hypothetical
28 Mar, 2024, 23:34

Autor Wątek: Włosomaniaczki  (Przeczytany 57172 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sie, 2014, 16:19 »
Wklej mydełko -bardzo proszę.Co to za cudo?  :cmok:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Sie, 2014, 16:22 »
Ja to wiem, że w szamponie ma być jak najmniej składników i ma być jak najbardziej przezroczysty, bez jakiś mikro drobinek, błyskotek, niby opiłków-które rozświetlą ci włosy... tratatata. Więc kupuję zazwyczaj szampony z firmy Barwa Natura. Raz żurawinowy, raz piwny.
Aha i wybieram kosmetyki bez parabenów, o ile się da. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile tego dziadostwa przenika do naszego organizmu dziennie. Niby w każdym kosmetyku jest dopuszczalna ilość, ale jak zsumować: pastę do zębów + szampon + krem+ krem do rąk + wszelkie inne chemie które nakładamy lub wcieramy lub się nimi myjemy a które wchłaniają się przez pory skóry, to można się struć. A parabeny rozwalają strasznie gospodarkę hormonalną organizmu.

Ostatnio ręce mi opadły w sklepie, jak zobaczyłam, że w kremie dla niemowląt Johnson&Johnson "od pierwszego dnia życia" były wszelkie możliwe parabeny, etylo i metylo coś tam i ulepszacze. No tak, nie ma to jak konserwować dziecię za młodu... Wybrałam polski bambino, bo miał 1/3 składników jonhsona i bez parabenów oraz etylo i metylo dodatków.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Sie, 2014, 16:25 »
Dlatego takie tematy na forum są super. A lekarze zwykle zapisują to, za co im płacą żeby zapisywać (reklamować). Mi na 3 różne choroby w różnym czasie przepisano dokładnie ten sam antybiotyk, plus kobieta chciała mi wcisnąć drogi antybiotyk na zwykłe przeziębienie.

A tak na forum można poznać sprawdzone i SKUTECZNE sposoby. Coś czuję, że wkrótce sporo użytkowniczek będzie mogło się pochwalić puszystą czupryną :D

Jeszcze większa zaleta, że można skorzystać z wiedzy innych bo nie oszukujmy się, chyba tylko grupka osób zna się na chemii na tyle dobrze, żeby skład jej coś mówił. Dla mnie to czarna magia.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Sie, 2014, 16:28 »
z cienkowłosowej kobitki zamienie się w afrobombę :D

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Sie, 2014, 16:30 »
z cienkowłosowej kobitki zamienie się w afrobombę :D

chyba padnę trupem,dobrze,że zaopatrzyłam się w chusteczki do czyszczenia monitora

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Sie, 2014, 16:31 »
a jakby ktoś chciał naturalny antyperspirant (bez chemii) to kupcie sobie kamień ałunu. To minerał, nie pachnie, ale nie ma opcji się po nim spocić. ;P tylko nie sztyfty, bo to często przerabiane, formowane podróbki, tylko w naturalnej grudce kamiennej http://www.hairstore.pl/krysztal-alunu-naturalny-alun-130g-p3972.html?gclid=Cj0KEQjwgryfBRDn7cvY-pOit4cBEiQAB3nTbsw7r69F48P_o_wR5QLfjWggAqkl9rmRDb7qpWvGGkMaAtaP8P8HAQ
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2014, 16:33 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Sie, 2014, 16:41 »
No więc najlepszy (i najtańszy) szampon to właśnie Babydream z rossmana.

Oprócz parabenów unikamy właśnie również ciężkich silikonów, które oblepiają włos i nie dopuszczają do niego substancji odżywczych (a ciężkie silikony zawierają wszystkie odżywki, które widzimy w telewizji).

Mydełko, które mi pomogło to mydełko Sesa indyjskie :D Kupiłam na Allegro, warto popatrzeć na resztę przedmiotów użytkownika, bo można znaleźć prawdziwą indyjską hennę (Khadi), która również zabija łupież i wspaniale łagodzi skórę głowy, albo indyjskie olejki, które robią cuda na włosach.

Jeżeli chodzi o szampony Barwa to właśnie są proste w składzie i zawierają SLS, czyli ja myję tym głowę raz na miesiąc dla oczyszczania włosa (z silikonów, parabenów i wszystkiego żeby substancje odżywcze się dobrze wchłaniały).

A afroczuprynę można uzyskać jak najbardziej, ale to naprawdę trzeba robić pakietowo. Denerwuje mnie strasznie jak mówię koleżankom co robić z włosami, żeby były lepsze, a one np. stosują WYŁĄCZNIE olejki, bądź WYŁĄCZNIE szampon i mają do mnie pretensję, że wcale im to dużo nie pomogło i właściwie garnier działał lepiej.
Dla uzyskania efektu łał trzeba stosować olejowanie, delikatne szampony, raz na jakiś czas oczyszczać, stosować maski na włosy przed i po myciu, czasem płukanki i oczywiście odżywiać organizm od środka.
Jedne włosy potrzebują więcej, inne mniej.

Czytając MWH widać, że jednym dziewczynom pomaga właśnie samo olejowanie i sporadycznie maska, a inne pielęgnują włosy wszystkim co wyżej napisałam i dzięki temu uzyskują efekt łał.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Sie, 2014, 17:44 »
a to pod jakim składnikiem na opakowaniu kryje sie to tajemnicze SLS? Bo, kurcze, warto wiedzieć.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Sie, 2014, 17:47 »
Sodium Lauryl Sulfate

Offline Sascha

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Sie, 2014, 17:47 »
Hahah, nigdy nie słyszałam o tym płynie do higieny intymnej do użycia na włosy.  [zakrecony2]
Ja przez całe życie używałam te zwykłe szampony ze sklepów, a niby człowiek dba o włosy ... do tego zaczęłam używać różnych rodzajów odżywek do włosów.
Słyszałam że na zniszczone włosy można użyć "sklejku" z siemię lnianego na głowę i końcówki  [good]

"Jeśli mnie oswoisz, ty będziesz dla mnie jedyny na świecie i ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Sie, 2014, 17:51 »
siemie lniane to jest glutek :D i można go używać do woli, fantastycznie nawilża! Ja obecnie poluję na takie sitko rozmiaru dużego, ale bardzo drobne, żeby przesiewać siemie lniane.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Sie, 2014, 18:59 »
@Bożena oj no widzisz przeze mnie zabrudziłas monitor :D wybacz ;)

Mój dermatolog też mi radził naturalne środki wbrew pozorom-normalna babka,i tłumaczy że to trzeba różne rzeczy łączyć i regularnie a nie tydzień tylko szampon i każdy liczy na cuda... Ja tez jak sie coś trafi dobrego to kupuje,bez szału ale chociaż coś i kłaki mam narazie lepsze niż za nim byłam u lekarza. Inny zaś nazapisywał mi jakieś cud leki i odżywki -to po jednej odżywce miałam po umyciu pęk włosów na ziemi  :shock: oczywiście wszystko poszło do kosza a jo do innej kobity i okazała się być normalna :D a nie hiena ,która zapisuje to co wykuła na blache na studiach i nic po za tym,ta pierwsza to zadnych badań nie zrobiła  jakich wit mi brakuje ani na głowe mi nie spojrzała-NIC,a ta druga to obejrzała mnie tak że ja nawet tak sie nigdy nie oglądałam  [good]
Oczywiście samemu tez tzreba co nie co wiedzieć i przede wszystkim dbać o regularność w stosowaniu różnych specyfików (typu maseczki naturalne,olejki itp)bo nic nie pomorze po jednorazowym zastosowaniu (z wyjątkiem samoopalacza chyba że)  [pajacyk] heheh
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2014, 19:01 wysłana przez matti4411 »

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Sie, 2014, 19:09 »
Ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby na puszące się włosy? 
Próbowałam już przeróżnych odżywek, sprayow i nic nie pomogło ;/

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Sie, 2014, 19:26 »
ja właśnie lubie taki puch bo wydaję się wtedy jakby było ich ciut więcej ;)

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Sie, 2014, 20:25 »
Niby tak ale bywa to uciążliwe niestety ;/

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Sie, 2014, 20:31 »
no wiem zwłaszcza jak chce mieć ładną fryzurkę u fryzjera a kłaki mi się puszą jak wściekły kot na widok pit bulla  [pajacyk]

a tak na co dzień są oki ,mam efektowny buszzz :D i grzywke jak kogut :D ale to już inna bajka wystarczy spinka i można zdziałać cuda :D

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Sie, 2014, 20:32 »
moja babcia: ubijała pianę z białka jajka, dodawała żółtko - mieszała i pół puszki/szklanki piwa. Myła tym włosy po umyciu szamponem. Nakładała jak maseczkę pod woreczek foliowy, chyba na 10-15 min, później spłukiwała. Włosy miała błyszczące, blond, później już siwe na starość. Do wersji dla blondi można dodać sok z cytryny, do ciemnych raczej nie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Sie, 2014, 20:36 »
@Mysza <")))/ mnie to mama robiła zawsze tylko wtedy strasznie mi się świeciły jak by wciąż tłuste były i wtedy płukałam to wodą z pokrzywy zagotowanej,troszkę to ściemniało włosy ale były widocznie zdrowsze i nie świeciły się jak psu j...ja  [pajacyk]

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Sie, 2014, 20:38 »
napar z pokrzywy (nawet saszetkowy) jest dobry na łupież. Ja się tak wyleczyłam z łupieżu, jako nastolatka. Po każdym myciu szamponem, bach głowę do miednicy i polewanie tym naparem kilka minut. Później suszenie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Sie, 2014, 20:42 »
a no widzisz nie wiedziałam że na łupież działa,może przez to nigdy go nie miałam. Jednak stare naturalne sposoby sa najlepsze.

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Sie, 2014, 20:47 »
A ja z dzieciństwa pamiętam jak dwie damy(mama i ciocia) włosy układały na piwo. Ten obraz mnie prześladuje do dziś.

Offline Eev

  • Japoński pseudoprawnik jedyny artysta
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Akise, Nero, duszek Batmanka
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Sie, 2014, 20:53 »
Jeju, całkiem niedawno się w to bawiłam! Z tym, że na moje włosy niestety nie pomogło a wręcz odwrotny efekt przyniosło w postaci okropnych kołtunów ;_;

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Sie, 2014, 20:53 »
@Bożena oj ja to znam,śmierdziałam jak alkoholik  fu fu fu  o_O a żeby to szczególnie pomagało to nie jak u mnie ale z innymi składnikami jak jajka to tak.Chyba że może przy dłuższym stosowaniu był by jakiś efekt.

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Sie, 2014, 22:34 »
DOBRY TEMAT!  [super]

Słuchajcie w rossmanie na dolnych półkach jest taki szampon ziolowy, cala seria i one maja na etykiecie z prodzu wielkie 0 parabenow i SLS. Faktycznie naturalne szampony i stosunkowo niedrogie. Nie polecam do puszacych sie wlosow, bo one bardzo plączą włosy przez to ze nie mają tej chemii.

Dodatkowo na puszace i jednoczesnie aby odzywic wlosy polecem olej arganowy - mozna kupic w aptece. Mozna tez w odzywce, wiem ze firma Marion posiada tanio i to dziala na puszace sie wlosy. A sam olej powinno sie raz na jakis czas wtrzec we wlosy i stostawic - tak beda okropnie tluste i ze 2 dni zajmie zmywanie ale to bomba witamionowa.

Kolejna odzywka to fusy z kawy - raczej dla brunetek niz blondynek;) Tez zajmuje troszke splukanie, ale odzywia.

No i na sam koniec - szare mydlo z bialego jelenia ;) Tez bardzo chwala dziewczyny ;)

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Sie, 2014, 22:35 »
A znacie cos na cienkie i opadajace wlosy?

Kurcze no ja umyje wysusze wszystko pieknie ladnie, ale po paru godzinach wyglądam jak ziemniak -.-'
Nie dosc ze buzia okragla to jeszcze przyklepane wlosy.... no dramat :/

 

SimplePortal