29 Mar, 2024, 08:16

Autor Wątek: szynszylka kręci się w kółko i traci równowagę - pomocy  (Przeczytany 6086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

proszę i inf

  • Gość
Piszę w imieniu córki która jest z szylusiem w Holandii
Mamy szylusia 9 letniego od kilku dni jest leczony bo złapał grzybice dostał lek od wet.  o nazwie itradrops
Dzisiaj córka zauważyła ze szylek kreci sie w kółko nerwowo po czym traci całkowicie równwage czy ktoś wie co się dzieje? 

proszę o inf

  • Gość
dodam ze dzwonłlam dzisiaj w Polsce do wet. zasugerował po tym jak opowiedziaam  objawach ze szyluś może miec pasozyta ktory uszkodził  mozg czy to mozliwe? czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Czy weterynarz u którego leczycie zwierzaka jest specjalistą od szynszyli? Jakie badania miała robione Wasza szynszyla?

proszę o inf

  • Gość
Z tego co wiem córka była z szylusiem u weterynarza ale nie specjalisty od szynszyli. Zostały pobrane próbki futerka,skóry ora woskowiny z uszek. Ma ez zrobione podstawowe badania. Lek o  ktorym pisałam wyzej ma brać przez 2 tygodniu dopyszczka. Stwierdzoną ma grzybice skóry, ale skąd te utraty równowagi i przewracanie się? to się cyklicznie powtarza.
Córka jest załamana, mówi że nasz szyluś umiera. Oby się myliła.

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Ja też mam nadzieję, że córka się myli. Czy zwierzątko pije, je, wypróżnia się normalnie? Szylka KONIECZNIE musi być zabrana do weta, który specjalizuje się w szynszylach, to jest szalenie ważne, bo nie każdy wet wie co robić i moja poprzednia szynszyla jest tego smutnym przykładem. Nawet jeżeli ten weterynarz wykonał szynszyli jakieś badania to nie znaczy, że potrafi wyniki odpowiednio zinterpretować. Podejrzewam, że grzybica nie jest jedynym problemem Waszej szynszyli. Nie jestem też w stanie wskazać dobrego weterynarza w Holandii, może holenderskie fora miłośników szynszyli mogłyby w tym pomóc?
Próbowaliście konsultować wyniki badań mailowo z polskimi weterynarzami? Tu na forum jest dość pokaźna lista weterynarzy specjalizujących się w szynszylach.
Trzymam kciuki za Waszego pupila :*

proszę o inf

  • Gość
Jestem w kontakcie z córką poprzez skype, jak  dowiem się czegoś więcej dam znać.  /przesłałam jej Wasze sugestie/ Dzisiaj dopiero dowiedziałam się ze nasz szyluś ma się znacznie gorzej.
Dziękuję póki co.

Offline beata1971

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Córka jest w Amsterdamie. Tu na miejscu tzn we Wrocławiu dzwoniłam do wet, na ostry dyżur. Wiem, że na odległość trudno leczyć zwierzulka. Czekam teraz na wiadomości od córki co się dzieje z naszym szylusiem.

Offline beata1971

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Córka wrócila od lekarza z szylusiem... dostał antybiotyk i leki przeciwbólowe....zbaczymy co dalej, otuliła go żeby nie skakał nie kręcił się, wszystko usunęła z klatki / półki itd./ Czekamy....
Dziękuję za słowa :) Buziaki dla Waszych szylusiów. [-chomik-] [-chomik-]

Offline beata1971

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Nasz ukochany szyluś u weterynarza.... dam znać za kilka dni co i jak ze zwierzulkiem. Dziękuję raz jeszcze.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Trzymamy kciuki.Będziemy czekać na dalsze -same dobre oczywiście wieści.

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Ja też czekam na dobre wiadomości :) Oby się wszystko ułożyło

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :)

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Ja sie zastanawiam dlaczego na grzybicę wet. w Holandii dał lek wewnętrzny od razu, zamiast najpierw Imaverol (roztwór z wodą 1:50) do smarowania. Z tego co wiem leki wewnętrzne podaje sie albo przy bardzo ostrej infekcji, albo jeśli nie ma postępu w leczeniu lekami zewnętrznymi. Tym bardziej, że imaverolem grzybica pięknie sie leczy, wystarczy smarować co 2 dni od zewnętrznej strony zmiany do środka. Zawsze czystym wacikiem. Podejrzewam, że objawy neurologiczne, które Pani opisuje, powstały na skutek źle dobranej dawki (czy wet. zważył szylka przed podaniem leku?!), za dużej i niestety nastąpiło jakieś uszkodzenie neurologiczne. Jak dla mnie szylek powinien trafić na obserwację, dostać kroplówki podskórne, żeby się wypłukał z tego leku, do tego probiotyki i lakcid.

Nie wiem czy takie porażenie uda sie wyleczyć. Możliwe że zostaną mu takie nawracające zawirowania stabilności jak po wylewie u szczurów :(

I już sobie wygoglowałam, że moje przypuszczenie jest słuszne najprawdopodobniej: 
"- Itrakonazol odznacza
się niższą toksycznością
niż ketokonazol i przy
regularnym podawaniu
bardzo rzadko występują
działania niepożądane
- Lek nie powinien być
podawany sukom i kotkom
w ciąży (nawet jeżeli jego
działanie teratogenne
zostało wykazane jedynie u
gryzoni po podaniu bardzo
wysokich dawek)"

Źródło: http://www.esccap.org/uploads/docs/2ww6ql7z_gl2polishtranslation.pdf     tabelka nr3. na 16-ej stronie dokumentu.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2015, 17:55 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Eev

  • Japoński pseudoprawnik jedyny artysta
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Akise, Nero, duszek Batmanka
Miał badane uszy?
Moja szynszyla kręci się w kółko całe życie, również często traci równowagę. Weterynarzy z nim trochę odwiedziłam, nikt jednoznacznie nie potrafił odpowiedzieć co tak naprawdę było przyczyną, ale podam kilka z nich:
- zapalenie ucha, pierwsze o czym słyszałam, tarmosiłam biednego szylka rzez tydzień kroplami do uszu, nic to nie dało więc pkt.
- zapalenie ucha przebyte w dzieciństwie, chociaż w tym przypadku odpada, bo zaczął się kręcić teraz
- wrodzona wada, coś nie halo z móżdżkiem
- choroba neurologiczna (dostawał witaminki, jednakowoż nie pomogły), ale to moim zdaniem jabardziej prawdopodobne bo często mi szynszyla w obłokach buja, zapomina o jedzeniu, gryzie na oślep zupełnie nagle i zupełnie obojetnie co/kogo
- pasożyt, Pani wet miała doczytać, ale chyba nie doczytała - ponoć taki pasożycik występuje u królików, nie było mi dane się dowiedziec czy w końcu u szynszyli też, ale nawet jeśli, to w naszym przypadku na leczenie byłoby za późno,
- nadmiar soli w organiźmie, ale to wykluczyliśmy.
Jeżeli mały ma grzyba, to może po prostu rozsiadł się w uchu, grzyby bardzo lubią uszy, i stąd nagle karuzela?

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Offline xinxmyxeyesx

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Małe biedactwo! Wszyscy czekamy na info! Mam nadzieję, że jest już coraz lepiej!

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
I jak sytuacja na froncie? Martwimy się!

 
Słanianie się na nogach, trzęsienie się, brak apetytu - brak biegunki. Pomocy!

Zaczęty przez Michał i LolaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18972
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2009, 16:25
wysłana przez Dariaa
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20454
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
POMOCY! Czerwone uszy, leży na boku,nie je,nie pije,trzesie sie

Zaczęty przez kra1234985Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4491
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 18:21
wysłana przez dream*
Samiczki mają 2-miesięczne młode ale siebie nietolerują - pomocy ;(

Zaczęty przez MimozjaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3613
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 18:16
wysłana przez kasiakasiakasia
zalane płuca, powiększona wątroba, zapalenie pęcherza POMOCY :(

Zaczęty przez marekpDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16478
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2009, 12:26
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal