28 Mar, 2024, 18:22

Autor Wątek: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)  (Przeczytany 9004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Podczas wczorajszego wybiegu Klemens kical, skakal po szafach az nagle zgubil równowagę, chodzil jak pijany, jak by kulal na tylną lapkę, polozyl się na boku, chwilę nie mogl dojść do siebie, zlapalam go przytulilam, obmacala 4 lapy, nic nie wyczulam, gdy zaczal sie wyrywac uznalam ze czuje sie lepiej, wypuscilam go, bacznie go obserwujac poczytalam forum, Klemens bawil sie jak gdyby nigdy nic. Uznalam że moze zle skoczyl i faktycznie go bolala lapka, za tem zamknęlam chlopakow i poszlam spać. Dzis sytuacja sie powotrzyla... Klemens skacze po meblach, je mi z ręki, wszystko jest ok, gdy nagle kladzie sie na pufie, po czym zeskakuje i pijanym krokiem zmierza przez pokoj,kladzie sie na boki, troche nim rzuca-chwieje się... podeszlam, zlapalam, przytulilam, gdy zacząl mnie kopać to go puscilam, wszystko jest teraz normalnie, skacze, zaczepia Gabrysia... Macie jakies pomysly co mu jest? Proszę o pomoc bo się martwie ;(
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2014, 16:17 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Podajesz mu wapno? jakie?
jaką karmę jedzą?

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Vitakraft the best for kids. Maja sepię, wapno dla szynszyli Trixie - kupilam od hipcia, wczesniej mialy Vitapolu - kostka schodzila na poczekaniu.

Offline chezzepticon

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lilo † + Leeooo ♥
    • Fanpage Fb z rysunkami
Ja miałam podobnie z moją byłą szylką.. były to jakby takie chwilowe stany a'la padaczkowe. Wiła się, dziwnie pełzała, rozlewała się w rękach.. a po chwili tulania doszła do siebie i kicała dalej. Byłam z tym u weterynarza, ale kazał obserwować.. niestety to było raczej winą wcześniejszego wypadku.
Tak czy siak ja bym to nagrała przy okazji i wzięła najlepiej do weterynarza, pokazując filmik. Ograniczyłabym też słodkości na wszelki wypadek. Może to być jednak "wszystko".

Lilo - standardowa samiczka † - sprinterka, obżartuch, lubiąca spać przy właścicielce
Leo - beżowy (hetero-) samczyk - wspinacz, dzikus, wredziol na maxa

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
@chezzepticon nie strasz... ;( cale zajście trwa ok 15-20sek ostatnia rzecz o jakiej pomyślalam to aby iść po tel aby go nagrac, tylko poszlam po niego goprzytulic. Ale wiem że cieżko Wam ocenic jak tego nie widzicie.

Offline HodowlaKolorado

  • Hodowca
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Może mieć problemy z błędnikiem. To pierwsze co przyszło mi do głowy. To samo mają ludzie i dokładnie takie objawy jak opisujesz. Ludziom dokucza kiedy np. próbują tańczyć, wchodzą po schodach. Ale potem funkcjonują normalnie. Być może to to.

Tam gdzie Twój skarb, tam i serce Twoje.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Ja miałam taką sytuację z Pesią ,weterynarz zdiagnozował u niej padaczkę.
Na Twoim miejscu skonsultowałabym to weterynarzem.

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
a jakie są wtedy uszka Klemensa? Obstawiam przegrzanie podczas biegania, mamy sezon grzewczy!!! Na czas wybiegu zakręcaj grzejniki.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Ja na Twoim miejscu, mimo wszystko nagrałabym to zajście. Bo jak zaczniesz opowiadać wetowi, a jak on coś źle zrozumie i poda złe leki albo coś w ten deseń. Ja bym nagrała i pokazała i weterynarzowi i tu na forum, moze ktoś coś podobnego miał.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
@Mysza <")))/ - zimne. Wczoraj mial zimne uszka. @KarolinaGliwice - nie, to nie moze byc to ;( kiedy miewa rzuty?podczas wybiegu czy w klatce rowniez?
Postaram się to nagraj, nie mniej jednak mam nadzieje że to się jednak nie powtorzy...

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lis, 2014, 21:48 »
no jak zimne, to nie jest to przegrzanie, podczas przegrzania uszka robią się miękkie, zwiotczałe, gorące i zaczerwienione. Fakt, mógł źle skoczyć i obtłukł piętkę. Obserwuj czy czy sytuacja się powtórzy albo czy nie kuleje na łapkę.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lis, 2014, 19:06 »
Oczywiscie ze obserwuje, wczoraj bylo wszystko ok. Dzis jeszcze nie wiem bo mi sie pochowali pod szafą.. dostali wczoraj koste wapna na noc i nie daje im nic slodkiego. Dziękuje Wam za zaintersowanie!  [chinblack]

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lis, 2014, 21:01 »
Udalo mi sie nakręcić filmik, kilka dni bylo wszystko ok, dziś na wybiegu rownież normalnie, ale zauważylam jak juz zamknęlam ich w klatce... :(

Widzicie jak nim buja? 2x spadl z półki :(
Wydawalo mi sie że ciężej oddycha

https://www.youtube.com/watch?v=RAG5--EO0sk&feature=youtu.be

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lis, 2014, 21:21 »
Biedactwo,naprawdę ciężko mi powiedzieć,ale coś jemu na pewno jest.Widać że jest osłabiony.Uszka ma na dół.Byłaś u weta z nim?A sprawdzałaś nosek czy nie jest mokry?słychać jakiś świst jak wygląda te oddychanie?jakby chrypka?

Offline chezzepticon

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lilo † + Leeooo ♥
    • Fanpage Fb z rysunkami
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lis, 2014, 21:25 »
Nie jestem jakimś weterynarzem specjalistą.. ale nie jest to identyczne jak padaczki u mojej byłej szylki (trwało krócej i bardziej było widoczne ogłupienie, rozlewanie się, pseudo-paraliż, jednak też spadała z pięter itd.). Mimo wszystko to raczej coś neurologicznego - albo 'łagodny' typ epilepsji, albo coś faktycznie z błędnikiem.. albo coś co tyczy się którejś półkuli. Ja bym szylkę wzięła i sprawdziła na którą stronę bardziej kuleje. No ale na 100% to bym do weta pojechała, tyle że naprawdę obeznanego z gryzoniami.. :(
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2014, 21:26 wysłana przez chezzepticon »

Lilo - standardowa samiczka † - sprinterka, obżartuch, lubiąca spać przy właścicielce
Leo - beżowy (hetero-) samczyk - wspinacz, dzikus, wredziol na maxa

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lis, 2014, 22:19 »
On podczas tego wszystko kuma, jak do niego mowie, reagujena dotyk, dzwiek, nie wydaje dzwiekow, oddech ma przyspieszony,widac na filmie jak mu rzebra sie ruszaja,ale zadnej chrypki czy świstu, uszy- wydawalo mi sie ze sa w miare normalne, ciężko mi stwierdzic bo ma czarne, a jak ja sie stresuje to jest mi przeraźliwie zimno i wszystko wydaje mi sie byc cieple, nawet woda w kranie, ale jego uszka nie zwrocily mojej szczegolnej uwagi. Zauwazyla bym mokry nosek. Nie chcialam już go meczyc i wyciagać z klatki bo on sie o wlasne nogi potyka jak biega, nie chcialam go meczyc. Ale on chce podejść, chce skoczyć, chce zjeść tylko cos mu nie pozwala... :(
Co myslicie o hipoglikemii? Wczoraj i przedwczoraj zjadl jabko i nie dzialo sie z nim nic niepokojącego. a dzis nic slodkiego nie dostali. Albo to zbieg okoliczności. Caly incydent zaczyna się od tego ze szylek sie poklada... pozniej chce sie ruszać ale nim buja.
Nie bylam u weta. Najpierw zadzwonię do weta i mu opowiem, zapytam czy filmik wystarczy zeby cokolwie stwierdzil, bo  taka podroz dla niego to pewnie niesamowity stres...
juz nie mam pomyslow :( tak mi smutno jak widze jak sie meczy :( a ja nie umiem mu pomoc.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lis, 2014, 22:41 »
A nie dajesz jemu za dużo słodkiego? jak wygląda jego dieta?i tak jak napisałem...ja natychmiast do weta bym biegł

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Lis, 2014, 22:56 »
Siano, ziola, granulat vitakraft - the best for kids, kora, galęzie, liscie, sporadycznie rodzynka i migdał, co 2-3 dni jabuszko suszone-i to nie cale, jedno jablko dziele na pol i daje chlopakom po polowie. Dam znać co wet powie... :(
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2014, 23:00 wysłana przez za_necia »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lis, 2014, 23:55 »
Po pierwsze wiedząc ze tak sie z nim dzieje już dawno powinnaś miec w klatce kładki do chodzenia z pólki na półkę. Po drugie szylek wygląda jakby był po urazie neurologicznym, do weta z nim to bujanie nie jest normalne.
A po trzecie jak tak spada z półek to je wyjmij z klatki bo spadnie jeszcze raz i sobie kark skręci. Dziewczyno, czy ty analizujesz to co sie dzieje? Obstawiam że to co dzieje sie z nim teraz to skutek tego co zrobił sobie w tej klatce, pólki są źle rozłozone, brak kładek i możliwośc spadniecia z samej góry na dół. To sie właśnie stało i to sie dzieje nadal.
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2014, 23:59 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lis, 2014, 10:00 »
@Mysza <")))/ czemu są źle rozlożone? nigdy wczesniej mi nie spadl (lub spadl pod moją nieobecność...) z polki dlatego jeszcze nie ma kladek.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Lis, 2014, 10:07 »
Dzwonilam do weta, powiedzial ze albo zaburzenia neurologiczne lub uklad sercowo naczyniowy. Dzis Pan nie pracuje, jutro do niego podjade z filmikiem.

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lis, 2014, 12:48 »
Trzymam kciuki za Klemensa. Daj znać koniecznie co wet jutro powie :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Lis, 2014, 17:28 »
@Mysza <")))/ czemu są źle rozlożone? nigdy wczesniej mi nie spadl (lub spadl pod moją nieobecność...) z polki dlatego jeszcze nie ma kladek.

Wydaje mi się, że ta górna półka po prawej stronie jest za wysoko a zaraz nad nia są pręty od sufitu i jak szyl próbuje zeskoczyć z niej na dolną (lewą stronę) to nie trafia w tę półkę. Przy takim problemie jak on ma to szerokie  (15-20cm) kładki są obowiazkowe, ale wtedy musisz obniżyć półki żeby po tych kładkach dało sie bezpiecznie chodzić.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lis, 2014, 22:23 »
Lekarz (na podstawie wywiadu, filmiku) stwierdzil zaburzenia neurologiczne w móżdzku, mam podawać mu lekarstwo doustnie ze strzykawki, i pozostac z lekarzem w stalym kontakcie, obserwować Klemensa. Tak mi go szkoda jak mu podaje ten smierdzacy roztwor, ale wiem że to dla jego dobra. Schorzenia neurologiczne ciężko się, leczy ale jest mlody i to dziala na jego plus. Ma duże szansze aby sie normalnie zdrowo rozwijał. Będę Was informowac jak sie czuje. Dziękuje za zainteresowanie oraz wszelkie rady i pomoc!

Offline chezzepticon

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lilo † + Leeooo ♥
    • Fanpage Fb z rysunkami
Odp: Z Klemensem dzieje się coś niedobrego... (rzekomy skręt jelit)
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Lis, 2014, 22:41 »
Czyli niestety dobrze przeczuwałam.. ale cieszę się, że weterynarz wziął się za pacjenta na serio i że już mu pomagasz. Musisz go uważnie pilnować, a w szczególności dopasować warunki w pokoju do jego stanu zdrowia - o tym nie zapominaj. Trzymaj się razem z szylkiem (i drugim szylkiem!) i dajcie znać o poprawach, żadnych pogorszeniach! :D

Lilo - standardowa samiczka † - sprinterka, obżartuch, lubiąca spać przy właścicielce
Leo - beżowy (hetero-) samczyk - wspinacz, dzikus, wredziol na maxa

 
skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)

Zaczęty przez OrossimoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17002
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2009, 12:07
wysłana przez Orossimo
Niedrożność jelit - Poznań pomocy !

Zaczęty przez MarcjannaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 11269
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2015, 23:39
wysłana przez florence
Pomocy. Z szynszylem dzieje sie cos złego

Zaczęty przez MajamesDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1334
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2015, 23:11
wysłana przez Mysza <")))/
Pomocy, nie wiem co sie dzieje

Zaczęty przez DamonQueenDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2872
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2016, 01:30
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal