o szynszylach > Rozmnażanie

Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !

(1/13) > >>

Magdalena Beier:
Witam

Mam pytanie. Dostałam w prezencie parke szynszyli. Samiczka ma 3 miesiące a samiec około 5 miesięcy.

Czy mogą być razem s jednej klatce ? Czy są jakieś niebezpieczeństwa ??

Dodam ze bawią sie razem, śpią wtulone i wszystko jest ok. Jedyne co mnie zmartwiło to fakt ze samiec od czasu do czasu biega za samica i wsiada na nią od tylu a ona wtedy ucieka od niego

Czy ewentualna ciaza grozi jej czymś ? Czy był ktoś z was w podobnej sytuacji jak ja ?? Jak tak to proszę o doświadczenia

Proszę o pomoc i porady

Metallowa:
absolutnie NIE mogą być razem. Po trzecim miesiącu szynszyle są zdolne do rozrodu, ale nie są na to fizycznie gotowe, samiczce grozi śmierć, nie powinna być z samcem przed skończeniem 8go miesiąca życia co najmniej. Dodam, że osobniki do rozrodu muszą mieć znanych przodków, odpowiednią wagę i wiek - to podstawy i jeśli te warunki nie są spełnione, to może skończyć się tragicznie, należało by jak najszybciej rozdzielić parkę.

Magdalena Beier:
ale nie mam jak ich rozdzielić ponieważ dostałam he z jedna klatka i nie mam drugiej.

A czy jest szansa na to ze co najmniej do tego 6-7 miesiąca tej ciąży nie będzie ??

A ewentualnie jak sie trafi ze samiczka da radę jakoś ? W końcu ciąża u nich trwa podobno prawie 4 mc ??

Metallowa:
8 miesięcy to jest MINIMUM, które powinna mieć samiczka ZACHODZĄC w ciążę, biorąc pod uwagę 111 dni trwania ciązy i jest to dolna granica, którą praktykuje się również na fermach, gdzie liczy się nie dobro zwierzaka a zysk, nie jest to niczyje widzi misie. Poza tym decydując się na rozmnażanie i tak trzeba mieć dwie klatki, trzeba mieć porodówkę dla samiczki, gdzie będzie z młodymi bez samca. Poza tym nie wiesz czy Twoje osobniki będą miały odpowiednią wagę, a przodków znasz??

Należałoby jak najszybciej załatwić drugą klatkę lub oddać jednego z malców- jest też możliwa kastracja, jednak do tego też potrzebowałabyś osobnej klatki na czas przed i pooperacyjny. Już był przypadek zajścia w ciążę przez 3miesięczną samiczkę i skońćzyło się to jej ŚMIERCIĄ.

Wilczy Deszcz:
Poszukaj na olx klatek. Często można znaleźć używane, ale w bdb stanie. Szkoda zwierzaków, żeby się męczyły, bo samiec jej nie da spokoju.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej