28 Mar, 2024, 12:26

Autor Wątek: Paula_91 i Tajfun  (Przeczytany 3536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Paula_91 i Tajfun
« dnia: 20 Wrz, 2014, 13:23 »
Opowiadanie nr 6
Historia interwencyjnego Tajfuna, który w końcu znalazł swojego człowieka :)


Autor: @Paula_91

Po miesiącu jak przeprowadziłam mojego ukochanego czternastoletniego staruszka do mnie od Wrocławia, gdzie studiuję, postanowiłam, że chcę kolejnego szynszyla. Tak, dokładnie z dnia na dzień, zachciało mi się szynszyla i choć część z Was powie "Zachciało jej się to wzięła, nieodpowiedzialne babsko", to powiem, że zupełnie nie było tak, jak z boku mogłoby wyglądać.

Mam swojego Szylusia już 14 lat, wiedziałam na co się porywam, znam te zwierzaki, choć nie ukrywam, łączenie było bardziej stresujące dla mnie niż dla nich. Ale po kolei. Na stronie Adoptuj Szynszyla na FB pojawiło się ogłoszenie, że Fundacja Ogony odebrała podczas interwencji szynszyle. O ile dobrze pamiętam były dwa, z czego mój Tajfun miał być dziewuchą i nikt go nie chciał ;)

To był impuls. Wiedziałam, ze nie chcę kupować nowej kulki, że dopóki są w tym kraju zwierzaki do adopcji to one mają pierwszeństwo nowego domu. Zobaczyłam tę małą czarna kulkę i zadzwoniłam. Pamiętam jak dziś, ze byłam na imprezie opijając koniec sesji i zdanego inżyniera przyjaciela ;), gdy dziewczyna z fundacji do mnie oddzwoniła. O mało z butów nie wyskoczyłam, gdy dowiedziałam się, że go dostanę. I co potem? Myślicie ze radość? Taaa... może trzy minuty ;) Potem panika! Jak ja je połączę, przecież tego nie robiłam, jak ja to powiem rodzicom ;) i w ogóle milion pytań. Napisałam do Oli, która prowadzi blog U szynszyla, to ona mnie poprowadziła przy łączeniu.

No i nastał ten piękny dzień, Tajfun przyjechał... W klatce, takiej jak dla królika, którą udostępniła mi fundacja na czas łączenia. Och jakiż on był przestraszony, sprawdziłam czy chłopak  ;) Piękny czarnuszek w moim domu, umowa adopcyjna podpisana, dziewczyna poszła, a ja siadłam i z miną lekko przestraszoną zaczęłam się zastanawiać jak to teraz ich połączyć. Całego procesu opisywać nie będę, bo każdy zasady zna. Moje po dwóch dniach były razem w klatce, a gdy rano się obudziłam spały przytulone (zdjęcie w sepii, to ich pierwsza fotka).

Co mi to dało? Och nie wiem sama jak to nazwać. Dałam mojemu Staruszkowi przyjaciela, szulusia którego zawsze mu brakowało. Sobie - satysfakcję, dumę? Na pewno. Jestem dumna z tego, ze przez adopcję, ta mała złośliwa (bo żaden z Tajfuna aniołeczek) istotka znalazła prawdziwy dom. I choć pewnie tego nie rozumie, czemu to wredne babsko cały czas chce brać go na ręce, to myślę ze jest szczęśliwy. Są, jesteśmy szczęśliwi. Czy zrobiłabym to drugi raz? Jeśli chodzi o adopcje to na pewno, czy z tak starym szynszylem, chyba nie. Mimo wszystko to duży stres, dlatego każda adopcja czy nawet kupno zwierzaka wiąże się z konsekwencjami, z którymi musimy się liczyć. Mi się udało, nazywam się szczęściarą. Mam dwóch chłopaków, którzy dają mi popalić na maxa, tak ze czasem warczę po pokoju ze mam dość bobków, siuśków itd., ale gdy przychodzą i jedzą mi z ręki, albo gdy się tulą to serce mięknie i to jest ten moment, gdy wiem, że dobrze zrobiłam.





Z kolegą Szylusiem






Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Paula_91 i Tajfun
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrz, 2014, 00:38 »
Moje gnojki kochane <3

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Paula_91 i Tajfun
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrz, 2014, 19:59 »
Idealnie dobrana para  :love:
Widać,że się kochają :)

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Paula_91 i Tajfun
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrz, 2014, 11:33 »
co dwa szylki to nie jeden :D  i widać że obu im jest dobrze razem! :* Super że maja kochającego człowieka :)

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Paula_91 i Tajfun
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrz, 2014, 16:23 »
Zafundowałaś Twojemu szylowi wspaniałą starość :)
Myślę, że dzięki temu wprowadziłaś w niego troszkę więcej życia i radości. Super!
Wspaniała opowieść :)

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Paula_91 i Tajfun
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Wrz, 2014, 11:29 »
Fantastycznie ..przytulone kuleczki piekny widok  :-*

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline uszynszyla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
    • U szynszyla - mój blog
Odp: Paula_91 i Tajfun
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Paź, 2014, 22:21 »
bardzo się cieszę, że chłopcy wtedy się polubili ;) pamiętam, jak się stresowałaś, a ja mimo tego, że nie znam Cię na żywo, denerwowałam się razem z Tobą ;-) Szyluś jest słodki, ale to Tajfun kradnie najwięcej spojrzeń ;)

Miłośniczka szynszyli od 14 lat. Uwielbiam je podziwiać, mówić o nich i cieszyć się ich pięknem. Zapraszam na mojego bloga.

 

Szylek & Tajfun

Zaczęty przez Paula_91Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 6254
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2015, 13:07
wysłana przez Szynszylątko
Urodziny Paula_91

Zaczęty przez BożenaDział Strefa użytkownika

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1542
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 11:19
wysłana przez Paula_91
SimplePortal