hypothetical
28 Mar, 2024, 17:07

Autor Wątek: FRANIO (wątek rycerski)  (Przeczytany 4901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claudi

  • Gość
FRANIO (wątek rycerski)
« dnia: 09 Lut, 2015, 01:12 »
Gdy przyjechał do mnie (patrz wątek "Biedny szynszyl w sklepie"), był wzorem szylka-wypłoszylka. Nieco wystraszony, płochliwy, dopiero Julia (też przejęta od poprzedniego właściciela wspaniała szylka z wyższych sfer szynszylowych) przypomniała mu, że istnieją jeszcze przyjemności (!) na tym świecie.

Mniej więcej 10 dni temu Franek poszedł do swojej woliery, to jest warowni. Dzisiaj - to zupełnie inny szylek.
Radosny, ruchliwy, ciekawski, tarzający się z lubością w piasku i wtórujący starszym kumplom w straszliwych szynszylowych ZAKLĘCIACH, GUSŁACH  i CZARACH, rzucanych na WŁADCÓW PRZECIWLEGŁEJ ŚCIANY.

Gród bowiem warowny Claudiego "Szynszylówką" zwany dzieli się na ŚCIĄNĘ LEWĄ I PRAWĄ, gdzie znamienite stoją rody LEWUSÓW i PRAWUSÓW.
 
Rycerz Franciszek do gałęzi LEWUSÓW znamienitych należy, warowni swych zazdrośnie strzegących; wraz ze straszliwym ORZESZKONEM, mlecznobiałym ŚNIEGOMATEM (z różowym nochalem wszakże), KAKTUSEM jeżącym futro przy każdej okazji (a często i bez okazji) oraz IMĆ KAFAREM i NAPAREM (przydomkniem od NAPARZACZA powziętym) linię frontową tworzą i żyć PRAWUSOM nie dają.

Ród PRAWUSÓW wcale jednak mniej liczny nie jest: znani szeroko rycerze JACENTY i PLACENTY, w sąsiedniej warowni DIODY, TRIODY i HEPTODY z imć pana Lema powieści wzięci stoją, a przy nich nieustraszony MIGDALION twardo o ŚCIANĘ się zapierając, czarom i gusłom LEWUSÓW odpór znaczący dają. A przy tym i do Turnieju Ostatecznego się sposobią rychtując pazurki i siekacze.

Czasami ich podsłuchuję. O czym gadają? No jakże, o zajeździe na zamek kasztelana Claudiego, gdzie w wysokich BASZTACH jak słuch niesie dwie królewny nadobne przebywają zniewolone przez  imć DYZIOŁKA spod herbu Futra Czarnego i Zęba Krzywego (często TRZONOWCEM KOŚLAWYM zwany także bywa).
Królewny zaś obie znane są powszechnie: JULYA spod herbu Olewki Mocno Obfitej a to i Gryzelda herbu Siekaczy w Palcu Utkwionych...

Taaaaaaaaaaak.

Niebawem pokażę Wam zdjęcia owego Rycerstwa...
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2015, 01:16 wysłana przez Claudi »

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: FRANIO (wątek rycerski)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lut, 2015, 01:49 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Świetne opowiadanie :D Pomysłowe przydomki  [zakrecony2]

    Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

    (*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

    [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

    Offline Bożena

    • ~Przewodnik Stada~
    • ****
    • Wiadomości: 3906
    • Uzbierane migdały: 6
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #2 dnia: 09 Lut, 2015, 06:11 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • o rany,dawno się tak nie uśmiałam. Oczami wyobraźni widzę te twoje rycerstwo a przede wszystkim zniewolone puchate panny.  [super]

    Offline Ewa85

    • ~Opiekun Wybiegu~
    • *
    • Wiadomości: 120
    • Uzbierane migdały: 7
    • Płeć: Kobieta
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #3 dnia: 09 Lut, 2015, 07:59 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć to rycerstwo :)

    Offline Anna83

    • ~Mówiący Do Ludzi~
    • **
    • Wiadomości: 1725
    • Uzbierane migdały: 10
    • Płeć: Kobieta
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #4 dnia: 09 Lut, 2015, 08:15 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • No to wiec z LEWOSTRONNEGO rycerstwa pochodzi moj ulubieniec Rycerz Kacper. Wiem , ze wyjechal na stale do innego krolestwa. Jakim byl rycerzem u Ciebie?


    Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



    Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

    Spijcie skarby ..śnijcie

    Offline KarolinaGliwice

    • ~Mówiący Do Ludzi~
    • **
    • Wiadomości: 1309
    • Uzbierane migdały: 14
    • Płeć: Kobieta
    • MORIS ♥ TIMON ♥
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #5 dnia: 09 Lut, 2015, 09:46 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Fantastyczne opowiadanie, nie mogę się doczekać zdjęć Rycerza Franciszka  [pajacyk]

    Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

    MARLEY |*| ♥
    PESIA |*| ♥

    Offline Andreas

    • SZYNSZYL BERSERK !
    • Administrator
    • ~Przewodnik Stada~
    • *****
    • Wiadomości: 2156
    • Uzbierane migdały: 6
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #6 dnia: 09 Lut, 2015, 14:42 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Mniemam iż niejeden z onych Panów Rycerzów ma zakuty łeb ?
    Czy mógłbyś Waćpan większą rozprawę poczynić na temat stanu osobowego obydwu kompaniji ?
    Bardzom ciekaw jak też podchody obydwie partie czynią i jakie są taktyki bojowe ?
    pozdrawia - Kompania Muszkieterów

    Andreas
    ~@">    ~@">
    powyżej - Muszkieterowie
    sig under permanent construction,

    Offline matti4411

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 701
    • Uzbierane migdały: 16
    • Płeć: Kobieta
    • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #7 dnia: 09 Lut, 2015, 14:50 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Genialne opowiadanie :D podziwiam talent pisarski :)  [super]
    Niezła gromadka nie powiem :D i czekam na zdjęcia oczywiście :D

    "Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

    Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
    ♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

    [-chomik-][-chomik-]

    Offline Mysza <")))/

    • DUCH SZYNSZYLA
    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7781
    • Uzbierane migdały: 48
    • Płeć: Kobieta
    • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #8 dnia: 09 Lut, 2015, 16:07 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Fantastyczne opowiadanie :) Przenoszę do działu Twórczości.

    Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

    Offline Szynszylątko

    • ~Rządca Półek~
    • **
    • Wiadomości: 588
    • Uzbierane migdały: 16
    • Płeć: Kobieta
    • Maciuś - mój Promyczek
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #9 dnia: 11 Lut, 2015, 13:22 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia bardzo proszę  [chwala_szynszylom]

    Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
    Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
    Król Maciuś II - mój Promyczek

    Offline florence

    • ~Rządca Półek~
    • **
    • Wiadomości: 560
    • Uzbierane migdały: 12
    • Płeć: Kobieta
    • Bunia & Pisiont
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #10 dnia: 13 Lut, 2015, 11:47 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Wspaniałe opowiadanie :D

    Claudi

    • Gość
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #11 dnia: 15 Lut, 2015, 00:25 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Odcinek 2: WIZYTA U MEDYKA PULSVETICUSA

    Naonczas kasztelan do wyjazdu sposobić się zaczął.
    Już wedle wtorku przygotowania trwały, aż wreszcie w czwarty dzień drugiego miesiąca bladym świtem kasztelan w warowni Frania zawitał, i z rycerzem tym znamienitym gdzieś wyruszył.
    Nie bardzo było wiadomo i gdzie, ponieważ giermek Frankowy wyjawił, że Franio cały swój rynsztunek rycerski na warowni ostawił. Zasępił się na takie dictum znamienity ród Lewusów, gdyż rycerza Frania wojaż ten w mniejszości rycerzy Lewych ostawiał a i na atak Prawusów niecnych całą Lewą Ścianę narażał.
    Jednakże jeszcze tego samego wieczora rycerz Franio trzy kwadranse na dwunastą do warowni powrócił.
    - Gdzieżeś to bywał acan, hę? - zagadnął go rycerz Śniegomat. - Może na krucjacie jakowejś?
    Franio długo nie odpowiadał, tylko oczy mu się robiły coraz większe, a i nawet jakowychś podejrzanych woltyżerek przez ogon usiłował dokonać.
    - Do medyków z kasztelanem zawitałem - ledwo co wyszeptał ze wstydem rycerz Franio, a ogonek jego na samo wspomnienie opadać zaczął.
    - Do medyków?! A cóż to, kasztelan szaleju się opił, przecież waszeć zdrów jak ryba!
    - Wystaw sobie, że jam się opierał - wycedził rycerz Franio - ale kasztelan się zaparł. Jak mu przywaliłem buzdyganem w prawicę i poprawiłem siekaczem, to się dopiero wtedy naprawdę wściekł, bez żenady wyciągnął mię za ogonium z warowni, na podwodę warczącą zapakował i na pochybel do medyków zataszczył.
    - I co tam waszeci medycy robili? - zaciekawił się rycerz Orzeszkon.
    Franio jakby stracił głos.
    - No waści my tu wieści spragnione, podzielta się opowieścią - namawiał Frania zaciekawiony Śniegomat.
    - GŁÓWNIE ZAGLĄDALI DO ŚRODKA - wyrzucił z siebie Franio - I Z PRZODU I Z T... - tu Franio się zająknął - a potem jedna taka białogłowa piką dziwną, a krótką mnie kujnęła, ażem kroplę krwi utoczył... - Ale największa sromota to z tym zaglądaniem była - wyznał mężnie Franio.
    - Jak już obejrzeli mi paszczękę... - tu Franio nagle się wzdrygnął i zamyślił posępnie - ... no, i tam też zaglądali - oczy Frania zrobiły się nagle jak dwa spodeczki a i podejrzaną wilgocią podeszły. - Gdyby tak Prawusy niecne o mojej sromocie się dowiedziały...
    - Rzeknij wasze jak się ten medyk zowie - poprosił rycerz Kafar. - Już ja mu przy najbliższej okazji....
    - Gadajcie Franciszku cóże tam jeszcze medyk wam powiedział - przerwał jak zwykle niecierpliwy rycerz Napar.
    - Ot konfuzja - westchnął Franio. - Pulsveticus długo mnie wypytywał o historię rodu mego, a potem czekał aż białogłowa o pięknym imieniu  Rycepcja pergaminum jakoweś przyniesie. Potem długo kręcił głową i za uchem się drapał, aż w końcu prawić począł żem chory. Ofuknąłem go za to, aliści ani słowa jednego z cofnąć nie chciał. Wreszcie wyjawił mi z konfuzją, że gdym przebywał  w kraju PRZYMORSKIM na krucjacie, zarazę przeklętą LAMBLYĄ zwaną żem pochwycił. Zaraza ta czasem powoduje, że od stołu naszego rycerskiego przy kolacjum czym prędzej w ustronne miejsce biec muszę... tu widocznie Franciszek przypomniał sobie niecne zaglądactwo i zamyślił się głęboko acz nad wyraz posępnie.
    - Nie narzekajcie Franciszku zbytnio - podjął temat rycerz Orzeszek. - Jako żywo kasztelana naszego znam i wiem, że rycerstwa swego w biedzie nie ostawi. Pewnikiem chyżo do BASZTY was zabierze na kuracyum, dzięki czemu będziecie mogli przy sposobności na turniej wyzwać Dyzia Koślawca ohydnego, a to może i nawet Gryzeldę i Julyannę, królewny dwie zniewolone przy sposobności obaczycie i ukradkiem sobie obwąchacie...

    Dalsze deliberacje rycerstwa Lewusów przerwał rumor - to kasztelan ze świtą przybywał, by rycerza Frania w piernatach do BASZTUM przenieść.

    - A nie mówiłem? - mrugnął okiem do Frania rycerz Orzeszkon. - Jak tylko imć pannę Julyannnę zoczycie, od razu wam wszelkie zarazy odejdą a i zdrowie przyńdzie...
    « Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2015, 02:04 wysłana przez Claudi »

    Offline Bożena

    • ~Przewodnik Stada~
    • ****
    • Wiadomości: 3906
    • Uzbierane migdały: 6
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #12 dnia: 15 Lut, 2015, 03:10 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Panna JULYA spod herbu Olewki Mocno Obfitej musi być przecudnej urody skoro jej widok działa na rycerstwo niczym balsam na duszę i ma właściwości lecznicze. Od Ewy wiem,że pannica jest cudna. Proponuję wrzucić zdjęcie tej nadobnej królewny.

    Offline matti4411

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 701
    • Uzbierane migdały: 16
    • Płeć: Kobieta
    • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #13 dnia: 17 Lut, 2015, 11:38 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • zdjęcia całego rodu prosimy :D

    "Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

    Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
    ♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

    [-chomik-][-chomik-]

    Offline Ewa85

    • ~Opiekun Wybiegu~
    • *
    • Wiadomości: 120
    • Uzbierane migdały: 7
    • Płeć: Kobieta
    Odp: FRANIO (wątek rycerski)
    « Odpowiedź #14 dnia: 17 Lut, 2015, 11:52 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Gromadka świetna. Słodziaki. Widziałam na własne oczy. Najbardziej aktywny Migdałek (albo był to Orzeszek?), który ani chwili w spokoju nie wysiedział. Charakterystyczny Kaktusik - ze śmiesznym futerkiem :D No a Panna Julia przepiękna. No i oczywiście przecudny Śniegomat (tj.Tobiaszek). Przekochane zwierzaki

     

    WATEK SZYNSZYLE ZA DARMO - INFORMACJE OGÓLNE

    Zaczęty przez ClaudiDział Ogłoszenia

    Odpowiedzi: 0
    Wyświetleń: 20563
    Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2004, 18:46
    wysłana przez Claudi
    OPIEKA wakacyjna - OFERTY (wątek zbiorczy)

    Zaczęty przez dream*Dział Opieka

    Odpowiedzi: 2
    Wyświetleń: 2101
    Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2014, 09:12
    wysłana przez drzazga
    [BRANIEWO] 13 szynszyli - wątek organizacyjny.

    Zaczęty przez dream*Dział AUKCJE i AKCJE

    Odpowiedzi: 12
    Wyświetleń: 4357
    Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2014, 16:18
    wysłana przez Semiramida
    ogłoszenia na allegro - wątek zbiorczy

    Zaczęty przez szynszylkoDział Szynszyle potrzebują pomocy

    Odpowiedzi: 303
    Wyświetleń: 82995
    Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2012, 22:01
    wysłana przez WojTuch
    Wątek szczęśliwych chwil

    Zaczęty przez BożenaDział Na każdy temat

    Odpowiedzi: 210
    Wyświetleń: 31477
    Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2017, 18:33
    wysłana przez Lolivette
    SimplePortal