hypothetical
23 Kwi, 2024, 09:58

Autor Wątek: Łączenie szynszyli z królikami  (Przeczytany 2022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magxx

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • W posiadaniu 2 samce standard ♡ ♡ ♡
Łączenie szynszyli z królikami
« dnia: 09 Maj, 2015, 22:57 »
Nie wiem czy ktoś kiedyś pisał podobny wątek więc przepraszam, jednak napotkałam problem przy łączeniu szynszyli z królikiem. Zacznę od tego że dwa rody żyją i muszą żyć w jednym pomieszczeniu. Dwóch braci szynszyli, roczne stworzenia kontra 3 miesięczny królik samczyk (który się zachowuje jak dama bo jeszcze mu jajka z brzucha nie wyszły nawet). Królik musi żyć bezklatkowo ponieważ jest po przeżyciach i w klatce zaczyna się stresować, tupać i czasami się kończy to biegunką (a biegunki są super niebezpieczne dla królików). Szynszyle natomiast kiedy królik spaceruje obok klatki stykają się z nim nosem, zaczynają fukać i udawają atak. Boję się ich wypuścić z nim na wybieg (choć kiedyś latały po 6h dziennie jak go nie było) bo królik myśli że wszyscy są przyjaźni i nikt go nie zaatakuje. Na wybiegu który zrobiłam jeden raz wspólnie szynszyle wąchały królika, uciekały gdzie pieprz rośnie a potem zaczepiały co jakiś czas. Boję się że któregoś dnia królik zostanie na przykład bez oka bo szynszyl drapnie i po sprawie. Oczywiście zwierzęta się jeszcze nie poraniły nawzajem, ale dmucham na zimne bo szkoda mi cierpienia mojego, zwierząt i mojego portfela. Kto by to jak rozwiązał na moim miejscu? Przepraszam za wypracowanie:)  :love:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Łączenie szynszyli z królikami
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj, 2015, 23:36 »
Jeśli będą mieszkały w jednym pokoju, bo zakładam, że nie w jednej klatce, to muszą przejść normalny proces oswajania się z królikiem. Na razie będzie on stroną zdominowaną, aż do czasu dojrzewania, później role mogą się odwrócić ;p Łazienka, małe pomieszczenie i jedziemy z koksem... Poczytaj o oswajaniu na wolnych wybiegach.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Szyszunia12

  • Gość
Odp: Łączenie szynszyli z królikami
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj, 2015, 13:49 »
Od roku mam pod swoim dachem króliczkę. Ma ona już pięć lat, jest adoptowana. Mam także dwie szynszyle. Szynszyle mieszkają w dużej klatce, królik ma zagrodę, ale cały czas otwartą, biega po pokoju jak chce. Zwierzaki mieszkają w tym samym pokoju i się dogadują. Są to wszystkie trzy samiczki. Szynszyle czasami przegonią królika, czasami królik je goni, ale żyją wspólnie. Co prawda mój królik nie jest agresywny (tfu,tfu, tfu) i pozwala sobie włazić na głowę ogoniastym.
Na początku gdy króisia do nas trafiła zrobiłam wspólny wybieg. Zwierzaki obwąchiwały się, dawałam im przysmaki i nie było jakiś wielkich awantur.
Myślę ze teraz królik raczej nic szynszylom nie zrobi. (bałabym się raczej o królika) sytuacja może się zmienić gdy królik będzie dorosły, wtedy uszaty może być bardziej terytorialny. (pewnie wiesz że królika należy kastrować gdy dorasta..)
Myślę że nia ma co bać się na zapas. Należy obserwować i nie ingerować w ich stosunki. (no chyba że będą widoczne walki) [szynszylek]

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24704
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32646
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4488
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2001
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14865
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
SimplePortal