27 Kwi, 2024, 00:51

Autor Wątek: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)  (Przeczytany 68400 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #200 dnia: 30 Cze, 2016, 12:34 »
Dawno nic nie było tutaj dodawane, a z racji tego, że coraz bardziej się zakochuje w szylkach macie moje zdjęcia z szyszką ze sklepu zoologicznego u mojej znajomej. Jest to samczyk standard. Oswojony bardzo, przekochany po prostu  [love] Przepraszam za jakość, ale mój telefon nie robi najlepszych zdjęć :/

1.

2.

3.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #201 dnia: 30 Cze, 2016, 13:04 »
Słodziaczek kochany  [love]
Ładnie wyglądasz!  [:D]

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #202 dnia: 30 Cze, 2016, 13:51 »
Dziękuje Olu :) On jest przecudowny po prostu  [love]

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #203 dnia: 30 Cze, 2016, 14:22 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #204 dnia: 30 Cze, 2016, 16:57 »
Kiedyś na pewno, ale to jak będę miała własne mieszkanie, bo w obecnej sytuacji mam cztery ogonki, ktore mi się starzeją i raczej odpocznę od gryzoni na jakiś czas.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #205 dnia: 11 Lip, 2016, 19:13 »
Łoo... dawno dawno Nas tutaj nie było i trzeba nadrobić czas. U Nas nic ciekawego. Rita prawie wszystkie zęby wymieniła na stałe. Przestała niszczyć  [good] no i niedługo będzie szósty miesiąc. Ogarnęła (prawie..) do perfekcji sikanie na dworze. Być może będzie drugi psiak, ale dorosły, bo chłopak nie chce kolejnego szczeniaka, a ja już zmęczona jestem szczeniakami  :P No i niestety, ale ogoniaste będą szukać nowego domku. Najprawdopodobniej mam astme i duszę się w nocy co mi nie pomaga przy szczurach, a tylko nasila alergie  :( Wiem, że pisałam tutaj co innego, ale jeśli mam wybrać lepszą drogę to wolę, aby one były szczęśliwie i ktoś miał więcej czasu dla nich, ponieważ ja już tego czasu nie mam tyle co kiedyś... Z resztą jak będę miała nową pracę to też nie zawsze będę mogła je puścić by pobiegały. Z innych rzeczy to taka, że Rita była z Nami w Szczecinie u mojej mamy. Niestety dwa dni pokrzyżowała pogoda, ale w dniu wyjazdu było słonecznie jednak mam tylko jedno zdjęcie przez pogodę właśnie   [zly]

Wybaczcie za jakość, ale mój telefon ostatnio zaczyna świrować i chyba czas go wymienić...

Panna Rita Szczecinianka  [love]
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2016, 19:16 wysłana przez Wilczy Deszcz »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #206 dnia: 14 Lip, 2016, 21:56 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #207 dnia: 15 Lip, 2016, 19:46 »
Kiedyś mieliśmy na DT fajnego amstaffa, który miał 4 lata. Naprawdę fajny psiak. Ja mam tylko dylemat i obawy co do dorosłych psów, ale może, któryś z nich się dogada z Ritą

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #208 dnia: 15 Lip, 2016, 20:29 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #209 dnia: 15 Lip, 2016, 22:45 »
Jeśli chodzi o pierwszego psa to jest samiec husky, 2 lata ma, psiaki wszystkie lubi, ale w poniedzialek ma kastracje, a ja mam obawy czy małej nie zje :( Drugi psiak to jest suczka, 2-3 lata, wszystkie psiaki też lubi, nie jest sterylizowana, a nie wiem jak dwie suczki się dogadają. Rita nie jet agresywna, ale jest zbyt nachalna wobec innych psów i nakręca się szybko :/ Jutro jadę suczkę zobaczyć, a w tygodniu może tego samca

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #210 dnia: 16 Lip, 2016, 19:15 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #211 dnia: 16 Lip, 2016, 22:14 »
Dzisiaj byliśmy u suczki, ale niestety okazała się dominująca i z Ritą raczej by się nie polubiła więc nawet nie chce ryzykować. Najgorsze jest to, że wszędzie mam daleko, żeby psa zobaczyć, a pociągiem z młodą jechać np. do Szczecina to też kawal drogi  :(

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #212 dnia: 27 Lip, 2016, 20:21 »
Tego psa zobaczyłam, gdy przeglądałam psy do adopcji na jednej ze schroniskowych stron internetowych. Na żywo widziałam go w zeszły weekend. Pojechała tam ze mną koleżanka i jej kuzynka, którym dziękuje, że chciało się jechać pomimo tylu km i korków...Oczywiście wzięłam ze sobą Ritę, aby zobaczyć jak się psiaki dogadają.

Rudy, bo tak ma na imię oczarował mnie swoim zachowaniem oraz wyglądem. Jak na psa północy charakter ma wspaniały i nie zrobił żadnej krzywdy mojej suce, gdzie tego obawiałam się najbardziej, ale od początku...

Pojechałyśmy przed godziną jedenastą, aby przed czternastą wrócić z powrotem. Kiedy dotarłyśmy na miejsce poszłyśmy od razu do środka, aby wziąć Rudego i jeszcze jedną suczkę na spacer. Gdy czekałyśmy na psiaki w mojej głowie kłębiły się mieszane uczucia, czy aby na pewno podołam dwóm psiakom, które są różnej wielkości, mają dwa różne charaktery i obydwa są w innym wieku. Kiedy wolontariusz wyprowadził najpierw Rudego, a później suczkę to wiedziałam, że to będzie miłość od pierwszego wejrzenia. Dałam Ritę kuzynce koleżanki, aby wziąć Rudego. Na początku ciągnął, ale wiadomo, że jak siedzi psiak w boksie to musi jakoś rozładować swoją energię. Poszliśmy trochę dalej, aby psiaki się oswoiły i o dziwo NIC Ricie nie zrobił. Oczywiście wiem i jestem tego świadoma, że pies rasy północnej musi codziennie biegać, oprócz wakacji, bo wtedy mają wolne od treningów i innych rzeczy, lecz wracając do psiaków... Jestem zadowolona z tego,
że mogły się poznać i w ten weekend mam nadzieję iż, go zabierzemy na stałe do swojego domu. Wiem, że koszty utrzymania dwóch psów wzrosną lecz będę mogła dać dom kolejnej bidzie ze schroniska tak jak było z Korą... a Rita w końcu będzie miała przyjaciela na dobre i złe.

Zdjęcie wstawię dopiero jak na 100% będę pewna, że go będziemy brać w sobotę.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #213 dnia: 02 Sie, 2016, 00:03 »
Na razie drugiego psiaka nie będzie, bo muszę popracować nad Rity zachowaniem, poza tym nie wyszło tak jak chciałam więc powyższy opis można wyrzucić do śmieci... Na razie póki nie ogarnę Rity to nie będę myśleć o drugim psie.

Czas na zdjęcia Panny R. ;)









« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2016, 10:46 wysłana przez Wilczy Deszcz »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #214 dnia: 04 Sie, 2016, 19:44 »
to bardzo mądra i dojrzała decyzja. Rita przeurocza. :) ile ma miesięcy już?

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #215 dnia: 05 Sie, 2016, 11:12 »
Sześć miesięcy już ma. Niedługo siedem, a jak skończy osiem to będzie szła na sterylizacje.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #216 dnia: 12 Sie, 2016, 09:55 »
U nas małe zmiany. Dziewczyny wczoraj pojechały do nowego domku. Klatka jest pusta, w nocy cisza mnie dobija  :( Będę tęsknić za nimi, ale umowy adopcyjne podpisane mam także nie jest źle. Moja przygoda ze szczurami dobiegła końca. Od 15 roku życia miałam te wspaniałe i mądre stworzenia. Jeśli wyleczę swoją alergię to na pewno, kiedyś do nich wrócę lecz w obecnym stanie nie ma takiej możliwości. Co do Rity to ma cieczkę i czekam aż się skończy, bo troszeczkę jest męcząca. To tyle z niusów.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #217 dnia: 12 Sie, 2016, 18:42 »
@Wilczy Deszcz to może czas na szynszyle? :P

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #218 dnia: 12 Sie, 2016, 20:20 »
Mamy cztery fajne szylki w zoologicznym z czego jedna jest biała, druga beżowa, a trzecia siwa. Standard też jest ;) Nie wiem czy się przekonam do szyszek, bo całe życie miałam szczury, ale może z czasem.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Lusiaczek

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #219 dnia: 13 Sie, 2016, 05:27 »
Oj, przekonasz...moja mama na widok już niestety nieżyjącej Pysi kazała mi ją trzymać conajmniej kilka metrów od siebie, a teraz sama do mnie przychodzi, bo chce się z tymi "grubaskami" pobawić :)

Na zawsze w moim sercu

Pysia* 15.06.2014r. - 27.01.2015r.
--------------------------------------------
Moje szynszylowe szkraby
Lusia 29.11.2014r.
Lilli 21.05.2016r.
--------------------------------------------
Nie szynszylowy pieseł :)

Skubi 18.05.2005r.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #220 dnia: 13 Sie, 2016, 14:25 »
Od razu proszę o przeniesienie całego wątku do historii szynszylowych.

Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek będę miała szynszyle w swoim życiu. Dlaczego? Ponieważ przez całe swoje życie miałam szczury na stałe bądź tymczasowo. Odkąd dziewczyny są w nowym domu klatka zrobiła się pusta aż do dzisiejszego dnia...

Przeglądając wieczorem internet szukałam zwierzęcia, które jest łatwe w hodowli domowej. Natrafiłam na ogłoszenie, że ktoś ma do oddania dwie szynszyle (matka i córka). Nie wiedziałam czy dobrze robię pisząc do ogłoszeniodawcy (nie mam zielonego pojęcia o szyszkach) do dzisiejszego dnia... Zadzwoniłam, zapytałam i pan powiedział, że trzeba się spieszyć, bo dużo ludzi jest chętnych. Pomyślałam, że nie dziwne jak oddaje je zupełnie za darmo. Powiedziałam, że oddzwonię, bo muszę się chłopaka zapytać czy je bierzemy. Chłopak się zgodził (po wczorajszej wizycie u koleżanki dotknął szyszke i się w nich zakochał  :P ). Ja miałam bardzo mieszane uczucia co do brania kolejnych żywych istot, ponieważ nadal tęsknie za szczurami swoimi, ale stwierdziłam, że jak klatka ma być pusta to wolę, aby inne zwierzątko w niej zamieszkało. I dzisiaj trafiły do Nas dwie panny , matka z córką. Matka jest biała z jakimiś szarymi odcieniami i stawiam, że to jest odmiana Mozaika, bo mała też jest taka. Mała ma 3 miesiące, matka około 2 lat. Są mega oswojone, bo nawet kot im "machał" na pożegnanie łapką  :P  Ojciec jest standard. Jedyne co małej brakuje to jednego oczka, bo ponoć się taka urodziła (właściciele byli u weterynarza i powiedział, że to najprawdopodobniej wada genetyczna). Nie przeszkadza jej to w codziennym życiu. Imiona już też mają. Mała ma na imię Szałwia (ta bez oczka), matka ma na imię Mozaika. Wiem, że forum to skarbnica wiedzy i na pewno będę szukać odpowiedzi na różne tematy, ale mam do Was kilka pytań. Dodam, że szynszyle nie miały piasku do kąpania w poprzednim domu i futerko jest trochę matowe, ale już się kąpią w piasku :) Ale wróćmy do pytań.

1. Jak lub z czego mogę zrobić kąpielisko? Mają teraz miskę szklaną, ale przesuwa się w klatce, a czekam na pellet, bo nie mam :/
2. Czy szynszyle muszą mieć domek? Dodam, że mają teraz tylko trzy deski, ale chłopak dorobi.
3. Mozaice trochę futerko wypada. Może to być wynikiem stresu / zmianą miejsca?
4. Jak przyzwyczaić szynszyle do obecności psa i odwrotnie?
5. Czy muszą mieć sianko? Na razie mam tylko kwiaty malwy, bo koleżanka nie miała siana w sklepie.
6. Jak często muszą się kąpać w piasku?
7. Czy bardzo mocno gryzą kable?

Z góry dziękuje i przepraszam za tyle pytań, ale moje życie się zmieniło i po prostu nie mam wiedzy na temat tych zwierząt, a chciałabym się nimi opiekować jak najlepiej, by miały godne życie oraz, żeby były zdrowe i szczęśliwe.

Zdjęcia panienek  [love]

Mozaika (mamusia)



Szałwia:

Razem z mamą:

Proszę o zmianę tytułu wątku na: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2016, 15:01 wysłana przez Wilczy Deszcz »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #221 dnia: 13 Sie, 2016, 16:02 »
Śliczne są :) Jesteś pewna że masz alergię tylko na szczury a na siano, ściółkę itd. już nie?

Siano musi być obowiązkowo, to podstawa diety szynszyli. Na początek możesz kupić paczkę nawet w Piotrze i Pawle, Tesco albo innym Realu, a później polecam zakup mazurskiego sianka od pana Roberta z allegro (bardzo dobre i bardzo tanie) albo w hipciu: Węgrowskie lub jakieś ziołowe.

Ja do kąpieli w piasku używam małego transportera, może masz taki po szczurach. Może być też jakaś plastikowa miska albo gotowa kąpielówka którą można kupić również w hipciu. Ja daję piasek codziennie na parę minut po wybiegu, można też dać co 2-3 dni na trochę dłużej.

Wypadanie futra może być objawem strachu np. podczas łapania. Wystające kępki to norma podczas linienia. Trzeba dokładnie obejrzeć czy nie ma łysych placków bo to zwykle jest objawem grzybicy.

Lepiej żeby miały domek, to są dość płochliwe zwierzaki a na początku są jeszcze dodatkowo zestresowane nowym otoczeniem. Później pewnie będą częściej siedzieć na domku niż w, ale jakieś schronienie zawsze powinny mieć.

Gryzą kable, meble i w ogóle wszystko bardzo mocno. Trzeba zabezpieczyć co się da i podczas wybiegów ich pilnować, ale jakieś straty są raczej nieuniknione. Na forum są opisane też patenty na zabudowany wybieg, można coś takiego kupić np. na allegro ale to są dość małe wybiegi jak na potrzeby szynszyli.

Z przyzwyczajaniem do psa jest tak, że wszystko zależy od psa. Jeśli jest w stanie siedzieć spokojnie, nie rzucać się w pościg itp. to można wypuścić szynszyle na wybieg i same z ciekawości do niego przyjdą. Oczywiście trzeba bardzo pilnować psa, ja mojemu zakładam na wszelki wypadek kaganiec.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #222 dnia: 13 Sie, 2016, 17:09 »
Szyszki są oswojone i nie gryzą,  ale nie wiem czy dzisiaj je mogę puścić na wybieg? Sianko spróbuję jutro kupić,  a jak nie to się przejde we wtorek. Transportera nie mam właśnie,  ale pokombinuje coś albo zapytam na grupie na fb. Domek tez musze zrobić lub kupić.  Co do uczulenia to czasami kicham przy trocinach i sianie, ale tylko wtedy kiedy pomagam koleżance sprzątać w sklepie przy zwierzakami. Jeśli chodzi o Rite to nie zwraca uwagi na nie specjalnie.
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2016, 17:32 wysłana przez Wilczy Deszcz »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #223 dnia: 13 Sie, 2016, 20:56 »
Jeśli nie są bardzo zdenerwowane i wiesz że nie zdenerwujesz ich potem gonitwą żeby je schować do klatki to możesz zrobić wybieg. Siano obowiązkowo jak najszybciej :)

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Odpowiedź #224 dnia: 13 Sie, 2016, 21:48 »
Sianko dostały i zioła kupione tez. Uczę się dbać o nie i mam nadzieje, ze póki co mi to wychodzi.  Chłopak zakochany w nich po uszy. Ja muszę tylko wymyślić jakiś inny przedmiot do piasku, by go nie wysypywały. No i domek tez, ale to z czasem. Pierwszy wybieg mamy za sobą chociaż na chwilę. Mam tylko pytanie ile razy dziennie podawać im karmę oraz sianko i ziółka? Jestem zielona w tym temacie  [sciana] i przede wszystkim jak odchudzić jedną z nich? Mozaika (matka) jest troszkę otyła jak się patrzy, ale mogę się mylić lecz jak się bierze to czuć, że trochę za dużo waży. Szałwia (córka) coś tam chrupie, ale najwięcej je Mozaika. Co zrobić? Jak podzielić pokarm?
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2016, 00:05 wysłana przez Wilczy Deszcz »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

 

filmy absolutnie myszowate :) i inne myszowate arcydzieła

Zaczęty przez ZieffkaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8300
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 00:43
wysłana przez Zieffka
Kolby różano-kokosowe i inne, dlaczego kolby są niezdrowe

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Żywienie

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 32012
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 08:35
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
szynszyle i inne gatunki: psy, szynszyle i koty, świnki morskie, koszatniczki, króliki...

Zaczęty przez cappuccinoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 81693
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2017, 08:39
wysłana przez Rukola
Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15493
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 39756
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
SimplePortal