hypothetical
28 Mar, 2024, 09:54

Autor Wątek: Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)  (Przeczytany 7941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Szynszyle są bardzo sprytnymi, zwinnymi i stosunkowo silnymi gryzoniami. Potrafią być niezwykle zdeterminowane żeby wydostać się z klatki. Wcale nie są rzadkością szynszyle otwierające samodzielnie drzwiczki metalowych klatek, czasem wystarczy że mocniej oprą się o nie łapkami. Jeśli uda im się tego dokonać pod naszą nieobecność będzie się to wiązało z obgryzieniem w zasadzie wszystkiego: książek, papierów, roślin, ścian, mebli, kabli itd. oraz z innymi  niebezpieczeństwami: szynszyle mają problem z oceną odległości, więc spadają ze schodów, wyskakują przez okna a także wciskają się w szczeliny z których potem nie zawsze są w stanie wyjść. Podsumowując, szynszyla na wolności w naszym domu spowoduje spore szkody, grozi jej zatrucie, porażenie prądem, połamanie kości, uduszenie i śmierć. Można temu bardzo łatwo zapobiec. Celem tego poradnika jest przedstawienie sposobów zabezpieczenia drzwiczek tak żeby było to wygodne dla właścicieli i bezpieczne dla zwierząt.

Sznurek



Drzwiczki można przywiązać sznurkiem lub sznurowadłem. Nie polecam tej metody, sznurek prędzej czy później zostanie przegryziony.

Dogięcie drzwiczek

przed:


po:


Jest to najprostszy sposób. Wystarczy dogiąć drzwiczki tak żeby ciężej się otwierały i żeby szynszyle nie były w stanie ich otworzyć. Biorąc pod uwagę ryzyko związane z niepowodzeniem warto jednak wypróbować inne metody.

Spinacz lub drut



Ta metoda polega na okręceniu prętów spinaczem lub kawałkiem drutu. Jest skuteczna, ale dość kłopotliwa przy codziennym otwieraniu drzwiczek oraz istnieje ryzyko, że szynszyle będą szarpać za drucik i pokaleczą się jego końcówkami.

Polecane przeze mnie metody:

Karabińczyk



Kółko od kluczy

Klips do papieru



Kłódka
Najpewniejsza metoda, zabezpiecza nie tylko przed ucieczką pod nieobecność domowników ale również przed otwarciem klatki przez małe dzieci.

Jeśli macie jeszcze inne metody albo lepsze zdjęcia (nie mam zdjęcia z kłódką :( ) albo może jakieś filmy z uciekinierami w roli głównej i chcecie się podzielić to proszę o kontakt :)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2016, 22:47 wysłana przez Rukola »

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Filmik nie jest mojego autorstwa , ale otrzymałam zgodę na opublikowanie. Jak widać kulki dokładnie z czasem wiedzą jak sobie radzić z niektórymi zamknięciami.

 
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2016, 18:36 wysłana przez dream* »

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Oo, i super wątek w nawiązaniu do tego filmu właśnie :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Dla gryzoniowatych :) szynszyli jeszcze to mi wpadło na myśl - opaski zaciskowe metalowe. Ogólnodostępne i tanie.
W ogóle to zauważyłam, że szyle często klatki Perfect sobie otwierają, więc tak na zaś lepiej zabezpieczyć drzwiczki. ^^

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
a taki patent polecam na "latające metalowe miski". Obręcz po zawieszeniu przykręcamy dodatkowo drucikiem za dół uchwytu. A miskę należy przewiercić i od środka założyć po jednym nicie w dwóch przeciwległych miejscach. Miskę można później swobodnie wyjmować do mycia okręcając wokół osi i celując nitami w lukę w obręczy.


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40635
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87123
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35229
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Szukam doświadczonej osoby, która mogłaby połączyć moje szynszyle

Zaczęty przez kitka123Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7114
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 20:04
wysłana przez kitka123
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3582
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
SimplePortal