hypothetical
28 Mar, 2024, 14:11

Autor Wątek: Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki  (Przeczytany 3588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Cześć,

Niestety, z ciężkim sercem, zdecydowaliśmy się oddać naszych przyjaciół do adopcji. Zmienił się nasz tryb życia, mamy mało czasu dla siebie i kulek, a co za tym idzie – nie możemy pozwolić im na tak częste i długie wybiegi, na jakie zasługują i jakich mogły doświadczać wcześniej. I my i nasze szyszki nie jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Nie chcemy męczyć zwierzaków, dlatego szukamy kogoś, kto zapewni im lepsze warunki.

Zawsze krytykowałam ludzi, którzy oddawali swoje szynszyle, no bo: „jak można oddać swoich przyjaciół?” „jak nagle można stwierdzić, że nie jesteśmy w stanie zapewnić szynszylom tego, na co zasługują?” i masa innych wyrzutów i fala jadu. Teraz wiem, że można znaleźć się w takiej sytuacji, wiem, że to nie jest „zwykłe pozbycie się ciężaru, problemu”, wiem, że jest to DOJRZAŁA DECYZJA, wymagająca sporej odwagi i siły. Decyzja, która spowoduje, że nam – właścicielom, będzie smutno z powodu utraty naszych zwierzaków, ale i zarazem sprawi, że będziemy szczęśliwi, że ONE SĄ SZCZĘŚLIWE. No bo co ta za wyczyn trzymać szynszyle tylko po to, by je trzymać? Bardzo je kocham i ciężko pogodzić mi się z myślą, że w moim mieszkaniu może zabraknąć „szczekania” i wszędzie obecnych bobków, ale to wyłącznie dla ich dobra… 

Do adopcji mam DWÓCH CHŁOPACZKÓW:
- Stefan (samiec standard, wiek około 5 lat) spokojny, grzeczny i uległy.
- Mundek (samiec standard, wiek około 4 lat) urodzony przywódca, trochę gamoniowaty, dziki, czasami skubnie Stefana, by pokazać mu kto rządzi i przywołać go do wspólnego tulenio-spania. ;) 

Zwierzątka są zdrowe i nigdy nie chorowały. Zdarzały się drobne infekcje takie jak łzawienie oka Stefana, czy priaprizm Edka.
Żywione są karmą Versele Laga Chinchilla Complete, siankiem, ziołami, patyczkami itp.


Szynszyle żyją razem w jednej klatce od około 4 lat, także warunkiem oddania ich do adopcji jest przyjęcie dwójki.

Do szynszylków dodajemy - ZA DOPŁATĄ - dużą wolierę na kółkach (która bez problemu pomieści jeszcze z dwa Wasze szynszyle) wraz z jej wyposażeniem: poidełko, miseczki, paśnik, domek, hamak, wannę do kąpieli oraz zapas pokarmu (VL, siano, zioła), żwirku PINIO, piasku Pucek.

WARUNKIEM oddania szynszyli jest to, aby trafiły do dobrego domu – najlepiej osoby która już ma lub miała szynszyle. Osoby, które nie zajmowały takimi zwierzętami dotychczas, powinny uświadomić sobie skalę obowiązków, wydatków związanych z opieką nad szynszylami.


Zastrzegamy sobie możliwość dłuższej korespondencji/spotkań w celu poznania osoby adoptującej.

Warunkiem przekazania szynszyli jest podpisanie umowy adopcyjnej (wraz z podaniem danych osobowych adoptującego) oraz zgoda na osobisty dowóz szynszyli do Poznania i okolic. Odbiór klatki – osobisty.

KONTAKT: szynszyle_komorniki@wp.pl
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2015, 20:56 wysłana przez Karolajna_By »

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40719
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87177
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35262
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
zbyt młode szynszyle na allegro - prośba o zgłaszanie naruszenia zasad

Zaczęty przez dream*Dział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5581
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 17:01
wysłana przez dream*
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7942
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal