hypothetical
28 Mar, 2024, 12:12

Autor Wątek: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki  (Przeczytany 59995 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #100 dnia: 23 Sty, 2009, 21:21 »
Dostępu do sianka mu nie blokuj, wyklucz tylko inne rzeczy.

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #101 dnia: 23 Sty, 2009, 21:27 »
ok już dosypuje akurat skacze po klatce zara go wypuszcze bo czuje ze dzisiaj nie bede długo spał



ok zaczoł jesc granulat a czy dobrze robie mieszając karme prestis vitakraft vitapoll i dadik  i granulat owocowy oraz kawałki kolb
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2009, 12:47 wysłana przez Puszek11 »

I decyzja podjęta :D

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #102 dnia: 24 Sty, 2009, 12:14 »
[ot] Nie pisz dwóch postów ( jeśli od momentu napisania poprzedniego nikt nie odpisał w temacie). Do tego między innymi służy przycisk "zmień". Możesz jeden post zmienić a drugi wykasować [/ot]

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #103 dnia: 24 Sty, 2009, 18:26 »
no troche za duzo tego dobrego :/
Sama prestige mu wystarczy noe ew. jesli masz chinchilla complete to mozesz tam cos dac ale granulat pojdzie w odstawke ;/

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #104 dnia: 24 Sty, 2009, 19:35 »
Aha hciałem najlepiej dla niego wiec nie widzac ze nie je granulatu zmieszałem na poczatek kilka karm i dałem znikło w 1 godz tera  bede dawał tylko chinchilla complete i cos tam do niej dodawał
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2009, 12:12 wysłana przez Puszek11 »

I decyzja podjęta :D

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Sty, 2009, 08:41 »
Nie coś tam tylko cooś tam zdrowego i nie zbyt kalorycznego żeby się nie utuczył! I żeby mu nie zaszkodziło!Szynszye to zwierzątka z bardzo delikatnym i wrażliwym układem trawiennym !

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #106 dnia: 26 Sty, 2009, 09:49 »
wiem wiem okok bedą zdrowe i nietłuste rzeczy

I decyzja podjęta :D

Offline ewa_111

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Lut, 2009, 12:24 »
witam,
moje szynszylki nie chcą jeść podstawowego pokarmu, wybieraja z niego tylko to co najbardziej naturalne czyli slonecznik i jakies ziarenka, a tych kolorowych kuleczek ze sprawsowanym pokarmem nie jedzą wogole, weterynarz kazal mi je troche przeglodzic, poniewaz musza jesc podstawowe jedzonko, ale i to nic nie dalo - nie ruszyly tego jedzenie w ogole - nie wiem co robic i co im dawac jesc, boje sie ze na samych orzeszkach daktylach i suszonych owocach zanadto przytyja no i ze zagrozi im cukrzyca
pomocy!

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #108 dnia: 16 Lut, 2009, 12:37 »
Może powybieraj z karmy wszystkie smakołyki typu słonecznik, orzeszki, suszone warzywka i zostaw tylko sam granulat.
Jak zgłodnieją to docenią to co im zostało, bo dieta na samych smakołykach nie jest dla nich najlepsza.
Jak już się przekjonają do granulatu to orzeszki i inne pyszności dawaj im raczej w formie nagrody z ręki
W ten sposób i Twoje pupile będą zadowolone i Ty będziesz miała z nimi bliższy kontakt

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #109 dnia: 16 Lut, 2009, 13:16 »
zawsze można też zmienić karmę na sam granulat, co ze swojej strony polecam, bo szylki nie mają możliwości wybrzydzać, gdy każdy kawałeczek karmy wygląda i pachnie tak samo. zgadzam się z yoostynką - słonecznik, suszone owoce i warzywa czy podobne specjały powinny należeć do okazyjnych smakołyków, służących również do nawiązania bliższej więzi z pupilem.
zgłodnieją, to podstawowy pokarm od razu nabierze smaku. choć chciałoby się z każdej strony dogadzać kulkom, nie można reagować na każde ich widzimisię; są jak dzieci - strasznie łatwo przesadnie je rozpieścić :)

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Lut, 2009, 13:42 »
Ewo, jaką karmę podajesz kuleczkom?

Offline ewa_111

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #111 dnia: 16 Lut, 2009, 14:17 »
ostatnio kupiłam im taki zwykły pokarm - firmy Gami - dla szynszyli. wczesniej kupowalam na wage w zoologu, to jadły bo tam bylo duzo suszonych owocow, i naturalnych produktow, a w tym sa tylko czerwone i zielone kółeczka- no i to własnie ich nie chca jesc. Pan w sklepie zoologicznych powiedzial ze w tych kołeczkach jest sprasowane wszystko co powinny dostawac, wiec myslalam ze im to wystarczy jednakze one tym gardzą. Oprocz tego aktualnie jedzą bardzo intensywnie gałązki z jablkonki ktore im ususzylam przed zimą, liscie wierzby suszone oraz 2-3 razy dziennie jakis suszony owoc, lubią tez jablka i dostaja je od czasu do czasu, ale przede wszystkim to wlasnie te galazki i sianko - nic wiecej jesc nie chcą. Aha, teraz wlasnie skonczyly sie ich ulubione orzeszki - fistaszki no i wiecej ich im nie kupilam bo stwierdzilam ze musze je przeglodzic zeby zaczely jesc to co niezbedne, ale niestety  bez rezultatu- dluzej nie mam serca ich glodzic - niepokoi mnie rowniez fakt, ze gryza klatke - jest ona zrobiona z drzewa sosnowego - strasznie duzo jej juz obgryzly... nie wiem czego im brakuje....

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #112 dnia: 16 Lut, 2009, 14:27 »
właściwie czemu zmieniłaś im karmę? jeśli zrobiłaś to zbyt gwałtownie, to nic dziwnego, że szynszyle nie wykazują wobec niej specjalnego entuzjazmu.
co do tych czerwonych i zielonych kółeczek, to mam wątpliwości.. pachnie barwnikami, według mnie im bardziej pokarm kolorowy, tym mniej atrakcyjny dla zwierząt, a głównym jego zadaniem jest przyciągnięcie klienta. poza tym nie miałabym zbytniego zaufania do panów i pań z zoologów - dla nich priorytetem jest sprzedać, przynajmniej w większości wypadków... mówiąc granulat mam na myśli podłużne, zielonkawe pałeczki - w tym na pewno jest wszystko, czego szynszyla potrzebuje (uwzględniając oczywiście odpowiednią firmę). pokarmu, o którym mówisz, nie znam, choć przez pewien okres używałam podobnych mieszanek, było to jednak wieki temu. proponuję wrócić do poprzedniej diety, skoro nie było z nią problemu, lub stopniowo przerzucić podopiecznego na którąś z polecanych i wypróbowanych na forum.

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Lut, 2009, 15:11 »
Temat raczej nie nadaje się do Ostrego Dyzuru - przenoszę.
Linek przekierowujacy zostanie przez kilka dni w Ostrym Dyzurze.
Ewa_111 sie już zalogowała na Forum wiec watek mozna sledzić takze w innych działach.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #114 dnia: 16 Lut, 2009, 15:34 »
jedyne co znalazłam na temat tego pokarmu to:

Cytuj
GAMI (szmira gorsza niż Megan, a na opakowaniu coś w stylu "spozywanie przez ludzi zabronione", brak składu karmy, a poza tym produkt lokalny więc zapewne dlatego trzymają to w sklepie).

ja bym na twoim miejscu zmieniła karmę na jakąś dobrą, mieszanka na wagę z reguły to taka najgorszej jakości... spróbuj którąś karmę polecaną w dziale żywienie.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #115 dnia: 16 Lut, 2009, 22:23 »
Wcale im się nie dziwię , że tego nie chcą jeść. Takie kolorowe kółka są również w verseli nature i napewno jakościowo lepsze o d tych z Gami, a też nie cieszą się popularnością wśród moich szynszyli. To są jakieś produkty piekarnicze i napewno nie zawierają wszystkich niezbędnych składników potrzebnych szynszylom. Jeśli u ciebie w zoologu nie ma porządnej karmy, to polecam zamówić w internetowym szopku lub videozoo jakąś z tych polecanych w dziale "żywienie".

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #116 dnia: 16 Lut, 2009, 22:31 »
a moje ostatnio zrobiły strajk głodowy. Buba je normalnie, a Sfera i Wacław w ogóle oprócz siana nic.
dlatego wsypuję co się da do michy, by cokolwiek zjadły. aczkolwiek gerberkiem jabłko&jagody(krem) smakuje.
obie samice mają grzybicę okolic intymnych i liżąc się mogły złapać ją w układzie pokarmowym, a na dodatek Sfera przekazać ją Wackowi dając "buzi". dlatego podaję lakcid rozrobiony w ampułce z wodą i dodany do gerbera. każde dostaje dziennie pół ampułki i powinno pomóc. dodatkowo w gerberze rozrabiam przed "kolacją" im beta-glukan do gerbera. też wchodzi dopyszczkowo. oby pomogło. bo na prawdę mocno się niepokoję. choć żywe są i kupy ok...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline anetka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Edzio i Tadzio :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #117 dnia: 16 Lut, 2009, 22:40 »
Mój natomiast bardzo lubi właśnie te kolorowe kółka w verseli nature - natomiast nie znosi tego granulatu zielonego, którego jest najwięcej. Ostatnio dosypuje mu chinchilla duo oraz complete i jakoś to chętniej jest pałaszowane, dlatego powoli zamieniam mu karmę :) A z prestige nature musi się chłopak jeszcze trochę przemęczyć.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Lut, 2009, 10:36 »
Te zielone peletki to u mnie również są na samym końcu jedzone, jeśli już nic innego nie ma w misce. Wczoraj przyszła paczka z videozoo z versele nature i wśród szylaków była wielka radość, bo ostatnie kilka dni tylko na samym dadiku były  :). Czekam jeszcze na paczkę z szopka z vitakraftem, będę im mieszać z verselą, bo te cztery zeżroły puściłyby mnie z torbami będąc na samym vitakrafcie, który bardzo lubią  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Lut, 2009, 10:46 »
Do mnie przyszło w piątek 2,5kg Verseli Complete, ale przy tych moich 5 kulach pewnie szybko zniknie. Na szczęście chętnie jedzą tą karmę, a w ramach urozmaicenia co pare dni dostają V. Nature. Wyjątkiem jest Grubcio, który przyjechał od Claudiego i narazie codziennie dostaje jeszcze Nature, ale już mu dzisiaj zmieszam z Complete.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Żelo

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #120 dnia: 31 Mar, 2009, 19:20 »
Witam! Mój szylek jest bardzo wybredny- nic mu nie smakuje. Ostatnio kupiłam mu pokarm z takimi składnikami: banan słonecznik jabłko zboże (w ogóle nie je) kolorowe kółeczka (nie wiem co to może być) i granulat (też nie zjadany) Próbowałam już różnych karm i większość wyrzucam do kosza bo jak tylko nasypie mu do miseczki większość ląduje w ściółce  :? już nie wiem co mu dawać. Bardzo lubi orzechy, dynie, słonecznik i w sumie tylko to z chęcią je no ale to jest niezbyt zdrowe. Co radzicie? Jakie pokarmy były by odpowiednie? 

/scalila coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2009, 19:32 wysłana przez coolmamcia »

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #121 dnia: 31 Mar, 2009, 19:40 »
Pewnie każda szynszyla mając do wyboru slodkości i granulat, wybierze to pierwsze. Jedyna rada to calkowite przejście na karmę, która w calości sklada się z granulatu. W przypadku wybredasków proces może być ciężki, ale nie ma rady. Kup dobry granulat np. Versele Lagi lub Vitakraftu i konsekwentnie przestaw- codziennie dosypuj trochę nowej karmy, ujmuj starej.

Offline claudus

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #122 dnia: 13 Maj, 2009, 12:58 »
moj Nelson nie bierze do pyska granulatu, który został nam polecony przy kupnie szynszyli, drugiego tez nie, trzeciego.... ale za to uwielbia siano  :) czy siano trzeba jakos szynszylom wydzilac ???
gdy kupiłam mu mieszanke oczywiscie wszystko wyjadł a granulat został....

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #123 dnia: 13 Maj, 2009, 13:01 »
a gdzie kupowales szynszyla? w jakim jest wieku?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #124 dnia: 13 Maj, 2009, 21:15 »
Siana możesz mu dać do oporu, to podstawowe pożywienie szynszyli  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4195
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 46259
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 34939
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11063
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3299
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal