19 Mar, 2024, 09:41

Autor Wątek: Mniejszy apetyt  (Przeczytany 1208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 29sekund

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Mniejszy apetyt
« dnia: 31 Sie, 2015, 08:18 »
Pod moją nieobecność, moim Stefanem zajmowała się bratowa. Akurat w piątek przyjechała do niej koleżanka z małym dzieckiem. To dziecko wypuściło Stefana z klatki a że bardzo się przestraszył uciekł na otwarty balkon i skoczył. balkon ma max 2,5 metra. Stefan został złapany poranił lekko pyszczek, jak wróciłam w sobotę to miał tylko lekki otarcia, ale często się po mordce łapkami drapie. Ogólnie jest mniej ufny, boi się. Nadal jest bardzo żywiołowy, ale na wybiegu trochę mniej biega niż zawsze za to w kładce dużo więcej biega. Zawsze jadł patyczki jabłoni, uwielbiał je a od wypadku  nie zjadł nawet kawałka, próbował jeść, ale szybko je odrzucał. Z twardszym jedzeniem jest tak samo. Siana je też mniej niż zawsze. Futerko koło jednego oka jest lekko mokre. Przemywałam mu naparem z herbaty i jest lepiej. Oglądałam wczoraj mu zęby są żółte ale wydaje mi się, że przednie dolne zęby są za krótkie ( tylko w sumie są bardzo równe jak na ułamane ). Czytałam, że szynszyle często łamią sobie zęby. Do najbliższego weterynarza mam około 100km, bo mieszkam na wsi a weterynarze w pobliskiej miejscowości nawet za bardzo psa nie umieją wyleczyć ( wiem o czym mówię, bo jak mój pies miał "robaka" w głowie to nie wiedzieli co mu jest i prawie umarł, właśnie dopiero weterynarz ponad 100km od nas poznał się na tym co u jest i uratował go ). Moja rodzina każe poczekać mi jeszcze i zobaczyć jak dalej będzie się rozwijać sytuacja. To moja pierwsza kuleczka nigdy nie była chora i szczerze nie wiem co zrobić.
p.s Wydaje mi się, że Stefan pije trochę więcej niż zawsze.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Mniejszy apetyt
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sie, 2015, 09:04 »
Czasem zwierzęta piją więcej kiedy je boli. Trudno doradzić coś więcej poza wizytą u weterynarza nawet 100 km dalej, jeśli jest problem z jedzeniem to mógł sobie złamać coś więcej niż zęby podczas upadku. Pocieranie pyszczka też na to wskazuje. Skąd jesteś? Może ktoś na forum mieszka w okolicy i ma zaufanego weterynarza.
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2015, 09:07 wysłana przez Rukola »

Offline 29sekund

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mniejszy apetyt
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sie, 2015, 09:16 »
Jestem z woj. Łódzkiego. Mam prawo jazdy, ale szczerze nie znam się na Łodzi nawet nigdy tam nie byłam samochodem ;/
A może ktoś wie czy dobry jest weterynarz w Ozorkowie "ARKA" nigdy tam nie byłam a mam około 40 km to nie tak daleko.

Offline 29sekund

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mniejszy apetyt
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie, 2015, 11:37 »
Wybrałam się z moją kulką do weterynarza i okazało się ze na otarcia w buzi i dlatego pewnie nie chciał jeść. Ogólnie żeby ma  zdrowe :) pani doktor powiedziała że jest bardzo ładny i zadbany :) dostał zaszczyk przeciwbólowo-wzmacniający i jutro mamy iść na wizytę kontrolną  [szynszylek]

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Mniejszy apetyt
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sie, 2015, 11:50 »
To super że nie wyszło nic poważnego :) oby wszystko wróciło do normy

Offline 29sekund

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mniejszy apetyt
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sie, 2015, 13:30 »
Już widziałam lekką poprawę, jadł sianko :) pewnie po leku go nie boli:)

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mniejszy apetyt
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrz, 2015, 08:21 »
A ta Pani weterynarz, rozwarła pyszczek i sprawdziła wszystkie zęby tam z tyłu? Cieszę się, że jest poprawa ale monitoruj kluseczke.

 
IV mniejszy ZLOT SZYNSZYLOMANIAKÓW - uzupełniajacy

Zaczęty przez AndreasDział Ogólnopolskie Zloty Szynszylomaniaków

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2303
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2009, 15:09
wysłana przez Claudi
Jeden szylek mniejszy od drugiego

Zaczęty przez kczastkiewiczDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 1990
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2015, 22:46
wysłana przez Olga Samocha
Pasożyty? Zmniejszony apetyt

Zaczęty przez Kamila KDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1888
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2019, 16:49
wysłana przez Kamila K
SimplePortal