hypothetical
28 Mar, 2024, 13:41

Autor Wątek: Riko & Wallie  (Przeczytany 2385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaalinkaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
Riko & Wallie
« dnia: 13 Wrz, 2015, 13:40 »
Cześć wszystkim!
Mam na imię Agnieszka i te forum obserwuję już od dawna, jeszcze zanim miałam szynszyle. Zarejestrowana byłam na tym drugim forum, ale obserwowałam oba :). Od lutego tego roku jestem właścicielką Rika-  kochanego szynszylka standard. To była miłość od pierwszego wejrzenia, Riko pochodzi z lubelskiego zoologika Kings Zoo. Kupowałam go tuż przed zamknięciem sklepu i był to jedyny maluch, który nie drzemał, ale wszędzie skakał i zwiedzał :).
Zawsze jednak chciałam mieć szynszylę dark ebony, a nawet extra dark ebony, więc jakieś parę miesięcy temu rozpoczęło sie polowanie na brata dla Rika. Wtedy przyjechał do nas Nemo- taka delikatna, niewinna, czarna kulka. Niestety zanim zdążyłam je połączyć, Nemo zachorował. W Polecane lecznicy akurat ten doktor, który znał się na szynszylach miał urlop, zajął się nami ktoś, kto dziwił się, że szynszyla "oddaje kał". Mimo starań, opieki, dokarmiania, Nemo nas opuścił. Płaczu było co nie miara. Jakiś czas później zrobiło nam się szkoda, że Riko jest dalej sam. Wracając z nad morza odwiedziliśmy hodowcę w celu adopcji beża, ewentualnie myśleliśmy też nad czarnym aksamitem. Kupiliśmy white wilson mozaika :D. To było jak w przypadku Rika, ten maluch był najbardziej ruchliwy, ciekawski, ale był też oddzielony od braci bo mu podgryzały wąsiki. Miał bardzo krótkie. Teraz Wallie jest z nami, łączenie było ciężkie, nie obyło się bez kocimiętki, nie ukrywam, że korzystałam też z pomocy tego forum :).
Teraz Riko i Wallie mieszkają sobie razem, czasem się iskają, czasem się pokłócą, ale jest dobrze. Moim marzeniem jest powiększyć stadko o extra dark ebony, ale na razie zgłębiać wiedzę o dołączaniu trzeciego samca.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz, 2015, 18:55 »
Witaj ! Jak to miło, ze zechciałas załozyć swoj watek na naszym forum. Bardzo prosimy o dużo zdjec. Każda kuleczka, mimo , ze jest szynszylą, jest inna, dlatego kochamy oglądac wszystkie puchatki. Mam nadzieję, ze szybko sie u nas zadomowisz. Sama jestem tu od czerwca i jezeli tylko jestem przy komputerze, to na pewno jestem na forum. [super]
Polecam i witam [szynszylek]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Kaalinkaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrz, 2015, 22:19 »
Oto moje chłopaki :). Niestety korzystam w głównej mierze z telefonu więc ciężko mi ładować pliki na serwery zajęciowe a tutaj wrzucać linki, więc zdjęcia będą trochę rzadziej, ale postaram się wrzucać jak będę przy kompie :).

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz, 2015, 08:06 »
O jakie fajne skrzaciki :)

Offline Unexis

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 94
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz, 2015, 16:05 »
Słodziaczki [serduszko] [serduszko] [serduszko]

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz, 2015, 18:32 »
Czy mi się dobrze wydaje, ze jeden drugiemu ogonek podgryza ? Cudne kuleczki ! [taniec]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz, 2015, 06:26 »
Witaj!
Miło Cię widzieć na forum :)

Straszne słodziaki z tych Twoich chłopaków :)
I widzę, że chyba mają klatkę na wypasie :) pochwalisz się? Uwielbiam oglądać zdjęcia wolier :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Kaalinkaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrz, 2015, 21:42 »
Chłopcy nie podgryzają sobie ogonków, to tylko złudzenie optyczne :).
Woliera nie jest duża, wydaje się taka bo mą półkę na dole. Sama woliera ma ok 95 cm wysokości, 55 cm głębokości i jakieś 75 cm szerokości. Zrobiona z sosnowego drewna, specjalnie dla nich, wszystko robił mój chłopak :). Na wiosnę planujemy im zrobić dobudówkę szykując się na nowego lokatora :).
Oto zdjęcie:

Na wyposażeniu żłobiony konar i polarowy domek. Wszystko jest robione ręcznie :).
PS: najprawdopodobniej woliera wydaje się taka duża bo oprócz konara, kilku półek i domku nic nie ma w środku. Chciałam im jakoś urozmaicić, ale nie mam pomysłu zupełnie.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2015, 21:44 wysłana przez Kaalinkaa »

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrz, 2015, 07:36 »
Wydaje mi się że tyle wyposażenia wystarczy. Dodałabym tylko jakąś karuzelę -  sama nie spodziewałam się że daje tyle radości.

Offline Kaalinkaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrz, 2015, 17:15 »
Karuzela stoi na samym dole, nie widać jej bo jest w szufladzie :). Riko to wyjątkowy szynszyl, jemu nic nie odpowiada- ani karuzela, ani topinambur, ani też żadne zabawki jakie zakupię w Elzoo czy jakimś innym sklepie. Za to Wallie często kręci się na karuzelce :).

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrz, 2015, 17:17 »
Witaj na forum :) szyle są cudowne,i woliera całkiem fajna
więcej zdjęć proszę :)
co do Topinambura,jakiej firmy dajesz?

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrz, 2015, 18:24 »
Witaj na forum razem ze swoimi przeprzystojnymi chłopakami  :love:
Mój Maciuś ma w głębokim poważaniu zarówno karuzelę jak i tunel :( najbardziej cieszy go za to hamaczek, w którym się wysypia i domek, w którym łupie patyczki :)

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Kaalinkaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Wrz, 2015, 07:46 »
Riko też mą domek, uwielbia spać NA domku głową w dół :D.
A dawałam topinambur z dwóch różnych firm, ale już nie pamiętam jakich, to dawno było. Riko nie chciał tego nawet ugryźć, tylko powąchał i zostawiał, więc już nie kupowałam więcej. Jedne były plastry gru sze, drugie cieniutkie. Żadne nie smakowały. Zresztą potyczki topinamburu ani liście topinamburu też nie zachwycają, ugryzie, ale zaraz zostawia :).

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Wrz, 2015, 14:23 »
@Kaalinkaa, witajcie. Ktoś wspominał o karuzeli. Na dole po prawej na tylnej ścianie woliery macie akurat miejsce na duży 40 cm kołowrotek :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kaalinkaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Riko & Wallie
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrz, 2015, 15:47 »
Już pisałam, że mamy karuzelę :). Taką płaską jak talerz do pizzy :). Ale tylko Wallie z niej korzysta :).

 

Owca i Riko

Zaczęty przez OwcaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1445
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2008, 15:45
wysłana przez Owca
SimplePortal