hypothetical
29 Mar, 2024, 14:21

Autor Wątek: KarolinaGliwice, Pestka i Marley  (Przeczytany 3556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« dnia: 03 Lis, 2014, 22:07 »
Opowiadanie nr 7
Historia szynszyli, które już odeszły od swojej opiekunki. Myślę, że jeszcze sporo osób pamięta jak Karolina walczyła o Pestkę.


Autor: @KarolinaGliwice

Pesia i Marley trafili do mnie 20 lutego dzięki Adoptuj Szynszyla.
Zobaczyłam te dwie urocze kulki i już wiedziałam, że muszą trafić właśnie do mnie, to była miłość od pierwszego wejrzenia.
Pesia miała mieć wtedy 7 lat a Marley 2.5 roku (jak się później okazało w przypadku Pesi miała 9 lat).
Po dogadaniu szczegółów z właścicielem pojechaliśmy do Tych, aby je odebrać. Przy wejściu do mieszkania uderzył nas taki smród z klatek, że o mało nie zwróciłam wcześniej zjedzonego obiadu.
Były bardzo zaniedbane, obejrzałam je dokładnie i znalazłam parę wad, które nie były napisane w ogłoszeniu.
Wzięliśmy je mimo wszystko i już po godzinie byliśmy u weterynarza, który po dokładnych oględzinach znalazł:
- świerzb
- krzywy zgryz
- przerośnięte zęby
- pierścień u Marleya

Na drugi dzień zauważyłam, że Marley nic nie je, poszłam do weta ale niczego nie znalazł. Kazał nam dokarmiać go, tak też zrobiliśmy.
Niestety kolejny dzień był jeszcze gorszy. Czarny był bardzo osłabiony. Pojechaliśmy zrobić RTG w drodze powrotnej niestety Marley umarł :(

Mijały tygodnie.

Pesia oswoiła się z nami, uwielbiała wybiegi i migdałki.
Miała problemy z ząbkami i co jakiś czas trzeba było chodzić na korekty, zawsze była dzielna i grzeczna. 
Pewnego dnia przestała jeść, kruszyła i rozdrabniała jedzenie. Wybraliśmy się do weta, ale było wszystko w porządku.

Postanowiliśmy zrobić zdjęcie RTG niestety problem nie tkwił w ząbkach a w czymś dużo poważniejszym - to był rak, nieoperacyjny :(
Dostaliśmy lek przeciwbólowy i to właściwie było wszystko co mogliśmy dla niej zrobić.
Codzienne karmienie zbliżyło nas jeszcze bardziej do siebie, Pesiunia uwielbiała najedzona zasypiać na moim brzuchu <3

Niestety rak to nie był koniec naszych problemów, pewnego niedzielnego południa dostała wylewu, który uszkodził błędnik.
Przez pewien czas była przekrzywiona na lewą stronę, a następstwem wylewu była padaczka ....
Pesia była już w bardzo złym stanie i niestety nie było już szansy na ratunek ;(

Odeszła od nas 18 września :'(

Mam nadzieję, że przez ostatnie miesiące życia była u nas szczęśliwa.
My dalej czujemy ogromną pustkę bez niej. Żałuję, że nie mogłam z nią spędzić tych 9 lat, może wszystko inaczej by się potoczyło...

Mimo moich przykrych doświadczeń zachęcam do adopcji i życzę każdemu by trafił na tak wspaniałe szylki jakie mnie było dane spotkać i  adoptować.













Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lis, 2014, 07:05 »
Karolka- pamiętam całą sytuację. Szkoda,że Marleya nie udało się  uratować.Miałby się u ciebie jak u pana Boga za piecem.Wszyscy pamiętamy twoją walkę o Pesię. A w mojej pamięci pozostanie  jako krucha,delikatna kuleczka.Karolka jesteś wielka,nie wiele osób zdecydowałoby się na adopcję chorych kuleczek.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lis, 2014, 11:40 »
Podziwiam osoby ,które są za adopcją i sami adoptują zwierzęta które tego niekiedy potrzebują dosłownie natychmiast. Dałaś kulką to co miałaś najcenniejsze,miłość,czas,pieniądze i mimo wszystko walczyłaś,nie poddałaś się,nie zrezygnowałaś z nich.

Szylki miały u Ciebie swoje małe niebo które teraz też maja i dzielą je z innymi kulkami,dlatego wielkie uznanie dla Ciebie za to co zrobiłaś i mam nadzieje że jeszcze wiele kuleczek znajdzie u Ciebie ciepło i dom którego nie dostają od innych :) :*

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lis, 2014, 12:24 »
Dziękuję Wam Kochani za miłe słowa  :cmok:


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lis, 2014, 13:01 »
Echh przykra historia :(
Dobrze, że chociaż ostatnie miesiące swojego życia spędziły w godnych warunkach i w domku pełnym miłości.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lis, 2014, 14:21 »
Bardzo przykra historia ale i.... pełna miłosci jaka Karolinko im dałas i one Tobie.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: KarolinaGliwice, Pestka i Marley
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lis, 2014, 14:41 »
Podziwiam takich ludzi jak Ty :cmok:

 

łączenie szynszyli to pestka-łączenie szynszyli i partnera wyzwanie :)

Zaczęty przez ZieffkaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 5706
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 23:10
wysłana przez Nicola
Łupina/Pestka na zębach

Zaczęty przez fenyxDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 853
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2016, 23:53
wysłana przez dream*
Marley ;-(

Zaczęty przez KarolinaGliwiceDział Tęczowy Most

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1829
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2014, 10:17
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal