hypothetical
29 Mar, 2024, 14:58

Autor Wątek: Kulki witaja wszystkich  (Przeczytany 3828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Kulki witaja wszystkich
« dnia: 22 Gru, 2015, 14:40 »
Witam wszystkich
Chciałam nas przedstawić i opowiedzieć nasza historie.
Ja nazywam się Paulina i na samym początku trafiła do mnie parka Fiona i Homer, znalazłam je na internecie i warunki, jakie miały nie dokonca odpowiadały warunka, jakie powinny mieć. W domu były 3 koty, które krążyły kolo klatki, pulki były plastikowe, miały jeden nędzny patyczek i cala miskę chrupek do mleka (cheerios). Przyjechaliśmy do domu wrzuciłam je do klatki i od razu pojechałam na zakupy po drewniane polki i pełno zabawek do gryzienia oraz nowa karmę, żeby już mieszać i zmieniać. Pół roku później na urodziny dostałam od chłopaka białą Wilson kulkę. No i zaczęły się problemy, Fiona dostała takiej złości ze nie było szansy, żeby nawet próbować je łączyć (Sniezka zamieszkała w oddzielnej klatce obok parki. Jakimś dziwnym trafem Fiona przez zasłonięte kratki dosięgła paluszek Śnieżki i odgryzła (wszystko się już dawno zagoiło) po tym musiałam jeszcze bardziej uważać, i tak sobie funkcjonowaliśmy. Podejrzewałam ze Fiona jest w ciąży wiec stwierdziliśmy, że zbudujemy jedna wielka wolierę z przedziałkami. Wszystko wyszło cudownie (180 wysoka, 120 szeroka, 65 głęboka) z możliwością rozdzielenia jej na 3 oddzielne części. Fiona zbliżała się do rozwiązania dlatego Homer został oddzielony, ponieważ nie chciałam ich rozmnażać postanowiłam wykastrować Homerka, żeby mogły sobie w spokoju razem mieszkać, ale niestety Homer zmarł zaraz po zabiegu. Było ciężko, ale trzeba było się zebrać do kupy, bo Fiona urodziła 2 chłopców (Johnny i Sparky), z czego jeden był bardzo malutki (Sparky) i potrzebował dokarmiania. I się zaczęło dokarmianie ile się tylko da, i się opłaciło, bo Sparky przeżył i rośnie. Obecnie chłopaki mają 2,5 miesiąca, Johnny 250gram i Sparky 150gramy. Niestety nienawiść Fiony do Śnieżki nie zmalała, Śnieżka na czas wychowu maluszków została przeniesiona do sypialni, żeby Fiona się uspokoiła (raz z nerwów rzuciła się na swoje młode). Od niedzieli Śnieżka jest z powrotem w dużej klatce, niestety jeśli Fiona się nie uspokoi i nie przestanie napierdzielać kratkami będzie musiała być oddana, bo moi sąsiedzi niedługo stracą cierpliwość i nas wyrzuca. Wiec jak widzicie historia niby szczęśliwa, ale z wieloma problemami i nie wiem jak je rozwiązać. Na zdjęciach 1. Homer 2.Fiona 3.Śnieżka i w następnym poście będą dzieciaki, bo nie mogę wszystkich na raz wysłać.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Gru, 2015, 14:50 »
1.Johnny
2.Sparky
3.Woliera

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Gru, 2015, 15:48 »
@pepsii77
Witaj na forum, mam nadzieję, że Ci się tu spodoba i zostaniesz tu ze swoimi szylami bo bardzo chętnie o Was poczytamy i pooglądamy fotki!  :) zwłaszcza, że stadko jest wyjątkowo rozkoszne!

Trudy właściciela szyszek Cię nie oszczędzały... mam nadzieję, że teraz już będą tylko szczęśliwe chwile, a pysie maluchów wynagrodzą wszystkie łzy.

PS: klatka jest przegenialna, jedna z najładniejszych jakie kiedykolwiek widziałam!  :love:

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Gru, 2015, 16:31 »
Ciesze sie ze klatka sie podoba, jest w 100% dopasowana do naszych potrzeb (moich i szyszek).
Tak maluchy sa bardzo pocieszne, ogulnie to mam swira na punkcie wszystkich moich kulek, kocham je bardzo.
Tylko zeby Fiona sie uspokoila, nawet nie musi lubiec Sniezki tylko zeby nie atakowala i to jest najwiekszy problem.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Gru, 2015, 19:02 »
Witam serdeczne razem z Bezą  :love:

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Gru, 2015, 22:56 »
Witajcie na forum :) Prześwietna woliera!

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Gru, 2015, 10:48 »
Nasze stadko również wita ;) Śliczne kulki, a woliera cudo, mini wersja willi <3

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Gru, 2015, 23:35 »
Ciesze sie ze klatka sie podoba, jest w 100% dopasowana do naszych potrzeb (moich i szyszek).
Tak maluchy sa bardzo pocieszne, ogulnie to mam swira na punkcie wszystkich moich kulek, kocham je bardzo.
Tylko zeby Fiona sie uspokoila, nawet nie musi lubiec Sniezki tylko zeby nie atakowala i to jest najwiekszy problem.

a nie jest tak, że Fionka broni maluchów przed Śnieżką?
Nie jestem znawczynią w kwestiach parek mieszanych bo mam męskie stadko, ale zdaje się, że może tak być zwłąszcza gdy samiczki są rozdzielane na czas wychowywania młodych. Jeśli zostają razem to często też wspólnie opiekują się maluchami jednej z samic.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Gru, 2015, 21:07 »
Fiona została dzisiaj oddzielona od maluchów i od Sniezki. Jej agresja jest tak poważna ze znowu zaczęła się rzucać na swoje 2 miesięczne maluchy. Nie będę ryzykować ze je poturbuje albo zagryzie. A teraz pytanie do doświadczonych, czy da się zastosować jakąś terapię?  Albo poprostu wydać ja do nowego domu? Niewiem co robić jestem załamana, dzisiaj siedziałam przed klatka i płakałam bo niewiem co mam z nią zrobić.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Gru, 2015, 22:02 »
A czy Fiona wciąż karmi maluchy? Może to jeszcze hormony?
Kurcze, ciężko cokolwiek mi doradzić bo nie rozmnażałam nigdy szyli ani nie miałam samiczek... może @Metallowa Ci coś doradzi?

możesz spróbować ją oddzielić zupełnie na jakiś czas, niech ochłonie, niech opadną hormony (niestety maluchy dopominające się pokarmu pobudzają produkcję np prolaktyny, wazopresyny itp) i może wtedy spróbuj łączenia. A jeśli się nie uda, chyba faktycznie najrozsądniej byłoby ją oddać :(
btw co zrobisz z maluchami-samczykami?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Gru, 2015, 22:37 »
Maluchy juz nie piją i juz same spędzaly czas. Chce ich zatrzymać bo Sparky był dokarmiany butelka i teraz traktuje mnie jak szynszyla ( wita się zemna wachajac mój nos) mam nadzieje ze skoro to bracia to niebedzie bujek. Fiona jest teraz w sypialni sama, serce mi się kroi ale jej agresja jest niezdrowa.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Gru, 2015, 08:59 »
Samiczki często mają to do siebie, że gorliwie bronią swoich młodych. Jeśli one nie dogadywały się jeszcze przed porodem to ja bym sobie dałą z łączeniem spokój w ogóle na czas odchowu młodych. Swoją drogą waga 150 g na 2,5 miesiąca jest meeega tycia : ( drobinka... Masz już znalezione nowe domki dla chłopaków? Po trzecim miesiącu muszą zostać bezwzględnie oddzielone od matki- w tym  wieku są już w stanie do zapłodnienia jej. Do dając do tego, ze mogły by o nią walczyć- armagedon. Lepiej o domki dla nich zadbać wcześniej  ; )

Moja rada- za dwa tygodnie wydać młode, odczekać trochę (nie mogą mieć kontaktu przez kraty, bo to wzmaga agresję)- i spróbować od nowa na neutralnym terenie połączyć samiczki. Możesz też wydać samiczki osobno, a zostawić sobie chłopaków- o już Twoja decyzja wiadomo. A ile waży mamusia?

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Gru, 2015, 11:03 »
Fiona waży jakieś 690g (to dużo czy mało?), wiem ze sparki jest maleńki ale regularnie przybiera wiec się nie martwię.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Gru, 2015, 14:02 »
A można spytać czym ją karmisz? Generalnie waga bardzo w porządku

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Gru, 2015, 15:33 »
Selective bym nie dawała- skład ma kiepski, a jest nieadekwatnie droga ;D Tej drugiej karmy nie znam ; D w dziale żywienia jest świetny artykuł przypięty- dr Kliszcza, polecam poczytać :D podstawa to siano i ziółka, a karma to dodatek, ja np daję po dwie łyzeczki na łepka dziennie ;p Polecam karmy Versale LAga Complete albo Versale Laga Crispy Pellets : P

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Gru, 2015, 15:44 »
ta droga karma to doslownie wszystko co zielone jest ususzone i pociete wygnada jakby zebrac polane do worka.
ja im daje lyzke selective i lyzke tej drugien,plus ziola.nigdy nie kupowalam tego versale bo myslalam ze tu nie ma, w sklepie nie mieli. sprubuje zamowic na necie.
tak z ciekawosci, przy rozdzieleniu mamy z dzieciakami duzo placzu wystepuje? czy musze jedno z nich wyniesc z pokoju??

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Gru, 2015, 10:39 »
Normalnie można wyjąć maluszka i go zabrać na jakiś czas ; p ja tak robię od pierwszych dni życia- w końcu maluszki trzeba ważyć i kontrolować czy wszystko ok :D jak są malutkie to tylko na chwilkę, ale Twoje już mają 2,5 miesiąca- bez problemu można je od matki na chwilę brać ; p po skończeniu 3ch miesięcy trzeba wydać do nowego domku lub rozdzielić do osobnej klatki

w mojej opinii selective nie jest dobrą karmą ; ) wystarczy zerknąć na skład, cena jest kompletnie nieadekwatna ; )
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2015, 10:41 wysłana przez Metallowa »

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Gru, 2015, 11:09 »
Zastanawiałam się czy nie zacząć zamykać ich oddzielnie na czas spania czyli w ciągu dnia żeby się przyzwyczajaly, wydaje mu się ze u mnie to będzie w robiłem z Fiona a nie z maluchami bo one i tak już czasami śpią same i brykaja same po pokoju. Zamówię dzisiaj to nowa karmę Zobaczymy co kuleczki powiedzą.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Gru, 2015, 13:19 »
JA bym tak nie robiła- oddzielanie i łaczenie ciągle to tylko niepotrzebny stres. Kiedy przyjdzie odpowiedni czas po prostu rozdzielić i tyle, bez zbędnych podchodów ; )

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sty, 2016, 09:33 »
Szczesliwego Nowego roku Metallowa

Tak z ciekawosci ile moze potrwac smutek rozstania mamy z maluchami? Ile to u ciebie trwalo?

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sty, 2016, 10:21 »
Dziękuję ^ ^

Wiesz w zasadzie ciężko to powiedzieć, bo też mogą to różnie okazywać. Przy samiczkach, które były z maluszkami w  stadzie w zasadzie w ogóle nie zauważyłam jakiejkolwiek różnicy w zachowaniu, harcowała z innymi szylkami. Jedna samiczka, która miała maluszka jednego i była z nim sama- po rozstaniu była osowiała trochę i smutna, trochę schudła i generalnie było widać, że jest samotna- w stadzie odżyła. Jeśli o malce chodzi- no jak szczeniaczki. Nie odczuwają tego jakoś wyraźnie, jeśli mają nowe towarzystwo lub idą do nowego domu razem. Bo prawda taka, że każda szylka, która nie ma innej szylki do towarzystwa- siłą rzeczy jest nieszczęśliwa ; )

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Sty, 2016, 10:43 »
Skoda mi Fiony bo najpierw stracila Homerka a teraz jest rozdzielona z maluchami, ale z drogiej strony jest strasznie destrukcjijnym szynszylkiem, ciagle wszystko targa i szarpie (prawdopodobnie z nerwow).
Ciekawe czy kiedykolwiek sie uspokoi czy bede musiala ja wydac. Zalwazylam tez ze chudnie tym sie troche martwie.

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Sty, 2016, 10:45 »
Zawsze można jej zrobić badania kontrolne

Offline pepsii77

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 17
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kulki witaja wszystkich
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Sty, 2016, 10:52 »
Co masz na mysli?? Czy takie zachowanie moze byc czyms zdrowotnym spowodowane??

Sniezka, Johnny i dzieciaki Leia, Chewy

 

Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )

Zaczęty przez matti4411Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 15346
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2015, 19:38
wysłana przez matti4411
Uwaga do wszystkich którzy mają samczyki,ważne!

Zaczęty przez AgusiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2723
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2005, 12:11
wysłana przez anika
Witam serdecznie wszystkich miłośników szynszyli!

Zaczęty przez Amber ChinchillaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2929
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2014, 17:08
wysłana przez Amber Chinchilla
Witam serdecznie wszystkich! OFERTA NA ZIOŁA

Zaczęty przez thenelDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 7869
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2014, 13:32
wysłana przez agonytokyo
Witam wszystkich :) wraz z Szyszką i Myszką

Zaczęty przez KlaudiulaniulaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2483
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2017, 11:25
wysłana przez Roedeer
SimplePortal