25 Kwi, 2024, 13:35

Autor Wątek: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki  (Przeczytany 60454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #175 dnia: 18 Mar, 2010, 12:06 »
Vitapol wcale nie jest tak dobry i zdrowy jak sie wydaje..

Kiedys tez go zakupilam czego zaluje bo zbytnio nie zwrocilam uwagi na sklad...
W dodatku pewnego dnia w karmie znalazlam pelno moli, robakow i powiedzialam sobie NIGDY WIECEJ...

Jest nawet o tym mowa na forum wystarczy w wyszukiwarce wpisac vitapol..

Zastanowcie sie czy naprawde warto karmic tym zwierzaka...
Ja osobiscie odradzam ta karme..

Ale ja pisalam wczesniej ze mam końcówkę Vitapolu (zostalo aktualnie na 3 miseczki) i zmieniam karme z reszta juz wprowadzilam nowa karme i wlasnie widze ze szylek zjadl ja odrazu. Nie powiem ze wiedzialam od poczatku ze Vitapol jest nie zdrowy dla szylkow dopiero na forum wyczytalam Wasze opinie na ten temat dlatego postanowilam zmienic jedzenie.
A tez nie mieszkam w duzym miescie gdzie zoo jest super wyposazone we wszystkie karmy dlatego kupowałam to co jest.

Zanim kupilam szylka poczytalam duuzo ksiazek na ich temat ale i tak nie zdecydowalam sie odrazu na zakup z poczatku troche sie wystraszylam ze nie podolam w wychowywaniu takiego stworka ale po roku czasu stwierdzilam ze jednak spróbuje. I szczerze nie zaluje tego. Wkladam bardzo duzo staran i pieniedzy zeby moja kulka miala jak najlepiej. I to dzieki forum zdobylam bardzo duzo informacji o ktorych nawet nie mialam pojecia.

Wczoraj jak bylam w zoo Pan właściciel pokazal mi pokarm który sklada sie z roznych chrupek i popcornu odrazu powiedzialam mu ze to nie zdrowe!! Jak to uslyszal to poprosil mnie o zreferowanie mu cos na temat karm dla szynszyli gdyz on nigdy nie miał do czynienia z szylkami. I skromnie mowiac, dzieki mnie sprowadzi jedzonko odpowiednie dla szylkow :P, ale co z tego... ludzie jak zobacza cene to sie za glowe zlapia i tak beda kupowac Vitapol bo jest tanszy.


Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #176 dnia: 18 Mar, 2010, 12:12 »
Moze i faktycznie beda dalej kupowali vitapol itd, ale przynajmniej wlasciciel sklepu bedzie mial czyste sumienie.
Pozatym lepiej wydac te pare zlotych wiecej i miec swiadomosc, ze zwierze dobrze sie odzywia.

Co do zakupu karmy orientuje sie w Twoich okolicach i faktycznie nie ma tam zbytnio wyboru..
Dlatego polecam Ci rozejrzec sie w internecie bo oprocz karm mozesz tu dostac ziolka, suszone owoce, warzywa itd

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #177 dnia: 18 Mar, 2010, 12:39 »
Wczoraj jak bylam w zoo Pan właściciel pokazal mi pokarm który sklada sie z roznych chrupek i popcornu odrazu powiedzialam mu ze to nie zdrowe!! Jak to uslyszal to poprosil mnie o zreferowanie mu cos na temat karm dla szynszyli gdyz on nigdy nie miał do czynienia z szylkami. I skromnie mowiac, dzieki mnie sprowadzi jedzonko odpowiednie dla szylkow :P, ale co z tego... ludzie jak zobacza cene to sie za glowe zlapia i tak beda kupowac Vitapol bo jest tanszy.

Jak się kupi duży worek z kimś na spółkę to wychodzi taniej niż vitapole i inne :)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #178 dnia: 18 Mar, 2010, 17:02 »
Moze i faktycznie beda dalej kupowali vitapol itd, ale przynajmniej wlasciciel sklepu bedzie mial czyste sumienie.
Pozatym lepiej wydac te pare zlotych wiecej i miec swiadomosc, ze zwierze dobrze sie odzywia.

Co do zakupu karmy orientuje sie w Twoich okolicach i faktycznie nie ma tam zbytnio wyboru..
Dlatego polecam Ci rozejrzec sie w internecie bo oprocz karm mozesz tu dostac ziolka, suszone owoce, warzywa itd

i to jest własnie jeden z powodów dla których chcę zmienić karme :) wolę wydać troszke więcej pieniedzy i mieć swiadomosc ze moj szylek zdrowo sie odzywia, a co do ziółek to wiem ze w ZS moge kupic roznego rodzaju ziolka :) zawsze jak jestem w zoo szczecinskim robie zakupy ale ostatnio co przyjezdzam to zastaje puste polki :( i to juz tak 2 razy pod rzad, dlatego niedlugo zrobie zamowienie ze sklepu int :)

Wczoraj jak bylam w zoo Pan właściciel pokazal mi pokarm który sklada sie z roznych chrupek i popcornu odrazu powiedzialam mu ze to nie zdrowe!! Jak to uslyszal to poprosil mnie o zreferowanie mu cos na temat karm dla szynszyli gdyz on nigdy nie miał do czynienia z szylkami. I skromnie mowiac, dzieki mnie sprowadzi jedzonko odpowiednie dla szylkow :P, ale co z tego... ludzie jak zobacza cene to sie za glowe zlapia i tak beda kupowac Vitapol bo jest tanszy.

Jak się kupi duży worek z kimś na spółkę to wychodzi taniej niż vitapole i inne :)

zgadzam sie :P ale ja nie znam nikogo z mojej miejscowosci kto mialby szylki :) u nas te zwierzaczki nie sa az tak popularne jak w wiekszych miastach,wczoraj widzialam 2 szylki w akwariach tak mi ich szkoda ze musza sie tam meczyc :(  ludzi nie stac na taki zakup  :e_confused:

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #179 dnia: 18 Mar, 2010, 18:30 »
  cyt. - "Wczoraj jak bylam w zoo Pan właściciel pokazal mi pokarm który sklada sie z roznych chrupek i popcornu odrazu powiedzialam mu ze to nie zdrowe!! Jak to uslyszal to poprosil mnie o zreferowanie mu cos na temat karm dla szynszyli gdyz on nigdy nie miał do czynienia z szylkami. I skromnie mowiac, dzieki mnie sprowadzi jedzonko odpowiednie dla szylkow Razz, ale co z tego... ludzie jak zobacza cene to sie za glowe zlapia i tak beda kupowac Vitapol bo jest tanszy".

No właśnie, sprzedawców trzeba upominać i edukować, bo w przeważającej części są to osoby z przypadku, nie potrafią trafnie określić płci, sprzedają zbyt małe klatki dla szynszyli, czy nie wiedzą czym się je powinno karmić. U mnie w sklepach jest to samo i nieraz zwracałam im już uwagę w pewnych kwestiach.
gosiekpunk, sprzedawcy u którego kupujesz, możesz polecić zakup granulatu w dużym worze 25 kg chinchilla&degu pro z verseli, kilogram wychodzi ok. 7 zł, więc pewnie więcej osób kupowałoby lepszy pokarm niż z vitapol.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #180 dnia: 18 Mar, 2010, 21:43 »
niestety musiałam zakupic vitapol z tego wzgledu ze nie mieli polecanych przez was karm a Junior nie mial co jesc... a zamowienie jest realizowane do 7 dni... wiec by nie przezyl...:( Co do chipsow to rozumiem i wiem ze sa niezdrowe ale moj szynszyl nie dostaje ich codziennie ale raz na jakis czas zreszta jak np biega a ktos z domownikow je chipsy to on atakuje i sie rzuca zeby tylko dostac...

Eliza;):):)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #181 dnia: 18 Mar, 2010, 22:08 »
Jak dostaniesz zamówiony pokarm, to zacznij mieszać z vitapolem.
  "Co do chipsow to rozumiem i wiem ze sa niezdrowe ale moj szynszyl nie dostaje ich codziennie ale raz na jakis czas zreszta jak np biega a ktos z domownikow je chipsy to on atakuje i sie rzuca zeby tylko dostac..." - prosty sposób - nie jeść chipsów w pobliżu szylka albo oszukać go kupując mu w zastępstwie chipsy jabłkowe lub marchewkowe, moje przepadają za takmi  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #182 dnia: 19 Mar, 2010, 09:15 »
Eliza, jeśli chipsy są niezdrowe dla ludzi....bo sa rakotwórcze...to chyba i tym bardziej dla zwierzątek..które takiego czegoś wogole nie jedzą.... wiec postara sie ani czasem mu nie dawać....niech je szynszylowe przysmaki...

ola

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #183 dnia: 19 Mar, 2010, 11:56 »
A co nie jest rakotworcze ?
Na dana chwile czego nie zrobisz, czego nie zjesz i tak jest szkodliwe...
A tak naprawde wszystko siedzi w powietrzu, genach itd.

Co do chipsow to one sa niezdrowe dla czlowieka, a co dopiero dla szynszyla.
Ktory ma tak wrazliwy uklad pokarmowy..
Wiec niestety taka "dieta" nie jest odpowiednia.
Polecam zamienic te chipsy na jakies pomidorki, topinambur czy cos w tym stylu.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #184 dnia: 19 Mar, 2010, 12:52 »
zgadzam się z tobą.....

ola

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #185 dnia: 19 Mar, 2010, 13:30 »
Elizo, gdyby szylek "rzucal sie" na trucizne, wierze, ze dolozylabys wszelkich staran by ja schowac czy usunac w ogole z domu. Watpie bys mu ja podawala bo mu smakuje... Chipsy dla szynszyli sa trucizna.

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #186 dnia: 19 Mar, 2010, 20:49 »
niestety musiałam zakupic vitapol z tego wzgledu ze nie mieli polecanych przez was karm a Junior nie mial co jesc... a zamowienie jest realizowane do 7 dni... wiec by nie przezyl...:( Co do chipsow to rozumiem i wiem ze sa niezdrowe ale moj szynszyl nie dostaje ich codziennie ale raz na jakis czas zreszta jak np biega a ktos z domownikow je chipsy to on atakuje i sie rzuca zeby tylko dostac...

atakuje?? to nie pozwalaj mu na to :) moj tez sie pcha do talerza ale ja mu nie pozwalam na takie numery. moze sie pchac, rzucac ale nie moze tego dostac :) jak dla mnie to troche dziwne :P bo jestes od niego wieksza i dajesz sie malemu poprostu pozwalasz mu ukrasc tego chipsa :)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #187 dnia: 19 Mar, 2010, 21:14 »
byłam dziś w zoo zobaczyc czy Pan właściciel :P przywiozł mi pokarm ktory zamawiałam no iiii.... nie ma :? :? w hurtowni :/ za to przywiozł coś takiego
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2318
ale czy to sie nadaje na karme codzienna??  :? :? czytałam skład i mam co do tego watpliwosci...

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #188 dnia: 19 Mar, 2010, 22:50 »
Ja ją stosuje ( mieszam jeszcze z dwiema innymi ) i jak dla mnie ok, chociaż wydaje mi się że raczej nie nadaje się dla szynszyli ze skłonnościami do cukrzycy, dlatego jest specjalna odmiana tego Re-Balance.

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #189 dnia: 20 Mar, 2010, 11:51 »
chociaż wydaje mi się że raczej nie nadaje się dla szynszyli ze skłonnościami do cukrzycy
wszystkie szynszyle maja sklonnosc do cukrzycy ;)

Gosiekpunk - wystarczy, ze powyciagasz smakolyki i slodkosci i bedzie sie nadawac jako codzienna karma :) Co dokladnie martwi Cie w skladzie? tluszcz jest ok, wlokna rowniez (mniej niz w cc ale podobnie procentowo jak w vita special)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #190 dnia: 20 Mar, 2010, 12:39 »
wyciagac smakołyki...hmm to dla osob ktore lubia podwojna robote a ja do takich nie naleze :) dlatego wole kupic dobra gotowa karme :) poprosilam  kuzynke zeby kupila mi w szczecinskim zoo pokarm wiec jedzonko bedzie :)

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #191 dnia: 20 Mar, 2010, 12:52 »
Ja taką właśnie stosuję.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #192 dnia: 20 Mar, 2010, 13:05 »
wyciagac smakołyki...hmm to dla osob ktore lubia podwojna robote a ja do takich nie naleze :) dlatego wole kupic dobra gotowa karme :) poprosilam  kuzynke zeby kupila mi w szczecinskim zoo pokarm wiec jedzonko bedzie :)

Podwojna robota? Jak nabierasz np. 2 lyzki pokarmu to patrzysz w miseczce czy nie ma banana/jablka i po klopocie. Na pewno nie zabierze Ci to duzo czasu, tymbardziej ze w tej karmie nie ma duzo smakolykow

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #193 dnia: 20 Mar, 2010, 13:22 »
tak podwojna i do tego dochodzi to ze ja place za ta karme i jeszcze mam z niej wybierac to co nie zdrowe?? wole kupic taka karme z ktora nie bede sie bawila :)
a skladniki to:
Składniki: Produkty pochodzenia roślinnego, zboża i warzywa (min. 10,5% z czego 10% marchewki, 2,5% topinambur, 3,5% czerwonych buraków, 3,5% pasternaku i 4,5% papryki), warzywne ekstrakty proteinowe, owoce (min. 5,5% z czego 8,5% jabłko, 17,5% banan,n17,5% owoc dzikiej róży i 53% chleb świętojański), minerały, algi, ekstrakt z juki, zioła, MOS, ekstrakt z pestek winogron.
to po co w takim razie podawac smakolyki  i zioła jak w tej karmie wszystko jest :P z reszta koniec tematu :) chcialam sie dowiedziec co o tej karmie sadzicie i czy ja stosujecie na co dzien lub dodajecie jako przysmak:) ja stosuje juz granulacik Prestige, Chinchilla Complete i to bede laczyla z EMOTION BEAUTY :) to tyle na ten temat dzieki za odpowiedzi :)

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #194 dnia: 20 Mar, 2010, 13:28 »
podwojna robota? jak sie ma zwierzaka to sie patrzy zeby jadl zdrowe rzeczy a nie takie co sie Tobie podobaja lub tez nie... jak sie zdecydowalas to powinnas dbac o szylka ...troche juz poczytałam na tym forum i wiem cos o tym i sie staram brac przyklad z przepisow ludzi:) pozdrooo:)

Eliza;):):)

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #195 dnia: 20 Mar, 2010, 13:55 »
gosiekpunk chodzi o to, że po co dłubać w karmie, jak można kupić taką z której nie trzeba nic dłubać a jest składem zbliżona :)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #196 dnia: 20 Mar, 2010, 14:36 »
podwojna robota? jak sie ma zwierzaka to sie patrzy zeby jadl zdrowe rzeczy a nie takie co sie Tobie podobaja lub tez nie... jak sie zdecydowalas to powinnas dbac o szylka ...troche juz poczytałam na tym forum i wiem cos o tym i sie staram brac przyklad z przepisow ludzi:) pozdrooo:)

i kto to mowi?? :? (ja nie daje swojemu chrupek i innych swinst ktorych nie powinien zjadac) i tak jak mowi maciupka xd
gosiekpunk chodzi o to, że po co dłubać w karmie, jak można kupić taką z której nie trzeba nic dłubać a jest składem zbliżona :)
dla mnie ta karma jest zbyt bogata w rozne dodatki dlatego nie chce jej brac
a co do zdania: jak sie ma zwierzaka to sie patrzy zeby jadl zdrowe rzeczy a nie takie co sie Tobie podobaja lub tez nieto wlasnie mi musi sie to podobac co mu daje, nie bede mu dawala zarcia w ktorym sa jablka i banany...ja wiem co szyle moga zjadac a czego nie i co im przede wszystkim szkodzi w duzych ilosciach. Ja jemu wybieram pokarm i ode mnie wszystko zalezy co dostanie, ja za niego odpowiadam, a nie chce miec pozniej klopotow z otyłoscia, cukrzyca czy raczyskiem. Dlatego kupienie karmy jest dla mnie bardzo wazne. Ja wiecej dbam o niego niz o sama siebie :P duzo sobie odmawiam zeby tylko jemu niczego nie brakowało :)
Mam nadzieje ze mnie zrozumielas eliza1587 nie chce sie klocic:) bo to co napisalas chyba bylo nie przemyslanie z Twojej strony bo powinnas porownac to do siebie (z tego co pisalas wczesniej o chrupkach) kazdy sie stara aby szyszki mialy jak najlepiej i to od nas wlasnie zalezy co dostana do jedzenia i jak spedza u nas swoje zycie :)

i naprawde nie potrzebna ta cala dyskusja  :) proponuje zakonczenie tematu  :) ja sie dowiedzialam juz wszystkiego czego chcialam  :)
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2010, 18:19 wysłana przez Basia_W »

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #197 dnia: 21 Mar, 2010, 08:24 »
wszystkie szynszyle maja sklonnosc do cukrzycy ;)


Bzdura :)

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #198 dnia: 21 Mar, 2010, 10:27 »
byc moze zbyt uproscilam - chodzilo mi o to, ze przy zlym karmieniu (czyt. duzo cukrow) bardzo prawdopodobne, ze do cukrzycy dojdzie. Nie wiem, byc moze za malo czytam o innych gryzoniach, ale wydaje mi sie, ze w przypadku szynszyli jest kladziony na to wiekszy nacisk(nie wliczamy kosz). Jesli sie myle - popraw mnie :)

Pozdrowienia Panie Czepialski ;)

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #199 dnia: 21 Mar, 2010, 10:49 »
byc moze zbyt uproscilam - chodzilo mi o to, ze przy zlym karmieniu (czyt. duzo cukrow) bardzo prawdopodobne, ze do cukrzycy dojdzie. Nie wiem, byc moze za malo czytam o innych gryzoniach, ale wydaje mi sie, ze w przypadku szynszyli jest kladziony na to wiekszy nacisk(nie wliczamy kosz). Jesli sie myle - popraw mnie :)

Pozdrowienia Panie Czepialski ;)

Taa lepiej przytaknąć? Już dawno temu dream pisała, że curkzyca to nie jest choroba, która często dotyka szynszyli w przeciwieństwie do koszatniczek.

 

chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4420
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 47158
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 35280
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11275
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3386
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal