hypothetical
19 Mar, 2024, 04:37

Autor Wątek: Bożena i Karmelek  (Przeczytany 4107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Bożena i Karmelek
« dnia: 16 Wrz, 2014, 23:20 »
Opowiadanie nr 4
Kolejne opowiadanie, tym razem o szynszylku, który już niestety odszedł, ale dalej jest obecny w sercu swojej opiekunki.


Autor: @Bożena

W 2008 roku nie było Adoptuj Szynszyla, nie było tablica.pl ale było forum. Dream założyła na forum wątek, w którym szukała nowego właściciela dla beżyka imieniem Karmel.

Pracowała wtedy w Kakadu i poprzedni właściciel z jakiegoś powodu go oddał. Mały z tego co pamiętam kilka dni był w sklepie, później zaś dołączył do gejuchów Alinki. Zawsze miałam słabość do beżyków, więc jak tylko przeczytałam o Karmelku napisałam do niej, że jestem w stanie zapewnić mu dom i towarzysza do zabawy. Nie wiem czym Alinka się kierowała wybierając akurat mnie, ale w niedzielę 24sierpnia 2008 roku przywiozła mi  Karmelka w pudełku po butach. Już na peronie musiałam go zobaczyć i utulić.

Jak zobaczyłam te ogromne uszyska i dwa piegi na nosku zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Ważył niedużo, bo 420g, przypominał przez to nietoperza z ogromnymi uszami. Gejuchy trochę przerzedziły mu futro na kuprze, ale on sam też trochę ich poturbował. Szybko zaczął przybierać na wadze. Nie był maluszkiem, miał już rok kiedy do mnie trafił.  Niesamowicie grzeczny i ułożony szyluś z gatunku miziaków rozdających całuski. Uwielbiał wylegiwanie w łóżku, noszenie na rękach i wysiadywanie na moich kolanach i głowie. Niestety nie udało mi się go połączyć z Dudusiem.

Od momentu zatrucia Metronidazolem, czyli prawie 4 lata Karmel walczył o życie a my o Karmelka. Jego chore serduszko biło dzięki lekom, dzięki pomocy  wetów z Bielska. Ostatni rok to ciągłe obrzęki płuc, wyjazdy do Bielska w środku nocy i morze a właściwie ocean wylanych łez. Urlopy, wyjazdy, wszystko było zaplanowane pod niego. Był niesamowicie cierpliwym pacjentem  przy UKG serca, pobieraniu krwi czy zakładaniu wenflonów. Weci go lubili a on ich.

Gdy odszedł 8.01.2013r pani doktor C. płakała razem ze mną. Na FB na stronie lecznicy napisała „zgasło nasze małe słoneczko”. I tak było, Karmelek – cukierek był takim małym słoneczkiem. Dystyngowany, ułożony, posłuszny a jednocześnie mały terrorysta domagający się w środku nocy noszenia na rękach - nie sposób o nim zapomnieć. Był najwspanialszym szylusiem jakiego miałam. Alinko - dziękuję że wtedy wybrałaś właśnie mnie.









« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2014, 12:22 wysłana przez 5zy5zka »

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Bożena i Karmelek
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrz, 2014, 23:27 »
Matko popłakałam sie :( cudowna historia Karmelek był przeuroczy i miał z Toba wspaniałe życie takie jak teraz pewnie po drugiej stronie.

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Bożena i Karmelek
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrz, 2014, 10:21 »
Bożenko pięknie napisałas historie Karmelka aż się łezka zakrecila w oku ,  był pięknym szylkiem i mam wielkie szczęście że trafił do Ciebie  :cmok:

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bożena i Karmelek
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrz, 2014, 13:02 »
Karmelek choc go nie znałam mysle o nim bo on ciagle zywy w rozmowach. Wyjatkowy szylus <3

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Bożena i Karmelek
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrz, 2014, 16:43 »
Cudowna i wzruszająca historia <3
Też zostałam wybrana przez Dream na nową opiekunkę Rajtka i za to jestem jej niezmiernie wdzięczna.
Chłopak jest cudowny (choć ona w to nie wierzy :P ).

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bożena i Karmelek
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sie, 2015, 21:14 »
Na forum jestem od niedawna i bardzo powoli rozglądam sie po nim. Przede wszystkim szukam tu rad jak postępowac z naszym srebrzystym skarbem Gacusiem, ale poniewz zostalam tak cieplo przyjęta, więc zaczęłam czytac historie Waszych kuleczek. O Bozence wiem od jakiegoś czasu, ze jest niesamowitą Osoba o sercu tak wielkim, że coś niesamowitego a tyle przeszla ze swoimi szyszeczkami. Karmelek... piekne imie, pięknego szynszylka, cudnego zwierzaczka, ktory żył tak krótko a tak zlamał serce Bozence ! Podziwiam kolejny raz ! [polecam]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

 

Duduś i Karmelek

Zaczęty przez BożenaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 253
Wyświetleń: 32258
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2015, 21:37
wysłana przez elanutka
Karmelek

Zaczęty przez BożenaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 546
Wyświetleń: 62631
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2015, 11:16
wysłana przez elanutka
SimplePortal