hypothetical
28 Mar, 2024, 20:09

Autor Wątek: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !  (Przeczytany 17051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« dnia: 12 Sty, 2016, 22:51 »
Witam

Mam pytanie. Dostałam w prezencie parke szynszyli. Samiczka ma 3 miesiące a samiec około 5 miesięcy.

Czy mogą być razem s jednej klatce ? Czy są jakieś niebezpieczeństwa ??

Dodam ze bawią sie razem, śpią wtulone i wszystko jest ok. Jedyne co mnie zmartwiło to fakt ze samiec od czasu do czasu biega za samica i wsiada na nią od tylu a ona wtedy ucieka od niego

Czy ewentualna ciaza grozi jej czymś ? Czy był ktoś z was w podobnej sytuacji jak ja ?? Jak tak to proszę o doświadczenia

Proszę o pomoc i porady

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sty, 2016, 23:02 »
absolutnie NIE mogą być razem. Po trzecim miesiącu szynszyle są zdolne do rozrodu, ale nie są na to fizycznie gotowe, samiczce grozi śmierć, nie powinna być z samcem przed skończeniem 8go miesiąca życia co najmniej. Dodam, że osobniki do rozrodu muszą mieć znanych przodków, odpowiednią wagę i wiek - to podstawy i jeśli te warunki nie są spełnione, to może skończyć się tragicznie, należało by jak najszybciej rozdzielić parkę.

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty, 2016, 23:06 »
ale nie mam jak ich rozdzielić ponieważ dostałam he z jedna klatka i nie mam drugiej.

A czy jest szansa na to ze co najmniej do tego 6-7 miesiąca tej ciąży nie będzie ??

A ewentualnie jak sie trafi ze samiczka da radę jakoś ? W końcu ciąża u nich trwa podobno prawie 4 mc ??

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sty, 2016, 23:12 »
8 miesięcy to jest MINIMUM, które powinna mieć samiczka ZACHODZĄC w ciążę, biorąc pod uwagę 111 dni trwania ciązy i jest to dolna granica, którą praktykuje się również na fermach, gdzie liczy się nie dobro zwierzaka a zysk, nie jest to niczyje widzi misie. Poza tym decydując się na rozmnażanie i tak trzeba mieć dwie klatki, trzeba mieć porodówkę dla samiczki, gdzie będzie z młodymi bez samca. Poza tym nie wiesz czy Twoje osobniki będą miały odpowiednią wagę, a przodków znasz??

Należałoby jak najszybciej załatwić drugą klatkę lub oddać jednego z malców- jest też możliwa kastracja, jednak do tego też potrzebowałabyś osobnej klatki na czas przed i pooperacyjny. Już był przypadek zajścia w ciążę przez 3miesięczną samiczkę i skońćzyło się to jej ŚMIERCIĄ.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sty, 2016, 23:14 »
Poszukaj na olx klatek. Często można znaleźć używane, ale w bdb stanie. Szkoda zwierzaków, żeby się męczyły, bo samiec jej nie da spokoju.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sty, 2016, 23:15 »
Nie bardzo teraz mnie stać na zakup drugiej klatki tym bardziej ze to był niespodziewany prezent nawet nie byłam na to przygotowana. Nie wiem co mam teraz zrobić :( a czy po ewentualnym rozdzieleniu na te choćby 4mc będzie można ich ponownie połączyć ?? Czy jest szansa ze samiczka mu oprze sie przez ten czas ??

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sty, 2016, 23:27 »
nie ma takiej opcji i jest to ryzykowanie życia tej samiczki. Napisz na forum, na pewno ktoś pożyczy klatkę. Pytanie moje, czemu ich potem łaczyć i czemu na siłę brac się za hodowlę?? Nie powinno się rozmnażać szynszyli bez odpowiedniej wiedzy na ten temat

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sty, 2016, 23:42 »
Tak jak wyżej pisałam dostałam je w prezencie, jestem studentka i mieszkam w kawalerce i nie mam miejsca aby trzymać dwóch wielkich klatek stad moje pytanie. Wyczytałam teraz na stronie o szynszylach ze ona jest dojrzała płciowo od 4-8 mc (w zależności od miesiąca urodzenia) i może dostać ruję od 155-255 dnia życia i może zostać pokryta w 4 mc życia i nie pisało nic ze to może być dla niej niebezpieczne

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sty, 2016, 23:53 »
to jest fizyczna zdolność- a jeśli ta stronka to czyjść blog, to tez nie ma się na co powoływać. Jestem hodowca, prowadzę domową hodowlę i wiem o czym mówię. TO GROZI ŚMIERCIĄ SAMICZKI i był już taki przypadek, nie jeden. Jeśli zależy Ci na zdrowiu kulek, a podejrzewam, ze tak, to oddałabym jednego z malców i do towarzystwa przygarnęła osobnika tej samej płci. Skoro mieszkasz w kawalerce, to co byś zrobiła z maluchami, które pojawiały by się co 4 miesiące, bez oddzielania rodziców? Oczywiście zakładając, że samiczka w ogóle przeżyje. Poza tym nie odpowiedziałaś też czy znasz przodków tych kulek- z niewiadomoego pochodzenia szynszyli się nie rozmnaża i ważna jest też ich WAGA. Nie wiadomo czy te malce w ogóle nadawały by się do rozrodu.
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2016, 23:55 wysłana przez Metallowa »

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sty, 2016, 00:00 »
Napewno nie są spokrewnione ponieważ przed chwila dzwoniłam do narzeczonego i mówił ze jedna kupił w jakiejś hodowli a druga dostał od znajomego. Pisze Pan/Pani ze grozi śmiercią ale nie jest to reguła ze umrze lub zajdzie w ta ciąże ??

Skoro zna Pan/Pani kilka przypadków takiej wczesnej ciąży to może zna Pan/Pani jakiś przypadek szczęśliwego porodu w wieku 7-8 miesięcy ??
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 17:09 wysłana przez Rukola »

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sty, 2016, 00:05 »
Zostawienie ich razem jest świadomym narażeniem samiczki na śmierć i więcej nie mam w tym temacie nic do powiedzenia, bo zwyczajnie jestem temu przeciwna całym sercem

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sty, 2016, 00:08 »
Rozumiem ze brak odpowiedzi z Pani strony na moje pytania oznacza ze nie ma na to reguły ze zajdzie w ciąże lub ze umrze po zajściu i ze zna zapewne Pani przypadki ze samiczka rodziła mając 7 miesięcy tak samo jak zna Pani przypadki ze umarła od ciąży

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sty, 2016, 00:16 »
Pani Magdaleno, dlaczego mam szukać pozytywów w czymś co jest ŚWIADOMYM NARAŻENIEM ŻYCIA samiczki??? proszę poczytać o rozmnażaniu choćby na tym forum- a nie na byle blogach, prosze sięgnąć np po książkę na temat chowu szynszyli-taki wysiłek nie kosztuje, a dowie się Pani tego, co ja próbuję Pani przekazać. Jeśli nie ma Pani pieniędzy na byle klatkę zastępczą, to ma Pani na dobrego weta, który będzie konieczny przy komplikacjach okołoporodowych, czy malce mają się udusić, utykając w kanale rodnym za młodej i za malutkiej samiczki, doprowadzając ją również do śmierci? bo tym własnie to grozi.

Offline klejnotka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • chochlik i skrzacik
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sty, 2016, 00:37 »

nie jestem ekspertem, ale akurat tak się składa konkretnych odmian kolorystycznych nie można ze sobą mieszać, ponieważ mogą uaktywniać się wadliwe geny. w dodatku w hodowli pod uwagę bierze się temperament i podatność na choroby.
zresztą wyobraź sobie że czasem 12 letnia dziewczynka też może mieć dziecko, ale to czy je będzie miała w wieku tych 12 lat, czy w wieku 13 czy 14 niewiele zmienia. jest to po prostu zbyt wielkie obciążenie dla nierozwiniętego jeszcze organizmu. i nawet jeśli jest szansa że dziecko urodzi się zdrowe, istnieje też szansa że urodzi się NIEZDROWE, MARTWE lub nawet zagrozi to ŻYCIU rodzicielki (tym bardziej że do rodzącej dziewczyny przyjedzie karetka a do szynszyli nie), a ty teraz już o tym wiesz. tym bardziej że na tym forum jest masa miłych, sympatycznych ludzi gotowych pomóc aby tylko pupile innych ludzi mieli lepiej. ale to już twoja sprawa, chcę tylko żebyś miała świadomość że ty sama, opiekunka dwóch szynszyli przyzwalasz im na urazy, choroby czy nawet śmierć.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 16:43 wysłana przez Rukola »

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sty, 2016, 00:48 »
Uwazasz ze mam teraz oddać komuś z portalu szynszyle za która mój narzeczony zapłacił 200zl za darmo ?? Nie mówiąc o tym ze to byl prezent :/

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sty, 2016, 00:53 »
Jestem świadoma ryzyka dlatego chce coś zrobić aby nie dopuścic do czegoś złego.

Ale chce tez od was uzyskać jednoznaczna odpowiedz czy jest możliwe ze on jej ne zapłodni lub jeżeli nawet to ze urodzi normalnie ?? Bo napewno były takie przypadki ze udało sie szynszyli urodzić normalnie s takich sytuacjach bi mój przypadek napewno nie jest odosobniony i nie wydaje mi sie żeby na np. 100 takich przypadków 95 samic odrazu zmarło przy porodzie.

Najwidoczniej nie uzyskam pomocy żadnej poza propozycjami adopcji lub rozdzielania gdzie w moim wypadku nawet gdybym chciała to nie mam do czego samca dać przecież nie wypuszczę go na mieszkanie na pół roku

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sty, 2016, 00:57 »
@Magdalena Beier, dziewczyny dobrze Ci radzą, a Ty uparcie trzymasz się swojego zdania. Najzwyczajniej w świecie ryzykujesz życiem szyli, a zaznaczam, ryzyko jest duże i lepiej go unikać - chyba, że niezbyt zależy Ci na zdrowiu i szczęściu pupila.
Pamiętaj, że rozmnażanie zostawiamy osobom, które mają na ten temat odpowiednią wiedzę, warunki  (dochodzą do tego koszta za weterynarza) oraz dobrze dobrane zwierzęta pod względem wagi, wieku, pochodzenia.
Jak dla mnie powinnaś zostawić szylę jednej płci i dobrać drugą tej samej, tworząc stadko jednopłciowe, a szyle innej płci oddać/sprzedać.

« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2016, 01:02 wysłana przez Pańcia »

Offline klejnotka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • chochlik i skrzacik
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sty, 2016, 00:59 »
uważam że albo powinnaś oddać komuś odpowiedzialnemu (przynajmniej bardziej odpowiedzialnemu od ciebie) conajmniej połowę prezentu od ukochanego. albo sprzedać, cokolwiek. zresztą cena tutaj nie gra roli, jeśli chcesz się licytować o wartość twoich pupili w złotówkach to wiedz, że gdybym na przykład miała alergię, i jednak nie mogła zająć się swoimi szylami, to oddałabym je obie ZA DARMO, Z CAŁYM WYPOSAŻENIEM I ZAPASEM KARMY. a tego wszystkiego wykracza spoooro poza 200 złotych. jedynym warunkiem byłoby to żeby osoba która je przejmie była odpowiedzialna.

a Metallowej wraz ze mną nie podoba się właśnie fakt że świadoma tego wszystkiego chcesz nadal zaryzykować.
akurat szynszyle to zwierzęta wymagające dość konkretnych warunków, dlatego łatwiej dla ciebie i zwierząt byłoby parkę rozdzielić. zostawienie ich razem jest po prostu pójściem na łatwiznę, a w opiekę nad szynszylami wcale nie wpisuje się słowo 'łatwizna'.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sty, 2016, 01:04 »
Oczywiście, ze na pewno są przypadki,  gdzie na szczęście się udało urodzić male- ale największym okrucieństwem było by wiedzieć o tym z jakim ryzykiem się to wiąże i mimo to do tego dopuszczać. nie odpowiadasz na zadne z moich pytań i czekasz aż ja odpiszę na Twoje. Znasz przodków swoich kulek? wiesz jakie osiągną wagi? bedziesz miała miejsce na klatkę, keidy urodzi Twoja samiczka? będziesz miała pieniądze na ewentualną cesarkę?

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sty, 2016, 01:12 »
Uwazasz ze mam teraz oddać komuś z portalu szynszyle za która mój narzeczony zapłacił 200zl za darmo ?? Nie mówiąc o tym ze to byl prezent :/

Czasami lepiej oddać za darmo niż musieć któregoś dnia zakopać w ziemi prezent wart 200 zł. Mam nadzieję, że na.chłodno podejmiesz rozsądną decyzję.

Ps: jakie kolory mają Twoje kulki?
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2016, 01:17 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sty, 2016, 05:44 »
Chcesz przykłady na to że parki mieszane mogą mieszkać ze sobą w jednej klatce to proszę bardzo. ja znam jeden przykład parki która mieszkając razem przez kilka lat nie miała potomstwa. Więc masz jakieś 2% szans na to że tak będzie również u Ciebie. Ale jest to dość niewielkie prawdopodobieństwo. Jest oczywiście szansa że samica nie dopuści do siebie samca przez najbliższe kilka miesięcy i w pierwszą ciążę zajdzie mając 8-9 miesięcy. Ale to nie jest rozwiązanie bo mieszkając w jednej klatce z samcem przeżyje max 3 lata a potem umrze w męczarniach wycieńczona rodzeniem młodych co 4 miesiące. A nawet jeżeli jakimś cudem przeżyje dłużej to i tak trzeba będzie coś zrobić bo ciąża dla samicy mającej 5 lat w 90% przypadków jest śmiertelna.
Nikt nie zmusza Cię do oddania za darmo szynszyli bo nie jesteśmy bandą ludzi nastawionych na przejmowanie za darmo cudzych szynszyli bo mamy własne od dawna. Są inne możliwości niż oddawanie za darmo. Można jedną szynszylę spróbować sprzedać albo wymienić z kimś na szynszyle innej płci i mieć parkę jednopłciową która jest zdecydowanie mniej kłopotliwa. Wiem ze prezent (szczególnie od narzeczonego) ma wartość emocjonalną ale czasem warto jest go mądrze "zmodyfikować" żeby cieszyć się nim dłużej.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Sty, 2016, 07:42 »
To też nie jest do końca prawda. Na fermach nie oddziela się samic od samców na ruje poporodową i samice nie giną w męczarniach po trzech latach- jest to olbrzymi wysiłek dla organizmu, ale nie powoduje sam z siebie śmierci zwierzęcia zaraz po 3ch latach. Po piątym roku się już na fermach szynszyli nie rozmnaża- dlatego, że po piątym roku zycia spada ich płodność i jest to po prostu nieopłacalne, ale nie jest to górna granica wieku rozmnażanej szynszyli pod względem medycznym- nie umiera od ciąży w wieku ponad 5 lat 90 % samic, w wielu zagranicznych hodowlach są i starsze samice rozmnażane. Ale to tyle co do uściślenia

Jasne, że jest mała szansa na to, że nie zajdzie w ciąże samica przed odpowiednim wiekiem albo nawet w ogóle- ale 3miesięczna samiczka jest jak ośmiolatka- więc to chyba mówi samo za siebie. powtórzę ostatni raz- wiedząc o tym jakie ryzyko niesie trzymanie samicy z samcem w tym wieku i nie robiąc z tym nic- świadomie narażamy ją na śmierć. Jeśli coś jej się stanie to będzie tylko i wyłącznie Twoja wina, więc warto się zastanowić czy liczy się tu tylko kasa- możesz samca czy samiczkę zawsze sprzedać.

Już nie chciałam wspominać o tym, że żywe zwierze jako prezent, to jest totalna pomyłka.. a Tyle się o tym trąbi :/

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Sty, 2016, 08:10 »
Najlepiej jest drugą klatke kupić,no ale nie ma miejsca rozumiem. A woliera? Zrobić można! Popros jakiegos meżczyzne np.swojego tate,faceta nawet brata aby ci pomogł. Taka woliera miałaby dwa pietra-na jednym samiec,na drugim samiczka.Plusem jest to że taką mega-klatke możesz zrobić i urządzic jak tylko dusza zapragnie!
Nastepnym sposobem jest przedzielenie klatki drucianą siatką na pół lecz nie jest to najlepszy pomysl.Szyle bedą miały mało miejsca bo tylko po połowie na łebka.
Poczytaj dużo o takich przypadkach.

A tutaj znaleziona w Google przykładowa Woliera! Super prawda?

                                                               



I @Magdalena Beier jeszcze jedna sprawa.Dziewczyny( m in.@Metallowa , @dream*) mają o szynszylach naprawdę dużą wiedze. Lepiej się czasami przystosować i posłuchać ich rad, nie dążyć aby je przekonać bo one i tak znajdą dobre argumenty. No ale to oczywiście twój wybór.
Zdrowa,radosna samiczka lub tylko wspomnienie po niej i twoim zdaniem 200 złotych w plecy  :(
Przemyśl to,nikt nie chce ci tu dogryść, chcemy ci pomóc.

PS
I nie wspomne o traktowaniu zwierząt jak żywe prezenty  [doh]
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2016, 09:27 wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA »

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Sty, 2016, 09:41 »
A gdybym regularnie na noc samca oddzielała a na dzień np od 8 do 20 byli z powrotem razem ?? Pytam ponieważ cały dzień spia

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Sty, 2016, 10:28 »
Nawet w dzień może im sie zebrac na amory.
 [para]


 Wyprobuj ktorąs z nazych metod.

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24143
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4316
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32179
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2719
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
okiem lekarza: Żywienie szynszyli i zagrożenia wynikające ze złej diety

Zaczęty przez Jakub KliszczDział Żywienie

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 49159
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2015, 12:52
wysłana przez dream*
SimplePortal