25 Kwi, 2024, 23:20

Autor Wątek: Wzdecie  (Przeczytany 1720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Wzdecie
« dnia: 22 Lip, 2015, 21:09 »
Wczoraj byłam u weterynarza z białymi zamkami teda na miejscu okazało się ze ma również wzięty brzusio. Dostał zastrzyk jakieś tabletki i witaminy na żeby. Ale dzisiaj się zachowuje bardzo dziwnie znaczy tak apetyt ma większy niż zwykle pić pije ale jest osowialy boli go brzuszek mam go od 2h na wybiegu masuje brzuszek zrobił od tamtej pory ok 50 kupek przez chwile biegał cieszył się bawił rolka papieru a teraz znowu siedzi ciągle masuje brzuszek i wypadają nowe kupki. Co robić?  Wygląda to tak ze te kupki się jakby blokują jak zaparcie. Dałam mu rumianku ale jeszcze nie pił masuje go stanowczo i bardzo mocno pozwala na to chociaż momentami się denerwuje i mnie straszy. Podać mu coś?  Czytałam o jakiś śliwkami czy rodzynkach ale nie chce zaszkodzić jeszcze bardziej. Zmusić go do biegania czy szukac weterynarza który mnie przyjmie o tej godzinie? Pozwolić mu zjadać te kupki?  Widzę ze jest głodny znalazł kawałek sianka na Ziemkiewicz i go zjadł. .. co robić?
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2015, 21:13 wysłana przez agata92 »

Offline BAZAREK

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lip, 2015, 21:37 »
 Dobrze by było dać espumisan w kroplach dla dzieci. Można dać troszkę soku ze świeżego ananasa . Jest ciepło ,mógł się troszkę zakłaczyć. Dalej masuj brzusio. Rodzynek nie dawaj,można kawałek śliwki suszonej. Skoro bobki robi to nie jest tragedia. Ja bym z espumisanem zadziałała i herbatką. No zjadanie kupek to normalne,daj mu spokój niech wcina.W końcu to jego boby.A jakie są te kupki?

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lip, 2015, 21:41 »
Nie chciałam dawać bo przez te kupki go bolał brzuszek zjadł coś złego wiec czemu ma znowu to jeść ale skoro nie szkodzi to dam mu spokój włożyłem do klatki wcina siano przed sekunda pił rumianek. Robi kupki ale z problemem pierwsze 30 wypadło jakby ktoś otworzył wrota ale teraz już bardziej problematyczne. Idę po ten espumisan podać bezpośrednio do pyszczka?

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lip, 2015, 21:42 »
On dostał jakiś zastrzyk i jakaś tabletkę co wet przepisał mu podałam espumisan nie zaszkodzi? Nie nie wiem co to za leki :(

Offline BAZAREK

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lip, 2015, 21:47 »
Espumisan daje moim chłopakom,nie zaszkodzi.Złagodzi wzdęcie.2-3krople do pysia.Rano znowu 1-2 krople. Ważne ,że są bobki. Jutro możesz iść na kontrolę do weta. Rodikolan warto w domu mieć na problemy brzuszkowe.

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lip, 2015, 21:50 »
A bobki 90% jest normalnych ale jest też kilka malutkich kuleczek i kilka długich ale tak to zwykle teraz leży tak dziwnie w klatce wygląda jakby spal

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lip, 2015, 21:53 »
Tak o

Offline BAZAREK

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lip, 2015, 21:57 »
Na focie ma przymknięte oczka,pewno śpi. Ma dość gonienia,masowania. Daj mu odetchnąć.Jest zmęczony.

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lip, 2015, 23:41 »
Ted czuje sie znacznie lepiej. Ja zawsze panikuje. Z calego serca dziekuje za rady

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wzdecie
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lip, 2015, 05:24 »
Ted czuje sie znacznie lepiej. Ja zawsze panikuje. Z calego serca dziekuje za rady

@agata92  lepiej dmuchać na zimne i panikować,niż później mieć wyrzuty sumienia ,że czegoś się nie zrobiło.
Najważniejsze ,że z Tedem jest już OK.

 
nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...

Zaczęty przez iwonkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 39575
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2010, 22:38
wysłana przez Natri
Zaparcie, wzdęcie, guz ?! (bezoar?!)

Zaczęty przez Natalia_bDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3840
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2016, 23:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal