hypothetical
28 Mar, 2024, 16:58

Autor Wątek: Stres związany z przeprowadzką  (Przeczytany 9577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dawidryba

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Sie, 2015, 11:18 »
Mój Frankenstein jest tak przyzwyczajony, ze jak otwieram karmę / ziolka to juz siedzi w klatce i czeka. Jako, że porę karmienia przestawiłem po wybiegu, problemu nie ma.;)

Powodzenia z brojami: P

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Sie, 2015, 11:36 »
No widzisz Abb jesteś w podwójnie dobrej sytuacji , bo po pierwsze parka a po drugi mój Gacus o drugiej to by góry przenosil, wtedy jest najbardziej aktywny i tak do wpol do piątej, wtedy uaktywniają sie świnki i radość mieszkania z gryzoniami zaczyna się od nowa. Mało tego, przechodzac w nocy do lazienki spotykam królika, który akurat zapalal checia miziania i plącze się między nogami. Sadzę jednak , że to wszystko spowodowane jest upałami. Swiniaczki i królik zwykle rozrabiały przez cay dzien, teraz pozostaje im noc, bo dzien przesypiają, przynajmniej te dorosłe. Jedynie swinka Basia, która we wrześniu skończy roczek co jakis czas biega po klatce. Ona tez jest tak biedna jak szylki, bo jest Peruwianką i ma prześliczne gęste długie włoski. Teraz całe dnie przesypiają też szczurki i myszoskoczki, wiec w dzien mam upał i cisze  [taniec]...można odsypiac  [viva] [woot]
Wracając do Gacusia...martwię sie tą jego samotnością !

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Sie, 2015, 12:54 »
Rodzina się nie martw nie oni z Nimi mieszkają tylko ty. Nie mogą Ci życia układać cały czas ważne ze maluchy sprawiają Ci radość :)
Co do lapanka do klatki to coś o tym wiemy :D tyle ze mój ma ostatnio takie luzy ze jako tako daje się złapać po całym dniu biegania.
Pochwałę się moim przytulasem wczoraj z dobre 15min musiałam miziac pyszczek a on się pokłada na wszystkie strony i na koniec się odwdzięczył iskajac moja rękę :) mam go miesiąc i chyba pomału zaczyna mi ufać

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Sie, 2015, 13:02 »
nie mieszkam w domu od 10 lat, a oni na mnie wsiedli za szylki, bo to taaaaka zbrodnia :/

ale, czemu? Że zwierzątka tylko dla dzieci?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Sie, 2015, 17:52 »
Abb bardzo Ci dziękuję za cieple słowa ! Masz rację, Gacus tęskni za swoim stadkiem, tutaj ma tylko inne gryzonie.
Rodzinie musisz się postawić, nie pozwól, żeby popsuli Ci radość z posiadania własnych kuleczek. Życzę Ci , abyś w przyszłości spotkała osobę, która podzieli Twoją miłość do zwierząt... u nas póki dzieci były male, to tylko kot był w domu, później najmłodsza wywalczyła, gdy byla w czwartej klasie, (jedyna nie miala zwierzątka i musiala opisywywac babcinego kota ). Ponieważ mieszkamy w piątkę na 40 m wydawało nam sie, że jedynym najmniejszym zwierzeciem moze być chomiczek...no i tak sie zaczeło. Moj mąż na punkcie gryzaczków to ma juz totalnie "odjazdy" - od kilku lat jak razem robimy zakupy, to najpierw warzywka dla"dzieci". Myszoskoczki okrągłe jak kuleczki,( na życzenie meża piekę szarlotki z posypką, bo one właśnie tę gorną warstwę lubią) chociaż ratuje ich kołowrotek, królisko nawet zimą dostaje koperek, chociaż to tylko świnki "musiały", szczurki dostają owoce, wafelki i kefirek...nie no więcej pisac nie bedę, bo pomyślisz, że zupełnie sfiksowalismy na punkcie zwierząt ! [banan]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Sie, 2015, 19:54 »
No to mają faktycznie towarzystwo  [taniec]

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Sie, 2015, 21:08 »
Świetny przypadek z tym lustrem ! Szkoda, że nie mam gdzie wstawić. Duże jest w łazience, ale to teren królika i wolę, żeby Gacuś tam nie wchodził, bo znowu wykąpie się w kuwecie Pusiaka ! ::) !!

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Sie, 2015, 21:44 »
Mnie niestety nie było do śmiechu. Pusiakowi jako kuwety służą dwie duże blachy do pieczenia wysypane zbrylającym sie piaskiem dla kotów. W sumie kolorystycznie jest podobieństwo do piasku szynszyli, ale jak zobaczyłam , ze Gacus swoim zwyczajem kładzie się na pleckach i kąpie w tym to włosy stanęły mi dęba !

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Sie, 2015, 22:17 »
@elanutka, nieeeeeee! Błagam tylko nie zbrylający żwir dla kotów. Szylki to głuptasy, jak on to zje to mu się kamyk w żołądku zrobi i go zatka na amen :( Tylko żwirek drewniany, który pod wpływem wilgoci rozsypuje się w pył (np.Pinio lub wszelkie podróbki), one są prasowane w pelety pod ciśnieniem, bez klejów.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Sie, 2015, 23:18 »
@Abb, ahh, a ja przeczytałam, że szylek ma ten żwirek w swojej kuwecie :) Chyba upał mi dogrzał ^^

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Sie, 2015, 06:44 »
Myszko haha wszystko przez ten upał.  Elu przemów Gacusiowi do rozumu ,kocia kuweta jest beeeeee.

Offline agata92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 4
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Sie, 2015, 09:24 »
A może jemu się podobało :(

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Sie, 2015, 16:05 »
Mysza Kochana ! No w życiu bym nie pozwoliła na takie rzeczy. Abb ma racje ! Królik ma w kuwecie Benka dla kotów. Kiedyś rzeczywiście mial Chico jako podłoże dla gryzoni, ale twardo bylo mu pod łapkami i ten żwirek sobie ukochał. Chico ( zwirek drewniany) ma w kuwetce Basia.

Gacuś ma do kąpieli piasek Zoluxa , który jest troche podobny do tamtego Benka. Na samym początku Gacus używał piasek w wiaderku Vitapolu, który spraktykowalam na myszoskoczkach, ale w zoologu wciśnięto mi Zoluxa jako prawdziwy pył wulkaniczny, wrr...Najpierw mieszałam z Vitapolem, ale teraz kąpie sie w Zoluxie...mam nadzieje, ze krzywdy mu nie robię ??? ::) ?

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Sie, 2015, 17:03 »
@elanutka Zolux? Masz na myśli RodySand, prawda? Ja ten piasek bardzo sobie chwalę :) Za to na samą nazwę Vitapol mam uczulenie...brr...

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Sie, 2015, 17:36 »
Tak, chodzi o Rody Sand. Piasek Vitapolu w wiaderku jest przecudnie drobniutki i sprawdza sie u myszoskoczkow a wczesniej u chomiczków. W tym obecnym , Zoluxa często Gacusiowi zostają przy oczkach takie pojedyncze kamyczki, co bardzo mnie stresuje !

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Sie, 2015, 23:47 »
Ja odradzam piaski aromatyzowane. Zwierzę musi to wdychać, a zwierzaki nie lubią perfum. Gryzonie zwłaszcza, bo mają bardzo wrażliwy nos. Dodatkowo może podrażniać oczy. Myślę, że to fanaberia producencka i tyle.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Sie, 2015, 20:25 »
Też mam Zoluxa aromatyzowanego jakims sosnowym olejkiem. Ponoć miał być lepszy niż Vitapol. Gacuś chętnie się w nim kąpie, ale zawsze mam obawy...

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Sie, 2015, 21:35 »
Teraz mam piasek z lawendowym aromatem (zwykłego nie było) i jakoś nie powala mnie ten zapach, ale Asi i Larze odpowiada, więc chyba wszystko jest ok :)

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Sie, 2015, 22:02 »
Z początku Songo tez był zachwycony tym piaskiem w moim przypadku był to Lawendowy zapach :) z czasem zauważyłem że zaczyna kichać i jak by nie było pyli znacznie bardziej niż ten co miał od zawsze,także powróciliśmy do 1-wszej ligi,w tym przypadku to piasek Beaphar.Kichanie zniknęło natychmiast :)

@Abb 2 godziny to zdecydowanie za długo,sesja kąpielowa to maks pół godziny :)

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Sie, 2015, 22:16 »
@Abb 2 godziny to zdecydowanie za długo,sesja kąpielowa to maks pół godziny :)


On się nie kąpał :D tzn. najpierw się wykąpał, a później usiadł na tyłku z łapkami na brzegu pojemnika i obserwował mieszkanie :D


O tak? :)



Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Sie, 2015, 22:54 »
@Abb, zastanawiam się jak wydedukowali najlepszy piasek dla szynszyla "jaki mają" (nie czepiam się, po prostu zastanawiam :P). Bo te lepsze to chyba Beaphar i Vitakraft. Lata temu, jeszcze jak pracowałam w branży zoologicznej -  Sanicat zaczynał jako producent kocich żwirków, wtedy sklepy wprowadzały go na rynek, później zdaje się powiększyli ofertę o ptaki, teraz widzę o gryzonie także ^^

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Stres związany z przeprowadzką
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Sie, 2015, 23:18 »
@Abb 2 godziny to zdecydowanie za długo,sesja kąpielowa to maks pół godziny :)


On się nie kąpał :D tzn. najpierw się wykąpał, a później usiadł na tyłku z łapkami na brzegu pojemnika i obserwował mieszkanie :D


O tak? :)





Songuś kochany  :love:

 

stres, szczekanie, wypadanie - wygryzanie sierści, awitaminoza...

Zaczęty przez LunaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 40619
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2016, 22:54
wysłana przez Tomek92
nie je i nie pije - stres?

Zaczęty przez xlussiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3403
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2015, 13:10
wysłana przez matti4411
Zakupy przed przeprowadzką szylków - może ktoś doradzi...

Zaczęty przez myszagiDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1883
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2006, 18:22
wysłana przez szyszunka
przeprowadzka szynszyla - podróż, nowa klatka, nowe miejsce

Zaczęty przez wiza55Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2606
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2018, 11:43
wysłana przez wiza55
kupno drugiego szyla i przeprowadzka :P

Zaczęty przez sisi88Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 6851
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2008, 15:58
wysłana przez sisi88
SimplePortal