuszki Agafii. Do mycia- czarne mydło, olejki też ma i odżywki. To akurat można dostać wyłącznie przez internet :D

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Sie, 2014, 11:23 »
Mysza, ja też wsiowa, większość rzeczy kupuję przez internet, dopłacam trochę za przesyłkę ale i tak czasami wychodzi taniej niż w sklepie ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Sie, 2014, 11:27 »
Ciupelek, to proszę mi napisać listę produktów typu szampon, płyn i oleje które mogę dostać w rossmanie.
Jak będę w krk to wpadnę z listą do sklepu i zobaczę na co mnie stać ;) Wolałabym pooglądać i powąchać przed zakupem ;)


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Sie, 2014, 11:37 »
szampon delikatny do mycia na codzień:
Babydream, Facelle Sensitive do higieny intymnej, balsam do kąpieli Baby dream fur mama
olejki:
Babydream fur Mama, olejek Alterra (trzeba ich poszukać, bo są małe i stoją w różnych miejscach), olej z pestek winogron (biedronka, 15 zł)
odżywki:
pod olej- Isana niebieska
po myciu- Nivea Long Repair, Garnier Ultra Doux z awokado, Alterra z granatem
maski do włosów:
maska Alterra z granatem, Isana, Body Creme Sheabutter & Kakao (Krem do ciała z masłem shea i kakao)
zabezpieczanie końcówek:
jedwab w płynie Green Pharmacy, kuracja do włosów Marion (ja kupiłam w biedro),  jedwab CHI

Są jeszcze wcierki, jakieś Radicale i inne, ale ja nigdy nie używałam ani się nie interesowałam, więc nie wię.

A tak naprawdę poleciłabym Ci najpierw zrobić zakupy na Allegro. Kupić sobie Hennę Khadi (jak nie chcesz wzbogacać koloru, to po prostu bezbarwną), a sprzedawcy, którzy mają Khadi mają też inne fajne kosmetyki indyjskie, i możesz dobrać sobie jakieś fajne olejki, wcierki, czy mydełko Sesa.
« Ostatnia zmiana: 19 Sie, 2014, 11:44 wysłana przez Ciupelek »

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Sie, 2014, 11:44 »
Od dawna próbuję przetłumaczyć Mężowi, że kosmetyki z rosmana są zajedwabiste, i nie cena świadczy o tym że "coś jest dobre".
Idę dziś na zakupy :P

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Sie, 2014, 11:52 »
@Ciupelek a który olejek z Alterry - bo są 3.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Sie, 2014, 11:54 »
chyba każdy się nada. Dziewczyny, no poczytajcie na blogach, ja akurat Alterry olejków nie miałam, więc nie wiem jaki u jakiego typu włosów się spisuje.

Offline Aluminada

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #89 dnia: 19 Sie, 2014, 12:50 »
Z Alterry też nie miałam.
Ja kupuję na internecie (zazwyczaj na zrobsobiekrem). Z tego co przetestowałam to kokosowy puszy włosy, avocado u mnie się świetnie sprawdza, z pestek malin, czarnuszki, jojoba tez mogę polecić. Od biedy czasem zdarza się, że dolewam oliwe z oliwek, bo jest lepsza niz kokosowy ;)

@Mysza <")))/ jak nie masz dostępu do większych sklepów, to na początek możesz rozcieńczyć aktualny szampon z woda, a odżywkę, którą posiadasz wzbogacić np. miodem, siemieniem lnianym, kilka kropel z cytryny (jak da się za dużo może lekko przesuszyć włosy), olejkiem rycynowym, naftą, żółtkiem jajka, piwem, bananem ;)
Możesz też zrobić płukankę z octu jabłkowego, żeby domknąć łuski włosa, nadać im połysku i miękkości.
A jak bedziesz gdzieś gdzie są takie dostępne produkty to wtedy możesz sobie kupić ;)

Tylko, że musisz się przygotować na niezłą masakre na początku na głowie, bo odstawienie silikonów i cięższych substancji pokazuje prawdziwe oblicze i stopień zniszczenia włosa. A okres przejściowy nie dla wszystkich jest do zaakceptowania ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Sie, 2014, 13:09 wysłana przez Aluminada »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #90 dnia: 19 Sie, 2014, 15:21 »
Dziękować za spis :)

Moja mama stosuje szampon Radical Skrzypowy od wielu lat, miał wzmacniać włosy i przeciwdziałać wypadaniu, ale efektu jakoś nie widać, więc średnio wierze w jego skuteczność.

Alu, na wrzesień i tak planuję na głowie maksymalnie krótkiego pazia, wiec powinnam dać radę. Przydadzą mi sie krótkie włosy, to takie komfortowe :P

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Sie, 2014, 15:27 »
Niedawno na pudelku czytałam, że Paulina Krupińska zmywa makijaż płynem do higieny intymnej ;p

haha, też tak robię :P bo jest najdelikatniejszy :) że tak zaofftopię :P

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Aluminada

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Sie, 2014, 16:46 »
Do zmywania buzi jeszcze delikatniejsze są oleje zmieszane z olejkiem rycynowym :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #93 dnia: 21 Sie, 2014, 23:17 »
Ja lubię drożdże, czasem podjadam sobie z paczki jak piekę ciasto  [zakrecony2]
Drożdży surowych nie powinno się jeść bo pobierają jakieś tam witaminy z organizmu, muszą być przegotowane.

Czytam o tym włosowym  maniactwie i dla mnie to na razie czarna magia, musiałabym więcej poczytać i się zapoznać z tematem. Lubię naturalne zdrowe włosy, nie jakieś wysuszone farbowańce. Raz tylko zafarbowałam w salonie prawdziwą farbą i się wyleczyłam, trzy lata czekałam żeby w końcu po podcinaniu pozbyć się tego siana z głowy i w tym roku na reszcie mi się udało. Niestety problemem jest coraz wiecej siwuchów na głowie i nie wiem co dalej. W lipcu szłam na wesele i z wielkim bólem zakupiłam jakiś szampon koloryzujący, o dziwo włosy po nim wogóle się nie zniszczyły i są ok, a tak się bałam. Tylko nie wiem czy takie notoryczne stosowanie szamponów koloryzujących nie da takiego paskudnego efektu jak zwykła farba.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #94 dnia: 22 Sie, 2014, 08:37 »
Basiu, ja farbuję włosy ale stosuję się do większości rzeczy, które tu dziewczyny wypisały i mam w bardzo dobrym stanie :) przede wszystkim nie traktuję ich wysokimi temperaturami - nie prostuje, a jak suszę to tylko chłodnym strumieniem ale to też rzadko, wolę żeby wysychały same, wtedy się ciekawiej układają ;)
bardzo dużo daje olejowanie i dbanie o końcówki przy włosach farbowanych, bo najczęściej właśnie od końcówek zaczynają się zniszczenia.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #95 dnia: 22 Sie, 2014, 10:29 »
Basia-pisałam już FARBOWANIE HENNĄ. To w ogóle nie niszczy włosów, wręcz odżywia, tylko lekko przesusza, bo to zioła! Wystarczy do tego stosować maski/odżywki nawilżające i po sprawie.

Dziewczyny, czym przesiewacie siemie?

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #96 dnia: 22 Sie, 2014, 18:23 »
@hodowla velvet co mieści się pod sformułowaniem olejowanie, była już o tym mowa w tym wątku bo nie pamiętam?
Ja staram się wogóle nie używać suszarki, tylko czasem dosuszam, przeważnie myję włosy wieczorem i rano jak jeszcze nie doschnęły to troszkę podsuszę. Po myciu mokrych wlosów nie czeszę, dopiero jak wyschną, bo mam wrazenie, że długim włosom to szkodzi.

@Ciupelek na jak długo taka henna wystarcza, bardzo się spłukuje przy każdym myciu ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #97 dnia: 22 Sie, 2014, 18:47 »
Basiu olejowanie czyli nakładanie oleju na włosy, rodzaj musisz sobie dobrać bo różne włosy różnie reagują. Ja np najbardziej lubię rycynowy, arganowy, jojoba i oliwę z oliwek. Kokosowy też jest polecany ale mi akurat puszy włosy, z pestek winogron również jest świetny tylko mi się wydaje ze szybciej mi się włosy po nim przetłuszczają. Dziewczyny polecają też Babydream fur mama, nie próbowałam go więc nie wiem jak by się sprawdził u mnie.
olej nakładasz ile chcesz, ja nakładam więcej na długość włosów, na skalp mniej bo mam i tak problem z  przetłuszczaniem. sama zdecyduj ile czasu trzymać olej na głowie, można całą noc ale nie lubię z tym spać więc nakładam sobie po pracy i zmywam wieczorem.
tez mnie kusiło pofarbować henną ale potem nie można farby chemicznej już nałożyć wiec nie wiem co bym zrobiła jak by mi się kolor nie spodobał :p

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #98 dnia: 22 Sie, 2014, 19:28 »
Taki olej daje się zmyć i włosy nie wyglądają na tłuste ?
Mam w domu olej sezamowy i tak mi leży - nadałby się :) ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #99 dnia: 22 Sie, 2014, 21:40 »
Co do zmywalności to zależy od konsystencji, rycynowy np jest strasznie tępy i ciężko się zmywa więc mieszam go zawsze z żółtkiem lub naftą kosmetyczną, tylko jak z naftą to nie trzymam za długo. W ogóle lubię mieszać oleje z żółtkiem, podwójna korzyść dla włosów i zmywa się łatwiej :)
U mnie przynajmniej nie ma problemu z efektem tłustych włosów, normalnie zmywam olej porządnie wodą i potem myję szamponem jak zawsze i jest ok. Aha, włosy myję zawsze wodą chłodną, wtedy domykają się łuski włosa i są one gładsze :)
Sezamowy nadaje się jak najbardziej, tylko czy da efekt to nie mogę zagwarantować, bo jak już wspomniałam, na każde włosy każdy olej działa bardziej lub mniej. Najlepiej metodą prób i błędów, włosy nie ucierpią od tego (chociaż może być chwilowy efekt siana jak u mnie po kokosowym), ale jak któryś nie przypasuje to już przynajmniej będziesz wiedziała, że trzeba szukać innego.

 

SimplePortal