hypothetical
28 Mar, 2024, 13:52

Autor Wątek: Beżowa parka problem  (Przeczytany 3703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline endorfinna

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Beżowa parka problem
« dnia: 08 Lut, 2016, 22:31 »
Posiadam parkę szynszyli Zenka i Sisi, które od około dwóch lat żyją razem, samiczka z samcem dogadują się , śpią wtulone, czasem na siebie sykną, ale ogólnie widać, że im ze sobą dobrze. Problem pojawia się w tym, że ani widać potomstwa. Zenek próbuję na Sisi wskakiwać, ale ta jakaś niewzruszona. Biedny się onanizuje, szkoda mi go. Na potomstwie mi nie zależy, jednak zastanawiam się w czym tkwi problem, dodam, że Sisi jest dość duża, już nie raz myślałam, że jest w ciąży jednak taka duża jest cały czas więc to chyba nie to [rotfl] Nie raz przeszły mi myśli, że może biedaczka poroniła i ma jakieś problemy z układem rozrodczym [minka] Może ktoś z Was wie w czym tkwi problem [pytam] [pytam]

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lut, 2016, 23:43 »
Uf... nietypowy problem masz, zazwyczaj przy parce ( większość się zastanawia nad kastracją samczyka , żeby właśnie nie było małych ).
Skąd  są szylki, przodkowie znani ???
Pokrewieństwo wykluczone ?
Masz pewność że nie mają genetycznych wad ?
Dlaczego parka ? Jak ze względów zdrowotnych szylki wyglądają , były robione jakieś badania, kontrola u weta??

Opisz historię.
 I uprzedzam  rozmnażania większość uczestników forum nie popiera.

A jeśli chodzi o zachowanie samczyka, to wszystkie samczyki dokładną higienę "stosują" - to nie jest ************.
Jak to ktoś fajnie napisał "dzyndzle muszą być dokładnie umyte", i jest to standartowe zachowanie.
Ja mam dwóch panów i przynajmniej raz w tygodniu uda mi się zazwyczaj zobaczyć jak higienę odstawiają.
ps  polecam do zapoznania.
http://szynszyle.info/wpis/pierscien-z-futra/

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Paja

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 431
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Tequila (*), Lara (*), Aśka
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lut, 2016, 23:46 »
Być może to głupie pytanie, ale...
... Czy jesteś pewna, że to nie jest parka jednopłciowa?

Offline endorfinna

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lut, 2016, 08:42 »
Sisi mam z fermy, początkowo miałam tylko ją, jednak kuzyn wyjechał za granicę i musiał szyszkę swoją zostawić, więc wzięłam go do siebie. Nie wiem skąd jest Zenon, co do jego płci jestem pewna, co do Sisi, sama nie wiem, na fermie powiedziano mi że to samiczka, patrząc na zdjęcia narządów płciowych samiczki w internecie wydaję mi się, że raczej samczykiem nie jest. Do weterynarza chciałam ją zabrać, ale weterynarz powiedział mi, że dla niej to będzie duży szok i jeśli nie ma jakiegoś poważnego przypadku to lepiej nie przychodzić. Jeśli chodzi o względy zdrowotne to Sisi jest okazem zdrowia, Zenek, jest od niej znacznie mniejszy, bałam się, że może ona wyjada mu jedzenie i przez to jest osłabiony, ale staram się dawać mu zawsze jedzenie do łapki, serio Sisi to łasuch jakich mało.Czytałam, że samczyki ogólnie są mniejsze, więc też trochę mnie to uspokoiło. Może rzeczywiście wziąć je do weterynarza? Tylko boję się, bo weterynarza mam 3 min od domu, autem tam się nie pojedzie, a w transporterze boje się że może im być za zimno. A i jeszcze te genetyczne wady, na jakiej podstawie mogę ocenić czy moje szyszki są ich pozbawione? Wykonuje się jakieś badania?

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lut, 2016, 09:31 »
Jeżeli Twój wet mówi Ci, że masz przyjechać do niego tylko jak coś się dzieje, bo to kulki stresuje - zmień weterynarza ;) Poza tym nie każdy weterynarz specjalizuje się w zwierzętach egzotycznych - w forumowych postach masz listę polecanych weterynarzy, przejrzyj ją, a jeżeli nie będzie nikogo rozsądnego w Twojej okolicy, pomyślimy wspólnie nad innym rozwiązaniem. Co do wad genetycznych, mogą objawiać się poprzez skrzywiony zgryz czy też wadę serca (to chyba najczęstsze, trudno widoczne wady) -  w tym celu lekarz powinien wykonać stosowne badania typu RTG i badania serca (brak szmerów, itp.). Jeżeli chodzi o płeć, podeślij zdjęcia podwozia, pomożemy w jej rozpoznaniu ;)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lut, 2016, 09:42 »
Na spokojnie ci odpiszę po pracy, a ogólnie to jak masz tak blisko veta,( najlepiej takiego co ma opinię, że się na szylkach zna) to ja bym zabrała na przegląd.
Większość swoje szylki raz na jakiś czas nosi. Faktycznie jest teraz z pogodą nieciekawie, ale jak masz bliziutko ( to zawsze można cieplutki kocyk do kontenerka włożyć i czymś kontenerek  nakryć, żeby nie przewiało.
Taka wizyta to jest stres dla szylek wiadomo, ale jak mus to mus.
A pozatym, to skąd jesteś. ? Może ktos poleci jakiegoś sprawdzonego veta z twojej okolicy.
Bo jak byś się zdecydowała żeby wybrać, to by było warto do dobrego. ( żeby jak już kulki będa sprawdził od razu wszystko jak należy za jedna wizytą)
Na razie na szczeście nie ma sytuacji awaryjnej, więc nie musisz się z tym śpieszyć.
Resztę rzeczy na spokojnie postaram ci się powyjaśniać, popodsyłać linki, żebyś wiedziała dlaczego zadałam pewne pytania. [bigsmile]

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lut, 2016, 09:47 »
ps - tylko na szybko dopiszę, samczyki też na siebie skaczą, jest to sposób na ustalanie pozycji w stadzie. Zawsze próbują ustalić w tensposób który dominuje.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline endorfinna

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lut, 2016, 10:07 »
Postaram się zdjęcie podesłać wieczorem, bo teraz smacznie śpią. Mam nadzieję, że uda mi się je zrobić bo Sisi ruchliwa strasznie i ciężko ją usadzić w jednym miejscu. Jestem z Zabrza, Śląsk, właśnie przeszukałam forum i znalazłam namiar na dobrego  weterynarza. A czy możecie mi powiedzieć jakie są koszty takiej  wizyty kontrolnej? Do weterynarza chodzę jedynie z psem, więc ceny za jakiekolwiek usługi dla szyszek są mi nieznane . A co do tego ustalania pozycji w stadzie to sama nie wiem, bo tylko on skacze na nią, no ale nigdy nie wiadomo. Chociaż nie powiem, byłabym w lekkim szoku bo zawsze była dla mnie samiczką i przez głowę nie może mi przejść, że mogłaby być samczykiem.

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lut, 2016, 10:14 »
@endorfinna, jeżeli jesteś ze Śląska - tak jak ja, to leć do Synergii do Dr Marty Białasik ;) A ceny jak wszędzie, zależne są od tego, jakie badania będą wykonywane. Zapomniałabym Ci napisać, żebyś zrobiła dodatkowe badania na pasożyty ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2016, 10:16 wysłana przez Pańcia »

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Beżowa parka problem
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lut, 2016, 19:48 »
I jak tam są jakieś nowe wieści?

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

 

Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1469
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285019
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5700
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4652
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
problem- szynszylek leży i nie reaguje, ciężko oddycha

Zaczęty przez szynszylolDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3321
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2014, 22:28
wysłana przez marcsl
SimplePortal