20 Kwi, 2024, 09:08

Autor Wątek: Szynszyla nie rośnie  (Przeczytany 2213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mozni

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Szynszyla nie rośnie
« dnia: 25 Sie, 2014, 18:56 »
Cześć, nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale mam nadzieję, że tak.
No więc mam małe pytanie.Mniej więcej dwa miesiące temu kupiłam szynszylę w sklepie zoologicznym.Sprzedawczyni mówiła że moja szynszylka (Zuzia) ma mniej więcej 4 miesiące.No i w sumie wszystko jest w porządku poza jednym faktem czyli Zuzia nie rośnie.Ma już około 7 miesięcy ( lub więcej) i wygląda dokładnie tak samo jak wtedy gdy ją kupiłam, czyli na około 3/4 miesiące.Jest zdrowa, wszystko z nią w porządku.Planuje iść z nią do weterynarza na jakąś wizytę kontrolną.W sumie nie wiem, ale mam pewne podejrzenia ;p Czy mogłoby być tak że na przykład dorastała w jakiejś mini klatce i po prostu nie miała gdzie rosnąć?A, i jeszcze dodam że miała też ( i nadal troche ma) krzywą łapke gdy ja kupiłam.Wygląda jakby kiedyś się źle zrosnela czy cos.Po za tym ma lekki garbek.Wiecie coś o tym ? No i jeszcze mam drugą szynszylę Misię która jest starsza od zuzi o 3/4 miesiące a różnica jest ogromna.Misia jest naprawdę duża ;p

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Szynszyla nie rośnie
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sie, 2014, 19:22 »
Szynszyle ze sklepu zoologicznego są często z chowu kazirodczego, co może być powodem, że szyla jest mniejsza.
Krzywa łapka może świadczyć o złych warunkach jakie miała w sklepie lub zanim do niego trafiła. Mogła też ulec jakiemuś wypadkowi. W sklepach często nie dbają o zbilansowaną dietę, a w okresie dojrzewania jest to bardzo ważne - to może być kolejny powód małego wzrostu zwierzaka.

Offline Mozni

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Szynszyla nie rośnie
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sie, 2014, 19:51 »
Właśnie podobnie myślę.W sklepie wymiary jej ,,klatki'' (akwarium)to mniej więcej 40 na 40 cm, przy czym w klatce znajdowala sie szklana kula z piaskiem.Możliwe że gdy skakała złamała sobie łapke.Tak czy inaczej lepiej pojade z nia na jakas kontrole :)

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Szynszyla nie rośnie
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sie, 2014, 21:15 »
a sprawdzasz może wagę? Dobrze byłoby wiedzieć czy jest jakaś różnica wagowa po tym czasie w którym jest u Ciebie, bo czasami jest tak, że widząc swojego zwierzaka codziennie po prostu nie widzimy drobnych zmian. Czy jak ją łapiesz to kręgosłup i żebra są mocno wyczuwalne czy musisz trochę pomacać żeby wyczuć? Ah, no i rozumiem, że jest w klatce z tą starszą szylką - czy Zuzia je normalne ilości jedzenia? Bo czasami zdarza się tak, że jedna szynszyla zdominuje inną i po prostu odgania ją od miski...

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyla nie rośnie
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sie, 2014, 23:40 »
@hodowla velvet o tym samym pomyslalam, sprawdz wagę. Jak adoptowałam mojego Tajfuna tez nie wiele przez 4 miesiace urosl, ale jest bardzo zywiolowy, caly czas gania i spala kalorie.

A masz jakies zdj jak sto np koło 5 zł? Bedzie latwiej nam porownac czy jest jakos hmm 'nienaturalnie mala'

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyla nie rośnie
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrz, 2014, 14:07 »
Zastopowanie wzrostu jest możliwe jeśli zwierzątko przebywało w za małej klatce. Tak, zwierzę ograniczone nie rośnie. To tak jak rybki w małym akwarium będą karzełkami a gdy dac mi wielki zbiornik pobiją rekordy wzrostu. A jaką klatkę szylek ma do dyspozycji teraz?

Za jakis czas wzrost powinien ruzyć, ale juz zawsze będzie mniejszy niż szylki żyjące od początku w dużych klatkach.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8074
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6807
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97736
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9387
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2660
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal