hypothetical
28 Mar, 2024, 11:22

Autor Wątek: Stefan :)  (Przeczytany 14988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Stefan :)
« dnia: 24 Lip, 2015, 22:57 »
Witam wszystkich :)

Postanowiłam przedstawić wam mojego nowo przybyłego Stefanka :)
Zacznę od tego że styczność z szynszylkami mam już od kilku dobrych lat niestety kilka miesięcy temu wraz z chłopakiem poszliśmy na swoje a moje rodzeństwo ani myśli o oddaniu mi szyszek :D tak więc wraz z chłopakiem postanowiliśmy sprezentować sobie swojego nowego pupilka :)

Stefana kupiłam ze znajomej "hodowli'' (o ile można ją tak nazwać bo zwierzaki są trzymane w przydomowej komórce w małych klatkach). Maluchów było do wyboru kilka ale Stefan wpadł mi w oko od razu :) Maluch ma dopiero 4 miesiące i jeszcze głupoty się go trzymają :) Po przywiezieniu do domku obejrzałam go dokładnie i cóż okazało się że ma uszkodzoną spojówkę :( na szczęście weterynarza mam 3 kroki od domu więc od razu pobiegłam się dowiedzieć co jest. Okazało się że Stefan jak był mały musiał mieć uraz który nie był leczony. Ropa która zbierała się w oku osadziła się na rogówce i wygląda to tak jakby miał zaćmę. Dostał antybiotyki i kropelki od razu odrobaczyliśmy i teraz czekamy co będzie dalej. Niestety Stefan na to oczko już nigdy nie będzie widział w 100% bo tej ropy nie da się usunąć ale będziemy się starać żeby nic więcej się nie działo :)
Zadzwoniłam do byłej właścicielki i była skłonna wymienić mi go na zdrowego szylka i zejść z ceny ale kiedy zobaczyłam jak ten mały łobuz wdrapuje mi się na łóżko zakopuję się w kołdrę że tylko pychol wystaje i usypia no nie mogłam go oddać żeby trafił znowu do tej klatki w komórce :D Skradł mi serce i mimo że kalectwo bidne z niego to jeszcze z takim cwanym gadem nie miałam doczynienia :)
Czarnuch jest u nas tydzień a już zaczął wykorzystywać moje dobre serce tak żeby jemu było dobrze :D Klatki to on nie uznaje wgl całymi dniami biega jak szalony po domu ale jak tylko widzi że kładę się do łóżka to wdrapuje się też i kładzie się na moim brzuchu tak żeby tylko głowa wystawała i potrafi tak spać nawet całą noc :D tak, tak całą noc :D ostatnio wróciłam tak wykończona z pracy że nawet nie zauważyłam kiedy usnęłam :D Jakież było moje zdziwienie kiedy otworzyłam oczy a Stefan patrzył na mnie jak na wariata :D
Ogólnie maluch jest cudowny ale nienawidzi brania na ręce ;/ co czasem jest problemem zwłaszcza kiedy muszę mu zakropić oczko. Jeszcze ja jak ja ale mój chłopak nie jest w stanie go utrzymać :D Najgorsze jest to że zaówarzyłam że Stefan jest tak jakby zazdrosny o mnie. Jak jest w klatce i widzi że mój chłopak do mnie podchodzi to zaczyna gryźć kraty jak głupi, zaś gdy leżymy a Stefek biega po mnie to gdy chłoapk chce się do mnie przytuli on staje na mnie na tylnich łapkach i tak jakby szczeka :D wygląda to komicznie na szczęście jeszcze nie ma pomysłów żeby gryźć :D

A teraz mój mały Stefanek :)
W pierwszy dzień zaraz po przyjeździe :D


Tu widać tą plamkę na chorym oczku





« Ostatnia zmiana: 24 Lip, 2015, 23:01 wysłana przez nikola35 »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lip, 2015, 23:11 »
Stefuś cudny maluszek  :love:. Cwana z niego bestia. Niech się zdrowo chowa,szybko rośnie. Oj ,coś mi się zdaje,że okręcił was sobie wokół ogonka .

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lip, 2015, 23:14 »
stefan jest uroczy, witajcie na Forum :)

Czym karmisz Stefana? Karma z dużą ilością smakołyków słodkich może pogłębiać jego "wadę" na oku.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lip, 2015, 23:17 »
Co prawda to prawda :) Ale jak patrzy na nas zza kratek tymi ślepkami swoimi to mi się serduszko normalnie roztapia :D mój chłopak też niby facet wiadomo ale ulega mu jak tylko się da :) a że obije pracujemy w piekarni to Stefan ma tyle różnorodnych ziaren i suszonych owoców które dodajemy do ciasta że głowa mała :D

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lip, 2015, 23:22 »
Tak dostaje smaczki i karmę od weterynarza coś w takich ziarenkach ale nie wiem co to za karma bo brałam na kg i nie mam nazwy ale wygląda jak to


Pytałam weterynarza właśnie czy zmienić coś w żywieniu itp ale powiedział że nie ma takiej potrzeby poniewąż jest to uraz nabyty i  w sumie żywienie nie ma nic do tego :)
Ale jeśli ktoś coś ciekawego wie na ten temat to chętnie się dowiem i przedstawię to weterynarzowi wszystkie za i przeciw :) a jak trzeba będzie to pojadę do innego weterynarza :) Dla Stefana chcę jak najlepiej

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lip, 2015, 23:34 »
Tak nawiasem :)
Czy może mi ktoś powiedzieć jakiej odmiany barwnej jest Stefan bo za cholerę nie wiem :D Niby hodowczyni powiedziała że to aksamit ale na necie tyle tego jest że już sama zdurniałam :)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lip, 2015, 23:39 »
Stefek to czarny aksamit. A doktor trochę bzdury gada. Zdrowe żywienie to podstawa. http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,19323.0.html
http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,17029.0.html

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lip, 2015, 23:45 »
Dziękuję za te linki napewno to dokładnie przestudiuję :)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lip, 2015, 23:47 »
Poczytaj trochę wątków na forum,te wiadomości na pewno ci się przydają.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lip, 2015, 00:02 »
@nikola35, rozumiem że pracując w piekarni i mając pod ręką bogatą ofertę zbóż, aż ciężko nie podać tego i owego. Jednak zbyt duża ilość w diecie to przebiałkowanie organizmu. Niezdrowe :( Karm go dużą iloscią siana, jak najwięcej, do tego zioła i łyżka stołowa dobrej jakości granulatu lub mieszanki karmowej VL + przysmaczki raz na czas. To najlepsza dieta dla szynszyla :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lip, 2015, 06:39 »
Śliczny Stefan :* A nie myślałaś o przygarnięciu dwóch takich Stefanków?
Myślę, że dużo lepiej by się czuł mając towarzystwo tej samej płci i tego samego gatunku :)
Nigdy człowiek nie zastąpi szylowi drugiego szyla :)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Lip, 2015, 08:41 »
Śliczny Stefan :* A nie myślałaś o przygarnięciu dwóch takich Stefanków?
Myślę, że dużo lepiej by się czuł mając towarzystwo tej samej płci i tego samego gatunku :)
Nigdy człowiek nie zastąpi szylowi drugiego szyla :)
    haha zgadzam się w  100%  . Sianko proponuję dać do paśnika bo na dnie kuwety to mały może je obsiusiać. Nie mogę  się  na to cudo napatrzeć.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Lip, 2015, 13:43 »
Nowy kumpel pojawi się albo pod koniec sierpnia albo na początku września :D także spokojnie :) na pewno będzie to beż bo będę brała z tej samej hodowli czekamy tylko aż będą samczyki dostępne :)

Co do sianka to i racja na razie zmienię na zwykłe trociny, bo nie mam dostępu do tych drewnianych pellet  i muszę zamówić na necie :)

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lip, 2015, 21:16 »
Wow, Stefano jest boski  :love:
Niech zdrowo się chowa :)

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lip, 2015, 11:20 »
Stefan jest super uroczy!

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lip, 2015, 18:45 »
Witam :)
Dzisiaj ze Stefankiem byliśmy u weta obejrzeć oczko na szczęście jest już coraz lepiej :) fakt, że Stefan nie będzie w pełni widział na to oczko ale najważniejsze, że nic się pogarsza :)

A tu zdjęcia Stefanka z rana jak spał ze mną dzisiaj kiedy ja oglądałam film :D
(przepraszam za jakość ale tylko telefon miałam pod ręką)








Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lip, 2015, 19:14 »
Stefuś słodki jak cukierek  :love:

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lip, 2015, 19:58 »
Mama takie pytanko bo pomału chce już zacząć urządzać wolierę z myślą o dwóch szylkach :) i tak przeglądam allegro za różnymi bajerami i trafiłam na taki domek : allegro.pl/trixie-domek-dla-swinki-morskiej-pietrowy-tx-6129-i5076780957.html
Co o nim sądzicie ? Będzie dobry rozmiarowo ?
I chciałam jeszcze zapytać czy polecacie jakieś zabawki do klatki i strony internetowe na których można kupić takie rzeczy :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lip, 2015, 20:25 »
fantastyczny ten domek :) Myślę, że się nada.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Lip, 2015, 10:25 »
Przecudny, puchaty, zaspany pycholek  :love:
Domkiem sprawisz mu wielką radość :)

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lip, 2015, 15:13 »
Domek już zamówiony :D szukamy jeszcze jakiś zabawek polecicie coś do klatki :D ?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lip, 2015, 17:39 »
Samodzielnie możesz zrobić: dzwońca. Przepis był gdzieś na forum, w dziale o urządzaniu klatek. Poszukaj tam, albo za pomocą wyszukiwarki. Jest tam kilka ciekawych rzeczy. A ze sklepowych: ogólnie nadają się drewniane zabawki (klocki) dla papug na łańcuchach, zawieszane na karabińczyku oraz karuzele drewniane do biegania i kołowrotki, te o średnicy ponad 30-35 cm. Można zamówić u osób z forum.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lip, 2015, 18:33 »
Potwierdzam - drewniane zabawki dla ptaków wspaniale sprawdzają się również u szynszyli. Aśka od jakiegoś czasu rozpracowuje taką zabawkę i daje jej to dużo radochy. A że Lara ma chore zęby i raczej unika wszystkiego, co nie jest Herbim, to Asia ma wszystkie zabawki i inne atrakcje dla siebie :D

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Lip, 2015, 02:10 »
Witam niedawno wróciłam z pracy a ze jakos spać się nie chcę to puscilam Stefana po pokoju. Od dwuch dni wstąpił w niego diabeł lata po klatce jak oszalaly ale jak się go wypuści to bylo ok jak zawsze. Teraz biega jak wariat po pokoju ale co jakiś czas przystawek żeby się rozejrzeć zauważyłam że jak tak przystaje to znosi go na jeden bok nie przewraca się ani nic ale widać dobrze zo leci w jedną str przeciwna do chorego oka. Biega bawi się normalnie wy oko jak przystanie to tak ma. Je i pije też normalnie nic nie wskazuje na to żeby źle się czuł. Wieczorem pojede do weterynarza ale mój wet nie zna się aż tak dobrze na szynszylach czy możecie mi prosze powiedzieć co może oznaczać takie przechylanie się  zebym wiedziała chociaż w jakim kierunku go badać i czy mi ze to być spowodowane tym ze on jest w połowie ślepy na jedno oko? Prosze doradzcie coś bo ja już tak p anikuje ze szok

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Lip, 2015, 16:07 »
Po pierwsze powiedz skąd jesteś, to będziemy w stanie przekierować Cię do dobrego weta. My niestety nic nie pomożemy.

(szynszyla.org waska1988)

 

uszynszyla, Riki i Stefan

Zaczęty przez 5zy5zkaDział Zaadoptowane Szynszyle

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3808
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2014, 16:44
wysłana przez Paula_91
Tadek i Stefan

Zaczęty przez MelphomeneDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 10562
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2016, 22:24
wysłana przez Noraa2
SimplePortal