hypothetical
28 Mar, 2024, 15:45

Autor Wątek: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki  (Przeczytany 60001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Kwi, 2005, 08:43 »
moj codziennie dostaje w porcji papu najwiecej granulatu, najwiecej 1/2 to dodatki, a co ktorys dzien dostaje tylko granulat, wiec nie ma innego wyjscia niz zjesc granulat ;) (i rzeczywiscie zjada.. tylko ze on go bardzo lubi ;) )
tez jest z tych mniejszych (350g)
sprobuj dodac mu innego granulatu, moze mu zasmakuje? :)

[-chomik-]

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwi, 2005, 10:01 »
Szu -pocieszę Cię, ż emoje zjadaja ten malutki zielony granulat też tylko wtedy jak głód przyciśnie - tzn, kiedy daję ściśle wyważone porcje - bo jak robię im bal murzynów i daję wiecej - ile dusza zapragnie - to tez na niego nie spojrzą;
ale zywię ich Prestigem od kilku lat, i od kilku lat wyrzucam resztki zielonych pałeczek z miseczki, a szyle chowaja sie zdrowo i te, które miały urosnąć duże -  urosły wielkie i puchate, te, które miały zostać malutkie /bo tak im Matka Natura dała/ zostały malutkie lecz dziarskie :)

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Kwi, 2005, 14:06 »
Dziękuję za pocieszenie, mam nadzieję że będzie zdrowiutka :/ a w sumie co jakiś czas jak zrobie jej dietke - zero dodatków tylko sam granulacik to nic sie nie stanie  :P  musi sie nauczyć że nie zawsze można jeść to co sie lubi ale trzeba też to co zdrowe!!! My też kiedyś w przedszkolu dostawaliśmy szpinak :D ps. jeszcze jedno pytanko w związku z poruszonym temacikiem wielkości szynszyli !! Od czego zależy że są wielkie lub małe ?? Zawsze mi sie wydawało że szynszyl  to każdy taki sam :) Jak odbierałam beżyka z kliniki wet. to w klatce zobaczyłam poworny widok : 3 wielkie puchate kule:) przy nich moja szu wyglądałaby jak krasnoludek:) raz że mała a dwa że ma króciutką sierśc.. Beżyk jest inny bardziej włochaty, ale też nie za ogromny :) A chciałam jeszcze dodac że wczoraj po raz pierwszy widziałam na żywo czarnego szylka ...no i po mnie !! Nie wiem czy nie będzie trzeciego :d
pozdrawiam

Madzior

  • Gość
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Kwi, 2005, 14:20 »
Hej Tan, a może spróbuj do tego granulatu dosypać trochę tej "bananówki"?Moja Szysia też nie lubi jeść granulatu ale jakoś jej uchodzi ,gdy ma w misce jeszcze coś co lubi. :wink:

vka

  • Gość
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Kwi, 2005, 14:48 »
Szu mój Gizmo tez jest drobny i  mniej puchaty niż Nosek, myslę, że to tak jak z ludźmi są grubokościści i drobnokościści,jedni są wysocy i włochaci inni niscy i włochaci a jeszcze inni wysocy i łysi a do tego pulchni itd.
Jak tam oswajanie mauchów ze sobą? Bo u mnie kiepściutko, wprawdzie krwi nie ma ale futro leci.
pozdr
vka

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Kwi, 2005, 11:03 »
Mój jak nie chciał na początku granulatu to dwa dni dostawał tylko granulat i w koncu się przełamał.  :D  ;P  :mrgreen:

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Kwi, 2005, 14:47 »
Z moim na początku były takie problemy, że nic innego nie jadł tylko granulat, ale teraz już powolutku jego menu powieksza się ;)

...:: Chinchilla Rules ::...

Offline Szynszylusia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobi i Stich || Pimpuś [*]
    • '. We love animals! .'
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Sie, 2007, 10:48 »
Mój szynszylek wyjada tylko słonecznik i czasami kukurydzę, taki kolorowy chleb, a o granulacie to ja już nie wspomnę. Wcale go nie je tylko czasami tak 1 i to koniec, więcej nie zje :wink: . Pomocy dlaczego tak robi ? Wcześniej mu ten granulat smakował, a dostawał taki sam jak teraz. Jak go przekonać do zjadania wszystkiego ?


/scaliłam*
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2010, 23:59 wysłana przez dream* »

'. I ♥ animals! .'

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Sie, 2007, 11:19 »
Dawaj mu do miseczki tylko granulat a z ręki jako przysmak słonecznik i to co on lubi..... :D

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Sie, 2007, 11:25 »
nie przekonasz, ale to co napisałas powinno Cie bardzo zaniepokoić, dieta składająca się z samego słonecznika {który jest potwornie tlusty} i kukurydzy to chyba najgorsze co moze byc, juz nie bede się rozpisywać o tym jak mój w ten sposob dostał awitaminozy i wyłysiał, masz dwa wyjścia, zmienić mu karmę vitapolu na jakąś dobrą mieszankę{tylko nie megan} bez granulatu - wtedy będzie jadł wszystko prawdopodobnie {chyba, ze bedzie taki wybredny jak moj}  lub zmienić karmę na dobry granulat i przyzwyczaić go do tego - myślisz, że mój lubił granulat z vitapolu? :) nie! :) ale teraz lubi granulaty, bo nie ma nic innego {choć granulaty czasami trzeba urozmaicać} ba, teraz woli te granulaty od czego innego. kwestia przyzwyczajenia.
Bez względu co wybierzesz, mieszankę czy granulat - musisz działać. ;)
ja wybrałam granulat bo mój z mieszanek wybierał sobie tylko 2-3 sklądniki i nie jadł wszystkiego, wobec tego jego karma wcale nie była pełnowartościowa, ale jest duża szansa, że Twoj malec jadłby wszystko lub chociaż znaczną część. :)
Zmieniać pokarm zapewne wiesz jak z książki. :) a wybierając nowy kieruj się niską zawartoscią tłuszczu {to istny zabojca zwierząt, ludzi zresztą też, nawet jeśli teraz Twój zwierz ma się dobrze to na starość może mieć problemy, tłusta dieta napewno skróci jego życie - ja niestety tak pochowałam królika :( dlatego teraz mam hopla na punkcie tłuszczu w pokarmie} no i wartości mineralne - dobrze kiedy ich z kolei jest dużo. :) Na mieszankach się nie znam ale wiele osob poleca "emotion beauty" - Vitakraftu i Prestige Versele-Laga Chinchilla Nature Pokarm. Popatrz w sklepach, poczytaj informacje na etykietach i wybierz to co jest Twoim zdaniem najlepsze. :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline seikatsu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Uzbierane migdały: 0
  • Zenobiusz, Ziutek [*], Kazik, Marian
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Sie, 2007, 12:07 »
Zasady zmiany pokarmu nie do końca mi się zgadzają z realiami. Jak podaję cześć nowego pokarmu do starego to granulat zostaje, bo nielubiany. A boję się gwałtownej zmiany, bo się naczytałam o kłopotach żołądkowych potem.  Może faktycznie zaryzykować podanie tylko granulatu a do łapek potem dodatki. Na szczęście podaję pyłek, żeby witaminki miał :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Sie, 2007, 12:24 »
Ja swoj zmieniłam z dnia na dzien, ale Filip był młody, nie mogłam czekać bo jego stan ze tak powiem, był krytyczny, wczesniej myslalam, ze to stres ale po wizycie u weterynarza okazało sie, ze to zaden stres więc musiałam szybko podejmowac radykalne kroki, poszukałam odpowiednich pokarmów, zmieniłam z dnia na dzien, obyło się bez komplikacji choć z początku prawie wcale nie chciał jesc nowego pokarmu.
No ale chyba, nie warto ryzykować bez powodu, zwlaszcza u starszych zwierząt.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Sie, 2007, 12:35 »
moze daj inny granulat ??? wiesz moje szylki jedza codziennie słonecznik i nic im nie jesst.
Ale tez jedza duzo ziołowych przysmakow jak i wszelkie granulaty ... moze ten co masz mu poprostu nie smakuje ?

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Sie, 2007, 12:44 »
to zle ze codziennie jedzą słonecznik, on wprost ocieka tłuszczem! :<

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Sie, 2007, 15:53 »
Szunszylusiu, polecam Ci Pellets Vitakraft'u i karmę Prestige lub Xtravital. To są dobre karmy i nawet moje nie lubiące granulatu szylki wyjadają go z tych karm. Nie wiem dlaczego ale ten granulat, zwłaszcza taki czerwonawy (chyba z Prestiga) jest przez nie rozchwytywany). Te pokarmy naprawdę są lepsze od Vitapolu!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline bronto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • już nie wcale nie taki mały Che
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Lis, 2007, 20:01 »
Czy jak szyl mówi karmie nie, to jest to zdecydowane, kategoryczne nie? Czy warto próbować przekonać go do karmy?
Kupiłam Che witaminizowaną karmę dla młodych szynszyli Vitakraft. Uznałam, że będzie lepsza niż Dadik, a on za nic nie chce jej jeść. Wybiera z miski całego Dadika, a Vitakraft zostaje. Próbowałam nawet dawać mu tylko Vitakraft i żadnej kolby, żeby nie miał alernatywy, to nie, jadł wtedy samo sianko. Czy jest szansa że się jeszcze przekona? Macie jakieś sposoby? Czy dać sobie spokój i karmić Dadikiem?
/scaliłam*

/scaliłam*
« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2010, 00:07 wysłana przez dream* »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Lis, 2007, 20:06 »
Względnie patrząc na początku, X lat temu moje myszy nie lubiły Pelletek i granulatów. Teraz jedzą je ze smakiem. Przyzwyczajenie do jedzonka przychodzi z czasem, jak szylek sam załapie, że "toto" dobre jest.
Heh, ale ja mam chyba takie myszy, że jedzą co im podam, niewazne co Dadik, Xtravital, Prestige czy zwykły Vitapol :P

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline adap_85

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szila
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Lis, 2007, 20:18 »
Ja mam właśnie ten sam problem, tyle że moja Szila nie chce jeść granulatu który dostałam od hodowcy u którego ją kupiłam. Nie znam nazwy tej karmy, ale hodowca powiedział ze jest to specjalna karma stosowana dla szyli na fermach i że nie kupie jej w sklepie. Wzięłam więc od niego mały zapas tej karmy a Szila jak ją tylko zobaczy to natychmiast podskakuje i ucieka  :hmm: Je tylko sianko i kolbę. Jutro więc chyba odwiedzę zoologa i kupię jej coś innego a tamtą karmę chyba będzie trzeba wywalić  :e_confused:
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2007, 20:35 wysłana przez adap_85 »

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Lis, 2007, 21:43 »
Ja mam właśnie ten sam problem, tyle że moja Szila nie chce jeść granulatu który dostałam od hodowcy u którego ją kupiłam. Nie znam nazwy tej karmy, ale hodowca powiedział ze jest to specjalna karma stosowana dla szyli na fermach i że nie kupie jej w sklepie. Wzięłam więc od niego mały zapas tej karmy a Szila jak ją tylko zobaczy to natychmiast podskakuje i ucieka  :hmm: Je tylko sianko i kolbę. Jutro więc chyba odwiedzę zoologa i kupię jej coś innego a tamtą karmę chyba będzie trzeba wywalić  :e_confused:
kup nową karmę i mieszaj ze starą stoponiowo zwiększając udział nowej. radykalne przestawienie zwierzątka z jednej karmy na drugą z dnia na dzień może być niebezpieczne dla szylki,gdyż mają bardzo delikatne przewody pokarmowe. polecam Prestige lub xtravital,lub coś vitakraftu. jednak ostatecznie to Twoja szylka zdecyduje co chce jeść,ja póki co jestem na etapie testów wymienionych karm,gdyż ani prestige ani xtravital mojej szyli nie podchodzi. ważne jest tylko abyś wybierała karmy pełnowartościowe,nie jakieś meganki czy vitapolki;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Lis, 2007, 22:07 »
[...] ja póki co jestem na etapie testów wymienionych karm,gdyż ani prestige ani xtravital mojej szyli nie podchodzi. ważne jest tylko abyś wybierała karmy pełnowartościowe,nie jakieś meganki czy vitapolki;)

bo to tak zawsze jest, że to co powinna szyla jeść to jej nie podchodzi czyli te dobre, polecane karmy a nie byle co wrzucone w kartonik i określane mianem karmy.. Ale przyzwyczaji się z czasem. :wink:

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline rej23

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia, Borys, Irek
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Lis, 2007, 22:43 »
Ja mam parkę i jednego małego (3 miesięcznego samczyka) kupuje karmę przeważnie w dużym sklepie zoologicznym + siano+kolby + kostka wapienna. Moje szylki lubią najbardziej sianko z ziołami. Jest ono bardzo kolorowe, są tam żółte i niebieskie kwiaty. Natomiast jesli chodzi o kolby to najbardziej lubią kokosowe a ostanio kupiłam im kolbę zieloną z, chyba z kolendry, ale nie jestem pewna i zjadły ją w 10 minut. Zula -samiczka uwielbia poza tym wszelakie owoce świeże np. winogrona, jabłka sliwki, arbuz to jej przysmak. Nie daje jej tego dużo. Bo nie wiem ile może tego zjeść. Nic jej po tym nie jest i nigdy nie było. Borys-samiec nie lubi tego i nie je. Kiedyś wpadłam na pomysła i gdy gotowałam jajka to dałam szylką skorupkę z jajka (oczywiście po zagotowaniu jajka) myślałam, że n ie będą wiedziały co z tym zrobić. Myliłam się. Od razu w klatce było poruszenie i wielka rodzinna awantura o kawałek skorupki z jajka. Nie daję im tego często ale jak mi się przypomni. Lubią pogryść skorupki. Myśle że szynszyle doskonale potrafią dobrać sobie same pożywienie. Trzeba dać im możliwość wyboru. Podawać im na próbę coś nowego z ręki jak nie będą chciały to nie zjedzą.  [-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Lis, 2007, 09:50 »
Hmm, wapno w skorupce po jajku?! Oby tylko nie nabawiły się salmonellozy :( To że szylka coś je, to nie znaczy że ona wie ze może to zjeść. Szylka jest jak małe dziecko, ktore wszystko próbuje zjeść, nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Niestety cząsto szylki szamają np. kwiatki doniczkowe, o których nawet nie wiemy, że sa trujące i czasami taka szylka nawet umiera. Nie można powiedzieć że ona wiedziała co zjada. Dlatego myśl rozważniej zanim im coś podasz do zjedzenia..

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Lis, 2007, 11:17 »
myszo wysoka temperatura w trackie gotowania niszczy zarazki, więc skorupkami z ugotowanego jajka szyle nie zarażą się bakteriami salmonelli ;-)

zmielone na pył skorupki ugotowanych jajek stanowią dodatek do żywności szczeniaków i młodych psów(podobno zawierają wapno i wzmacniają sierść) więc może szyle też mogą jeść?? najlepiej spytać się weta ;-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Lis, 2007, 13:04 »
Mmm z tymi skorupkami to cos ciekawego ;) Słyszałam ze po "wypieczeniu" skorupek w odpowiedniej temperturze zbiciu ich w proszek można je spokojnie dodawać do jedzenia tak i zwierząt jak i dzieci ;) Zawierają multum wapna i minerałów które są w 100%  przyswajalne ;) Nigdy tego nie próbowałam ale jakoś właśnie dzisiaj zaciekawiło mnie to :)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline rej23

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia, Borys, Irek
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Lis, 2007, 21:21 »
Myśle, że jak jajko gotuje się we wrzątku 10 minut to już nie ma żadnej bakterii. Szylki mam 4 lata i od około 1,5 roku podaję im skorupkę po ugotowanym jajku. Nic się nigdy nie działo. Jeśli chodzi o kwiaty to się zgadzam. Niektóre są bardzo trujące. I faktycznie szylki mogą próbować skubać wszystko. Trzeba uważać.  Pozdrawiam wszystkich miłośników szynszyli.  [-chomik-]

 

chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4198
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 46280
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 34942
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11066
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3299
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal