hypothetical
20 Kwi, 2024, 01:26

Autor Wątek: Czy to dobry pomysł? PILNE  (Przeczytany 1039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maksim

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to dobry pomysł? PILNE
« dnia: 26 Sty, 2015, 19:13 »
od razu przepraszam, bo pewnie nie tutaj dodaję temat gdzie trzeba [nie wiem gdzie dodać]

a co do tematu, to uważam, że decyzja byłaby nawet bardzo dobra, bo chodzi o pomoc, a mianowicie: ostatnio moja znajoma zapytała, czy chcę drugiego szynszyla podobnego do mojego, ale odmówiłem ponieważ bałem się, że się nie polubią, a nie mam miejsca na drugą klatkę. teraz kiedy już, nie mam swojego [ >:( >:( >:( ] uważam, że fajnie by było pomóc maluszkowi, którego ktoś z jakiś powodów nie chce. ale nie wiem co to za zwierzak, ktoś może mi powiedzieć, że fajny, przyjazny itd, ale jeśli to minie się z prawdą?
co o tym myślicie?

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Czy to dobry pomysł? PILNE
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sty, 2015, 19:21 »
Wiesz, teoretycznie biorąc jakiegokolwiek zwierzaka nigdy nie masz pewności jaki będzie. Bo możesz wziąć szylka np. z fermy, hodowli domowej, zoologicznego, a on będzie na prawdę nieznośny i w ogóle. Jednak dużo też zależy od jakiegoś wychowania, bo wg mnie nawet "okropnego" szylka da się w jakiś sposób wychować, przystosować do życia z człowiekiem.
Ja miałam taką sytuację z pieskiem, którego przygarnęłam, gdyż ktoś przywiązał go do drzewa. Sunia okazała się mega agresywna, a i inteligencją nie grzeszyła. Rzucała się na psy, na ludzi. No biorąc ją nie spodziewałam się, że taka będzie. Jednakże odpowiednia opieka i duuuużo czasu sprawiło, że się ogarnęła. Nadal się rzuca czasami na ludzi lub na inne zwierzęta, ale jest bardziej socjalna i milsza. Nadal się zmienia. Nie wiem, czy pies to trafne porównanie, ale no prawda jest taka, że nigdy nie masz 100% pewności, że trafisz na "dobrze wychowane" zwierzę. Jednak myślę, że gra jest warta świeczki.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Czy to dobry pomysł? PILNE
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sty, 2015, 19:29 »
Mojego Alvina wykupiłam z zoologa,podobno gryzł do krwi a pani która mi go pokazała miała rękawice murarskie czy cos tagiego(grube skórzane z wstawkami)  :(
Mnie nigdy (odpukać) nie ugryzł jedynie szczekał i był nieufny,dziś po powolnym oswajaniu go z nowym otoczeniem można go dotykać od czubka paluszków po sam noc i NIC :):)

Więc też nie miałam pewności ale chciałam pomóc i nie myslałam o tym co będzie/jaki będzie...
i było warto. Jeśli jesteś zdecydowany i wiesz że masz miejsce no i pokłady cierpliwości to powinieneś znać odpowiedz :)
Ja nie będe mówić co masz robić ,ale gdybym była w Twojej sytuacji pewnie bym zaryzykowała. Może akurat trafi Ci sie pieszczoch?  :love:

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Czy to dobry pomysł? PILNE
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sty, 2015, 19:47 »
Mój, nie żyjący już Król Maciuś I trafił do mnie jako gryzący, szczekający, fukający, niedotykalski Szyl.
Jednak już po kilku miesiącach siedziała mi na ramieniu :) kochająca, ufna, puchata kuleczka, reagująca na imię i czekająca pod drzwiami, zawsze wtedy gdy wracałam z pracy  :love:
Szylek, jak człowiek, każdy ma swój charakter ale przy odrobinie (czasem nieco więcej :)) cierpliwości, czasu i dobrej woli zyskasz przyjaciela na dobre i złe.
Trzymam kciuki  [good]

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Czy to dobry pomysł? PILNE
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sty, 2015, 20:26 »
@Maksim nie zastanawiaj się długo, jest tyle niechcianych kuleczek do przygarnięcia. A może od razu zaadoptujesz dwie tej samej płci. Widok iskających się i wtulonych w siebie kuleczek jest obłędny. No i odpadnie ci łączenie.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Czy to dobry pomysł? PILNE
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sty, 2015, 20:56 »
Ja adoptowałam dwie kuleczki i to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć <3

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

 

Filip i jego właścicielka Ania mówią dzień dobry wszystkim :)

Zaczęty przez ania.cionakaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 11452
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2015, 20:17
wysłana przez Szynszylątko
Dzien dobry!!!/Witam po dłuższej przerwie

Zaczęty przez Asik_RockyDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3511
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2005, 10:41
wysłana przez kea
Kraków - dobry sklep zoologiczny

Zaczęty przez LaurinDział Sklepy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 20826
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2019, 09:05
wysłana przez ilona43
Dzień dobry, część i czołem!

Zaczęty przez marta.milonDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3096
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2014, 09:19
wysłana przez sandrro
Dzień dobry, cześć i czołem!

Zaczęty przez DosiekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1815
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 18:52
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal