hypothetical
28 Mar, 2024, 13:56

Autor Wątek: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]  (Przeczytany 14634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« dnia: 29 Gru, 2014, 13:39 »
Witam,
kiedyś już zakładałam wątek mokrych plamkach na półeczce...ponoć to ruja...kilka dni temu... moja mniejsza szyszka... powiedzmy "zasiedziała" się na jednej z półek...i to co zobaczyłam...aż mi się słabo zrobiło... Bianka siedziała...a półka była cala zasikana? w jakiejś mazi przezroczystawej? Wysprzątałam wszystko...umyłam wysuszyłam... wypuściłam na wybieg,żeby zaobserwować co bedzie się działo dalej... moze jeszcze z dwa razy zostawiła jakieś plamki i pozniej juz było ok. Czy to aby napewno jakas rujka??? ;/
Ale dziś nie o tym...Najbardziej boję się tego co znalazłam w klatce niedawno... Myślałam,że to może "coś" z siana...karmy? Jakieś takie jasne, mleczno-żółtawe coś około 3 cm... Popatrzyłam i wyrzuciłam... Jestem załamana bo kilka dni temu wypusciłam szylki na wybieg ( co prawda nie wiem która) ale najwidoczniej one to "coś" musiały zostawić...Wyglądało to na "świeższe"...Pierwsze skojarzenie to może jakiś czop owulacyjny?  Ale ja mam dwie samice więc chyba nie bardzo??? Drugie skojarzenie, że któraś z nich ma robaki...No jak dla mnie to wygląda jak jakiś tasiemiec... Pomóżcie... Nie wiem co robić i martwie się o ich zdrowie ;/ Dobrze je odzywiam...najlepsza karma, siano tylko ze sklepu... Zdjęcie dodam później ;(((((
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2014, 18:10 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Gru, 2014, 13:53 »
@czarna27bluesky Ty masz pewność, że to 2 samice? Ktoś z forum pomagał Ci potwierdzić płeć?

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Gru, 2014, 14:07 »
ja też obstawiam albo pomyłkę w płci (daj zdjęcia podwozi obu zwierzaków to się zobaczy), albo czop w trakcie rui o którym pisał Diablo - skoro ruja jest tak silna że śluz jest na całej półce to mógł się zbić w czop. Ale jednak najczęściej taki czop oznacza zapłodnienie.

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Gru, 2014, 15:11 »
Kupując Mańkę w sklepie powiedziano,że jest samcem...Natomiast przy kupowaniu drugiej szynszyli Pan powiedział ze jednak jest to samica więc nie chcąc potomstwa dokupiłam drugą samicę... Mam je około 2 lat i myślę,że jeśli byłaby to parka to już dawno byłyby małe... Jestem przerażona bo znalazłam raz coś takiego w klatce... Później niby ta mokra półka (i to baardzo) a nastepnie ( oczywiscie w jakichs odstępach czasu, nie zwróciłam uwagi) znów znalazłam to "coś" ale na wybiegu więc no napewno musi pochodzić od któregoś ze zwierzaków... Mi to bardziej wygląda na jakiegoś tasiemca czy coś... Widok nie jest zbyt fajny jak dla mnie... Wrzucę zdjęcie za jakąś godzinkę bo  teraz jestem w pracy i pewnie mi się nie uda... ;((

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Gru, 2014, 15:22 »
Cytuj
Mam je około 2 lat i myślę,że jeśli byłaby to parka to już dawno byłyby małe
bardzo błędne podejście, każda para zachowuje się inaczej, niektórzy są przekonani że mają szynszyle tej samej płci i dostają niespodziankę po 4 czy 5 latach (nie wspominając jak niebezpieczne to jest dla samicy i młodych)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Gru, 2014, 16:15 »
To czop owulacyjny, może pojawić się podczas rujki nawet bez samca. Moja Dantusia takie miewała. I teraz uwaga, bo może się tak stać podczas obfitej rujki: jeśli wydzielina jest przezroczysta lub mleczno-biała to wszystko jest w porządku, ALE jeśli zmieni kolor na barwę CAPPUCCINO, to już musisz udać sie z nią do lekarza bo to ropomacicze (samo nie minie, wymaga leczenia antybiotykami). Obserwuj szyszkę i tę wydzielinę.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Gru, 2014, 16:41 »
Kupując Mańkę w sklepie powiedziano,że jest samcem...Natomiast przy kupowaniu drugiej szynszyli Pan powiedział ze jednak jest to samica więc nie chcąc potomstwa dokupiłam drugą samicę... Mam je około 2 lat i myślę,że jeśli byłaby to parka to już dawno byłyby małe...
Wybacz ale..... z całym szacunkiem... .
To Twoje szylki i od dwóch lat jedyne wiarygodne według Ciebie źródło informacji to sprzedawca szylek w sklepie ? Być może się zna ale sklep to biznes i towar ma się sprzedać...... interes klienta czy zwierząt to dla sklepu na ogół sprawa mało ważna. Ech ..... .
  Drugą kupowałam z hodowli...wiec stwierdziłam,że hodowca się raczej zna... Niestety jakimś cudem usunęło mi wszystkie zdjęcia z tel ;(((( Czy może ktoś ma zdjęcia jak coś takiego może wyglądać? Ten niby czop...
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2014, 16:43 wysłana przez czarna27bluesky »

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez czarna27bluesky dnia 29 Gru, 2014, 20:52

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Gru, 2014, 16:52 »
http://www.fortheloveofchinchillas.com/matingplug.jpg
To jest czop kopulacyjny. Tu jest mowa o owulacyjnym, ale chyba chodzi o coś podobnego. Fotki podwozi i tak wstaw, dla świętego spokoju. :> Ja nie wstawiłam i mam dwie klatki.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2014, 16:57 wysłana przez florence »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Gru, 2014, 17:25 »
@czarna27bluesky, jeśli pierwsza myśl jaka przyszła Ci do głowy po zobaczeniu tego CZEGOŚ, to to, że jest to "fragment" tasiemca, to TO jest na 100% czop. :D Tusia też taki miała, zawinęłam w sreberko i wysłałam pocztą do dr.Anny, która kiedyś udzielała sie na forum, potwierdziła. Także no stress, tylko posprawdzaj podwozia, bo a nuż za 111 dni czeka cię "kinderniespodziewajka".

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Gru, 2014, 20:54 »
http://www.fortheloveofchinchillas.com/matingplug.jpg
To jest czop kopulacyjny. Tu jest mowa o owulacyjnym, ale chyba chodzi o coś podobnego. Fotki podwozi i tak wstaw, dla świętego spokoju. :> Ja nie wstawiłam i mam dwie klatki.
Nie wiem gdzie udało Ci się znaleźć to zdjęcie ale sądze,że to jest to samo ;p Udało mi się jakoś odzyskać zdjęcia z telefonu także zaraz wrzucę ;) Co do płci postaram się zrobić zdjęcia ich podwozi, choć podejrzewam,że nie będzie to takie proste ;)

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Gru, 2014, 21:06 »
Tak to wyglądało...

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Gru, 2014, 21:08 »
Przepraszam za jakość zdjęć... I co o tym sądzicie?

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Gru, 2014, 21:18 »
Wpisz sobie w google grafikę "chinchilla copulation plug" i tam masz trochę więcej zdjęć, ale tak to będzie raczej to :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Gru, 2014, 21:31 »
CZOP! :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Gru, 2014, 21:31 »
Wpisz sobie w google grafikę "chinchilla copulation plug" i tam masz trochę więcej zdjęć, ale tak to będzie raczej to :)
Bardzo Ci dziękuję...:D Trochę się uspokoiłam... :) Jeszcze zostaje kwestia podwozi...może dziś uda mi się zrobić zdjęcia... :) Choć uwielbiam szylki nie chciałabym zostać ciocią, więc się postaram ;p

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Gru, 2014, 21:33 »
CZOP! :D
:D Ale czy to znaczy,że zostanę ciocią? ;p Wiem, wiem...muszę przesłać zdjęcia 'podwozi' ;p

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Gru, 2014, 22:30 »
@czarna27bluesky zdjęcia najlepiej żebyś robiła tak "od tyłu" podnosząc ogon futrzaka, wtedy będą pod dobrym kątem bo z góry mogą być mylące.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline hipolog123

  • Hodowca
  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • *****
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zwierzolub
    • Hodowla Chinchillas Zoo Vet
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sty, 2015, 21:22 »
Dokładnie zdjęcie podwozi prosimy :lol: wtedy będziesz miała pewność ;)

* Małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach ? to wielka rzecz...
 
Edek, Klusek, Ori, Tiga, Mio, Ita, Ramzes  <3
maluszki <3

Benia - TM

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Sty, 2015, 12:27 »
Macie jakieś rady, jak szybko i "bezboleśnie" wykonać takie zdjęcia? Starsza Mańka to jeszcze, jeszcze, ona się daje przytulać i miziać ale młodsza Bianka jest tak żywa i energiczna, taki słodki dzikusek, że nawet jej chwili nie utrzymam ;p Choć i tak jest dużo lepiej. Pamiętam co się działo gdy musiałam jej wpuszczać krople do oczu...Normalne, że musiałam ją przytrzymać na siłę...ale to dla jej dobra przecież...Taka wystraszona...Tak serduszko biło...Cóż za przeżycie...:D Odrazu wskakiwała do klatki spać ze zmęczenia...Biedna, przez kolejne dwa tygodnie omijała mnie szerokim łukiem ;p Jakoś się postaram...bo rzeczywiście po tym co piszecie sama jestem ciekawa...  8)

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sty, 2015, 12:48 »
Ktoś ci musi ją potrzymać,  albo zrobić fotkę gdy ty ją będziesz trzymać.  Miałam to samo z Bunią. Robiliśmy zdjęcie pół godziny bo straszny był z niej nerwus.

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Gru, 2015, 23:23 »
Mam nadzieje, że nic się nie stanie jeżeli odświeżę ten wątek. Nie chce zakładać nowego tematu, gdyż jestem prawie pewna, że moja Lusia ma tylko ruję, ale wolę się upewnić, aby być spokojniejszą ;)

Otóż Lusia jest ze mną już 3,5 roku i do tej pory, kiedy miała ruję, nie były one raczej zbyt gwałtowne i w większości przypadków nawet nie zauważałam, że je miała.
Dziś zainteresował mnie fakt, że ma kuper cały mokry, więc zajrzałam jej pod brzuch i z dróg rodnych wypłynęła jej akurat spora kropla przezroczystego płynu/śluzu. Nie ma on w sumie żadnego specyficznego zapachu i w klatce raczej większych plam nie znalazłam - jedynie hamak, na którym Luśka śpi był w kilku miejscach trochę wilgotny. Znalazłam też coś, co przypomina mi czop o którym pisano wyżej. Mam dwie samice, które i tak mieszkają osobno (bo się nie tolerują :( ) więc do żadnego zapłodnienia nie mogło w żaden sposób dojść.
Chciałam się tylko upewnić czy taki czop jest normalny przy zwykłej rui i niepokoi mnie również ilość tego śluzu, jaki z niej wypływa. Jest go na pewno dużo więcej niż zwykle i chciałam po prostu zapytać, czy czasami tak się może zdarzyć, że rujka jest bardziej obfita, czy może być to oznaka jakiegoś zapalenia?

Wstawiam zdjęcie czopa, gdyż nigdy wcześniej nic takiego u moich dziewczyn nie widziałam, więc wolę się upewnić :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Gru, 2015, 00:07 »
@Natty, tak to jest czop. Nie musi być zapłodnienie, żeby powstał. Po prostu intensywna rujka była. Nie podawaj jej piasku, bo ma otwarte drogi rodne. Obserwuj przez jakiś czas półki, czy ten śluz nie pojawia się w dużej ilości i nie zmienia barwy na kolor cappucino, wtedy to oznaka stanu zapalnego tzw. ropomacicza i trzeba koniecznie do lekarza.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Gru, 2015, 00:21 »
@Mysza <")))/ dzięki wielkie za odpowiedź. Tak myślałam, ale jak już pisałam, wolałam się upewnić, gdyż o ile mam już samice prawie 4 lata, to pierwszy raz coś takiego u którejś zobaczyłam. Będę kulkę obserwować i jeżeli coś się wydarzy, na pewno udam się z nią do weta (chociaż mam nadzieje, że do tego nie dojdzie, bo Lusia w tym roku za dużo tych wizyt już miała :( )

 

Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4181
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1925
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
Rodzice. W ogóle nie chcą mnie słuchać... Pomóżcie!!!

Zaczęty przez Wolf's FangDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 6466
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2005, 13:24
wysłana przez Wolf's Fang
Pomóżcie mi bo sama nie wiem co z sobą zrobić

Zaczęty przez Szynszyla_ChrupkaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1526
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2005, 11:48
wysłana przez niezapominajka
Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !

Zaczęty przez Magdalena BeierDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 17045
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 21:46
wysłana przez dream*
SimplePortal