hypothetical
28 Mar, 2024, 12:02

Autor Wątek: Włosomaniaczki  (Przeczytany 57152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Violet

  • Hodowca
  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #175 dnia: 14 Paź, 2014, 09:54 »
Ja przeszłam z blondu na brąz, aktualnie ratuję co z nich zostało :) od wewnątrz i od zewnątrz. Kruszenie nieco ustąpiło. Arsenał do walki ze zniszczeniami przedstawiam na zdjęciu. Do tego dokupiłam maskę Kallosa algową i czekoladową, o ile algowa działa na moje włosy cudownie, lepiej niż mleczna, to czekoladowa wcale, ale do aromaterapii jest idealna.

14 glucików

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #176 dnia: 14 Paź, 2014, 10:31 »
Violet, ja jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, też przechodziłam z jasnego blondu ale na rudy :) choć kiedy były blond to nie wydawały mi się jakieś tragiczne, jednak teraz są o wiele zdrowsze i ładniejsze :) gratuluję arsenału, mam podobny w sumie jeśli chodzi o skład :D jak wrażenia po wcierce Jantar? Ja już zużyłam całą, nie oceniam ani pozytywnie ani negatywnie, bo w sumie przyrost i babyhair były, ale mimo zapewnień producenta bardzo mi przetłuszczała włosy więc stosowałam ją tylko tak jak olejowanie czyli przed umyciem. U mnie jednak maska mleczna najlepsza ze wszystkich wypróbowanych gotowych, ale jeśli chodzi o samoróbki to uwielbiam wszystkie z żółtkiem.
Olej rycynowy nakładasz sam czy mieszasz z czymś?

Offline Violet

  • Hodowca
  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #177 dnia: 14 Paź, 2014, 10:45 »
U mnie Jantar w ogóle nie przetłuszcza włosów dlatego używam go non stop o każdej porze dnia :). Przyrost zwiększył mi się z 1 cm do prawie dwóch na 4 tygodnie. Problem w tym, że tego nie odczuwam przez wykruszanie się końcówek i regularne podcinanie, bo jednak miałam włosy na poziomie ekstremalnego blondu i co się spaliło to już się nie uratuje. Olej rycynowy dodaję do maski, ogólnie całe olejowanie włosów polega u mnie na dolaniu do maski, gdyż bez maski włosy sztywnieją i potem dzieje się z nimi ogólnie tragedia. Proporcje maski do olejów są 50/50 albo i nawet więcej dla olejów.

14 glucików

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #178 dnia: 14 Paź, 2014, 13:08 »
a próbowałaś olejować na podkład? z gliceryny, siemienia, albo maski? Czytałam o tym, że to daje lepsze rezultaty, u siebie nie widzę różnicy zbytnio...

Offline Violet

  • Hodowca
  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #179 dnia: 15 Paź, 2014, 11:26 »
Nie próbowałam, ale teraz sytuacja się zmieni, gdyż godzinę temu obcięłam u fryzjerki 8 cm włosów, teraz mam tylko prawie zdrowy odrost. Aktualnie sięgają do linii żuchwy, więc każdy przyrost będzie bardzo widoczny. Ciekawa jestem czy teraz nie będę miała zbyt obciążonych włosów po maskach :/

14 glucików

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #180 dnia: 31 Paź, 2014, 17:02 »
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/anwen-guru-wlosomaniaczek,147874.html

Włosomaniaczki w Dzień dobry TVN


Płukanka lniana

Składniki:
1 łyżka siemienia lnianego (nie zmielonego)
1 szklanka wody

Przygotowanie:
Ziarna siemienia zalewamy zimną wodą i gotujemy około 15 minut na wolnym ogniu co jakiś czas mieszając. Po ugotowaniu od razu przecedzamy, bo po ostygnięciu wywar mocno zgęstnieje.  Następnie rozcieńczamy go zimną wodą (proporcje na oko, chodzi o to by woda była trochę gęstsza niż normalnie) i całość stosujemy do ostatniego płukania.
Włosy są po takiej płukance bardzo błyszczące, wygładzone, zdyscyplinowane i się nie puszą. W przypadku falowanych i kręconych skręt będzie bardziej wyraźny i włosy będą bardziej podatne na stylizację.

Płukanka szałwiowa – delikatnie prostująca włosy

Składniki:
2 łyżki suszonej szałwii
2 szklanki wody

Przygotowanie:
Zioła zalewamy gorącą wodą i zaparzamy pod przykryciem przez 10-15 minut. Następnie odcedzamy i czekamy aż całkowicie wystygnie.
Płukanka delikatnie prostuje włosy. Oczywiście nie tak jak prostownica, ale efekt jest widoczny. Włosy są też gładsze i błyszczące. Dodatkowo szałwia wzmacnia włosy, ale uwaga – może je też delikatnie przyciemniać!

Płukanka z mydlnicy lekarskiej – do włosów przetłuszczających się

Składniki:
2 łyżki korzenia mydlnicy lekarskiej
2 szklanki wody

Przygotowanie:
Gotujemy wywar około 5-10 minut, przecedzamy, studzimy i płuczemy nim dokładnie skórę głowy i/lub włosy.
Po takiej płukance skóra głowy przede wszystkim wolniej się przetłuszcza. Włosy są lekko sztywne, ładnie odbite od nasady i bardzo puszyste, ale nie spuszone! Dzięki temu jest ich wizualnie więcej. Nie polecam stosować jej po każdym myciu (chyba, że na samą skórę głowy), bo na dłuższą metę może włosy nieco przesuszyć.

Mgiełka wygładzająco - nawilżająca

Składniki:
1 łyżeczka siemienia lnianego
100 ml wody
2 łyżeczki dowolnej odżywki do włosów
10 kropli ulubionego olejku eterycznego

Przygotowanie:
Zaczynamy od przygotowania wywaru z siemienia lnianego. Gotujemy siemię z wodą przez ok. 5-10 minut na wolnym ogniu, a następnie od razu przecedzamy. Po wystudzeniu przelewamy do butelki, dolewamy odżywkę i olejek i całość dokładnie mieszamy.
Taka mgiełka jest wystarczająco lekka by nie obciążać nam włosów, a przy tym świetnie nawilżająca i wygładzająca włosy. Możemy ją stosować zarówno na mokre jak i suche włosy. Dzięki temu staną się gładsze, bardziej błyszczące i milsze w dotyku, ale też będą pięknie i długo pachniały! To naprawdę świetne, domowe perfumy do włosów.

Mgiełka z solą morską

Składniki:
1 łyżeczka soli morskiej
1 szklanka miękkiej wody (przegotowanej lub demineralizowanej)
30 kropli olejku eterycznego

Przygotowanie:
Wszystkie składniki mieszamy w butelce z atomizerem i stosujemy po myciu na wilgotne lub suche włosy.
Przepis na tę mgiełkę powstał na bazie gotowego kosmetyku z wyższej półki, który możemy kupić w sklepach. Jej zadaniem jest stworzenie na naszych włosach plażowych fal, takich jakie powstają latem po kąpieli w morzu i suszeniu włosów na słońcu. Efekt jest delikatny i bardzo naturalny. Włosy dodatkowo nabierają objętości i pięknie pachną olejkiem.

Odżywcza maska z żółtka jaja

Składniki:
żółtko
łyżeczka miodu (naturalnego)
1/2 łyżeczki oliwy z oliwek
1/2 łyżeczki skrobi ziemniaczanej
2 łyżeczki dowolnej maski lub odżywki
1/2 łyżeczki olejku rycynowego
kilka kropel soku z cytryny
kilka kropel nafty
2 kapsułki wit. E

Przygotowanie:
Wszystko razem mieszamy i nakładamy na włosy na około 30 minut. Całość przykrywamy foliowym czepkiem i grubym, podgrzanym (np. na kaloryferze lub w mikrofali) ręcznikiem. Po tym czasie maskę spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Dodatkowo warto nałożyć na nie na chwilkę nawilżającą odżywkę po to by uniknąć kłopotów z rozczesaniem.

Po takiej masce nasze włosy są wygładzone, błyszczące i sypkie, można wręcz powiedzieć, że wyglądają jak z reklamy szamponu. Oczywiście maska z żółtka nie nadaje się do stosowania na co dzień. Najlepiej sięgać po nią nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Wygładzająca maska z mąką ziemniaczaną

Składniki:
1 łyżka mąki ziemniaczanej
2 łyżki dowolnej maski

Przygotowanie:
Dowolną maskę do włosów mieszamy z mąką ziemniaczaną tak by nie było grudek i nakładamy na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Zostawiamy na około 30 minut pod foliowym czepkiem i ręcznikiem, a następnie bardzo dokładnie spłukujemy wodą.
Taka maska bardzo mocno wygładza włosy i sprawia, że są bardziej proste, sypkie i się nie puszą. Dodatkowo ułatwia ich modelowanie i nadaje im blask.

Wcierka z nasion kozieradki na wypadające włosy (również dla mężczyzn)

Składniki:
1 łyżeczka nasion kozieradki
½ szklanki wrzącej wody
Kilka kropli olejku eterycznego

 

Nasiona kozieradki zalewamy wrzątkiem, mieszamy i zostawiamy pod przykryciem aż do ostygnięcia. Następnie płyn mieszamy i dokładnie przecedzamy. Należy go wetrzeć w skórę, robiąc przy tym delikatny masaż i pozostawić na minimum 20 minut.

Regularnie stosowana kozieradka hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich porost, a dodatkowo zmniejsza ich przetłuszczanie i łagodzi podrażnienia skóry głowy. W ten sposób przygotowaną wcierkę możemy przechowywać do 3 dni w lodówce.

Peeling cukrowy

Składniki:
4 łyżki cukru (może być również brązowy)
2 łyżki dowolnego szamponu

Przygotowanie:
Należy wymieszać ze sobą wszystkie składniki, a następnie dokładnie, ale bardzo delikatnie wymasować skórę głowy. Potem wystarczy to dokładnie wypłukać i nie trzeba już drugi raz myć włosów. Oczywiście po umyciu nakładamy na włosy odżywkę lub maskę tak jak po normalnym szamponie.
Taki peeling przede wszystkim bardzo dokładnie oczyści nam skórę głowy z obumarłego naskórka, wyreguluje pracę gruczołów łojowych, a także może pomóc pozbyć się łupieżu. Poprawia nam także krążenie, przez co może stymulować wzrost włosów lub zapobiegać ich wypadaniu. Po takim peelingu zauważymy też wyjątkowe odświeżenie i bardzo dużo piany. Dodatkowym plusem cukru jest to, że jest humektantem, więc świetnie nawilża nam skórę głowy i włosy.

Laminowanie żelatyną

Składniki:
1 łyżka żelatyny
¼ szklanki gorącej wody
1 łyżka dowolnej maski lub odżywki

Przygotowanie:
Żelatynę należy rozpuścić w wodzie i gdy lekko przestygnie (nie można dopuścić do tego by stężała, a jeśli tak się stanie wystarczy podgrzać ją ponownie w kąpieli wodnej) dodać do niej maskę lub odżywkę. Taką maskę nakładamy na umyte szamponem i osuszone ręcznikiem włosy na minimum 40 minut pod czepek foliowy i ręcznik (lub podgrzewamy włosy suszarką). Po tym czasie bardzo dokładnie spłukujemy włosy wodą i suszymy.
Taki, mocno proteinowy zabieg bardzo wygładza włosy (uzupełniając ubytki w ich łusce), sprawia, że są one bardzo błyszczące, sypkie, w dotyku miękkie niczym jedwab i wizualnie zdrowsze. Jego efekty utrzymują się nawet do 3 tygodni w zależności od tego jakie mamy włosy i jak często je myjemy.

Inne produkty, które znajdziemy w kuchni, a które można wykorzystać na włosy:

Żółtko
Miód
Sok z cytryny, pomarańczy lub innych cytrusów do zakwaszania
Ocet
Zioła (skrzyp, pokrzywa, rumianek, korzeń łopianu, mięta, szałwia, kora dębu, liść brzozy i wiele innych)
Kawa
Cukier
Sól morska
Sok marchewkowy
Sok aloesowy (niesłodzony)
Owoce (banan, avocado, marchew)
Płatki owsiane
Siemię lniane
Oleje (oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej lniany, a nawet zwykły słonecznikowy czy rzepakowy)
Herbaty (np. z hibiskusa, biała, zielona)
Żelatyna
Piwo
Jogurt naturalny lub grecki
Mleko
Mleko kokosowe
Mąka ziemniaczana
Ryż
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2014, 17:05 wysłana przez Bożena »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #181 dnia: 15 Lis, 2014, 17:37 »
Baby pomóżcie.

Nie wiem co ja dziś zrobiłam, nie wyspana ostatnio chodzę. Wstałam rano i nakarmiwszy dziecię me stwierdziłam, że trzeba zadbać o siebie. Wymyłam sobie łepetynkę, po czym chciałam naolejować, olejkiem a zamiast tego, wywaliłam na włosy silnie skoncentrowane serum do rozdwajających się końcówek z oriflame'a. Zorientowałam się jak już nałożyłam tego sporo na włosy. Nie mogę teraz niczym domyć tego tłuszczu! Efekt jest taki że skalp mam umyty a włosy wyglądają jak po tygodniu nie mycia, chociaż ładnie pachną ;p

Czym to zmyć? Bo juz mi po głowie chodzi Ludwik do garów albo inny kop ultra...

Wniosek: nie myć głowy przed wypiciem mocnej kawy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #182 dnia: 15 Lis, 2014, 17:42 »
Spróbuj Barwą, a jak nie pójdzie to znajdź przepis na mycie włosów sodą oczyszczoną.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #183 dnia: 16 Lis, 2014, 12:49 »
Dzięki. Po Barwie jakby lepiej, dziwne bo szamponem Joanny nie dało się rady zmyć tego tłuszczu. Ten oriflejmowski olejek do koncówek to chyba na silikonach jest, bo wszystko takie dziwne w dotyku po tym jest, szczotka, grzebień. Takie śliskie jakby.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #184 dnia: 16 Lis, 2014, 17:29 »
to na końcówki tylko i nie czesz tego, bo jak sobie oblepisz grzebień to potem cały czas będziesz wcierać we włosy.

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #185 dnia: 20 Sty, 2015, 16:27 »
Uwaga :D
w rossmanach promocja na super maskę Alterra z granatem (pięknie pachnie) oraz olejki Alterra!

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #186 dnia: 20 Sty, 2015, 16:54 »
Miała któraś do czynienia z rosyjskimi kosmetykami? Jak wrażenia? Ja zaopatrzyłam się w szampon i balsam na cedrowym propolisie babuszki Agafi, piękne składy mają, wypróbowałam dopiero 2 razy więc efektów spektakularnych nie ma, ale mam nadzieję że po dłuższym użytkowaniu będzie pięknie :)

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #187 dnia: 20 Sty, 2015, 16:58 »
ja mam olejek regenerujacy (jakaś mieszanka) i jest spoko. Ale @Kiwi spytaj, bo ma mydło czarne i cedrowe :D

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #188 dnia: 20 Sty, 2015, 18:36 »
Nie tylko czarne i cedrowe, ale też przerobiłam chyba wszystkie balsamy propolisowe, a teraz mam jeszcze odżywkę Planeta Organica i 2 odżywki oraz szampon Natura Siberica (dostałam od siostry na urodziny) ;D i w sumie nie mogę ich wypróbować, bo nadużywaniem tych wszystkich rosyjskich ziółek przesuszyłam sobie włosy. Więc ostrożnie używaj, na zmianę z innymi odżywkami (ja tego nie robiłam :D ). A z rosyjskich kosmetyków niewłosowych mogę jeszcze polecić kremy organiczne agafii na dzień i na noc. Kosztują ok. 10-13zł za 50ml, mają świetne składy i naprawdę fajnie działają, a ten na dzień ma dodatkowo filtr i NAPRAWDĘ MATUJE, więc już w ogóle super ;)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #189 dnia: 20 Sty, 2015, 18:44 »
tak planuję, kupiłam dodatkowo odżywkę Garniera Goodbye Damage (słyszałam dużo pozytywnych opinii) i używam na zmianę ;) dzięki za polecenie, jak będę w zielarskim to na pewno się zaopatrzę w ten krem na dzień :) a który propolis najbardziej przypadł Ci do gustu? Bo ile włosów tyle opinii, zaczęłam od cedrowego, ale chciałabym jeszcze wypróbować inne ;)

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #190 dnia: 20 Sty, 2015, 19:01 »
chyba łopianowy najbardziej mi się spodobał, chociaż wcale nie ograniczył wypadania włosów, ale bardzo przyjemnie wygładzał. fajny też był brzozowy :)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #191 dnia: 15 Lut, 2015, 16:44 »
Mam bzika na punkcie moich włosów  :love:
Miałam przez 5 ostatnich lat intensywnie czerwone włosy i by utrzymać je w dobrej kondycji, musiałam używać pierdyliard różnych specyfików do włosów. Dzisiaj, mając już moje naturalne, brązowe kudły, używam do ich pielęgnacji tylko oleju kokosowego i olejku arganowego. I póki co tyle wystarczy :)

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #192 dnia: 15 Lut, 2015, 19:55 »
Mam łopianowy i arganowy olejek. Myje szamponem z rossmana babydream. Jestem bardzo zadowolona. Włosy sa miłe w dotyku i nabrały blasku. Zauwazylam ze sie szybciej przetluszczaja.

Paja a gdzie olejek kokosowy kupujesz?

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #193 dnia: 15 Lut, 2015, 20:20 »
@Anna83 i jak sprawuje się olejek łopianowy?
Olej kokosowy kupuję w sklepie ze zdrową żywnością. Zwróć uwagę na to, by był nierafinowany, to bardzo ważne. Używam go też do ciała, brwi, rzęs i gotowania, więc mimo tego, że kosztuje ok. 30 zł to warto go mieć, bo jest wielofunkcyjny :)

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #194 dnia: 15 Lut, 2015, 20:30 »
Łopianowy nakladam na wlosy i chodze w tlustych czasem nawet caly dzien. To wszystko dzieki temu watkowi hihi. Jestem zadowolona z łopianowego. Mam przesuszone wlosy od rozjasniacza. Kazda farba splywa po nich. Teraz farbuje naturalna henna.
Kupie sobie tez kokosowy skoro polecasz :)))

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #195 dnia: 15 Lut, 2015, 21:49 »
O własnie, dziewczyny doradźcie cos przeciwko wypadaniu włosów po ciąży, plis! Lecą jak szalone, pomimo, że mam włosy krótkie do karku i brody.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #197 dnia: 15 Lut, 2015, 22:22 »
@Mysza <")))/  gdy mi masowo wypadały włosy, dermatolog przepisał mi Novoxidyl i Zoxiderm oraz wcierkę Loxon. Drużyna idealna. Nie wiem, czy u Ciebie się sprawdzi, bo u mnie przyczyną ich wypadania nie była ciąża, a grzyb, którym zaraziłam się u fryzjera. Trzeba naprawdę uważać na higienę pracy swojego fryzjera :/

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #198 dnia: 16 Lut, 2015, 13:18 »
Mysza, wejdź na bloga anwen, bo jej również wypadają włosy po ciąży :) Wypadania się nie zatrzyma, ale można naprodukować nowych włosów :) Jeżeli już nie karmisz cycem to kuracja drożdżami jest najskuteczniejsza. Oprócz tego zewnętrznie wcierki olejowe (łopianowy, rycynowy), wcierka jantar, radical, albo wcieranie maźci końskiej. Wtedy pojawi się więcej nowych włosów baby hair.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Włosomaniaczki
« Odpowiedź #199 dnia: 16 Lut, 2015, 13:24 »
Ciupelek, a który to dokładnie blog? Bo widzę kilka z podobną nazwą - anwen.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

SimplePortal