19 Kwi, 2024, 11:21

Autor Wątek: Przyjmę z przyjemnością małą kuleczke (samice) <3 (Łódź) (Aleksandrów Łódzki)  (Przeczytany 1878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KiCiiaEdiego

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Z ogromną przyjemnością przyjmę pod mój domek małą szylke dla mojej kuleczki by miał koleżankę :) Mój szylek ma 5 miesięcy i często zabawa ze mną mu nie wystarcza ;p Teren: Łódź lub Aleksandrów Łódzki :)

Pozdrawiam wszystkie szyszki <3  [chinblack]

 [szynszylek] [szynszylek] [szynszylek]

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Twoja szynszyla to samiec? Tak wywnioskowałam z postu. Jeśli dobrze rozumiem, to dlaczego chcesz samicę? Znasz się na rozmnażaniu? Zdecydowanie lepiej kupić/przygarnąć kolegę.

Offline HodowlaKolorado

  • Hodowca
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przyjmę z przyjemnością małą kuleczke (samice) <3 (Łódź)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lut, 2015, 12:06 »
Zdecydowanie zgadzam się z koleżanką. Szyszki to nie zabawki, chce mieć małe szynszyle to sobie porozmnażam. Dla towarzystwa wystarczy ta sama płeć.

Tam gdzie Twój skarb, tam i serce Twoje.

Offline KiCiiaEdiego

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Witam. 
Oczywiście że tak.  Mój szyszek to samiec. :) Mój ojczym miał całe swoje życie szynszyle i zna się na nich jak prawdziwy hodowca. On mi pomaga w opiece i doradza. Więc tak, szukam koleżanki dla Pysia :) Jeśli doszło by do rozmnażania to maluszki zostają również rozdane po rodzinie bo u mnie każdy miał szynszyla i każdy uważa że to cudowne stworzenia :) proszę się nie martwić, szyszki będą pod najlepszą opieką :)

 [szynszylek] [szynszylek] [szynszylek]

Offline Olga Samocha

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 98
  • Uzbierane migdały: 8
a zamiast rozdawac w rodzinie owoce tej przyszlej parki moznaby adoptowac inne niechciane i biedne szyszki, ktore potrzebuja dobrej opieki i milosci i lepszych warunkow :)

no ale decyzja juz pewnie w glowie zapadla i nie przekonamy, "bedziem rozmnazac" ;(

Buba, Ninja

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
@KiCiiaEdiego czy Ty nie rozumiesz, że tu nie chodzi o to, czy młode będą mieć dom? Nie wolno rozmnażać szynszyli nieznanego pochodzenia, nie wiesz czy nie przenoszą wad genetycznych. Najpopularniejsza z nich to przerost korzeni zębów. Przez takich nieodpowiedzialnych rozmnażaczy teraz masa osób zmaga się z tą NIEULECZALNĄ chorobą u swoich szynszyli. Korzenie zębów rosną wgłąb czaszki, uciskają na oczodół, powodują ropnie i przede wszystkim sprawiają ogromny ból. Zdajesz sobie sprawę z tego, że takie zwierzęta cierpią tak bardzo, że nie są w stanie JEŚĆ? Skoro ojczym jest takim znawcą szynszyli to powinnaś to wiedzieć. Przemyśl swoje postępowanie, bo jak na razie jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Jezeli szukasz samiczki do rozrodu to powinnas zaznaczyc to w ogloszeniu. samiczka nie powinna byc tez mlodsza niz 8 miesuecy
 przygotuj sie ze szynszyla odpowiednia do rozmnazania bedzie kosztowac wiecej.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Wydaje mi się, że ta dziewczyna szuka jakiekolwiek samiczki. Jeżeli oczekujesz, że ktoś tu przyklaśnie na takie zachowanie to się grubo mylisz. Zachowujesz się skrajnie nieodpowiedzialnie. Gratuluje. Zapytaj ojczyma czy wie jakie są komplikacje porodowe, czy wie, że przez wspólne trzymanie samca i samiczki ona co chwile będzie w ciąży (to nie jest jak z ludzmi, że się trzeba starać o dziecko). Nie mówiąc już o wadach genetycznych, tak jak wyżej wspomniany przerost zębów.
Chciałaś porady to masz. Kompletuj parkę tej samej płci. Dla szynszyli nie ma znaczenia czy są w parach mieszanych czy nie. Skąd po raz kolejny to durne rozumowanie, że dla chłopca wezmę dziewczynke?!Litości.

Wybaczcie mi emocjonalny ton, ale w związku z tym ile ostatnio szylek tutaj odeszło, ile ma problemy z tymi cholernymi zębami, no aż szlak człowieka trafia słysząc takie, pozal sie Boze, argumenty.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Zgadzam się z osobami wypowiadającymi się wcześniej. Szynszyle do rozrodu muszą być z wiadomego źródła, przystosowane odpowiednio do rozmnażania, pozbawione wad genetycznych. Sama mam szylkę z nieznanego źródła i co? Wczoraj na wizycie okazało się, że zaczynamy walkę z przerostem zębów, a mała ma ledwo 9 miesięcy. Także proponuję parkę jednopłciową. Cieszy tak samo, a ryzyko pójścia jakichkolwiek wad genetycznych w świat nie istnieje.
Gdybym wiedziała, że warto brać szynszyle z pewnych źródeł wcześniej, zamiast np. z zoologicznego, prawdopodobnie wszystko potoczyłoby się inaczej. Także odradzam takie rozmnażanie.

Offline KiCiiaEdiego

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Oczywiście wezmę pod uwage wasze wypowiedzi. To oczywiste że nie chce by moim maluchom stalo sie coś. Bardzo przykro mi z odejścia szylkow. Gdybym miała parke to byla by pod stałą obserwacją weterynarza. Rozumiem smutek po odejściu z powodu chorób szylek. Nie mam serca z kamienia i niektóre wypowiedzi byly jakże prawdziwe jak i smutnee dla mnie. I wcale nie jest tak ze muszę i juz napewno wezmę samiczke. Poznalam smutne opinie wasze i mogę również pod moj dach przyjąć samca. Chce po prostu by moj Pysio nie byl sam i by byl szczęśliwy.  [szynszylek]

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
najszczęśliwszy będzie z kolegą :) Nawet przy odpowiednim rozmnażaniu szynszyle cierpią podczas rozłąki po porodzie.
A ciężko o dobrego weterynarza znającego się na szynszylach, coś o tym wiemy :)

Offline KiCiiaEdiego

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
 [szynszylek] Dziękuję bardzo za rady :) Wiec dla wszystkich którzy tak przeżywali tutaj,  możecie ochłonąć :)

Poszukuję dla mojego Pysia, mającego 5 miesięcy kolegę z którym będzie mógł się bawić doo końca życia :) Przyjmę!  Na terenie Łódź lub Aleksandrow Łódzki :)

Dziękuję.  Pozdrawiam!

 

Prosze o pomoc :( - zbyt mała waga 300g

Zaczęty przez Lili2012Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 2538
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2016, 20:38
wysłana przez klaudia.sz
Dziwne zachowanie, mała aktywność, utrata wagi

Zaczęty przez AngelikaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3847
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 21:49
wysłana przez Angelika
taka mała historyjka :(

Zaczęty przez SzuDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 971
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2005, 17:40
wysłana przez puzuna
moja mała gwiazda ^^

Zaczęty przez ruda19Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 9871
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 04:00
wysłana przez Bożena
Mała księżniczka

Zaczęty przez SzałwiaDział Kalendarz

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3520
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2011, 18:13
wysłana przez Alicja Mannschack
SimplePortal