hypothetical
25 Kwi, 2024, 16:47

Autor Wątek: Wita Deekin  (Przeczytany 1296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deekin

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Wita Deekin
« dnia: 11 Cze, 2015, 13:57 »
Witam,

Miło jest się na forach przedstawiać by nie być dla siebie aż tak "anonimowym". :) Na imię mi Wojtek, 22lata, Warszawa, 4 szynszyle: Pysia(7m), Pyza(4m), Purpelka(5m) i Pianka(5m). Dziewczyny są od niedawna u mnie (od 1m. do 1 tygodnia) i w większości się już oswoiły. :) Swoje doświadczenie odnośnie opiekowania się szynszylą mam po zmarłym już Czarku(4l.) który niestety udusił się folią kiedy byłem w 3gim. Mieszkam sam i dlatego mogłem sobie pozwolić na myszy. Na poćzatku miały być 2 ale... trafiły się okazje u znajomych i tak jestem posiadaczem 4 myszek(jasny standard, ciemny standard, fiolet i biała z szarymi uszkami) :). Dziewczyny są wesołe i codziennie biegają po kawalerce. Na razie mieszkają w największej dostępnej w sklepie klatce ale niedługo się to zmieni jak skończę robić im wolierę pokojową z szafy dwudrzwiowej. Coś ząłuważyłem, że forum jednak dominuje płeć piękna, którą pozdrawiam. 

Wojtek

Offline Deekin

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wita Deekin
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze, 2015, 14:24 »

Na zdjęciu Pyza. Szynszyla która jest najmniejsza, najmłodsza i najbardziej lubi się wspinać po klatce i wszędzie gdzie tylko się da. Ostatnio szukałem ją godzinę po wybiegach a znalazłem między szafą a sćianą metr nad ziemią zadowoloną z siebie. Przybyła ona do mnie jako pierwsza miesiąc temu tego samego dnia co Pysia. Kupiona z hobbystycznej hodowli w Sulejówku. zwierze ufne od samego początku ale zestresowane teraz z dnia na dzień coraz bardziej i bardziej dokazuje. Jest to jedyna szynszyle u mnie która otwarcie się sprzeciwia brakowi biegania gryząc pręty.


Na tym zdjęciu dwa skubańce, które są u mnie "najkrócej". Purpelka(fiolet) od 2 tygodni a Pianka(biel) od kilku dni. Porpelka od samego początku bardzo płochliwa teraz zaczyna się oswajać. Kupiona w dużej domowej hodowli w Jabłonnej. Pianka kupiona od dziewczyny z Pragi której okociła się parka. Najszybciej przystosowała się do klatki i w najkrótszym czasie nauczyła się kicać po wszystkim co jest w klatce.


Na tym zdjęciu widać Pysie. jest to jej jedyne do tej pory ostre zdjęcie. Kupiona w sklepie zoologicznym, była zamówiona przez kogoś ale nie odebrana, w sklepie przeżyła 3 miesiące i grzybice futerka, była sklepowym pieszczochem. Bardzo ufna ale i rezolutna panna. Wśród moich mysz ona zasługuje na miano alfy, największa, najbardziej rozkicana na wybiegach, pierwsza witała i wąchała nowe koleżanki niejako akceptując je w stadzie, pozostałe myszy na wybiegach często trzymają się jej i podążają za nią niczym puszyste cienie. :)


Zwierzaki mam rozkicane i zdrowe, bardzo lubią swoje towarzystwo. Nie miałem problemów z łączeniem. Po prostu po ktrótkim spotkaniu przez pręty "dokładałem" lokatorkę do klatki. Nie było nigdy walk ani niczego choć wiadomo, że nowa szynszyla zawsze się stresowała nową sytuacją i podróżą. To tak po krótce. Nie znam ich jeszcze dokładnie bo są u mnie od niedawna a ja jako, że pracuję i studiuję wieczorowo to zajmuje się nimi w nocy i w weekendy. Pozdrawiam. :)

No i na koniec zdjęcie z rana:

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Wita Deekin
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Cze, 2015, 15:13 »
@Deekin Szylek Maciuś i moja skromna osoba witamy Ciebie oraz twój babiniec na forum :)
Pannice masz bossssskie, puchate, śliczne  :love: Maciek normalnie się zakochał  [banan]
A ja siedzę zazdrosna w kącie  ;P
Witamy i pozdrawiamy  [wykrzyknik duzy]

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wita Deekin
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Cze, 2015, 15:31 »
O rany! Jakie cudne babole. Nawet nie pokaże  moim chłopcom tych fotek bo zgłupieją. Witamy was na forum.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Wita Deekin
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Cze, 2015, 15:33 »
Jakie fajne!
Witam z moimi kulami :d

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Wita Deekin
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Cze, 2015, 17:55 »
O jeżuniu, jaki fajny babiniec :)
Witamy na forum :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Wita Deekin
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze, 2015, 19:43 »
Witam Wojtka, tutaj oficjalnie, hehe, bo już się znamy z korespondencji i witam "Drużynę 4P" [witam]

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )

Zaczęty przez matti4411Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 15799
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2015, 19:38
wysłana przez matti4411
Wita wszyskich Daria i Bobik

Zaczęty przez DariaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1370
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2005, 08:40
wysłana przez ewa i juz
Zbójów dwóch skromnie się wita ;)

Zaczęty przez zaneta.urbanowskaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2492
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 14:44
wysłana przez zaneta.urbanowska
nowy wita wszystkich serdecznie

Zaczęty przez b.pawelekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1799
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2009, 08:23
wysłana przez robus_pl
Szynszyl Edzio wita wszystkich :)

Zaczęty przez anetkaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3723
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 12:18
wysłana przez Zieffka
SimplePortal