19 Kwi, 2024, 05:49

Autor Wątek: **Witam Wszystkich**  (Przeczytany 2435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mycha83

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
**Witam Wszystkich**
« dnia: 12 Lis, 2014, 18:24 »
Hejka  [dance2]

Hmm od czego by tu zacząć...
No więc jestem Sylwia z Dąbrowy Górniczej aktualnie posiadam jedną szynszylke.
Były by 3 sztuki jeden lolek tak podejrzewamy zjadl za duzo plastiku ogólnie to razem jedli zrobili dziure w dole klatki (kuwecie) ale jej nic nie jet za to on biega już rok po polanie :( moja mycha ma juz ponad rok a dokladnie 3 listopada dostalam w prezencie od znajomych szynszylka chlopczyka co sie okazalo na drugi dzien mial padaczke wszystkie objawy na to wzazywaly godzina 22 dostal drgawek trzesło go, z pyszczka sie lało tak jakby ślina a w klatce jak był to biegał i nagle jakby zesztywniał i upadał na bok tracił równowage... :( nie doczekał rana do weta nie zdąrzyliśmy godzine później odszedł... więc teraz biega razem z moim lolkiem  :( mało tego był z fermy tu niedaleko mnie facet twierdził że jest zdrowy miał 6 miesięcy myśle że nie był dobrze traktowany ale ja moge tylko przypuszczać... fakt znajomi mówili że były w osobnych klatkach jak na 6 miesięcy powinien dac sie pogłaskać a on ciągle kwiczał jakby płakał myśle że sie za użo naoglądał i po za tym gość sie nie przyznał że jest chory przeciez nie powie "SPRZEJA WAM CHOREGO SZYLKA" albo faktycznie nie wiedział sama nie wiem ale był ze mną tylko dwa dni..... ale juz sie tak do niego przyzwyczailam ze teraz mi bardzo przykrooo...

Mycha83

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis, 2014, 18:29 »
Witaj :) Zachęcam Cię do adopcji koleżanki, żeby Twoja myszka nie była samotna :)

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lis, 2014, 18:37 »
@mycha83 to przykre co piszesz, niestety często zwierzaki kupowane z fermy to "odpady", które nie nadawały się na futro. Są słabsze genetycznie, często z poważnymi wadami, umierające młodo z powodu choroby bądź złej opieki u poprzedniego właściciela.

To na pewno było dla Ciebie ciężkie, ale nie zrażaj się. Tak jak @Ciupelek radzę Ci poszukać towarzystwa dla Twojego futrzaka. Nie musisz go kupować - zajrzyj do działu Adoptuj Szynszyla na forum, może akurat znajdziesz coś dla siebie :) Oczywiście popieramy parki jednopłciowe, bo romnażanie to zbyt poważna sprawa.
Tylko najpierw może wstaw fotki podwozia swojego zwierzaczka, żeby upewnić się jakiej jest płci bo niejedna osoba już miała niespodziankę z tego powodu :D

Witaj na forum :D

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lis, 2014, 19:28 »
Witaj ;)
Przykra historia :(

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lis, 2014, 19:31 »
Witaj na forum :)
Faktycznie widać, że miałaś bardzo nieprzyjemne doświadczenia, miejmy nadzieje, że teraz bedzie już tylko lepiej:)
Pozdrawiam z Moimi Chłopcami ;)

Offline mycha83

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lis, 2014, 20:28 »
miło że tyle sie WAS odezwało widze że nie jestem sama :)
 w dalszym ciągu myśle o tym... żeby wziąc towarzysza ja napewno mam dziewczynke ale jest taka że jak był poperzedniak ten pierwszy to zołza nie pozwolila mu dojśc do jedzenia musiałam osobno dawać na karuzele też nie.. hehe komicznie to wyglądało mysle że tam skąd pochodzi czyli z "wyprzedaży z Łodzi" cena podajże była koło 30zł nie więcej...ale to nie ważne przecież... :) tam musiała walczyć o jedzenie tak podejrzewam no nie sądze żeby sie tak kobitki zachowywały wsumie...  [zakrecony2]
Także jak najbardziej o tym myśle nawet chce moją klatke zamienić na woliere

Mycha83

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lis, 2014, 20:42 »
Witaj na forum :) również polecam towarzyszke jeśli Twoja szynszyla na pewno jest samiczką :)

Offline mycha83

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lis, 2014, 20:51 »
Moja ta obecna mycha wpadła latem do szybu wentylacyjnego 5 metrów w dół co to była za akcja biegała sobie po pokoju i nagle zniknela nikt nie wiedzial ze tam była dziura odkryta wszyscy sprzeczali sie ze soba ze napewno tak nie jest i nie było jej 3 dni myślelismy ze siedzi sobie na górze w zakamarku ale sie wkurzylam i powedzialam do mojego zeby coś z tym zrobil a on ze nie rozwali kominka

Oczywiście mój facet rozgłosił sprawe na fb i dzwoniąc po znajomych pytając o jakiś patent na wyłowienie jej z tamtąd nawet na straz dzwonil z czego jeden z panów był nietrzeźwy słychac bylo po jego glosie ale niestety nic nam nie pomogł...

i sie udało a mianowicie wyglądało to tak : to pisał mój facet po całej sprawie

Godzina 4,36 JESTEM NAJSZCZESLIWSZYM CZLOWIEKIEM w POLSCE!!!!!!! SZYNSZYLKA uwolniona z komina WPADLA 5 METROW W DOL wykulem sciane w piwnicy i sie udalo!!!!!!!!!! czuje sie jak p********y BOB BUDOWNICZY, POMYSLOWY DOBROMIR i STRAZAK SAM I TROCHE DAVID COPERFIELD.... wpuscilismy kamerke do komina potem aniolka z dzwoneczkiem na sznurku i na koncu kucie sciany w piwnicy!!!! sam nie wierze ze sie UDALO!!!!!! ALE CZUJE TAKA EUFORIE ZE ZARAZ ZACZNE KLASKAC USZAMI I CHODZIC NA RZESACH!!!!! MOZE DLA NIEKTORYCH TO TYLKO GRYZON ALE CI CO MAJA ZWIERZAKI NAPEWNO MNIE ZROZUMIEJA JESTESMY BRUDNI JAK KOMINIARZE ZMECZENI JAK KON PO WESTERNIE ale to uczucie jak ją wyciagnalem z tego szybu...... BEZCENNE

Jednym słowem dostała drugie życie ale widząc ja na kamerce odrazu zrobiło nam sie lepiej bez picia jedzenia 3 dni szokk dslatego tez juz tam jej nie bedziemy wypuszczać ma inny pokój :)

a wszyscy oczywiście że już jej nie ma albo że uciekła bla bla a my dalej wiedzieliśmy bo zaczeła tak jakby kwiczeć i to nam dało energie do działania akcja trwała akcja trwała od 15 do 4:30...

ale jak już sie dowiedzieliśmy że tam jest to spóściliśmy jej poidełko z wodą żeby sie napiła i jedzenie.

Spóścilimy tego aniołka na mocnej nitce i pokalam o sciane a mój mniej wiecej nasłuchiwał boze pół ściany do dziś rozwalone ale naszczęscie wyjoł tylko  dwie cegły i dzieki bogu że sie zatrzymała w połowie ściany w piwnicy bo by ciężko było, nigdy więcej takich akcji....


--------------------------
Usunęłam wulgaryzm, na przyszłość proszę ich unikać. HV
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2014, 21:06 wysłana przez hodowla velvet »

Mycha83

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lis, 2014, 20:53 »
@mycha83
Witaj na forum. Miałaś ciężkie przeżycia ze swoimi szylkami, ale teraz już musi być lepiej!
Co do walki o jedzenie, to samice z natury są agresywniejsze i bardziej terytorialne niż samce, więc to całkiem normalne, że chciała pierwsza do jedzenia i się o wszystko kłóciła. One dominują przeważnie :D.
Mile spędzonego czasu na forum życzę!

Offline mycha83

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lis, 2014, 21:05 »
a dziękuje i wzajemnie :)

Mycha83

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lis, 2014, 22:41 »
Witaj na forum :)

Offline sanderkaa

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lis, 2014, 08:54 »
Witam ;-) Bardzo przykra historia, ale widać, że kochasz te zwierzątka i się nie zrazilaś :-D

Offline mycha83

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lis, 2014, 13:22 »
nie zraziłam sie :)

Oglądałam wasze klateczki, przeeeeeepiękne

Mycha83

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: **Witam Wszystkich**
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lis, 2014, 13:33 »
Witaj Sylwia! Miło Cię poznać! :)))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12810
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3607
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
Witam w imieniu moich kulek - Roxi i Majka :)

Zaczęty przez FranczeskaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2429
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2015, 04:54
wysłana przez Bożena
Witam ponownie, czyli o Bursztynowej Bandzie raz jeszcze ; )

Zaczęty przez MefkaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11618
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2014, 08:55
wysłana przez Anna83
Witam , potrzebuje pomocy w zorganizowaniu wizyty PA w Łodzi

Zaczęty przez renata.z.1Dział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3119
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2014, 21:37
wysłana przez renata.z.1
SimplePortal