19 Mar, 2024, 11:41

Autor Wątek: Czy moja klatka będzie odpowiednia dla 2 szynszylek? Czy się razem zgodzą?  (Przeczytany 5938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szynszyla Mort

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
No witam, Mam szynszylkę Morta (ma imię samca poprzez pomyłkę hodowcy) No więc chciałabym przygarnąć przyjaciela dla niej bo jest dosyć płochliwa i od 2 lat ją przyzwyczajam (moja siostra była 1 właścicielem lecz nie zajmowała się dobrze więc podarowano ją mi) no i pomyślałam że jak będę mieć 2 szynszylę tej samej płci bo nie zamierzam mieć hodowli to razem będzie im raźniej no a bym zrobiła przysługę innej szynszyli którą bym uratowała (zamierzałam taką wziąć z jakieś story gdzie ratują szynszylę) No ale martwię się że mam za małą klatkę no i że moja ma za trudny charakter żeby się zaprzyjaźnić bo jest wojownicza (i to bardzo). zdjęcie klatki którą mam :


Czy ta klatka będzie odpowiednia dla 2 szynszyl? Czy przed zakupem powinnam zainwestować w większą? Dostaje co miesiąc 50 zł a mieszkam w Anglii więc takie 50 zł to trochę mało ale za niedługo mam urodziny więc chyba szybko uzbieram bo na koncie mam już 100 zł :) A teraz o charakterze mojej szynszylki:
Jest bardzo płochliwa, dominuje oraz uważa mnie za drapieżnika bo pryska we mnie moczem. Lubi gryźć i wciśnie się wszędzie. Jest też śmiała oraz ciekawska i czasem nawet po mnie chodzi :P Już kiedyś miałam samice szynszyli i moja dominowała na 1 spotkaniu i bardzo wygryzła tej nowej futro więc moja rodzina nie wiedziała jak łączyć szynszylę więc myślała że po wyrywaniu futra i skakaniu na siebie powinno się je oddzielić. No to jak? Nadaje się na 2 szynszylkę?   [good]  [minka]
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2016, 20:56 wysłana przez dream* »

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Klatka o wymiarach 69x43x69 jest za mała dla dwóch szynszyli. To jest takie minimum dla 1 zwierzątka, ale większość osób nawet pojedyncze szynszyle trzyma w większych. Lepiej kupić większą.

Druga szynszyla tej samej płci to dobry pomysł, ale najpierw trzeba się upewnić na 100% że ta którą już masz to samica. Nie da się przewidzieć czy zwierzaki się zaakceptują. Czy dobrze rozumiem, że już kiedyś mieliście drugą szynszylę, ale nie udało się ich połączyć? Co się z nią stało? Poczytaj wątki o łączeniu, tam wszystko jest opisane. Trzeba pozwolić zwierzętom ustalić hierarchię w stadzie, na początku prawie zawsze ze sobą walczą. Co na to Twoi rodzice?

Offline Szynszyla Mort

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Szkoda :( No ale i tak kupię większą klatkę więc szynszylę wtedy będę mieć za 2-3 lata :P A w łączeniu poprzedniej szynszyli chodziło o to że na początku szły w kompletnie inne strony i w końcu się spotkały i zaczęły na siebie prychać. Nie wiedziałam co to oznacza i jak się zajmować szynszylem bo to była szynszyla mojej siostry więc nie czytałam informacji o szynszylach bo nie wiedziałam że kiedyś tą szynszylę będę miała potem je złapaliśmy i tak późno gdy już spałam to moja siostra je wypuściła już na bardziej odkrytym terenie więc Mort zaczął dominować czyli skakać na nią i wyrywać jej futro więc moi rodzice oraz siostra powiedzieli że one sobie zrobią krzywdę więc je rozdzielili a następnego dnia musieliśmy oddać tą nową do mojej kuzynki bo za 2 dni jechałam do UK ale ta "nowa" miała bardzo fajną klatkę (2 razy większą) więc się o nią nie martwiliśmy. A rodziców się pytałam i powiedzieli że za 2 lub 3 lata bo muszę sama na wszystko zarobić i muszę być odpowiedzialna za nową szynszylę.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Skakanie na grzbiet drugiej szylki nie zawsze oznacza ustalanie hierarchii= jeśli szynszyla wskakuje na druga i ją GRYZIE, to robi to, żeby zabić- zawsze wskakuje i celuje w kark/głowę.

Na czas łączenia i tak potrzebowałabyś nowej klatki, bo nie można ich dać do jednej od razu, więc kupno większej to i tak priorytet ; D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
minimalne wymiary klatki dla 2ch kulek to 70x40x80 - ale tak całkiem poważnie, skoro nie masz środków na nową klatkę a głównie to powstrzymuje Cie przed sprowadzeniem koleżanki dla Morci to moim zdaniem możesz pokombinować z klatką samoróbką - np ze starej szafki etc - pewnie tata chętnie by Ci pomógł.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

"Okazały"szynszylek

Zaczęty przez makrelkaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 9418
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2010, 13:20
wysłana przez mimi10
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2601
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
Szyszka i Niunia, oraz ich nowa "wspolna" klatka

Zaczęty przez EsperDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 6976
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2008, 15:27
wysłana przez UnLe96
Oddam dwie koszatniczki samczyki 3 letnie z pełnym wyposażeniem i klatką. Olesno

Zaczęty przez DarknessDział Oddam koszatniczkę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 699
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2023, 18:10
wysłana przez Darkness
[WARSZAWA] Dwie młode samiczki: czarna aksamitna i fioletowa do adopcji z klatką

Zaczęty przez dream*Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2445
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 20:59
wysłana przez dream*
SimplePortal