28 Mar, 2024, 23:38

Autor Wątek: Tadek i Stefan  (Przeczytany 10567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Lut, 2016, 10:24 »
@Melphomene,dajesz dobre jedzonko,wystarczającą ilość ziółek,dobre przysmaki,i naprawdę nie ma o co się przyczepić  [good] jedynie co to może skontroluj maluchowi,tak jak Dream pisze ząbki,niech Piasecki obejrzy jego mordeczkę  [smile]

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Lut, 2016, 18:58 »
Ok, tak zrobię :) Wezmę też od razu małego na kontrolę, tyle że dam radę dopiero w przyszłym tygodniu, bo dr Piasecki tylko wieczorami jest, a tam się nie rejestruje, tylko trzeba przyjść i się bardzo długo czeka. A mam w przyszłym tygodniu egzamin, więc nie bardzo mogę sobie pozwolić na jeżdżenie do weta :/
Na szczęście Tadek jak mu daję trochę jedzenia zanim ich zamknę to wszystko z ręki ładnie zjada i potem czasem się rozochoci i idzie jeść i jest w dobrej kondycji, więc mam nadzieję, że jak tak tego weta odwlekę to nic mu nie będzie. Oczywiście gdyby jego stan się pogorszył, pojadę natychmiast.
Dziękuję za rady @dream* i @marcsl :)

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Mar, 2016, 22:16 »
Byliśmy u weterynarza w poprzedni piątek :)
Dr Piasecki ich przebadał i ogólnie wszystko jest ok, tylko Stefan ma osłuchowo cichy szmer nad serduszkiem.
Pan doktor stwierdził, że powinnam zwiększyć chłopcom ilość karmy, w związku z czym nakładam im teraz większą łyżką ;) Dodatkowo mam dawać im co drugi dzień po łyżeczce płatków owsianych (mają dostawać, bo Tadek jest na tyle chudy, że trzeba go utuczyć, a nie widać w badaniu nieprawidłowości). Jako że Tadek jest normalnie aktywny i nie wykazuje żadnych innych objawów choroby poza spadkiem masy ciała, badania krwi itp. będziemy robić dopiero jeśli nie przytyje w ciągu miesiąca.
Doktor powiedział też, że jeden i drugi są dosyć drobni.

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Mar, 2016, 11:43 »
Masz chłopaków drobnokościstych :) najważniejsze, że zdrowi  [viva]

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Mar, 2016, 18:22 »
Fajnie że chłopaki przebadane ,teraz tylko zdrowo podtuczyć. [szynszylek]

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Mar, 2016, 14:23 »
Minęły już 3 tygodnie od wizyty u weta. Ważę chłopców raz na tydzień. Na poczatku Tadek ważył kilka gramów więcej, a cieszyłam się i tak, że nie chudnie nadal. W tym tygodniu przy ważeniu okazało sie, że wszystko co przybrał stracił i wrócił do wagi przed zmianą diety. Mimo tego Tadek wygląda na grubszego, dlatego zdziwilo mnie, że znów schudł. Stefan normalnie przybiera na wadze.
Z misek znika wszystko co im daję (ze dwa razy zostało trochę karmy). Płatki owsiane też zjadają, daje im po tej łyżeczce co dwa dni z ręki, więc wiem ze każdy zjada swój przydział. Jedyne czego jedzą teraz znacznie mniej to sianko (mamy od Pana Roberta, więc sądząc po opiniach dobre).
Ważę ich co sobotę, więc zobaczę za kilka dni czy jest jakaś zmiana, a jak nie to po świętach idziemy na badania ;)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Mar, 2016, 15:44 »
Przy dawaniu płatków owsianych musisz zwrócić uwagę na suplementację wapniem, bo niestety płatki "wypłukują" ten pierwiastek. Dobrze, że mają apetyt. Oby z chłopakami było ok. :)

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Maj, 2016, 14:26 »
Całkiem sporo czasu minęło od naszej wizyty u weterynarza jak i od ostatniej mojej aktywności w tym temacie. W sumie nie pisałam, bo z tygodnia na tydzień z wagą było coraz lepiej. aktualnie Tadek waży 502g a Stefan 534g, więc nie jest źle, a myślę, że będzie lepiej, bo ziółka będą teraz świeże :) Jedyny problem jaki mamy teraz to, że chłopcy jedzą dużo niej sianka, w sumie mnie to nie dziwi skoro dostawali kaloryczne płatki owsiane (zgodnie z radą Dosiek poza sepią dołączyłam im suplementację Roboranem). Potem dawałam im mniej tych płatków, ale chciałam właśnie żeby Tadek tak do 0,5 kg doszedł.
Mam nadzieję, że zaczną jeść to sianko w najbliższej przyszłości. Jeśli chodzi o gałązki to ostatnio są u nich na topie i przerabiają je na wióry ;) A dostają całkiem sporo :)
Tadek bardzo aktywny i pobudzony, smakołyki (głównie topinambur) zjada, Stefan ostatnio mniej aktywny i mniej smakołyków jak na niego je, wczoraj tylko kwiat kaktusa i pomidorek były jadalne ;p
Dodaje kilka zdjęć, bo Stefan ostatnio tak ładnie pozował, że aż musze wrzucić ;)
I żeby nie było jedno z Tadeuszem miziadłem też wrzucam ;)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Maj, 2016, 09:11 »
Kochane mordeczki.  [love]
Wszystko idzie ku dobremu, super :) Waga się wydaje bardzo w porząsiu, choć to też zależy od budowy kuleczki. Ale wątpię, żeby przy 500g kości były bardzo wyczuwalne. Widać, że kulasy są ładnie puchate i krągłe.  [love]
Haha, no masz rację, płatki je rozpieściły. :D 

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Maj, 2016, 21:48 »
Piękni są i krąglutcy, nie widać wcale żeby byli za chudzi :))
Myślę, że można zrezygnować z płatków owsianych - w razie czego fajnym źródłem białka jest lucerna, zawiera sporo białka więc na zdrowe podtuczenie jest lepsza niż bądź, co bądź, zboża.

i jakie pieszczoszki  [love]
uroczy są!

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Maj, 2016, 23:06 »
Płatków już nie dostają, ale ogólnie wydaje mi się, że więcej jedzą ostatnio :)
@dream* Gdzie lucernę można kupić, bo nie widziałam nigdy, ale może nie szukałam wystarczajaco ;)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Maj, 2016, 12:33 »
@Melphomene lucerna jest dostępna w Hipciu od niedawna. :)) I jeszcze jest w Gryziółkach.

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Maj, 2016, 13:51 »
A to fajnie, że w Gryziółkach jest, bo chłopcy to jedzą :) Przy następnych zakupach w Hipciu lucernę też zakupię ;)

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Paź, 2016, 12:21 »
Nie pisałam o chłopakach już strasznie dawno, nie wiem w sumie dlaczego, ale tak jakoś wyszło ;)
U nas wszystko dobrze, chłopcy mają ładną masę ciała i futerko, są radośni, rozbiegani i chętnie jedzą ;P
Z nowości to w czerwcu kupiliśmy kołowrotek od Mysza, który jest oczywiście świetny. Chłopcy jak się nauczyli biegać to zakochali się w nim po uszy (czasem wpadają do klatki w czasie wybiegu, żeby się na kołowrotku rozpędzić ;)). Kupiliśmy też hamak i domek materiałowy od "w guście gryzonia" i mebelki są naprawdę fajne i chłopcy nawet ich używali ;) Niestety w wolierze na mebelki nie mam miejsca i mieli tylko na czas mojego wyjazdu, w "wakacyjnym domku" u mojego faceta, gdzie mieszkali w klatce ;)
Jak zwykle przytyli trochę przez lato i teraz są dosyć pulchniutcy, Stefan cały czas myśli tylko o jedzeniu i kąpaniu się ;) Tadek ostatnio stał się jeszcze większym miziadłem niż był, ale cieszę się z tego, nie jest już też takim złośnikiem ;)
Stefan jest totalnie zapatrzony w Tadka i jak tylko Tadeusz zacznie coś robić to mały natychmiast robi to samo, ogólnie Stefano jest kulką samej słodyczy, nadal takie dziecko, a Tadek kochany i stateczny :P
Załączam zdjęcia, dwa wakacyjne z klatki i najbardziej aktualne z woliery, na którym widać wszystkie fałdki ;p

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tadek i Stefan
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Paź, 2016, 22:24 »
 [:D] Skąd ja to znam, mój Duduś został Dudusiem bo po przybyciu do nas taki niezdarny ,maluszek kulał się i rozpaczliwie próbował nadążyć za starszym Kropkiem i oczywiście naśladować co Kropek robi. No i stwierdziliśmy, że  to jak Duduś z podróży za jeden uśmiech.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

 

uszynszyla, Riki i Stefan

Zaczęty przez 5zy5zkaDział Zaadoptowane Szynszyle

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3815
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2014, 16:44
wysłana przez Paula_91
Stefan :)

Zaczęty przez nikola35Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 14989
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2015, 14:52
wysłana przez nikola35
Nowy współlokator Tadek

Zaczęty przez anetkaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 5387
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 23:15
wysłana przez anetka
SimplePortal