28 Mar, 2024, 10:42

Autor Wątek: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !  (Przeczytany 17039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Sty, 2016, 10:39 »
Puki co w dzień nie zbierało im sie tylko śpią całymi dniami. Będę ich rozdzielała na nic tzn. Od 20 do 8 rano

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Sty, 2016, 12:10 »
A jak ciebie nie bedzie w domu i coś im odbije?! Wiem że szynszyle są nocnymi zwierzętami ale czasami są na tyle aktywne aby kopulować. A to dzieje się szybko. Nikt nie chce dla ciebie źle!



Olu, proszę nie używaj czerwonego koloru, bo jest on "zarezerwowany" dla adminów i modów ^ ^

Przepraszam @Metallowa nie wiedziałam
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 17:05 wysłana przez Rukola »

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Sty, 2016, 12:41 »
Pani Magdaleno. To tak jakby pisać, ze syn zawsze wraca do domu o 21, więc nie mógł z dziewczyną zmajstrować sobie dziecka. Po prostu bzdura. Ja już więcej w tym temacie nie jestem w stanie napisać, ale była bym wdzięczna gdybyć odpowiedziała jednak na moje pytania


Miło by było jeszcze gdybyś zerknęła na mój artykuł pisany ze znajomym hodowcą

http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,20429.0.html

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Sty, 2016, 13:59 »
Czytałam wszystko i co prawda nie mam szynszyli,ale napisze coś w tym wątku.

Po pierwsze dziewczyny radzą Ci dobrze, a dalej jest to samo :/

Po drugie nie ma się 100% pewności, że samiczka przeżyje i czy dasz radę ogarnąć stadko szyszek jeśli by Ci się urodziły np. 2 (nie wiem jakie mioty mają szynszyle).

Po trzecie nie dasz rady upilnować samca i samicy 24h , to jest instynkt i niestety, ale samiec się "dobierze" do samicy prędzej czy później.

Jeśli naprawdę Ci zależy na dobru zwierząt to możesz klatkę znaleźć / zrobić samemu za niewielkie koszty albo znaleźć drugą samiczke dla samiczki, którą masz lub samca wziąć dla drugiego samca. Po co ryzykować zdrowiem? Stres też może zagrażać życiu. Nikt tutaj nie Ci napisać nic przykrego, ale lepiej przemyśleć sprawę.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Sty, 2016, 14:08 »
Upilnuje ponieważ całe dnie jestem w domu a klatkę mam w pokoju

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Sty, 2016, 14:12 »
Zostana we wtorek rozdzielone :) klatkę ma mi pożyczyć kuzynka ale dopiero we wtorek. Jak sprawdzić czy mała nie jest juz w ciąży ?? Oddzielać je w nocy do wtorku ?? Czy po rozdzieleniu jeżeli postawie dwie klatki koło siebie będzie ich można dać po 5 mc śpiworem do jednej klatki czy może sie nie udać ??
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2016, 14:17 wysłana przez Magdalena Beier »

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Sty, 2016, 14:20 »
lepiej dać klatka na klatkę. Co do upilnowania- nie upilnujesz, bo stosunek szynszyli trwa kilka sekund, nawet patrząc się cała dobę w klatkę nie zdążyłabyś nic zrobić;

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Sty, 2016, 14:28 »
A co z tym połączeniem po 5mc ?? Biorąc pod uwagę ze klatki bedą obok siebie wręcz bedą sie stykać ze sobą ??

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Sty, 2016, 14:35 »
Nie rozumiem co za problem, zamienić jedną z szynszyli na szynszyle innej płci albo sprzedać i dokupić tej samej płci. Ja siedząc przy szynszylu i praktycznie na niego patrząc nie upilnowałam i zerwał sobie w ciągu paru sekund szwy z brzuszka po operacji...  Nie bierz się za rozmnażanie szynszyli, błagam. To prezent ale bardzo nierozsądny Ci ktoś zrobił.
Dobrze że choć zdecydowałaś się je rozdzielić...
Ale jak będą w okresie dojrzewania, będzie nerwowo :( Bo będą czuły swój zapach....

Hodowla szynszyli jest tak ciężka, że ja po 20 latach hodowania szynszyli i ze sporą wiedzą się nie zdecyduję.

Poza tym kiedyś miałam parkę i do dzisiaj żałuję, nie miałam wiedzy i nawet pomimo, że moja parka była DOROSŁA (szynszylica miała rok jak do mnie przyszła), mimo że oddzielałam je po urodzeniu się małych i tak straciłam Esmeraldę po pewnym porodzie, jak miała 4 tylko lata.... I problem ze sprzedażą potem małych w dobre ręce... Okres ten wspominam tylko jako spory stres!
To tak z moich doświadczeń...
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 16:48 wysłana przez Rukola »

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Sty, 2016, 14:46 »

Planując rozmnazanie  PO PIERWSZE:trzeba wiedzieć jakie odmiany można krzyzować,a ktore nie.
Znac rowniez trzeba przodków szylek ( i nie chodzi tu o samych rodziców ale też dziadków i pra dziadków)
PO DRUGIE: Trzeba miec troche grosza na utrzymanie ciężarnej samicy a potem młodych i mieć zapas(w razie tfu tfu choroby młodych oraz matki) Nawet jesli masz te informacje przemysl czy chesz miec młode! Nie chodzi mi o to ze  jest to zabronione.Wrecz przeciwnie! Ale niedoświadczeni hodowcy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
 Ja bym nie ryzykowała.
Ale to twoja decyzja.

Pozdrawiam

PS Ja osobiście nie jestem hodowcą posiadam aktualnie 1 szylke niedługo bedzi druga (równiez samica)
Więcej w sprawie może się wypowiedzieć @Metallowa .
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 16:50 wysłana przez Rukola »

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Sty, 2016, 14:57 »
Pani Magdaleno- nie mogą się stykać kratami, bo raz, że przez nie nawet może dojść do kopulacji (taki przypadek też był), a dwa, ze kraty wzbudzają agresję i mogły by się przez nie pogryźć.

Dwa- czy odpowie Pani na moje pytania? Jakiej maści są szynszyle, czy są znani przodkowie, ile ważą?

Offline klejnotka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • chochlik i skrzacik
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Sty, 2016, 15:46 »


no @Magdalena Beier, wydaje mi się że wspólne wybiegi w przypadku parki chyba też odpadają.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 16:51 wysłana przez Rukola »

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Sty, 2016, 20:29 »
Pytanie takie. Co zrobisz jeśli urodzą Ci się szynyszle? Będziesz miała, gdzie je oddać? Nie każdy chce szyszke lub nie wie jak się nią opiekować, poza tym czasem mogą trafić na fermę szynyszli, a z tamtego miejsca nie ma już powrotu.

Czy fermy skupują szynszyle od prywatnych osób? Chyba nie.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 16:54 wysłana przez Rukola »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Sty, 2016, 21:31 »
Nie rozumiem trzymania sie tak rygorystycznych zasad a dlaczego jest określone na akurat 8 miesięcy ? A co jak zajdzie w ciąże mając 6, 7 lub 7.5 miesiąca ?? Zdechnie jeżeli zajdzie w ciąże np 2 tygodnie przed ukończeniem 8 miesiąca ? Myśle ze jest to tylko ogólnie przyjęta reguła przez hodowców fanatyków. W środowisku naturalnym te zwierzęta napewno nie czekają do 8 miesiąca na zajście w ciąże... Pozdrawiam

ZAMYKAM TEMAT..

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Sty, 2016, 21:45 »
jak już wspomniałam- ta reguła została przyjęta w chowie FERMOWYM nastawionym na zysk- jest to ogólne przyjęte minimum, jakiego potrzebuje samiczka by nie stała jej się krzywda. I porównywanie do naturalnego środowiska nie ma jakiegokolwiek sensu- zwłaszcza, ze jednak średnia zycia szynszyli na wolności jest dużo mniejsza niż tych chowanych w warunkach domowych- to chyba logiczne

Offline Magdalena Beier

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Sty, 2016, 21:57 »
Sle nie zmienia to faktu ze w literaturze pisze ze zajść może w około 5-6 miesiącu ciąży i nie ma adnotacji ze coś jej grozi. Dorosła kobieta tez może dostać komplikacji podczas porodu. ZAMYKAM TEMAT OSTATECZNIE

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Sty, 2016, 22:00 »
@Magdalena Beier,a ja się zastanawiam jakiej odpowiedzi oczekujesz?dostałaś już ich mnóstwo,bardzo dobrych rad i co jeszcze oczekujesz?że wszyscy zgodnym chórem krzykną"tak rozmnażaj!!masz cudne piękne szyle i niech się mnożą na potęgę"NIE! tutaj tego typu praktyk nikt nie poprze,ani na tym forum,ani na drugim na którym też usilnie domagasz się odpowiedzi

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Sty, 2016, 22:03 »
zamknąć temat może administrator lub moderator. Nikt nie pisze Ci na złość, chcemy pomóc.

Jaka jest literatura, o której mówisz, czyjś blog? Gdybyś poczytała jakąś literaturę poważną, napisaną przez specjalistów, to może byś znalazła odpowiedź? tak MOŻE zajść w ciążę wcześniej- fizycznie, ale jest to niebezpieczne. Wyobraź sobie, ze ja mam osobniki za ponad 500-800 zł w hodowli, sprowadzone z zagranicy i czekają w osobnych wolierach aż skończą 8 miesięcy i jakoś nie mam z tym problemu, trzeba tylko do tematu podejść poważnie, jeśli dostajesz dobre rady, które mają na uwadze dobro zwierzęcia.

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Sty, 2016, 22:38 »
Ja nie mam doświadczenia w  rozmnażaniu, ale sytuację mogę opisać  Ci z punktu widzenia tego co sama nie tak dawno przeżywałam. Ja pierwszego szynszylka kupiłam bo się w szyszkach zakochałam.
I też o parce myślałam, małe przecież takie cudne.
Ale w wielu miejscach zaraz doczytałam, że samiczka musi mieć ze względów bezpieczeństwa swojego i małych 8 m-cy . Więc stwierdziłam że czekamy. Samiczkę dokupimy później. W międzyczasie nie tylko na tym forum czytałam , z bardziej doświadczonymi pisałam. I CORAZ BARDZIEJ SIĘ ZSTANAWIAŁAM??
Zadaj sobie po prostu troche trudu poczytaji potem sama sobie zadaj  kilka pytań????
1. Genetyka - czy pewność masz że małe nie będa miały genetycznych wad
2. Jak pokochasz samiczkę ( a zakładam że tak) ile będziesz ryczała jak coś pójdzie nie tak ??? ( wiele osób opisywało jak nieodpowiednie rozmarzanie do deformacji i czasem nawet do śmierci, nie tylko płodów ale i samiczki doprowadzało)
3, Co z samczykiem za kilka lat - przecież trzeba będzie przeżyć jego kastrowanie.
4. OK pójdzie wszystko i będą Śliczne małe,  za 3 m-ce trza je będzie oddać - komu??? w jaki ręce, sprzedać czy co??? Moze będą miały szczęście i pójdą w dobre ręce a jak nie???
OLx, allegro inne miejsca i STRONY ADOPCYJNE tam te szynszyle których nikt nie che kończą , pooglądaj sobie ogłoszenia.
Ja z 2 miesiące się jeszcze motałam a potem stwierdziłam że nie - dla mnie to za dużo. Wolę 2 szczęśliwe kuleczki które po prostu będą soboie spokojnie żyły.
I Kropek na kolegę Dudusia.
 One są wesołe i szczęśliwe.
A ja spokojnie śpię i już o tym co pisałam nie myślę.
Pozdrawiam

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline angel09

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Sty, 2016, 22:43 »
@Magdalena Beier jeżeli tyle osób piszę Ci, że się mylisz. To chyba jest coś na rzeczy prawda?  Przyjmij z pokorą dobre rady jak dorosły i rozsądny człowiek...

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Sty, 2016, 22:50 »
 Wiele już tutaj zostało napisane i każdy chce pomóc, a nie naskakiwać na Ciebie. Ja tylko nie mogę pojąć dlaczego tych rad, które dziewczyny Ci opisały nie chcesz przyjąć / wykorzystać? Możesz się obrażać itp., ale pomyśl o szyszkach swoich. Nie lepiej je oddzielić i nie mieć na sumieniu później (broń boże) samiczki? Uwierz lub nie, ale ja też kiedyś olewałam rady innych na szczurzym forum i odpisywałam w taki sposób, że pożal się boże, ale w końcu dotarło do mnie, że lepiej będzie jesli zrobie tak jak pisali. Przemyśl to jeszcze raz, bo tutaj każdy chce pomóc, a nie zaszkodzić.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 17:08 wysłana przez Rukola »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Sty, 2016, 07:01 »
@Magdalena Beier otrzymałaś wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania, temat zostaje otwarty żebyś mogła w razie czego zadawać kolejne. Są tutaj osoby z doświadczeniem w hodowli szynszyli i można z tego korzystać. Osoby którą chcą tylko wyrazić swoje emocje proszę o niewypowiadanie się w tym wątku, bo takie wypowiedzi są bez sensu i niepotrzebnie zaogniają sytuację.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Sty, 2016, 08:19 »
* Rukola - tutaj nikt nie chce wyrazić emocji, ale i tak zostało już wiele napisane. Można mieć nadzieję, że jednak ktoś o podobnym problemie wykorzysta te rady ;)

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline klejnotka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • chochlik i skrzacik
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Sty, 2016, 08:33 »
wiesz @Rukola, faktycznie byłam nieco za ostra i mnie poniosło, za co przepraszam @Magdalena Beier. jednak jestem akurat osobą dość wyczuloną na krzywdę innych, a brak samokrytycyzmu szczególnie w sprawie opieki nad czymś, co jest od nas całkowicie zależne bardzo mnie irytuje. tak czy owak, ja przepraszam, sama potem ochłonęłam i głupio mi było po tych wszystkich złośliwościach.
drugą sprawą jest to, że im więcej osób się sprzeciwi tym lepiej. czasami ciężko zaakceptować zdanie dwóch czy trzech osób, ale kiedy się ich zbierze dziesięć, czy dwadzieścia może jednak może człowieka coś czasem tknąć. może @Magdalena Beier za bardzo osobiście do sprawy podeszła, może nie spodziewała się aż tyle krytyki, miała gorszy dzień, osobiście mam nadzieję, że jeszcze sprawę dobrze przemyśli, tym bardziej że się jednak stara i załatwiła sobie drugą klatkę.
też myślę że warto aby wątek został otwarty, bo o takich sprawach jak krzywda, zagrożenie trzeba stale informować, krzyczeć i dość graficznie przedstawiać. nawet po raz setny warto kogoś czasem ostrzej upomnieć, okrzyczeć, dobitnie pokazać że się nam to nie podoba, żeby zadziałało to bardziej na wyobraźnię i skłoniło do przemyślenia sprawy jeszcze raz.

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Parka młodych szynszyli co zrobić ? Pomóżcie !
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Sty, 2016, 08:42 »
@Magdalena Beier licze że się jeszcze zastanowisz.

Na wolności zwierzęta same decydują o przekazywaniu genow,
O udomowionych my decydujemy! Kierujmy się dobrEM ZWIERZAKOW,nie zyskiem.

Wiec warto poczekać te kilka miesiecy,jesli juz naprawde chcesz,
ale i tak NIE POLECAM!


pOZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 16:58 wysłana przez Rukola »

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24079
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4298
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32134
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2711
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
okiem lekarza: Żywienie szynszyli i zagrożenia wynikające ze złej diety

Zaczęty przez Jakub KliszczDział Żywienie

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 49133
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2015, 12:52
wysłana przez dream*
SimplePortal