hypothetical
25 Kwi, 2024, 08:21

Autor Wątek: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki  (Przeczytany 60438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #150 dnia: 16 Mar, 2010, 18:16 »
Myślę ze przeczytałam dosc i wszedzie to doradzaja własnie na uzebienie szynszyla zeby dawac kolby i pietki chleba no ale coz nie kazdy tak mysli:)poczytam cos wiecej... a co do karmy to jest problem z tego wzgledu ze on jest wybredny i zwyklego ziarna nie chce mi juz wogole jesc albo z jakimis patykami hihihi:P

Mi się wydaje, że nie przeczytałaś nic bo poza meganem karmisz szynszylę chipsami...

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Mar, 2010, 19:17 »
pozatym kazda szynszyla jet wybredna...ale jesli silna wola swoja dasz jej do miski nowa karme - granulat i niebedzie miala wyboru....to zje ze smakiem...:) chcesz miec zdrowa szynszylke i dlugoo? to poczytaj uwaznie forum....o zywieniu

ola

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #152 dnia: 16 Mar, 2010, 19:26 »
Nie no  ok poczytam poczytam i sie nie denerwuj po prostu te forum jest dla kazdego kto ma problem a ja sie zapytałam z ciekawosci bo mam jakis problem a co do karmienia chipsami to tak zgadzam sie bo jak zauzmy ktos w domu spozywa chipsy to Junior wrecz szaleje na tym punkcie a jabłek ani innych owoców nawet nie ruszy i moze to w klatce lezec nawet do tyg czasu az nie posprzatam ....

Eliza;):):)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Mar, 2010, 19:36 »
moj szyszor tez jest wybredny :) nie lubi granulatu. wyjada to co najlepsze a granulat zostawia :P dlatego tez, jedzenie  daje mu raz na dzien (tylko w nocy) i nie ma silnych :) jak jest glodny to nawet granulat potrafi zjesc :P

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Mar, 2010, 20:06 »
hehe może wyprubuje Twoj sposob i zaczne mojemu tez dawac raz dziennie i tylko w nocy i zmienie mu te jedzenie;)

Eliza;):):)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Mar, 2010, 20:43 »
ja zawsze tak karmiłam szylka. jedyne co zrobiłam to zmniejszyłam ilośc jedzenia ale to nie duzo bo zawsze dostawał 2 łyzki stołowe a teraz dostaje 2 łyzki płaskie :)

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #156 dnia: 16 Mar, 2010, 21:54 »
a to nie za mało jak dla szynszyla dwie płaskie łyzki?:)

Eliza;):):)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Mar, 2010, 22:10 »
ale dlaczego za mało? :) jak ja i tak codziennie musze wywalac granulat i inne zboza ktorych on nie chce jesc(w sumie zostaje płaska łyzka) :P a do tego ma sianko i patyczki. glodny na pewno nie chodzi :) 

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Mar, 2010, 22:37 »
Jeśli jedzenie jest podawane non-stop i w duzych ilościach to naturalne jest że szynszyla wybierze sobie to co mu najlepiej smakuje ... czyli z reguły bardzo niezdrowe produkty
W Meganie jest takich bardzo duzo, do tego jeszcze te kolby ... po co on ma jeść granulat ? po co ma scierać ząbki na patykach ? skoro non stop ma dostepne "hamburgery i colę"
Zastanów się co sama zjadasz ? Czy stołujesz się tylko i wyłącznie w McDonalds ? Czy czasami zdarza Ci się siegnąć po jabłko czy warzywa ? ... a szynszyla sama nie zadecyduje żeby jesc "zdrowo" tylko od tego jest jej opiekun zeby zdecydował ..

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Mar, 2010, 23:08 »
nie znałam jedzenia Megan, ale własnie z ciekawosci sprawdziłam co to takiego i zgadzam sie w 100% to jest nie zdrowe!! to moze sluzyc jedynie jako przysmak ale nie do przesady. ja swojemu szyszkowi podaje jak narazie Vitapol ale juz mi sie konczy wiec bede probowala wprowadzic nowe jedzonko. moje zoo w koncu zaopatrzylo sie w karme  Prestige Kompletna karma dla szynszyli (Chinchilla Complete) 500g. tak wiec bede chciala zakupic paczke tej karmy oraz innej z ktora bede mieszała ten granulat.  najchetniej kupilabym mu  Vitakraft Emotion Beauty ale nie wiem czy ten pokarm posiadaja, raczej marne szanse, bede musiala zamawiac albo sprowadzac ze Szczecina :) 

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #160 dnia: 17 Mar, 2010, 00:16 »
Po raz kolejny polecam sam dobry granulat, którego nie ma konieczności ograniczania - może być w miseczce non stop pełno i szylek nie utyje.
 
Gosiekpunk lepiej kup sam granulat a EB sobie daruj, stosowałam kiedyś ten pokarm i było przebieranie w misce.

Elizo1587 radzę jak najszybciej zmienić pokarm na granulat, bo po dwóch latach jedzenia Megana i kolb twój szylek mógł się nabawić poważnego choróbska ( np. cukrzycy ). Odpowiednie żywienie to: dobry granulat, dobre siano, ziółka, kostka wapienna i patyczki. Cała reszta to tylko jako okazjonalne przysmaki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #161 dnia: 17 Mar, 2010, 10:16 »
ok zmienie napewno mu te jedzonko skoro wszyscy tak mowia bo nie chcialabym zeby moj szylek byl chory pozdarawiam:):):)

Eliza;):):)

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #162 dnia: 17 Mar, 2010, 10:37 »
bardzo dobrze.... ze zmienisz...bo my chcemy dobrze dla twojego szylka....i złościmy się jak ktoś nie odpowiedzialnie się zachowuje...mozesz mu tez na scieranie zabkow kupic cegle ytong... biala i dac kawalek...jesli nie masz

ola

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #163 dnia: 17 Mar, 2010, 10:43 »
ok nie ma problemu dzisiaj wybieram sie na zakupy i mu pokupuje:) :):)

Eliza;):):)

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #164 dnia: 17 Mar, 2010, 14:32 »
to super, kup jej  jakies smakolyki jesli sa u ciebie w sklepie- suszuone pomidorki, lub brokuly, czy buraczki, lepsza karme np : vitakraft emotion beauty , versale laga,  podawaj jej narazie ta karme mieszajac z meganem...pare dni a pozniej dawaj ja sama,,,,, no i kup ziolka jakies dla szynszyli , dawkowanie w zywieniu wszystkiego..myslalam ze jestes bardziej odpowiedzialna na swoj wiek

ola

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #165 dnia: 17 Mar, 2010, 16:55 »
ja jestem odpowiedzialna ale w sklepie inaczej mi doradzali i Junior zawsze mial smakolyki kupiłam mu granulat firmy witapol je go bez meganu chociaz widac ze mu tak nie smakuje..bo u mnie w miejscowosci nie ma tych firm jedzenia co tutaj wszyscy pisza....

Eliza;):):)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #166 dnia: 17 Mar, 2010, 17:06 »
ja wlasnie wrocilam z zoo i zakupilam mojej szylce Versele Laga :) a pan z zoo okazal sie tak fajnym sprzedawca, ze zamowi mi jeszcze inny pokarm :) tak wiec do zamawiania zostaja mi tylko zioła ;) 
eliza1587 u mnie w zoo tez "nie bylo" takiego pokarmu, sam Vitapol ale zawsze mozna zapytac o mozliwosc zamowienia :) jezeli nic z tego to zostaja Ci sklepy internetowe lub wieksze miasta :)

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #167 dnia: 17 Mar, 2010, 20:47 »
Narazie Juniorek je ten vitapol normalnie;) i czytałam w internecie ze nie ma złych opinii takich jak np Megan wiec mysle ze nie jest zle;)

Eliza;):):)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #168 dnia: 17 Mar, 2010, 21:04 »
moj tez zjada Vitapol ale juz ma koncowke i postanowilam zmienic karme poniewaz ma bardziej wartosciowe skladniki, a do tego po zakupie ostatniej karmy Vitapolu moj szyszek miał dziwne dzwieki w kiszkach i podejrzewam ze dodali tam jakis skladnik ktory tak na jego brzuszek dziala :)  [-chomik-]

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #169 dnia: 17 Mar, 2010, 21:33 »
Moj narazie nie ma nic takiego..zadnych objawów ale jak by sie cos zaczelo dziac to wtedy mu zmienie a narazie bede stosowała ten vitapol z tego wzgledu ze dopiero od dzisiaj zaczelam mu dawac:)

i kupiłam mu tez wapno o smaku pomaraczowym i kolorze rowniez to sobie skubie i sie w tym tacza hehe i cały pomaranczowy jest ;P

Eliza;):):)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #170 dnia: 17 Mar, 2010, 21:44 »
haha ja tez kupilam wapno ale jablkowe :P tylko ze moj sie nie kula w tym  [-chomik-] daj mu piasek do kapania moze mu sie odechce kapac w wapnie :P

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #171 dnia: 18 Mar, 2010, 02:20 »
Vitapol wcale nie jest tak dobry i zdrowy jak sie wydaje..

Kiedys tez go zakupilam czego zaluje bo zbytnio nie zwrocilam uwagi na sklad...
W dodatku pewnego dnia w karmie znalazlam pelno moli, robakow i powiedzialam sobie NIGDY WIECEJ...

Jest nawet o tym mowa na forum wystarczy w wyszukiwarce wpisac vitapol..

Zastanowcie sie czy naprawde warto karmic tym zwierzaka...
Ja osobiscie odradzam ta karme..
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2010, 02:31 wysłana przez anioueq »

Offline Olcik :)

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosia( mozaika) i Tuptuś (standard)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #172 dnia: 18 Mar, 2010, 10:43 »
Ja również odradzam karmę vitapolu , moim kulkom mieszam VL Emotion Beauty z Vitakrakft Pellets i jakoś wszystko wcinają i nie ma wybrzydzania, tym bardziej wybierania lepszych smakołyków ( bo ich tam po prostu nie ma) , do tego sianko, ziółka, wapno , woda, od czasu do czasu witaminki i jakieś smakołyki na wybiegu ( raz na jakiś czas). I mam 100% pewność że moje kule zdrowo się odżywiają :)

Olcik :)

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #173 dnia: 18 Mar, 2010, 10:46 »
Nie bede sie powtarzac na temat karmy, kolb bo dla mnie jasne jest ze jest to NIEZDROWE.

Na zabki: granulat z duza iloscia wlokna, patyki, kostka wapna. Kolby nie sa na tyle twarde by scieraly TRZONOWCE. W kolbach przewaga jest ziarna, a podstawa diety szynszyli jest siano. Stad nalezy im ten RARYTAS ograniczyc.

Najbardziej chcialam wtracic cos na temat chipsow. Niedawno(miesiac, moze dwa) na forum blizniacze (szynszyla.org) przyszla mala dziewczynka(~12lat). Chwalila sie jak to jej szylek wcina chipsy i miala z tego radoche. Nie wiem po jakim czasie(max 2 tygodni) napisala posta ze jej szynszylek nie zyje. Ona mogla nie wiedziec jak to moze zaszkodzic - byla mlodziutka.

Moja prosba - przemysl to co Ci radza inni uzytkownicy. Poczytaj TO forum i blizniacze. Tam WSZYSCY jednoglosnie odradzaja karme megan, vitapol i kolby wiec nie wiem jakie forum czytalas. Szkoda zwierzaka na eksperymenty

Pozdrawiam

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #174 dnia: 18 Mar, 2010, 11:06 »
Narazie Juniorek je ten vitapol normalnie;) i czytałam w internecie ze nie ma złych opinii takich jak np Megan wiec mysle ze nie jest zle;)

Czytasz w internecie głupoty i nawet nie zadałaś sobie trudu żeby przeczytać informacje zawarte na naszym forum...

 

chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4414
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 47128
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 35273
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11264
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3386
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal