hypothetical
19 Kwi, 2024, 01:30

Autor Wątek: Zioła z jodem od Herbal Pets  (Przeczytany 1615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Zioła z jodem od Herbal Pets
« dnia: 10 Lis, 2014, 12:44 »
Zamawiałam ostatnio ziółka dla szynszyla i zamawiając cały komplet z Planety Zoo, były w nim zioła z jodem od HP.
Skład: kwiat i ziele wrzosu, ziele mniszka i rdestu ptasiego, liść borówki czernicy, morszczyn pęcherzykowaty, kwiat hibiskusa.
Nie karmiłam nimi jeszcze bubuchów. Zastanawiam się jaka powinna być częstotliwość podawania tych ziółek, ze względu na wspomniany morszczyn. Nie chcę im zaszkodzić. :) Na opakowaniu pisze o łyżce co 2-3 dni, ale na wszystkich ziołach z HP tak jest napisane, więc jednego dnia podaję np. pomieszane zioła podstawowe z uzupełniającymi z HP, na następny bukiet kwiatowy i tak zamieniam (nie wiem, czy to dobrze, tu też przydałaby się w sumie rada). Czy te ziółka z jodem też mogę sobie tak naprzemiennie podawać, czy np. raz w tygodniu?

Offline missycharl

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zioła z jodem od Herbal Pets
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lis, 2014, 17:40 »
Ostatnio kupowałam karmę owocowo-witaminową z ziołami (którą powinno się podawać codziennie) i właśnie zioła z jodem (tak jak napisałaś - co 2-3 dni). Pani w zoologicznym powiedziała, że jeśli stosuje się codziennie tą karmę  owocowo-witaminową, to najlepiej zioła z algami podawać co 4 dni. Pani wyglądała na kompetentną, więc stosuję się do jej zaleceń :D
Myślę, że jeśli stosujesz różne komplety ziół, to nie powinno się podawać na jeden dzień jednych, na drugi dzień drugich, tylko jednak powiedzmy raz jedną i po tych 2-3 dniach drugą mieszankę
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 21:21 wysłana przez missycharl »

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Zioła z jodem od Herbal Pets
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lis, 2014, 20:42 »
@missycharl
Z tym, że szynszyle powinny mieć zioła przez cały czas, bo to ich główny pokarm. Tak jak siano. Nie będę im tego dawkować. Dlatego daję codziennie. Teraz już wszystko zmieszałam i codziennie dostają łyżkę tej mieszanki. Ale nadal nie wiem co z tymi z jodem, są nierozpakowane. Chodzi mi głównie o ten morszczyn, czy one go w ogóle mogą, bo samego jodu potrzebuje każde zwierze, ale pytanie też o ilość.
Co do karmy owocowej, raczej nie dawałabym jej codziennie. Moje ją mają, ale spełnia ona rolę przysmaku. Raz na jakiś czas dostaną z niej kawałek jabłka czy tam gruszki, ale tak co dwa tygodnie. Owoce to cukier, więc nie sądzę, żeby dawanie ich codziennie szylkom było zdrowe.

Offline missycharl

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zioła z jodem od Herbal Pets
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lis, 2014, 21:21 »
Dawkuję tak, jak jest napisane, czyli właśnie zioła z algami co te 3-4 dni, a na karmie ziołowo-owocowej napisane jest, że codziennie, więcej jest tam liści np. brzozy, topinambur, niż owoce

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Zioła z jodem od Herbal Pets
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lis, 2014, 21:54 »
Ja tam bym wybierała te owoce na przysmaki jednak. Nocukier to cukier wg mnie. Jak dawałam moim częściej owoce to pomylilam mocz z biegunką.  Był tak ciemny jak u szyla z cukrzycą.  Moje zdanie znasz :D.

 

wielkie suszenie czyli samodzielnie suszone zioła, warzywa, owoce

Zaczęty przez ewa i juzDział Żywienie

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 79124
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2017, 23:55
wysłana przez Mysza <")))/
Vitapol - przekąski Vita Herbal - Polecam!

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12081
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2012, 16:44
wysłana przez Szelek
dodatkowy pokarm ziołowy, zioła: jakie, jak często?

Zaczęty przez patDział Żywienie

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 34151
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2010, 12:15
wysłana przez Idka
Witam serdecznie wszystkich! OFERTA NA ZIOŁA

Zaczęty przez thenelDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 7913
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2014, 13:32
wysłana przez agonytokyo
ZIOŁA MOGĄ DZIAŁAĆ ALERGICZNIE!

Zaczęty przez ClaudiDział Żywienie

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6436
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 19:46
wysłana przez sisi88
SimplePortal