hypothetical
29 Mar, 2024, 11:15

Autor Wątek: ban dla 5zy5zka  (Przeczytany 2699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
ban dla 5zy5zka
« dnia: 16 Cze, 2015, 18:36 »
Długo próbowałam sytuację przemilczeć bo nie uważałam by warta była poświęcania mojego czasu, ale skoro w/w osoba dalej nie wyciągnęła wniosków i wciąż wraz z grupą znajomych czyni przykrość, szkaluje, pomawia i manipuluje faktami wobec osób z tego forum wyjaśnię:

Użytkowniczka @5zy5zka otrzymała bana za:
- manipulacje, kręcenie i mącenie.
- podżeganie konfliktów i podsycanie antypatii między użytkownikami tego forum, administratorami a także antypatii międzyforumowych. (słynny konflikt z  o słowa o debiliźmie tamtego forum, a także późniejsze działania w/w użytkowniczki mające na celu pogłębienie podziałów i antypatii, głównie niechęci naszego forum względem forum waw.) (tu żywię nadzieję, że osoby i fora skłócone przez manipulacje tej osoby kiedyś podadzą sobie ręce)
- obrażanie administracji forum /nie tylko naszego.
Ponieważ, po prawie pół roku od tego czasu, w postępowaniu użytkowniczki NIC się nie zmieniło, informuję z całą stanowczością, że ban ten nie zostanie przeze mnie zdjęty.

Po przejrzeniu ponad 200IP i logów nie potwierdziło się podejrzenie jakoby włamała się ona na konto Ciupelka (logowanie Ciupelka z tego IP było parę lat temu, mało więc prawdopodobne by logowała się ta sama osoba, przy zmiennym IP) Mimo, że informacja o tych podejrzeniac nie została podana do opinii publicznej na forum, Dorota która nie ma odwagi podpisywać się swoim prawdziwym nazwiskiem nawet na facebooku uważała to za koronny argument sporu - choć, faktyczne powody bana wspomniałam wyżej.

Jednocześnie informuję, że szykanowanie, obrażanie, robienie przykrości innym użytkownikom tego forum będzie karane banem a czynności nacechowane znamionami przestępstwa (szeroko pojęta cyber-przemoc) nie będą pobłażane. Jednocześnie mam nadzieję, że osoba ta przemyśli swoje postępowanie i ta uwaga jest także skierowana do Anny J. i jeszcze jednej osoby z naszego forum. W tej chwili ostrzegam, że jeśli dowiem się, że uytkownicy lub administracja tego forum są dalej pomawiani, obrażani, szkalowani, zostaje naruszone ich dobre imię itp. z całą pewnością zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. (dodam, że kłamstwa, pomówienia itp w tym środwisku mają wyjątkowo krótkie nogi)

Przypominam, że razem tworzymy tu społeczność po to by się wzajemnie wspierać, uczyć od siebie itp - nie po to by się wzajemnie obrażać i niszczyć. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy co do tego zgodni i że przyświecają Wam podobne cele i wartości.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2015, 18:53 wysłana przez Claudi »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Cze, 2015, 23:39 »
i jeszcze taka moja prywatna historia: (bo Wasze na bank sami znacie, zresztą nie czuję się upoważniona do ich zdradzania, a ja chyba zbyt długo milczałam)
http://koszatniczka.org/viewtopic.php?p=350012#350012

mam nadzieję, że jeśli ktoś zobaczy pomówienia na mój temat, temat osob z tego forum itp to zabezpieczy mi te treści :) bo jak mówiłam, nie mam zamiaru tak tego zostawić jeśli wspomniane osoby nie zajmą się wreszcie swoim życiem i swoimi zwierzętami (tak, to by było zdrowsze dla nich i dla otoczenia) a zamiast tego dalej będą uprzykrzały życie innym.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Cze, 2015, 01:33 »
Te osoby naprawdę powinny się wstydzić za oczernianie i pisanie takich pierdół :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Cze, 2015, 07:54 »
Czyli potrzebne są kolejne bany ? :-) jak widzę towarzystwo plotkarskie wciąż aktywne ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Cze, 2015, 12:27 »
już dostałam parę wiadomości z podziękowaniami za zdemaskowanie mechanizmów działania tej osoby, bo same się bały a były szkalowane bądź ranione przez nią lub jej koleżanki.
I jeszcze więcej takich z ciepłymi słowami. (za co Wam dziękuję, bo jesteście kochani :* )
Myślę, że temat jest zamknięty. Mam nadzieję, że osoby trudniące się ranieniem innych, pomyślą nad konsekwencjami jakie może im to przysporzyć jeśli nie przestaną a osoby które słyszą niestworzone lub pełne nienawiści wypowiedzi w/w osób spojrzą na nie krytyczniejszym okiem zanim dadzą się zmanipulować. Chyba demaskowanie takich spraw to jedyne wyjście by ukrócić takim praktykom nogi.

od miesięcy na forum w końcu jest jak powinno, spokojnie, życzliwie, bez kłótni, bez ciągłych postów zgłaszanych do moderacji, bez aferek. Cieszę się :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Cze, 2015, 16:34 »
Na początku zaznaczam, że nie mam pojęcia (i nie chcę wiedzieć) o jakie spiny chodzi, ale widzę, że pojawiają się dość często. Moim zdaniem część osób zbyt emocjonalnie podchodzi do spraw, które dzieją się na forum, trochę zazdroszczę, bo to znaczy, że w prawdziwym życiu macie mało problemów, skoro macie czas na takie internetowe niesnaski. Każdy z nas zna przecież swoja wartość i nie warto przejmować się tym co inni o nas sądzą. Dla mnie forum jest skarbnicą wiedzy (obronię Dorotę, bo wielokrotnie mi pomagała, ale nie tylko ona), miejscem na zdobycie i dzielenie się informacjami i radami i chyba głównie taka jest jego funkcja ;-) Także kochani, mniej spin, więcej luzu, przecież wszyscy jesteśmy tu z pasji i miłości do naszych szylków <peace and love>
 [szynszylek]

(szynszyla.org waska1988)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Cze, 2015, 16:47 »
@wolarczi, skoro nie wiesz o jakie "spiny" chodzi, to nie broń szyszki. Bo "te spiny" jak to nazywasz, są organizowane od ponad pół roku ciągle przez te same osoby, wpierw na forum, teraz poza nim, w realu. Jeśli zachowania z internetu przenoszą się do życia realnego lub na nie oddziałują, to to już nie jest działanie nieszkodliwe, wręcz przeciwnie: nękanie, zastraszanie, szlakowanie opinii komuś można ścigać prawnie.

I żadne "internetowe pomaganie czy adopcje" nie mają tutaj związku, ani nie są punktem obrony.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: ban dla 5zy5zka
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Cze, 2015, 17:50 »
@wolarczi , masz rację co do tego, że szyszka miała sporą wiedzę i chętnie się nią dzieliła, i chwała jej za to :)
Prawdą jest też, że zrobiła sporo dobrego prowadząc adoptuj szynszyla - choć z perspektywy obecnej wiedzy mam wątpliwości czy powodem tego była altruistyczna potrzeba serca czy był to jedynie  środek do realizacji własnych egoistycznych celów. Nie ma to zresztą większego znaczenia, bo liczy się efekt, a adopcje zawsze są ważne i pozytywne.

Problemem stał się jednak zupełny brak empatii w stosunku do uczuć innych osób a bez tego nie tylko nie da się skutecznie pomagać zwierzętom ale też nie da się funkcjonować w żadnej społeczności.

A osobom które zmagają się z kipiącą nienawiścią do świata, zaniżoną samooceną, dużą ekspresją negatywnych uczuć polecam terapię behawioralno-poznawczą :) Z całą pewnością pozwoli takim osobom polubić siebie samych (bo bez tego jak widać ciężko lubić innych) a także lepiej się komunikować i nie używać języka agresji :)
A wszystkim pokrzywdzonym przypomnę, że nie jest psychologiczną tajemnicą, że to jak ktoś się wypowiada o innych jest odbiciem tego co faktycznie myśli o sobie. (choć świadomość tego jest prawie zawsze wyparta) także nie ma co tego brać do siebie za to na pewno jest czego współczuć.
Polecam z własnego doświadczenia i nie złośliwie  :love:
Zamykam temat bo w sumie nie ma co wałkować. I fakt faktem, temat był długo przemilczany gdyż właśnie większość z nas ma w życiu prywatnym lepsze rzeczy do roboty, ale każda agresja ma swoje granice po których trzeba w końcu zareagować.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2015, 21:28 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

SimplePortal