hypothetical
28 Mar, 2024, 17:47

Autor Wątek: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify  (Przeczytany 48237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Sty, 2016, 15:57 »
Boże, to straszne. Oby z Tifunią lepiej było :(

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Sty, 2016, 16:41 »
Tak strasznie mi przykro :(

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Sty, 2016, 15:17 »
Właśnie rozmawiałam z lecznicą Pulsvet. Mamy do uregulowania rachunek za leczenie dziewczynek .Na tę chwilę koszt zabiegów to 1017zł.  Po 20tym lutym rachunek musi zostać uregulowany.
https://zrzutka.pl/z3t2hf

Dajmy  z siebie wszystko. Jeżeli są jakiekolwiek fanty to Alinko uruchamiaj bazarek bo czasu  ucieka.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Sty, 2016, 15:59 »
są, są :) Dostałam sporo fantów od naszych moderatorek i od samej Insane. niestety dopiero w poniedziałek mogę się tym zająć, teraz ciągle pracowałam, a że wciąż nie mam kompa to nie miałam jak się za to zabrać :((((

zastanawiam się tylko jaką formę powinien on przybrać.
potryebuje tez jakiegoś zdjęcia dziewczyn - do bazarku. więc najlepiej w trakcie leczenia.
to już ostateczna kwota czy może jeszcze wzrosnąć?

@Insane_Girl  i zmień proszę podpis w profilu, masz teraz link do starej zrzutki.

Trsyzmasz się? :* :(
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2016, 16:04 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Sty, 2016, 17:07 »
Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa. Jakoś zaczynam się po woli ogarniać, ale jest ciężko, łzy same napływają do oczh.
Zacznijmy od Luny. Jak chirurg dostał sie do zmiany, okazało się, że nie ma ona formy małych guzków jak po drugiej stronie tylko jest to jeden wielki guz narastający na mięśnie, uciskający nerwy. Zmiana ta była tak bardzo ukrwiona, że nie było możliwości jej wycięcia, bo Lunka by się wykrwawiła. Już podczas nacinania skóry klusia straciła bardzo dużo krwi, przez co pojawiły się problemy z oddychaniem, duszności. Pani Dr, która miała przeprowadzić zabieg powiedziała, że są to zmiany nie uleczalne, będą się cały czas rozrastać, a w obecnym momencie na pewno sprawiają Lunie ból. Mimo, że nie było po niej widać, to każdy ruch szczęki musiał wywoływać u niej straszny ból i musiała cierpieć. Dlatego po rozmowie z Panią Dr i z Bożenką, zgodziłam się na eutanazję, nie chciałam, żeby Luncia cierpiała. Była to najtrudniejsza decyzja w moim życiu, ale na pewno słuszna. Byłam tak roztrzęsiona, że nie byłam w stanie pojechać się z nią pożegnać, bo bałam się wsiadać do auta.
Pani Dr Strąk spytała się mnie, czy po odejściu Luny, mogą jej zrobić nazwijmy to sekcję, żeby zobaczyć czy guzy miały może jeszcze przerzuty w inne miejsca oprócz buzi. Powiedziała, że może dzięki temu uda się dowiedzieć co to było za paskudztwo i w przyszłości będzie wiadomo co robić w takich przypadkach. Oczywiście się zgodziłam, może w przyszłości uratuje to jakiemuś szyszkowi życie.
Jeżeli chodzi o Tifę to przed chwilą odebrałam ją z przychodni. Zabieg przeszedł planowo, bez żadnych komplikacji. Jej stan jest bardzo dobry i wręcz nie widać po niej, że przeszła tak ciężki zabieg. Na razie siedzi sobie w klatce i trochę przysypia, bo pewnie bidok zmęczony jest. Oczywiście trzeba będzie ją dokarmiać ze strzykawki póki sama nie zacznie jeśc. Dostałam też leki przeciwbólowe, będą podawane 2 razy dziennie w formie zastrzyku, musi również dostawać probiotyk oraz penicylinę co 5 dni.
Przed Tifą są jeszcze 3 zabiegi czyszczenia zębodołów, które chyba jeszcze nie są wliczone, więc jeszcze kwota leczenia pewnie wzrośnie.
Pierwsze czyszczenie mamy w poniedziałek, więc do poniedziałku zostajemy w Warszawie. Drugie czyszczenie jest w czwartek, a następne w kolejnym tygodniu.
Później zrobię zdjęcia Tifulcowi oraz wypisów z przychodni.

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Sty, 2016, 17:10 »
Gosiu mocno cię tulę.

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Sty, 2016, 17:14 »
@Bożena dziękuję :* Za wczoraj też Ci bardzo dziękuję :*

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #107 dnia: 30 Sty, 2016, 19:14 »
Trzymaj się, kochana... Tak dużo zrobiłaś dla dziewczynek. Trzeba teraz opiekować się Tifą biedniutką, będzie dobrze zobaczysz. Teraz nowy miesiąc ludzie po wypłacie, to i pewnie sumka się zbierze - a i z bazarku przyjdzie reszta. Ty tylko zajmij się puchatkiem, niech zdrowieje...
Bardzo cię przytulam z Gdańska - razem z moimi łobuzami...

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #108 dnia: 30 Sty, 2016, 21:32 »
@Bożena dziękuję :* Za wczoraj też Ci bardzo dziękuję :*

Gosiu  :tuli:  nie dziękuj. Kiedy wracacie do domu?

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #109 dnia: 31 Sty, 2016, 10:16 »
@TrisK mam nadzieję, że wszystko się ułoży.
Tifa właśnie biega sobie po pokoju, zasuwa jak szalona. Cały czas tak jakby mlaska, ale ro pewnie normalne po wyrwaniu zębów. Za chwilę będę ją na siłę karmiła.
Jedna rzecz mnie bardzo zaniepokoiła, a mianowicie zauważyłam biało-żółtą wydzielonę w okolicach dróg rodnych. Nie będę czekać do jutrzejszej wizyty, tylko zadzwonię zaraz do Pulsvetu i jeszcze dzisiaj pojadę, żeby rzucili okiem na Tifę.
@Bożena jeżeli wszystko dobrze pójdzie to wracam we wtorek rano, a w czwartek znowu jestem z powrotem.

Edit: Umówiłam się na wizytę na 16. Tą wydzielinę zauważyłam jeszcze na ręczniku, który wsadziłam Tifie do klatki, żeby miała się do czego tulić, gdy nie ma z nią Lunki. Na ręczniku widzę ślady krwi - to akurat krew z pyszczka, bo zauważyłam ją również tam. Dodatkowo słyszę takie świszczenie jak Tifcia biega, jakby miała nosek zatkany czy coś.
Normalnie mam ochotę bluźnić, wyć i krzyczeć z całych sił.
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2016, 10:59 wysłana przez Insane-Girl »

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #110 dnia: 31 Sty, 2016, 11:26 »
@Insane-Girl
@
 Umówiłam się na wizytę na 16. Tą wydzielinę zauważyłam jeszcze na ręczniku, który wsadziłam Tifie do klatki, żeby miała się do czego tulić, gdy nie ma z nią Lunki. Na ręczniku widzę ślady krwi - to akurat krew z pyszczka, bo zauważyłam ją również tam. Dodatkowo słyszę takie świszczenie jak Tifcia biega, jakby miała nosek zatkany czy coś.
Normalnie mam ochotę bluźnić, wyć i krzyczeć z całych sił.
Gosiu , kciukamy bardzo mocno. Wiem jak ci będą się dłużyć te godziny, ale musimy być dobrej myśli. Nie jestem dobra w pocieszaniu ,mocno cię przytulam. Krzycz,bluźnij,wyj jeżeli ma ci to pomóc. Czasami takie rozładowanie emocji jest potrzebne. Co do wizyty o 16tej to ja bym jechała wcześniej. W końcu jest to sytuacja nagła.Mała jest po zabiegu w tej klinice i powinna być przyjęta od ręki. Ale to moje zdanie.

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #111 dnia: 31 Sty, 2016, 13:12 »
Jesteśmy już w przychodni i czekamy. Zaraz zejdę na zawał.

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #112 dnia: 31 Sty, 2016, 13:19 »
Trzymaj się Gosiu.

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #113 dnia: 31 Sty, 2016, 14:15 »
Jesteśmy już po wizycie. Tifa zostaje do 19:30 na obserwacje, bo jak przyjechałyśmy to nie było już śladu po wycieku, podczas macanoa brzuszka również nic się nie pojawiło. Na usg też nie było widać żadnych zmian, Pani Dr powiedziała, że usg to nie jest jej dziedzina, że podstawowe zmiany rozpozna, ale jeżeli wycieki się powtórzą to dobrze, żeby jutro na Tifę spojrzała osoba specjalizująca się w usg. Dodatkowo na usg widać było, że klucha nadal ma obrzęk płuc, oraz powiększoną prawą komorę serca, dlatego zgodziłam się na wykonanie echo serca (między 16 a 17). Duszności, które Tifa ma mogą mieć trzy przyczyny: problemy sercowe (może to też powodować obrzęk płuc), zapalenie płuc, które nie wychodzi osłuchowo, bądź może to być spowodowane wyrwaniem zębów. Czyli w sumie na razie nic nie wiem :/

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #114 dnia: 31 Sty, 2016, 14:24 »
Beatko obrzęk płuc to niewydolność lewej komory serca. Czy mała dostaje jakieś leki nasercowe? dalej mocno trzymamy kciuki.

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #115 dnia: 31 Sty, 2016, 14:58 »
 Może źle usłyszałam, ale jestem prawie pewna, że o prawej mówiła. Do tej pory nie było u niej żadnych problemów z serduszkiem. Przy pobieraniu krwi i usg, jak również wyszedł ten obrzęk płuc, to Pani Dr mówiła, że wydaje jej się, że serducho jest trochę powiększone.
Idę się na trochę położyć, bo głowa mi zaraz eksploduje. Jak tylko będę coś wiedziała to od razu dam znać.

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #116 dnia: 31 Sty, 2016, 15:00 »
Połóż się,musisz odpocząć. Bo kulka wyzdrowieje a ty padniesz .

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #117 dnia: 31 Sty, 2016, 16:57 »
@Insane-Girl kochana, rety!!! przeżyłaś w ostatnich dniach istny horror  [nie_nie_nie] trzeba jednak wierzyć, że wszystko się ułoży. Tifcia to waleczna szylka tak jak Ty  :tuli:
Odsapnij, odpocznij, musisz mieć siłę, robota czeka  [smile] i Tifunia  [love]

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #118 dnia: 31 Sty, 2016, 20:52 »
@Szynszylątko no ostatnie dni dały mi nieźle w kość.
Wróciłam już z Tifą. Wyciek się nie powtórzył w czasie pobytu w przychodni. Możliwe, że jak Tifcia się myła, to pociekło jej coś z pyszczka i się ubrudziła i narobiła strachu. Ale jutro jeszcze na wszelki wypadek jedziemy na usg, żeby wykluczyć na 100% problemy związane z macicą.
Echo serca wykazało, że obydwie komory są powiększone, co powoduje ten duży obrzęk płuc. Dostałyśmy na obrzęk Furosemid, na kontrolę mamy się pojawić w przyszłym tygodniu. Na serducho Tifcia dostała Prilium. Kontrola kardiologiczna będzie za 2 miesiące.
Obie z Tifą normalnie padamy na pysk ;)
Jutro może przy świetle dziennym uda mi się porobić zdjęcia kart informacyjnych z wizyt, bo to co wcześniej zrobiłam jest w ogóle nieczytelne.

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #119 dnia: 31 Sty, 2016, 21:01 »
Gosiu, Prilium jest dobry ale wątrobę niszczy. Karmelek też był leczony Prilum. Do tego pewno dołożą jej lek osłaniający wątrobę. Dzisiaj dam ci spokój ale zadzwonię we wtorek to ci udzielę pewnych rad jak opiekować się kulką z chorym serduszkiem. Odpoczywajcie dziewczyny. A Tifusię proszę ukochać i wymiętolić od cioci B.

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Lut, 2016, 17:26 »
Jesteśmy już po usg. Akurat podczas wizyty pojawił się znów ten wyciek, to Pani Dr mogła na to spojrzeć. Na usg widać, że macica jest "rozpulchniona", a szyjka macicy powiększona, ale w macicy nie ma żadnego płynu. Pabi Dr powiedziała, że na razie nie ma się o co martwić, bo wygląd narządów może być taki, ponieważ akurat Tifa jest w trakcie ruji, ale warto by zrobić usg za miesiąc, żeby sprawdzić czy wsystko wygląda normalnie.
Teraz czekamy do 19 na czysczenie zębodołów - udało się wbić na wcześniej szą wizytę, bo akurat ktoś odwołał.

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Lut, 2016, 20:44 »
Jesteśmy już oo czyszczeniu. Zębodoły podobno wyglądają bardzo ładnie [good]
Okazuje się, że czyszczeń i kontroli będzie więcej (rozpiszę je tutaj to przy okazji będę je miała pod ręką ;) ):
- 4.02 (9:00)
- 8.02 (16:00)
- 13.02 (12:00)
- 18.02 (14:30)
- 25.02 (14:30)
- 4.03 (19:00)
Mam nadzieję, że okaże się, że będzie się wszystko ładnie goiło i nie trzeba będzie tak często jeździć. Zobaczymy. Na razie jestem dobrej myśli :)

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Lut, 2016, 20:55 »
sporo :(
Mam nadzieję, że uda nam się na to zebrać środki :(

Najważniejsze, że Tiffunia się dobrze czuje i że pysio ładnie wygląda.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Lut, 2016, 21:06 »
Gosiu teraz już musi być coraz lepiej. Cały luty będziesz miała podporządkowany wizytom Tifuni u weta. Ale będzie dobrze.Musi być.

Offline Insane-Girl

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla cudnych baboli Luny i Tify
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Lut, 2016, 22:04 »
@dream* no dużo tego. Też mam nadzieję, że uda sie zebrać pieniążki. Jesteśmy na dobrej drodze :) Teraz najlepiej by było jakbym wzięła w pracy urlop bezpłatny i na miesiąc przeprowadziła się do Warszawy ;)
@Bożena no teraz Tifa rządzi moim grafikiem :) Mam nadzieję, że wszystko teraz się jakoś ułoży i będzie dobrze :)

Tifcia i Lunka ♥

https://zrzutka.pl/z3t2hf

 

dziwna "narośl" proszę o pomoc :(

Zaczęty przez DeekinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3219
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2015, 13:36
wysłana przez Paula_91
Podawanie leków - potrzebna pomoc na przełomie końca sierpnia do połowy września

Zaczęty przez ZieffkaDział Opieka

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2277
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2011, 18:48
wysłana przez Zieffka
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2716
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
Pierwsze szynszylki. Wiele wątpliwości, same konkrety, ogromna prośba o pomoc!

Zaczęty przez ArtsandraDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2436
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2018, 14:37
wysłana przez Artsandra
Szynszyla - wrodzona padaczka i coraz gorszę objawy, błagam o pomoc

Zaczęty przez YasuroDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1912
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2018, 01:06
wysłana przez dream*
SimplePortal