28 Mar, 2024, 09:46

Autor Wątek: 2 samce - walczą czy się bawią?  (Przeczytany 1970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szonislaw

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
2 samce - walczą czy się bawią?
« dnia: 09 Sty, 2015, 22:56 »
Cześć [chinblack]

kupiłem dzisiaj 2 szynszyle z fermy - samczyki standard. Hodowca powiedział, że mają około 5-6 miesięcy i na takie też wyglądają. Na początku były osowiałe, nie chciały wchodzić na półki w klatce. Jednak po kilku godzinach jeden z nich (ciemniejszy) zajął sobie górną półkę i na niej drzemał. Kiedy drugi (jaśniejszy) chciał również wejść na tę półkę, ten pierwszy go z niej zrzucał. W końcu po wielu zrzuceniach na sam dół klatki, jaśniejszemu udało się wejść na górną półkę. I wtedy się zaczęło, ten ciemniejszy zaczął podskubywać jaśniejszemu futerko, potem zaczął na niego wskakiwać i robić, hmm... trudno powiedzieć co, wyglądało to jakby chciał go pokryć ::) Następnie ten jaśniejszy odwzajemnił się ciemniejszemu i tak się tarzają od kilku godzin. Wygląda to jakby uprawiały gejowskie zapasy. Czasem robią sobie przerwy na jedzenie lub drzemkę i wtedy zdarza im się siedzieć obok siebie stykając się bokami lub tyłami. A potem znów wariują.

Sprzedawca mówił, że są z jednego gniazda i nie będą ze sobą walczyć, a tu jednak coś się dzieje. Boję się, że zrobią sobie nawzajem krzywdę. Proszę o pomoc.

A tak wygląda ich szamotanina:
http://youtu.be/nna6vSyvtJo

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: 2 samce - walczą czy się bawią?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sty, 2015, 23:16 »
Moim zdaniem ustalają hierarchię , nie wygląda to tragicznie. W stadzie nawet dwuosobowym ktoś musi rządzić.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 samce - walczą czy się bawią?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sty, 2015, 14:36 »
Mi tez to wyglada na ustalenie hierarchii w stadzie, spokojnie, poki nie leci krew nic sie nie dzieje złego ;)

Offline Szonislaw

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: 2 samce - walczą czy się bawią?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sty, 2015, 21:32 »
Dzisiaj jest już trochę lepiej, dalej po sobie skaczą, ale już mniej. Poza tym śpią przytulone do siebie tyłami, czasami jeden wpycha mordkę pod drugiego i tak śpią. Jedzą obaj z jednej miski, piją z jednego poidła, oczywiście nie w tym samym momencie, zawsze jak jeden je, to drugi jest na półce. Czasem też podskubują sobie futerko, wygląda to tak jakby się iskały, jednak ten, któremu futro jest akurat skubane nie ucieka ani nie wydaje dźwięków, więc mam nadzieję, że go to nie boli. Mam nadzieję, że z biegiem czasu się polubią.


Co do półki w klatce, to nie da rady umieścić jej niżej, bo wtedy będzie blokowała drzwiczki i nie da się ich zamknąć. To dość mała klatka po poprzednim szynszylu Misiu, który jest już kilka lat za tęczowym mostem :( Teraz zdecydowałem się na 2, żeby im było raźniej i żeby się kochały, mam nadzieję, że chociaż się polubią.


Mam jeszcze jeden problem z tym jaśniejszym (otrzymał imię Szaruś). Mianowicie, z jednej strony ma normalne, długie wąsy, a z drugiej połamane albo poodgryzane, w każdym razie uszkodzone i ma rozdwojone końcówki. Gdyby to był brak witamin albo jakaś choroba, to byłoby tak z obu stron, nie? W każdym razie chodzi, siedzi i leży lekko przekrzywiony na stronę, na której ma normalne wąsy, może dlatego, że z drugiej strony wąsy są za krótkie, żeby badać nimi teren. Czy wąsy mu jakoś z biegiem czasu odrosną? Może spróbować mu podawać niewielkie ilości siemienia lnianego?

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: 2 samce - walczą czy się bawią?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sty, 2015, 22:19 »
Nie martw się w taki sposób też ustalają hierarchię,  wąsy dorosną ;)

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

 

OPOLSKIE Sprzedam samce light ebon i beż hetero oraz samiczkę szarą

Zaczęty przez Kaśka.kasienkaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2119
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2018, 19:15
wysłana przez Kaśka.kasienka
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3582
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
Oddam dwie koszatniczki, 4 miesięczne samce, Kraków i okolice

Zaczęty przez IkaDział Oddam koszatniczkę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 470
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2023, 20:21
wysłana przez Ika
Sprzedam szynszyle samce Oświęcim tylko w dobre ręce

Zaczęty przez emma7Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1491
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2015, 11:01
wysłana przez emma7
[Działdowo, Warmińsko-mazurskie] Oddam 4 szynszyle, samce

Zaczęty przez anblubluDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2050
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 13:27
wysłana przez anblublu
SimplePortal